[Warszawa] Przestrzeń publiczna - Page 1112 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Łódzkie, Mazowsze, Podlasie > » Warszawa

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 191 votes, 5.00 average.
Old February 14th, 2020, 01:24 AM   #22221
MichalJ
Registered User

Likes (Received): 11887

Odrobinkę mnie niepokoją te drzewa nad tunelem. Ale panie architekt krajobrazu mają dyplomy, więc chyba wiedzą co rysują.
MichalJ no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old February 14th, 2020, 01:44 AM   #22222
hp7960
Registered User

Likes (Received): 6919

Serio? To jest twój jedyny komentarz do tego projektu?

JeV, doDachu, NeosWarszawa liked this post
hp7960 no está en línea   Reply With Quote
Old February 14th, 2020, 09:30 AM   #22223
rince1
Wizzard

rince1's Avatar

Likes (Received): 14347

Quote:
Originally Posted by Grvl View Post
A tak w ogóle, to czemu wykonawca takich prac jak lifting ulicy musi być wyłaniany w ramach przetargu?
Nie może tego zrobić po prostu ZDM?
ZDM to ludzie za biurkami, jak sama nazwa wskazuje, Zarząd. Mógłby ewentualnie to zrobić ZRiKD, co tłumaczy się jako Zakład Remontów i Konserwacji Dróg, ale najwyraźniej uznano że lepiej zlecić firmie zewnętrznej. Albo ZRiKD jest zbyt zajęty, albo nie ma odpowiednich kompetencji, albo zaszła jakaś inna przesłanka jeszcze.
Quellcrista Falconer

Grvl liked this post
rince1 no está en línea   Reply With Quote
Old February 14th, 2020, 09:41 AM   #22224
deithwenn
Registered User

deithwenn's Avatar

Likes (Received): 68

Biorąc pod uwagę jak grzebie się ZRiKD, jeśli chcemy zobaczyć efekty jeszcze w tej dekadzie to lepiej żeby się tym zajął wykonawca zewnętrzny.
deithwenn no está en línea   Reply With Quote
Old February 14th, 2020, 09:45 AM   #22225
Grvl
Kot Schrödingera

Grvl's Avatar

Likes (Received): 41996

Oczywiście, chodziło mi o ZRiKD. Ja się trochę obawiam, że w przypadku, gdy jest przetarg, to się przeciągnie (bo pewnie ceny przekroczą budżet, na pewno będą odwołania itp.) i nie zobaczymy tego remontu w tym roku.

I'm a simple guy. I see a cat, I press "like".

Kociarze wszystkich krajów, łączcie się!
Grvl no está en línea   Reply With Quote
Old February 14th, 2020, 10:22 AM   #22226
Getysz
FatBack

Getysz's Avatar

Likes (Received): 248

Quote:
Originally Posted by wdc_ View Post
Szkoda, że tylko po stronie północnej i zachodniej względem ronda. W samym centrum miasta, przy tak wielkim rondzie przejścia powinny być dookoła, by ułatwić komunikację pieszym i usprawnić poruszanie się po mieście. Szczególnie do i z przystanków tramwajowych w alejach Jerozolimskich, które są po stronie wschodniej względem ronda.
Mnie zastanawia w kontekście przebudowy jeszcze inna rzecz. Nie wiem czy to tylko moje wrażenie (oby tak było), ale jakoś nie dostrzegam spójnej koncepcji zmiany aranżacji przestrzeni publicznej w ścisłym centrum Warszawy. Tu zwężą AJPII, na Jerozolimskich wyremontują 200m chodnika, gdzieś wymienią jakąś latarnię itp itd - bez ładu i składu i spójnego podejścia do centrum jako całości. A możnaby to naprawde ciekawie zaaranżować.

Swego czasu mowa była o przebudowie teg pier*****ka wokół dworca centralnego - na czym stanęły prace przygotowawcze ? Chyba tylko na chęci i zamiarach ?
Old February 14th, 2020, 10:33 AM   #22227
kdauksz
prosto z ulicy wieści

kdauksz's Avatar

Likes (Received): 3024

Lepiej zobaczyć to w przyszłym roku, niż wcale. Inna sprawa, że brak sensownej jednostki budżetowej odpowiedzialnej za remonty, przebudowy i utrzymanie boli. Wiecie, ile już dostałem zwrotek z 19115, że na wymianę znaku czy latarni trzeba poczekać, bo ostatni przetarg nie wyszedł i trzeba powtórzyć?

Wydaje mi się, że stolica Polski powinna jednak móc rozwiązywać takie problemy na bieżąco. Gdy byłem na święta w rodzinnej miejscowości małżonki, Łomży, to uszkodzony przez kierowcę-rajdowca płotek naprawili w dwa dni, między świętami. U nas pewnie by trzeba czekać pół roku, aż wszystkie przetargi dopną i się ktoś zainteresuje...

Praga Północ w moim obiektywie.
kdauksz no está en línea   Reply With Quote
Old February 14th, 2020, 10:54 AM   #22228
M_I_K_I
Registered User

M_I_K_I's Avatar

Likes (Received): 1598

no nie, jednak większość takich drobnych poprawek realizuje właśnie miejska jednostka, ewentualnie firma wybrana w przetargu na utrzymanie na dłuższy okres. Takie sytuacje jak opisujesz to jakaś jednostkowa patologia.

Ale ZRiKD co do zasady jest wykonawcą odpowiednim do napraw, remontów i konserwacji. Nie jest optymalnym wykonawcą wielomilionowych przebudów. To zadanie lepiej wykona firma prywatna - którą obowiązuje termin umowny i kary za jego przekroczenie, a także od której można egzekwować odpowiednią jakość wykonania.
Old February 14th, 2020, 11:08 AM   #22229
kdauksz
prosto z ulicy wieści

kdauksz's Avatar

Może i jednostkowa, ale w zeszłym roku wyjątkowo trwała. W zasadzie od wakacji nie mogę się doprosić o wymianę niczego, jedynie Zarząd Zieleni i ZPTP reaguje. Podobno teraz ma coś ruszyć, no ale pół roku przerwy w utrzymaniu to trochę chyba jednak za długo...

Co do przebudowy - może to i racja, faktycznie łatwiej w tym modelu o efekty.

Old February 14th, 2020, 11:18 AM   #22230
okruszek11
Registered User

Likes (Received): 1393

Zgadzam się z kolegą M_I_K_I. Gdy zgłaszam drobnicę typu wyłamany słupek czy awarię oświetlenia to załatwiane jest to od ręki. Nie warto sugerować się terminem powiadomienia w aplikacji, bo bywało, że naprawa nastąpiła dzień po zgłoszeniu, a apkę zaktualizowano kilka dni później.

Dużo gorzej jest z suchymi drzewami czy naprawą trawników. Tu jest wg mnie koszmar. No i bywają kurioza, gdzie usunięcie małego graffiti ma nastąpić za pół roku.

Jakieś 1,5 roku temu dostałem info z 19115, że wstrzymana jest naprawa ogrodzeń trawników, bo ma zostać wybrany nowy, bardziej wytrzymały model. Zapadły jakieś decyzje? Ktoś coś wie?

kdauksz liked this post
okruszek11 no está en línea   Reply With Quote
Old February 14th, 2020, 11:38 AM   #22231
kdauksz
prosto z ulicy wieści

kdauksz's Avatar

Quote:
Originally Posted by okruszek11 View Post
Zgadzam się z kolegą M_I_K_I. Gdy zgłaszam drobnicę typu wyłamany słupek czy awarię oświetlenia to załatwiane jest to od ręki. Nie warto sugerować się terminem powiadomienia w aplikacji, bo bywało, że naprawa nastąpiła dzień po zgłoszeniu, a apkę zaktualizowano kilka dni później.
Robię jakieś kilkadziesiąt kilometrów na spacerach tygodniowo, widzę te miejsca dzień w dzień. Niestety, na Pradze Północ trwa pod tym względem jakaś zapaść i jest to przykre.

Najwyraźniej to problem w mojej okolicy, skoro u Was zgłoszenia są załatwiane tak sprawnie. Będę drążył temat w dzielnicy, choć podejście urzędników średniego i wyższego szczebla to też na Prażce dno i siedem metrów mułu.

Old February 14th, 2020, 11:51 AM   #22232
okruszek11
Registered User

Likes (Received): 1393

Podejrzewam, że duże znaczenie ma to czy droga należy do dzielnicy czy do ZDM-u. Może też chodzić o to, że na różne kwestie zwracamy uwagę. Czasami jak przeglądam mapę okolicy w 19115 to dziwię się co to za zgłoszenia typu "uszkodzenie chodnika, ddr, lub wykruszenie nawierzchni jezdni". Ja tej kategorii chyba nigdy nie użyłem.
"Specjalizuję się" we wrakach i nielegalnych wysypiskach Na Twoim terenie (ul. Brechta) na dystansie 500 m zgłosiłem ostatnio chyba z 5 wraków i wszystkie zakwalifikowano do usunięcia

Midnight_Blue, Warsaw spectator liked this post
okruszek11 no está en línea   Reply With Quote
Old February 14th, 2020, 01:27 PM   #22233
kdauksz
prosto z ulicy wieści

kdauksz's Avatar

Ja zgłosiłem kilka połamanych ławek, 4 uszkodzone latarnie i kilka pogiętych do ziemi znaków drogowych. Póki co jedna latarnia wymieniona

Uszkodzenie chodnika też zgłosiłem, ale to w nadziei, że słupki zainstalują - bo pobliski salon samochodowy traktuje nowo zbudowany chodnik jako miejsce parkingowe. Bezczelni są niesamowicie, a jak nie oni, to ich klienci się tam moszczą. Ostatnio zakład samochodowy z naprzeciwka postawił tam wraka. I wszyscy z mordą "że przecież można przejść bokiem". No owszem, można, ale jak idę z dwoma psami i wózkiem dziecięcym to średnio to dla mnie wygodne, żeby obchodzić furę i wjeżdżać pod krawężnik...

Old February 14th, 2020, 01:29 PM   #22234
untasz_napirisza
Registered User

untasz_napirisza's Avatar

Likes (Received): 15322

Quote:
Originally Posted by Getysz View Post
Mnie zastanawia w kontekście przebudowy jeszcze inna rzecz. Nie wiem czy to tylko moje wrażenie (oby tak było), ale jakoś nie dostrzegam spójnej koncepcji zmiany aranżacji przestrzeni publicznej w ścisłym centrum Warszawy. Tu zwężą AJPII, na Jerozolimskich wyremontują 200m chodnika, gdzieś wymienią jakąś latarnię itp itd - bez ładu i składu i spójnego podejścia do centrum jako całości. A możnaby to naprawde ciekawie zaaranżować.

Swego czasu mowa była o przebudowie teg pier*****ka wokół dworca centralnego - na czym stanęły prace przygotowawcze ? Chyba tylko na chęci i zamiarach ?
Doskonale to widać pod ZT gdzie wg planów przebudowy al. JPII ma być więcej (ukośnych) miejsc parkingowych i to mimo ogólnodostępnego parkingu podziemnego w ZT. A potem miasto robi Zdziwionego Pikachu, że dwudzieste poszukiwanie chętnych na PPP na parkingi podziemne kończy się klapą.
Old February 14th, 2020, 01:33 PM   #22235
M_I_K_I
Registered User

M_I_K_I's Avatar

Likes (Received): 1598

W praktyce miejsc postojowych akurat tam będzie mniej, bo wylatuje parkowanie na dziko na przystanku i zatoce serwisowej.
Old February 14th, 2020, 01:37 PM   #22236
Grassmannian
Out of the Box

Grassmannian's Avatar

Likes (Received): 5296

Jedyne, co tam ma prawo być, to postój taksówek (wywalić je z parkingu przed DC).
Old February 14th, 2020, 01:40 PM   #22237
McKowski
Volkspole

Likes (Received): 405

Quote:
Originally Posted by olmsted View Post
W końcu, może w tym roku się uda. Niestety nadal z uporem maniaka miasto unika projketowania równoległych miejsc do parkowania.

https://bi.im-g.pl/im/ba/80/18/z25693370O.jpg
Nie chce byc pesimista jak zawsze, ale juz widze stan tych wszystkich trawnikow, zwlaszcza przy rondzie lub w sumie wszedzie indziej. Projektanci tych cudow to chyba mysla, ze mozna pod wzgledem projektowania trawnikow w Warszawie wzorowac sie na krajach zachodnich, zappminajac o realiach polskich.
McKowski no está en línea   Reply With Quote
Old February 14th, 2020, 01:51 PM   #22238
untasz_napirisza
Registered User

untasz_napirisza's Avatar

Likes (Received): 15322

Quote:
Originally Posted by M_I_K_I View Post
W praktyce miejsc postojowych akurat tam będzie mniej, bo wylatuje parkowanie na dziko na przystanku i zatoce serwisowej.
Jeżeli dobrze widzę na tym zdjęciu:
Quote:
Originally Posted by [BÉTON!BRUT!] View Post

To w zatoczce stoi zaparkowanych 11 samochodów a w przyszłości ma być 17 miejsc parkingowych. Doprowadzi to do urywania się DDR, będzie utrudnieniem w ruchu itp. Gdzie te miejsca są kompletnie zbędne ponieważ obok jest ogólnodostępny parking podziemny, parkingi pod DC itp. Najbliższy budynek mieszkalny to Złota 44 więc zakładam, że tamtejszych mieszkańców stać na miejsce w garażu podziemnym.

sile, triazotan, REDHATT liked this post
untasz_napirisza no está en línea   Reply With Quote
Old February 14th, 2020, 02:35 PM   #22239
kdauksz
prosto z ulicy wieści

kdauksz's Avatar

A może by tak koledzy napisać kilka maili do ZDM po prostu, z dopiskiem, że to w trybie dostępu o informację publiczną? Zapytajmy po to te miejsca, jakie jest uzasadnienie, jaki to ma związek z parkingiem podziemnym obok i polityką miasta. To nie jest tak, że projektu niedasie zmienić, co widać po ostatnich przykładach (zmiany ad hoc w projekcie przebudowy Szwedzkiej x Solidarności, w wyniku których BZBWI teleportowało na chodnik).

Edit: Ja tylko dodam, że już napisałem i innym też polecam, może ktoś się przejmie

olmsted, kafarek, sile, triazotan, okruszek11 liked this post

Last edited by kdauksz; February 14th, 2020 at 02:44 PM.
Old February 14th, 2020, 04:22 PM   #22240
rince1
Wizzard

rince1's Avatar

Likes (Received): 14347

Dolary przeciwko orzechom że administrator Tarasów zgłosił zapotrzebowanie, że jak już muszą likwidować efektywny podjazd to niech dadzą miejsca parkingowe.
Quellcrista Falconer
rince1 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
kamery, przestrzeń publiczna, wątek stresujący, warsaw, warszawa

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules