BRATISLAVA | Projects and Construction Updates XXIII | 2017 - Page 3 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > City Development > Bratislava

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools Rate Thread
Old January 9th, 2017, 06:37 PM   #41
E499.3056
Moderator

E499.3056's Avatar

Likes (Received): 6186

Janci, suhlasim s Tebou, ale pravda je taka, ze ani samotni obyvatelia neboli a nie su nakloneni vrateniu trhu na jeho povodne miesto – Návrat trhu z Poľnej na ulicu Malý trh vyvoláva u časti obyvateľov veľké obavy

Quote:
V roku 1999 sa trhovisko presťahovalo z ulice Malý trh na Poľnú ulicu. Ako sa píše v liste, ktorým sa na nás obrátili obyvatelia spomenutých ulíc, vtedy si vydýchli. Stánky pod ich oknami boli totiž pre nich nočnou morou: každé ráno do ulice vchádzali hlučné dymiace nákladné autá dovážajúce trhovníkom tovar, počas celého dňa sa tu pohybovali stovky kupujúcich, vo zvýšenej miere sa tu vyskytovali muchy, potkany a šváby. Okrem toho sa tu pohybovali rôzni asociáli, ktorí obyvateľom znepríjemňovali život vykrikovaním, konzumáciou alkoholických nápojov a vykonávaním telesných potrieb priamo vo vchode domu.
Je na zamyslenie, ci trh na Polnej, uprostred nicoho, si niekedy vybuduje taku silnu tradiciu, aku mal trh na Malom trhu.
E499.3056 no está en línea  
Sponsored Links
Advertisement

Old January 10th, 2017, 10:07 AM   #42
aquila
dialnice.info ::..

aquila's Avatar

Likes (Received): 5140

nevybuduje, lebo je mimo hlavnych tahov, a mimo vacsej zastavby, cize pesi sa tam viac menej "neoplati" ist a autom logicky nezaparkuje .. cize keby trhy na polnej zrusili, nic by sa nestalo .. a trhy na malom trhu, ak sa otvoria nivy uz uplne padnu ..

ale hej, vtedy bola ina doba, nebolo Tolko obchodov v okoli (teraz su tam vlastne dve billy) a ludia isli rovno aj k orbanovi ..

cize za mna, trhy na polnej zrusit, a na malom trhu to bohuzial uz nema vyznam ..

skor na tej zilinskej je skoda, ze neurobia tu stavbu .. lebo tam tie trhy su tiez vlastne len docasne trvale .. ale uz to proste nema cveng .. a to ani netaha moc ..

krasne to vidno na freshmarkete .. kde je kusok ina koncentracia aj ludi, aj vsetkeho, aj tam je mozno zaparkovat, aj tam robili okolo toho hype, ale ze by to nejako extremne boomovalo sa neda povedat .. uz aj hore vo food courte zavreli zopar prevadzok ..

doba sa bohuzial zmenila ..
aquila está en línea ahora  
Old January 10th, 2017, 11:21 AM   #43
Adamas_ba
Registered User

Likes (Received): 384

FM ma prave PR clanok v Trende ako im to super ide...
Adamas_ba no está en línea  
Sponsored Links
Advertisement

Old January 10th, 2017, 11:28 AM   #44
Favorit
Registered User

Favorit's Avatar

Likes (Received): 5890

Ale toto sú mestské trhy a je úplne v poriadku, že sa tam nedá zaparkovať. Mali by slúžiť hlavne obyvateľom centra, ktorí tam denne kúpia nejaké to ovocie a zeleninu ale je samozrejmé, že nebudú robiť týždňové nákupy. Ja keď som pred dvoma rokmi robil CBC a chodil domov cez Poľnú, tak v lete to nebol zas nejaký mŕtvy priestor a to najmä vďaka Medickej záhrade.
Je ale pravda, že predstava Rosovej o nejakých farmárskych trhoch bola dosť nasilu. Aby sa to uživilo, asi by tam stačili 3-4 stánky a nejaký občasný foodtruck.

