[DW676] Białystok - Supraśl - Page 9 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone | Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old November 26th, 2018, 08:33 PM   #161
myshaty
Registered User

Likes (Received): 38

Obwodnica Supraśla to zły pomysł chociażby ze względu na to, że tylko jedno osiedle (Brzozówka??) przebiega po północnej stronie drogi. Reszta Supraśla jest przez DW ominięta.
myshaty no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old March 14th, 2019, 11:19 AM   #162
klaun-szyderca
Registered User

Likes (Received): 21

Przejechałem się w ostatni weekend tą nową drogą dla rowerów wzdłuż drogi. Ależ to szajs:

- na rondzie na wyjeździe z miasta i (o ile pamiętam) w Nowodworcach, na pewno na pierwszym skrzyżowaniu jadąc od Białegostoku na obwodnicy Ogrodniczek, nie ma przejazdu dla rowerów, tylko przejście dla pieszych. I tak każdy będzie jechał (czasem z niezłego rozpędu) i będą konflikty oraz pewnie niestety i wypadki.

- Tam gdzie serwisówki co chwila polbrukowe zjazdy z działek, do tego wije się dość mocno w Nowodwocach. Nikt tym nie będzie jeździł, wszyscy pojada po prostu serwisówką.

- W kilku miejscach (przed obwodnicą Ogrodniczek, przed Supraślem) mamy piękne szykany - na prostym odcinku ścieżka nagle skręca o kilka metrów w lewo/prawo, a na starym torze jazdy jest rów. Już widziałem ślady hamowania tych co niemal się tam władowali, potrzebne są jakieś znaki / barierka bo ktoś sobie krzywdę zrobi.

- Ogólnie całość jest oznakowana jako droga dla pieszych i rowerów. Znów, będą konflikty i pyskówki.

SP 101 liked this post
klaun-szyderca no está en línea   Reply With Quote
Old March 14th, 2019, 11:59 AM   #163
SP 101
Registered User

Likes (Received): 132

Quote:
Originally Posted by klaun-szyderca View Post
Przejechałem się w ostatni weekend tą nową drogą dla rowerów wzdłuż drogi. Ależ to szajs:

- na rondzie na wyjeździe z miasta i (o ile pamiętam) w Nowodworcach, na pewno na pierwszym skrzyżowaniu jadąc od Białegostoku na obwodnicy Ogrodniczek, nie ma przejazdu dla rowerów, tylko przejście dla pieszych. I tak każdy będzie jechał (czasem z niezłego rozpędu) i będą konflikty oraz pewnie niestety i wypadki.

- Tam gdzie serwisówki co chwila polbrukowe zjazdy z działek, do tego wije się dość mocno w Nowodwocach. Nikt tym nie będzie jeździł, wszyscy pojada po prostu serwisówką.

- W kilku miejscach (przed obwodnicą Ogrodniczek, przed Supraślem) mamy piękne szykany - na prostym odcinku ścieżka nagle skręca o kilka metrów w lewo/prawo, a na starym torze jazdy jest rów. Już widziałem ślady hamowania tych co niemal się tam władowali, potrzebne są jakieś znaki / barierka bo ktoś sobie krzywdę zrobi.

- Ogólnie całość jest oznakowana jako droga dla pieszych i rowerów. Znów, będą konflikty i pyskówki.
A co to w ogóle będzie jak na wiosnę ludzie ruszą rowerami masowo do Supraśla.
SP 101 no está en línea   Reply With Quote
Old April 10th, 2019, 11:48 AM   #164
noclab
Registered User

noclab's Avatar

Likes (Received): 3098

Naprawa gwarancyjna drogi do Supraśla. Zaczęli od ronda przy Niemeńskiej:

Quote:
Originally Posted by Poranny
Droga Białystok - Supraśl została otwarta w listopadzie. A drogowcy muszą już zrywać asfalt. Remont trwa (zdjęcia)

