SkyscraperCity Forum banner

[Gdynia] Sea Towers - 125,4 m + 141,6 m

2M views 9K replies 650 participants last post by  Wrocer 
#1 ·
Pod koniec tego roku lub na początku przyszłego ruszy budowa pierwszego prawdziwego wieżowca w 3mieście. Budynek złozony z dwóch wież z których wyższa będzie miała 30 pięter wysokości. Inwestor Invest Komfort z Sopotu, autor obecnie najwyższebo budynku Gdyni. Cała inwestycja w swych rozmiarach i charakterze przypomina bardzo Łudzką w Warszawie tylko architektura wydaje się być lepsza.

Mam jeszcze wda skany dobrewj jakości z gazety, ale nie mam ich jak zamieścić bo konta www na republice mi się poblokowały. Wyślę je ochotnikowi. :D
 
See less See more
1
#165 ·
Trolley said:
A jeszcze niedawno broniłeś tego czegoś :crazy2:



PZDR
Średni jak na takie miejsce. Ten budynek w Krakowie stoi w takiej okolicy, że nie tylko niczego nie szpeci, ale i podciąga okolicę do góry. A ten gdyński stanie przecież w reprezentacyjnym miejscu! Swoim średniactwem podniesionym do potęgi entej (wszak to nie zwykły budynek a kilkudziesięciopiętrowy wieżowiec) zaszkodzi okolicy. Niestety, ale tak to wygląda i musisz się z tym faktem pogodzić.
 
#167 ·
cudak said:
No chłopaki wreszcie cos ruszyło - jupi ! Tak tylko ten tynk :bash: , nie przewduje zmiany na szkło . Komfort na to nie pójdzie ! Wtedy ceny mieszkań musiałby drastycznie podskoczyć , a tego to chyba oni nie chcą .
Też uważam, że zmiany w projekcie w stosunku do tego będą niewielkie



Najwyżej będą pewnie dotyczyć elewacji, drobne korekty, itp. Z ferowaniem wyroków trzeba jednak poczekać aż przedstawiony zostanie projekt ostateczny, szczególnie, że to kwestia paru dni (do dwóch tygodni).

Ja natomiast mam inną teorię dlaczego zubożono pierwotną wersję. Chodzi najprawdopodobniej o gigantyczne zainteresowanie przedsięwzięciem, które pozwoli na sprzedanie mieszkań na pniu bez oglądania się na jakość architektury, itp. Invest Komfort ma po prostu szansę zbić majątek i najwyraźniej chce ją wykorzystać. Szkoda, bo do tej pory ten developer odznaczał się chyba najlepszą architekturą w Trójmieście (zresztą ma już sześć wierteł Bosha).
 
#169 ·
Szanowny Panie



Dziękuję za zainteresowanie naszą ofertą.



W nawiązaniu do Pana prośby z przykrością informuję, iż nasza Spółka

będzie posiadać bardziej szczegółowe informacje nt. "Dwóch Wież" dopiero

po uzyskaniu przez naszą Spółkę prawomocności pozwolenia na budowę (co

powinno nastąpić w drugim kwartale bieżącego roku kalendarzowego).

Jednocześnie informuję, iż wstępna wizualizacja jest dostępna w siedzibie naszej firmy w Gdyni.

Korzystając z okazji informuję, iż projektowany obiekt będzie składał

się z dwu połączonych łącznikiem wież w kształcie litery H. Wysokość

wież będzie różna. Jedna będzie liczyła 36 kondygnacji, druga 28.

Podstawę wież stanowiły będą 3 poziomy garaży otoczone lokalami

usługowymi. Od strony wody został zaprojektowany lokal przeznaczony na

marinę. Na kondygnacji 4,5,6 usytuowano biura oraz część rekreacyjną

zespołu. Ogólnie w zespole zaprojektowanych jest ok. 280 lokali

mieszkalnych (z czego ok. 180 o strukturze mieszkań i 100 o strukturze

apartamentów), 10 lokali usługowych i ok. 4000m2 powierzchni biurowej.



Wysokość lewej wieży: ok. 85mnpm, wysokość prawej wieży: ok. 120mnpm.



Dla zainteresowanych klientów proponujemy pozostawienie telefonu

kontaktowego - zadzwonimy niezwłocznie jak będziemy wiedzieć coś więcej

m.in. o cenach, rozkładach mieszkań, itp.



Z poważaniem

Krzysztof Niedzielski

Dział Sprzedaży
 
#171 · (Edited)
A czy widzisz tu roznice 8 pieter??? Bo ja nie. Znaczy sie, ze niestety to nie jest ten projekt...

K..wa, wyglada na to, ze wygra to najbrzydsze g...no!!! Ludzie, trzymajcie mnie... bo zaraz pojade do UMG i im spale ten projekt :bash:

 
#173 ·
MAR_tm said:
^ wystarczy policzyć liczbę pięter - brakuje po około 8 pięter na każdej z wież, być moze więc nie jest to to szkaradztwo ?...
ja pamietam, ze to byl najnowszy projekt, ktory ukazal sie w gazecie.
 
#174 ·
Trolley said:
Jedyne projekty, jakie pojawiły się na stronie inwestora są z października 2004 roku. Od tamtego czasu projekt podlegał modyfikacjom, których zakresu nie podano.

Na razie więc ciągle najaktualniejszy jest ten, już tu postowany projekt:



Zacytuję sam siebie, bo już nie chce mi się dziesiąty raz pisać tego samego. Wklejony po raz setny tym razem przez kafarka projekt nawet nie wygrał konkursu to jak ma być realizowany???
 
#175 ·
Nie czytają tematu poprostu :)
Heh. Ja podtrzymuję moje zdanie, że projekt IC podoba mi się jednak bardziej niż zwycięzki jeśli ma być to budynek w konwencji apartamentowca. Przypomina mi holenderskie wieżowce a to bardzo mi pasuje. Gdyby to miał być biurowiec tak jak na początku planowano to może te dziwaczne dwie szklane wierze byłyby jakimś rozwiązaniem ale tak wole te nierówne strzeliste wierze IC.

Dla mnie najważniejsze jest jednak to że czterech najwązniejszych developerów w 3miasta zamierza budować teraz głównie wiezowce a poza Wawką takiej sytuacji nigdzoie w Polsce nie ma.
 
#177 ·
Trolley said:
Najwyżej będą pewnie dotyczyć elewacji, drobne korekty, itp. Z ferowaniem wyroków trzeba jednak poczekać aż przedstawiony zostanie projekt ostateczny, szczególnie, że to kwestia paru dni (do dwóch tygodni).
Dwa tygodnie minely, a oficjalnego komunikatu jeszcze nie ma. Slyszalem, ze IK bedzie mial problemy ze znalezieniem - odpowiednio wykwalifikowanych do pracy na wysokosci - ludzi do roboty na dwie budowy rownoczesnie (wieze i ten apartamentowiec w Redlowie).

Trolley said:
Ja natomiast mam inną teorię dlaczego zubożono pierwotną wersję. Chodzi najprawdopodobniej o gigantyczne zainteresowanie przedsięwzięciem, które pozwoli na sprzedanie mieszkań na pniu bez oglądania się na jakość architektury, itp. Invest Komfort ma po prostu szansę zbić majątek i najwyraźniej chce ją wykorzystać. Szkoda, bo do tej pory ten developer odznaczał się chyba najlepszą architekturą w Trójmieście (zresztą ma już sześć wierteł Bosha).
Hmm, jakosc architektury powinna byc w sumie podstawowa karta przetargowa. Chociaz rzeczywiscie, w tym przypadku idzie rowniez o miejsce i prestiz z nim zwiazany.
Tak, czy owak, istniala szansa na naprawde piekny waterfront. Skonczy sie na marzeniach, ehhh....
 
#179 ·
Hmm, jakosc architektury powinna byc w sumie podstawowa karta przetargowa. Chociaz rzeczywiscie, w tym przypadku idzie rowniez o miejsce i prestiz z nim zwiazany.
Tak, czy owak, istniala szansa na naprawde piekny waterfront. Skonczy sie na marzeniach, ehhh....[/QUOTE]
Rozumiem, ze posiadasz informacje jakoby przedstawiony prze IK jakis czas temu projekt byl jednak tym, ktory bedzie realizowany? :(
 
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top