[Croatia] - Pelješki most - Page 243 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Hrvatski Forum > Economy and development > Cestovna infrastruktura

Cestovna infrastruktura Motorways, expressways, and other state routes

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

View Poll Results: Podržavate li gradnju Pelješkog mosta?
Da 176 83.41%
Ne 20 9.48%
Svejedno mi je 15 7.11%
Voters: 211. You may not vote on this poll

Reply

Thread Tools
Old February 11th, 2020, 11:14 AM   #4841
burt1991
Drahma.

burt1991's Avatar

Likes (Received): 394

Samo da prodje Hudejdu da budemo mirni

A B BIH BG CH CY CZ D DK E EAK F GR H HKJ HR I IL L M MA MC MK MNE MS N NL P PL RCH RL RO RSM S SCV SK SLO SRB TR UA UAE UK USA

Mick Molte liked this post
burt1991 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old February 13th, 2020, 02:18 PM   #4842
skastela
Neiskusni baustellac

skastela's Avatar

Likes (Received): 282

Dali je ministravstvo obavijesteno o ovome ili ...... "svatko" radi kako mu volja?
skastela no está en línea   Reply With Quote
Old February 13th, 2020, 04:06 PM   #4843
Vicente12
Registered User

Vicente12's Avatar

Likes (Received): 1006

U cemu je problem s vatrom? Prijavis vatrogascima, oni ti odobre i gotova stvar. Danas manje vise svi imaju vodovod, a ako i nemas, lako se s motornom pumpom sovede voda do bilo koje tocke u blizini kuca, a ovo je dosta blizu. Sad je vrijeme ciscenja i nema sela u priobalju gdje ne mozes vidjet dim tijekom dana.
Vicente12 no está en línea   Reply With Quote
Old February 13th, 2020, 04:51 PM   #4844
theAlien
moderaptor

theAlien's Avatar

Likes (Received): 7110

Cim udjemo u EU situacija ce se promjeniti

pikoc89, tomi9, misipile, simmod, byM4k5 liked this post
theAlien no está en línea   Reply With Quote
Old February 13th, 2020, 05:30 PM   #4845
Vicente12
Registered User

Vicente12's Avatar

Klasicna kontinentalna spika, bas da te vidim kako bi izbjegao paljenje na malim docima, dalje od ceste, kad nemas vremena...I sam dosta recikliram i radim kompost, ali neke stvari u nasim krajevima su nemoguce.
Old February 14th, 2020, 11:47 AM   #4846
bubimir13
Apostol Premiuma

bubimir13's Avatar

Likes (Received): 4801

Klasična primorska spika, ''ne znate vi kako je nama doli'', ''ne možemo mi to tako'', ''zapali, ma neće ništa biti'' i onda opa, svake godine milijunski trošak na gašenje svega i svačega dolje. I ''nemaš vremena'' je baš onako, u skladu, u najmanju ruku...
Old February 14th, 2020, 11:49 AM   #4847
doffla
Registered User

Likes (Received): 227

Pelješki most žrtva koronavirusa: Kineska tvornica koja gradi čelične konstrukcije za most privremeno se zatvara

Pelješki most prva je žrtva koronavirusa u Hrvatskoj. Kako doznajemo, kineska tvornica koja gradi čelične konstrukcije za most, privremeno se zatvara. Srećom, virus zasad nije došao do Hrvatske. Potvrđeno je da muškarac koji se javio u bolnicu u Zaboku nije zaražen.

Virus je paralizirao cijelu Kinu, pa tako i tvornicu u kojoj se izrađuju čelične konstrukcije za Pelješki most. To ne znači da će radovi u Hrvatskoj prestati, ali je pitanje što će se dogoditi kada na red dođe postavljanje novih konstrukcija. Iz Hrvatskih cesta kažu da izvođač radova nije zatražio produljenje roka. Most bi trebao biti otvoren 31.srpnja 2021.

"Izvođač radova svojim je postupanjem prethodno i unaprijed poduzeo sve potrebne mjere kojima je spriječena mogućnost potencijalne ugroze gradilišta, u zdravstvenom smislu. Zaštita na gradilištu je uspostavljena, mjere su poduzete i provode se sukladno jasnim naputcima", kažu u HAC-u.

Hrvatske ceste zbog zaraze do daljnjega neće moći slati ni nadzorne inženjere u tvornicu u Kinu

https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/...---593890.html
doffla no está en línea   Reply With Quote
Old February 14th, 2020, 12:39 PM   #4848
Vicente12
Registered User

Vicente12's Avatar

Quote:
Originally Posted by bubimir13 View Post
Klasična primorska spika, ''ne znate vi kako je nama doli'', ''ne možemo mi to tako'', ''zapali, ma neće ništa biti'' i onda opa, svake godine milijunski trošak na gašenje svega i svačega dolje. I ''nemaš vremena'' je baš onako, u skladu, u najmanju ruku...
Vidi se da nemas pojma o cemu govoris. Pozare potpaljuju uglavnom stocari i to u krajevima poput Ravnih kotara i Zagore gdje jos ima ljudi koji se time bave i kojima je otvoreni plamen najlaksi nacin za rjesavanje problema prostora. Nije slucajno da tu nastaje i najvise pozara uzrokovanih ljudskom rukom.

U nas se pale ostaci od ciscenja maslina ili eventualno draca i ostali korov ako se nesto nanovo cisti, to su smijesno male kolicine i spaljivanje toga je jedini nacin da ga se rijesis. Ne znam za ijedan primjer pozara ovdje u okolici koji je izmakao kontroli naon sto se na taj nacin spaljivalo. I da, nemam vremena, te idiotarije o lijenim ljudima na jugu zadrzi za kavanske rasprave i lose domace humoristicne serije!
Old February 14th, 2020, 12:41 PM   #4849
Cubalobill
Registered User

Likes (Received): 336

Quote:
Originally Posted by bubimir13 View Post
Evo ja još za svoga života nisam čuo da je izbio požar radi paljenja drače i trave.

Toliko o tome.
Cubalobill no está en línea   Reply With Quote
Old February 14th, 2020, 01:37 PM   #4850
tomi9
Međimurec

tomi9's Avatar

Likes (Received): 3343

Quote:
Originally Posted by Vicente12 View Post
Klasicna kontinentalna spika, bas da te vidim kako bi izbjegao paljenje na malim docima, dalje od ceste, kad nemas vremena...I sam dosta recikliram i radim kompost, ali neke stvari u nasim krajevima su nemoguce.
Se je moguce, to je stvar mentaliteta ocito. Ti bi to povedal i da zivis v Medimurju, i tu bi kuril tak, a tu sam jos nikoga ne videl kaj bi to delal

Neste badava najgori v razvrstavanju i recikliranju otpada v drzavi.
tomi9 está en línea ahora   Reply With Quote
Old February 14th, 2020, 01:47 PM   #4851
Vicente12
Registered User

Vicente12's Avatar

Quote:
Originally Posted by tomi9 View Post
Se je moguce, to je stvar mentaliteta ocito. Ti bi to povedal i da zivis v Medimurju, i tu bi kuril tak, a tu sam jos nikoga ne videl kaj bi to delal

Neste badava najgori v razvrstavanju i recikliranju otpada v drzavi.
Ti proseci sa svojim pisanjem, ne pisem ni ja na svom narjecju pa bi, kad se nekom obracas, i ti to trebao prakticirat. O sadrzaju napisanog necu ni pocinjati, ne poznas ni mene ni moje navike o recikliranju pa ne mozes govorit ni o tome niti donosit zakljucke o vezano za navike cijele regije.

I da, pojma nemas o cemu govoris jer da imas, nikad ne bi mislionda je recikliranje moguce za stvari koje sam gore opisivao.
Old February 14th, 2020, 03:11 PM   #4852
tomi9
Međimurec

tomi9's Avatar

Likes (Received): 3343

Quote:
Originally Posted by Vicente12 View Post
Ti proseci sa svojim pisanjem, ne pisem ni ja na svom narjecju pa bi, kad se nekom obracas, i ti to trebao prakticirat. O sadrzaju napisanog necu ni pocinjati, ne poznas ni mene ni moje navike o recikliranju pa ne mozes govorit ni o tome niti donosit zakljucke o vezano za navike cijele regije.

I da, pojma nemas o cemu govoris jer da imas, nikad ne bi mislionda je recikliranje moguce za stvari koje sam gore opisivao.
1. Niko ti ne brani da pises tak.

2. To ak su tvoje navike ne takse, znaci da si iznimka. Seposud ima iznimki, v manjini si tam.

3. Zakljucke morem donositi o bilokojoj regiji jer postojiju podatki o sakoj zupaniji, gradu i opcini za razdvajanje i recikliranje otpada, a oni nedeju nikak v prilog tvojim tvrdnjama za tvoju regiju.

bubimir13 liked this post
tomi9 está en línea ahora   Reply With Quote
Old February 14th, 2020, 07:01 PM   #4853
adria356
nitko i ništa

adria356's Avatar

Likes (Received): 11

Meni nije jasno zašto je ovaj betonski stub toliko podignut iznad vode da se mogu vidjeti piloti?

Quote:
Originally Posted by GSN View Post

Beton bi trebao po mom mišljenju biti barem 1 metar potopljen ispod vode kao u ovoj slici:

Quote:
Originally Posted by GSN View Post

adria356 no está en línea   Reply With Quote
Old February 14th, 2020, 08:10 PM   #4854
d+o
Registered User

Likes (Received): 81

Ovaj sklop od obodne čelične oplate, izgubljene betonske oplate sa donje strane (poput ogromne omnije) i čelične konstrukcije unutar svega toga (obojane u plavo) se slaže u "zraku" pa se onda na neki način uroni u more, otprilike do pola visine oplate. Da li to rade pomoću neke hidraulike na ovom velikom plavom čeličnom sklopu ili to rade sa nekim od ovih brodova-dizalica ne znam. Bilo bi zanimljivo kad bi imali neki time-lapse svega toga.

Ako netko zna precizniji način kak to funkcionira, i mene zanima točan princip
d+o no está en línea   Reply With Quote
Old February 14th, 2020, 08:16 PM   #4855
brba
Registered User

brba's Avatar

Likes (Received): 628

...

Last edited by brba; February 14th, 2020 at 08:18 PM. Reason: Dupli post
brba no está en línea   Reply With Quote
Old February 14th, 2020, 08:17 PM   #4856
brba
Registered User

brba's Avatar

Likes (Received): 628

Quote:
Originally Posted by adria356 View Post
Meni nije jasno zašto je ovaj betonski stub toliko podignut iznad vode da se mogu vidjeti piloti?

Beton bi trebao po mom mišljenju biti barem 1 metar potopljen ispod vode kao u ovoj slici:
Plima i oseka?
brba no está en línea   Reply With Quote
Old February 14th, 2020, 08:21 PM   #4857
d+o
Registered User

Likes (Received): 81

Quote:
Originally Posted by brba View Post
Plima i oseka?
Nisam oceanograf, ali mislim da su male šanse da je tolika razlika plime i oseke. Uostalom ta naglavnica na pilotima mora uvijek biti u moru, koja god visina mora bila.
d+o no está en línea   Reply With Quote
Old February 15th, 2020, 09:16 AM   #4858
adria356
nitko i ništa

adria356's Avatar

Likes (Received): 11

Quote:
Originally Posted by d+o View Post
Ovaj sklop od obodne čelične oplate, izgubljene betonske oplate sa donje strane (poput ogromne omnije) i čelične konstrukcije unutar svega toga (obojane u plavo) se slaže u "zraku" pa se onda na neki način uroni u more, otprilike do pola visine oplate. Da li to rade pomoću neke hidraulike na ovom velikom plavom čeličnom sklopu ili to rade sa nekim od ovih brodova-dizalica ne znam. Bilo bi zanimljivo kad bi imali neki time-lapse svega toga.

Ako netko zna precizniji način kak to funkcionira, i mene zanima točan princip
Super, hvala na odgovoru! Znači spuste dolje kada betoniraju.

Quote:
Originally Posted by brba View Post
Plima i oseka?
To sam i ja mislio da je netko to nije računo u projektiranju.

wulfy liked this post
adria356 no está en línea   Reply With Quote
Old February 15th, 2020, 11:39 AM   #4859
spoon444
Registered User

Likes (Received): 1888

Quote:
Originally Posted by Cubalobill View Post
Evo ja još za svoga života nisam čuo da je izbio požar radi paljenja drače i trave.

Toliko o tome.
U GSu svako proljece se kuri i zbog toga je par puta bila zatvorena AC izmedju GSa i SV. Roka.
Po meni bi to trebao kupiti komunalac i kompostirat, a granje slati HS za sjecku za toplanu u centru grada ili pak ovu privatnu sto se planira praviti.

Samo je problem taj sto nitko oko toga nece nista, pa je lakse ljudima skuriti to.
I onda se nekad dogodi da nekome skiba i eto pozara.

misipile liked this post
spoon444 no está en línea   Reply With Quote
Old February 15th, 2020, 11:41 AM   #4860
spoon444
Registered User

Likes (Received): 1888

Quote:
Originally Posted by tomi9 View Post
1. Niko ti ne brani da pises tak.

2. To ak su tvoje navike ne takse, znaci da si iznimka. Seposud ima iznimki, v manjini si tam.

3. Zakljucke morem donositi o bilokojoj regiji jer postojiju podatki o sakoj zupaniji, gradu i opcini za razdvajanje i recikliranje otpada, a oni nedeju nikak v prilog tvojim tvrdnjama za tvoju regiju.
Sto znaci ovo boldano?

Zabonz liked this post
spoon444 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools

Posting Rules