Kierowcy podróżujący niedawno zmodernizowaną trasą z Białegostoku do Supraśla muszą się liczyć z utrudnieniami. Do końca maja potrwa naprawa nawierzchni. Bo stwierdzono usterki - i to już w trakcie odbioru drogi.
Całość: https://poranny.pl/droga-bialystok-s...ar/c1-14034025
noclab no está en línea   Reply With Quote
Old June 23rd, 2019, 02:56 PM   #165
wifon
Registered User

wifon's Avatar

Likes (Received): 1265

Quote:
Originally Posted by klaun-szyderca View Post
Piękna szykana to jest przed estakadą jadąć w stronę Supraśla, z górki można się dość mocno rozpędzić (mi Endomondo pokazało 40km/h), mimo hamowania myślałem że się wypierdzielę - wleciałem aż na chodnik.
W tym dokładnie miejscu: https://www.openstreetmap.org/#map=19/53.19153/23.29007

pozdro techno.

DATE
wifon no está en línea   Reply With Quote
Old June 26th, 2019, 11:47 PM   #166
Spark^
Registered User

Likes (Received): 198

w miarę świeży przejazd z kanału PL & EU Highways
Spark^ no está en línea   Reply With Quote
Old June 27th, 2019, 10:10 AM   #167
matsta19
Registered User

matsta19's Avatar

Likes (Received): 316

Kiedyś taka fajna ścieżka rowerowa była. A teraz nie dość że tuż przy ulicy, gorąco od asfaltu , brak drzew, po całości ciągną się płotki... Przejchałem się raz i nigdy więcej. Najgorsze są zjazdy z górki które końcą się nagłym skrętem i płotkami naprzeciwko

tpq liked this post
matsta19 no está en línea   Reply With Quote
Old July 2nd, 2019, 11:14 AM   #168
luki431
Registered User

Likes (Received): 96

nie dogodzisz...
luki431 no está en línea   Reply With Quote
Old July 2nd, 2019, 10:23 PM   #169
cheslaw
...

Likes (Received): 3818

Była porządna i przyjemna DDR. Jest beznadziejna i niebezpieczna DDR, wręcz zniechęcająca do jazdy, o czym wszyscy mówią jednogłośnie. Chętnie posłucham zachwytów.

SP 101, Chris740, yogi44, klaun-szyderca liked this post
cheslaw está en línea ahora   Reply With Quote
Old July 3rd, 2019, 09:34 PM   #170
Chris740
Registered User

Likes (Received): 136

Quote:
Originally Posted by luki431 View Post
nie dogodzisz...
A nazwałbyś udogodnieniem pojawiające się "znikąd" barierki, nagłe skręty (ścięcia) ścieżki, lub omijanie słupów? Że już nie wspomnę o głębokich rowach...
Bo ja nie. O ile pod względem drogowym jest spoko (chociaż i tak pojawia się kwik, że dlaczego ograniczenie do 70 km/h?!) to z punktu widzenia rowerzysty wygląda to źle. Jedyna spoko rzecz (kwestia dyskusyjna) to zmniejszenie podjazdu na górkę w Ogrodniczkach od strony Supraśla.
Chris740 no está en línea   Reply With Quote
Old July 17th, 2019, 10:40 AM   #171
klaun-szyderca
Registered User

Likes (Received): 21

Quote:
Originally Posted by cheslaw View Post
Była porządna i przyjemna DDR. Jest beznadziejna i niebezpieczna DDR, wręcz zniechęcająca do jazdy, o czym wszyscy mówią jednogłośnie. Chętnie posłucham zachwytów.
Dokładnie - najgorsze są te bariery linowe kotwione bezpośrednio w asfalcie ścieżki. Miesiąc temu sam byłem świadkiem jak rowerzysta nabił się na to, była wzywana karetka. Teraz w końcu ktoś poszedł się poczuł, postawił tam sierżanta, a we wszystkich innych miejscach popsikali to choć pomarańczowym szprejem.

Mimo wszystko kto to odbierał?
klaun-szyderca no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
białystok, podlaskie, supraśl

Thread Tools

Posting Rules