Freshmarket je zaujímavý priestor, ale osobne ho vnímam ako veľkú škodu pre tržnicu na Trnavskom mýte. Tieto dva priestory ako keby oddelili mladých a starých ľudí a vysunuli dobrý koncept až na perifériu mesta.

baleadasena liked this post
Favorit no está en línea  
Old January 10th, 2017, 03:14 PM   #45
E499.3056
Moderator

E499.3056's Avatar

Quote:
Originally Posted by Favorit View Post
Freshmarket je zaujímavý priestor, ale osobne ho vnímam ako veľkú škodu pre tržnicu na Trnavskom mýte. Tieto dva priestory ako keby oddelili mladých a starých ľudí a vysunuli dobrý koncept až na perifériu mesta.
Ktory priestor podobneho typu v Bratislave vie spolu koncentrovat mladych aj starych navstevnikov?
E499.3056 no está en línea  
Old January 10th, 2017, 03:46 PM   #46
juraj.k
Registered User

Likes (Received): 279

Quote:
Originally Posted by Favorit View Post

Ale toto sú mestské trhy a je úplne v poriadku, že sa tam nedá zaparkovať. Mali by slúžiť hlavne obyvateľom centra, ktorí tam denne kúpia nejaké to ovocie a zeleninu ale je samozrejmé, že nebudú robiť týždňové nákupy. Ja keď som pred dvoma rokmi robil CBC a chodil domov cez Poľnú, tak v lete to nebol zas nejaký mŕtvy priestor a to najmä vďaka Medickej záhrade.
Je ale pravda, že predstava Rosovej o nejakých farmárskych trhoch bola dosť nasilu. Aby sa to uživilo, asi by tam stačili 3-4 stánky a nejaký občasný foodtruck.
Radšej by som obetoval trh na Žilinskej v prospech pozdvihnutia úrovne tržnice na Trnavskom mýte (samozrejme vrátane rozšírenia prevádzky v Starej tržnici - teraz fungujú len v sobotu). Taktiež by som zvážil minimálne redukciu rozsahu Miletičovej. Takto máme mrte rôznych zastaralých pseudotrhovísk s nízkym komfortom nakupovania a ani jedno nefunguje poriadne. Pritom Stará tržnica aj Centrál majú vynikajúcu dostupnosť MHD...

Favorit liked this post
juraj.k no está en línea  
Old January 10th, 2017, 03:59 PM   #47
Favorit
Registered User

Favorit's Avatar

Quote:
Originally Posted by E499.3056 View Post
Ktory priestor podobneho typu v Bratislave vie spolu koncentrovat mladych aj starych navstevnikov?
Sobotné trhy v Starej tržnici, Dobrý trh a z takých, ktoré fungujú každý deň si myslím, že postupne Miletička. Tržnica na Trnavskom mýte pritom má podľa mňa veľký potenciál a už to chvíľu vyzeralo aj nádejne (rôzne akcie, komunikácia na FB), ale nejako to vzdali.

A k tomu parkovaniu, čo aquila písal, by bolo zaujímavé zistiť, či by ľudia aj pri absencii väčšieho parkoviska boli ochotní nakupovať vo Fresh Markete, ak by sa nachádzal v tržnici na Trnavskom. Nebyť Centralu, verím, že áno a možno aj popri ňom by to fungovalo.
Favorit no está en línea  
Old January 10th, 2017, 05:25 PM   #48
aquila

aquila's Avatar

a to je prave problem, ze 3-4 stanky nie su atraktivne, to nie je trh, ale doslova par stankov a nema to ani ekonomicky ani ziaden zmysel ..

tym duplom v autoslave. ja som to uz X krat hovoril, vo viedni auto dam do garaze a idem metrom a v bratislave bohuzial MHDckou ani nechodim, lebo jednak mesto je malicke, zapchy temer ziadne, a parkovanie tiez nie je problem ( a to prosim pekne, ja som striktne proti parkovaniu na chodniku a na chodniku som neparkovali v podstate nikdy)

co sa tyka centralnej trznice, bohuzial tak ako je postavena, ako je to rozdelene na horne a dolne poschodie a typ prevadzok, tak je to len kryta mileticka. s tym, ze po poslednom velkom "upratovani" a reorganizacie mildy mi pride milda sympatickejsia ako centralna trznica .. a to nielen mne ..

ja si stale myslim, ze trhy na polnej bez nahrady zrusit, na zilinskej v tom novom dome by to teoreticky malo sancu, ale paradoxne tam skor nieco na styl YEME. lebo klasicka stankovanie nehrozi ..

fresh market je len novsia centralna trznica .. ked tam tie OSB dosky a podlahy nechaju ako su a neurobia aspon zakladny upgrade, tak to tam do 5tich rokov podla mna dost upadne ..

mne je skor luto, ze stara trznica sa viac nepouziva na ozajstne trhy .. nieco na styl, trznive v budapesti .. tak je priam genialna .. ale paradoxne nekupite tam langose

[IMG]http://il2.picdn.net/************/videos/15510448/thumb/1.jpg[/IMG]
Old January 10th, 2017, 05:36 PM   #49
Wizzard
Prešpurák

Wizzard's Avatar

Likes (Received): 1520

Quote:
Originally Posted by aquila View Post
tym duplom v autoslave. ja som to uz X krat hovoril, vo viedni auto dam do garaze a idem metrom a v bratislave bohuzial MHDckou ani nechodim, lebo jednak mesto je malicke, zapchy temer ziadne, a parkovanie tiez nie je problem ( a to prosim pekne, ja som striktne proti parkovaniu na chodniku a na chodniku som neparkovali v podstate nikdy)
Čo sa týka parkovania, tak v centre parkuješ ako? V platených garážach alebo poznáš nejaké legálne bezplatné? Napríklad v okolí námestia SNP?
V oknách sa ligocú ružence svetiel.
B r a t i s l a v a !

Ten prešporský zámok pekný murovaný — čudujú sa z neho na Dunaj tí páni,
čuduje sa z neho aj záhorský šuhaj: ako pekne tečie ten povestný Dunaj.
Tí nádherní páni pilnú radu majú, že oni povestný Dunaj zahatajú;
a tie naše Tatry zďaleka sa smejú; „Zahatajte, páni, keď máte nádeju!“
Wizzard no está en línea  
Old January 10th, 2017, 06:56 PM   #50
Favorit
Registered User

Favorit's Avatar

V tej budapeštianskej tržnici som bol tiež a je super. Ale to žiaľ u nás pri veľkosti mesta a počtu nákupných centier je asi nemožné, hoci by som to tržnici na Trnavskom fakt doprial.
Celkom ale nerozumiem, ako si teda predstavuješ aquila tržnicu v Bratislave. Mám pocit, že máš nejaké vysoké nároky. Taký jednoduchý industriál ako vo Fresh Markete je podľa mňa úplne v pohode. Fakt to ale trochu pôsobí tak dočasne, ako keby si nechávali priestor, že keď im farmárske trhy nepôjdu, spravia z toho klasický shopping.
Favorit no está en línea  
Old January 10th, 2017, 08:26 PM   #51
PosoniumAster
Registered User

PosoniumAster's Avatar

Likes (Received): 1714

Niekoľko príspevkov z posledných dní

The Corner, Námestie 1. mája

Weinhauer, Jozefská ulica ˇ(z predu aj zo zadu)

Augustus, Mickiewiczova ulica

Old January 10th, 2017, 10:38 PM   #52
aquila

aquila's Avatar

favorit, praveze nemam velke poziadavky. ja napriklad milujem mildu. a hrozne sa mi pacili trhy v starej trznici. als nikdy opakujem nikdy ma nechytila ta brutalita v centralnej trznici... velke schody, velke rury a pochmurne priestory.. to uz jaj v slovnafte som si pripadal vzdusnejsie

a mildu zboznujem a o to viac ked ju pred asi tromi rokmi aspon trochu ucesali. preriedili stanky. odstranili kopu starych barabizni , karavanov a dali tomu aku taku fazonu. zuzili vietnamcov a skor sa rozvinulo viac gastro. stale to neni rochusmarkt a je mi jasne ze kopu obchodnikov kupi v lepsom pripade v pristave v horsom v metre a predava ako "svoje"...

osobne mam radsej mildu ako fresh. lebo ten mi bohuzial ako industrial nepripada , ake skor ako nedokoncene spackane stavenisko s nedokoncenym betonom a OSB doskami. kde tie podlahy si nic moc uz teraz a paradoxne horsie ako v starej ikei...

btw. netreba nic velkeho vymyslat. tento trend je dost badatelny aj vo viedni. za poslednych 20 rokov tam kopu trhov zakapalo s podstatne vacsou historiou ako v BA. doba sa meni a paradoxne, ktore prezili su hlavne nie ani tak tie vacsie, ale tie kde je vela roznych gastro prevadzok. OZ a maso tam uz vlastne za poslednych 10-15 rokov uz predavaju len turci a juhosi. aj ked sa pysia maso maju napr z kärnten alebo steiermark... a je samozrejme halal

inak maly chutny trh ktory dobre v BA funguje je aj trhovisko v podunajskych kusok od nemocnice. to je moj druhy najoblubenejsi v bratislave. a to najma v lete. maju tam uzasne melony a aj jeditelnu zmrzku

Quote:
Originally Posted by Wizzard View Post
Čo sa týka parkovania, tak v centre parkuješ ako? V platených garážach alebo poznáš nejaké legálne bezplatné? Napríklad v okolí námestia SNP?
v podstate oboje. ale od kedy je eurovea tak temer vzdy tam parkujeme. a odtial je vsetko blizko.

dokonca ai dovolim tvrdit, ze sme daleko viac v starom meste aj s detmi chodili na prechadzky. proste sme auto odstavili v eurovei a napr presli sme cez most na petrzalsku stranu a po novom a nabrezi sa vratili spat. alebo sme zastavili niekde v meste sa najest. sak odtial si aj v podstate rezkou chodzou do 15 min aj na zochovej... dokonca aj ked sme si sli sadnut do skybaru tak sme parkovali v eurovei a mali aspon prijemnu prechadzku

alebo som naprikad pred sviatkami nejake veci riesil na magoriate tak som zaparkoval v garazach matky alexie. lebo sa mi nechcelo slapat az z eurovei a ponahlal som sa.

ja som fakt strikne protichodnikovi. moja zena to moc nechape ze preco. ale vieden ma naucila tak nejako asi ani podvedome nehladam parkovanie na chodniku.

Favorit, Qwert liked this post
Old January 10th, 2017, 10:40 PM   #53
ilmaris
Registered User

Likes (Received): 370

Proxenta Tower sa rozbieha. Fotka je síce mizerná - z idúcej električky, ale dnes naložili na pozemok kvantum techniky:

ilmaris no está en línea  
Old January 10th, 2017, 10:42 PM   #54
KLEPETO
Registered User

KLEPETO's Avatar

Likes (Received): 4436

To je stále Ballov projekt? Ak áno, to bude stavať z vysúdených peňazí od mesta za zmarenú výstavbu Predstaničného námestia?
KLEPETO está en línea ahora  
Old January 10th, 2017, 10:44 PM   #55
aquila

aquila's Avatar

nastastie to uz ballo nema ale proxenta. ale ten navrh je desny
Old January 10th, 2017, 11:25 PM   #56
E499.3056
Moderator

E499.3056's Avatar

10.1.2017

Quote:
Originally Posted by ilmaris View Post
Proxenta Tower sa rozbieha. Fotka je síce mizerná - z idúcej električky, ale dnes naložili na pozemok kvantum techniky

Old January 10th, 2017, 11:35 PM   #57
NuSo
Registered User

Likes (Received): 279

Tam nezmenili tie pôovodné vizualizácie? Dúfam, že to nestavajú podľa nich .
NuSo no está en línea  
Old January 10th, 2017, 11:41 PM   #58
kaxno
railfan

kaxno's Avatar

Likes (Received): 443

Petrzalske dvory - druhu bytovku pomaly dokoncuju a tretia pomaly rastie do vysky. V pomalosti ich prekonava len Fero s Jozom z Appolky

KLEPETO, manilla, Henrich37 liked this post
kaxno no está en línea  
Old January 10th, 2017, 11:51 PM   #59
KLEPETO
Registered User

KLEPETO's Avatar

Likes (Received): 4436

Ten stredný balkón vo vnútornom rohu akoby chcel odpadnúť.
Inak vždy ostanem prekvapený, že čo za projekt sa to stavia. V tom množstve sa už strácam.
KLEPETO está en línea ahora  
Old January 11th, 2017, 12:02 AM   #60
Janko&Tribula
Registered User

Janko&Tribula's Avatar

Likes (Received): 22

Nič v zlom ale Proxenta Tower bude vyzerať ako hyper moderná Pagoda... en.m.wikipedia.org/wiki/Pagoda

Henrich37 liked this post
Janko&Tribula no está en línea  
Sponsored Links
Advertisement

Closed Thread

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules