[Warszawa] Modernizacja Traktu Królewskiego - Page 110 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old July 24th, 2007, 05:26 PM   #2181
Petr
Iroquois of Europe

Petr's Avatar

Likes (Received): 3687

Ja z kolei widziałem w ostatnim czasie sporo turystów, którzy stali jak wryci w miejscu, gdzie zaczyna się odnowiony odcinek Krakowskiego Przedmieścia i z zachwytem łapczywym wzrokiem pochłaniali po kolei każdy element, intensywnie wymieniając uwagi i zerkając co chwila do przewodników. Byłem dumny z Warszawy jak rzadko dotąd.
Petr no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old July 24th, 2007, 05:45 PM   #2182
C-mere
au premier étage

C-mere's Avatar

Likes (Received): 1269

Może byli zafrapowani interesującym rozmieszczeniem latarni
Wiem, wiem - mam się zamknąć
Old July 24th, 2007, 05:53 PM   #2183
jozeck
Just user

jozeck's Avatar

Likes (Received): 1025

Quote:
Originally Posted by Michejda View Post
Wiesz, że nawet się uśmiechnąłem? Twoje wyjazdy nt. latarni i mnie wkurzały, ale takie delikatne nawiązanie mnie rozbawiło Pozdrawiam!
jozeck no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old July 24th, 2007, 06:28 PM   #2184
Petr
Iroquois of Europe

Petr's Avatar

Likes (Received): 3687

Quote:
Originally Posted by Michejda View Post

O tym, póki co, w przewodnikach nic nie jest napisane.
Petr no está en línea   Reply With Quote
Old July 24th, 2007, 11:07 PM   #2185
ekoportal.eu

Likes (Received): 1

Rusza remont Krakowskiego Przedmieścia

W najbliższą sobotę zostaną wznowione prace przy remoncie Krakowskiego Przedmieścia. Ekipy Mostostalu Warszawa rozpoczną przebudowy odcinków dróg, którymi zostaną poprowadzone objazdy

Kilka dni później zamknięty do remontu zostanie odcinek Krakowskiego Przedmieścia od Miodowej do Podwala. Prace na pozostałych odcinkach ruszą po wykonaniu tras objazdowych dla autobusów.

Źródło: zdm.waw.pl
ekoportal.eu no está en línea   Reply With Quote
Old July 25th, 2007, 12:52 AM   #2186
igorlan
אני חושב, משמע אני קיים

igorlan's Avatar

Likes (Received): 1670

Quote:
Originally Posted by ekoportal.eu View Post

W najbliższą sobotę zostaną wznowione prace przy remoncie Krakowskiego Przedmieścia. Ekipy Mostostalu Warszawa rozpoczną przebudowy odcinków dróg, którymi zostaną poprowadzone objazdy

Kilka dni później zamknięty do remontu zostanie odcinek Krakowskiego Przedmieścia od Miodowej do Podwala. Prace na pozostałych odcinkach ruszą po wykonaniu tras objazdowych dla autobusów.

Więc jeszcze chwilke to wszystko potrwa, ale za to jak później będzie pięknie
Old July 25th, 2007, 01:18 AM   #2187
Jack_Sparrow
Captain

Jack_Sparrow's Avatar

Likes (Received): 16

Quote:
Originally Posted by igorlan View Post
Więc jeszcze chwilke to wszystko potrwa, ale za to jak później będzie pięknie
Nieprzeciętne poczucie humoru
Jack_Sparrow no está en línea   Reply With Quote
Old July 25th, 2007, 10:26 AM   #2188
de123

Quote:
Originally Posted by Petr View Post

Ja z kolei widziałem w ostatnim czasie sporo turystów, którzy stali jak wryci w miejscu, gdzie zaczyna się odnowiony odcinek Krakowskiego Przedmieścia i z zachwytem łapczywym wzrokiem pochłaniali po kolei każdy element, intensywnie wymieniając uwagi i zerkając co chwila do przewodników. Byłem dumny z Warszawy jak rzadko dotąd.
Rozmowa tych turystów:
- ty zobacz, na tak fajnie odnowionej ulicy taki obskurny kebab...
- może to jakiś historyczny kebab? np. przywieziony przez Sobieskiego spod Wiednia?
- właśnie! poszukajmy w przewodniku!
de123 no está en línea   Reply With Quote
Old July 25th, 2007, 04:34 PM   #2189
igorlan
אני חושב, משמע אני קיים

igorlan's Avatar

Quote:
Originally Posted by kolo_pockta_1987 View Post
Nieprzeciętne poczucie humoru
Jak dobrze wyczułeś, sarkazm w mej wypowiedzi nie był przypadkowy
Old July 25th, 2007, 04:36 PM   #2190
igorlan
אני חושב, משמע אני קיים

igorlan's Avatar

Quote:
Originally Posted by de123 View Post
Rozmowa tych turystów:
- ty zobacz, na tak fajnie odnowionej ulicy taki obskurny kebab...
- może to jakiś historyczny kebab? np. przywieziony przez Sobieskiego spod Wiednia?
- właśnie! poszukajmy w przewodniku!
Genialne nadaje się do jakiegoś kabaretu
Old July 25th, 2007, 04:51 PM   #2191
kafarek
Robert

kafarek's Avatar

Likes (Received): 18816

Quote:
Originally Posted by Petr View Post

a co dopiero jak skończą całość. Teraz moim zdaniem na kolejnym odcinku będą bardziej wryci

Last edited by kafarek; July 25th, 2007 at 11:11 PM.
kafarek no está en línea   Reply With Quote
Old July 25th, 2007, 08:41 PM   #2192
Sławek
Oficjusz względny

Sławek's Avatar

Likes (Received): 7805

Quote:
Originally Posted by ekoportal.eu View Post

Serio? zamieściłem ten komunikat stronę wczesniej
A czas to coś czego nam brak.
Sławek está en línea ahora   Reply With Quote
Old July 25th, 2007, 10:54 PM   #2193
ekoportal.eu

Mea Culpa

bylem (i dalej jestem) tak zszokowany powrotem pana Borowskiego na salony, ze najzwyczajniej nie zauwazylem
ekoportal.eu no está en línea   Reply With Quote
Old July 27th, 2007, 12:13 AM   #2194
equivoque
Et paradoxe... Ça suffit!

equivoque's Avatar

Likes (Received): 2

Mini-Starówka i meble na Krakowskim

Dariusz Bartoszewicz 2007-07-26, ostatnia aktualizacja 2007-07-26 20:19

Ożywienie inwestycyjne na Krakowskim Przedmieściu. W sobotę zacznie się wytyczanie objazdów, m.in. na skrzyżowaniu Miodowej z Senatorską. To przygotowania przed przebudową ulicy aż do pl. Zamkowego.

Objazdy pozwolą na zamknięcie, a następnie przekształcenie Krakowskiego Przedmieścia między ul. Królewską a kolumną Zygmunta w półdeptak. Ich przygotowanie potrwa nawet dwa miesiące. - Musimy przesunąć krawężniki, czasem przełożyć kable czy rury - twierdzi Kinga Drózd, rzeczniczka Mostostalu-Warszawa, generalnego wykonawcy rewitalizacji Krakowskiego Przedmieścia.

Do tej pory udało się przebudować ledwie 400 m ulicy. Jej kolejny odcinek jest dwa razy dłuższy.

Starówka na słupku

Wiceprezydent Jacek Wojciechowicz ma nadzieję, że najszybciej zacznie się remont ulicy przylegającej do pl. Zamkowego (w tym miejscu jest teraz m.in. parking). Ten obszar można zamknąć dla samochodów bez konieczności wyznaczania objazdów. W rok już wszystkie jezdnie Krakowskiego Przedmieścia zostaną zwężone i wybrukowane jasnym granitem, a chodniki poszerzone i wyłożone kamiennymi płytami.

Na placyku przed kościołem św. Anny pojawi się nietypowy model Starówki. - To będzie odlew z brązu o wymiarach 53 na 53 cm. Stanie na słupku z granitu. Napis przypomni, że staromiejski zespół znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Nie zabraknie też informacji zapisanej w alfabecie Braille'a - zdradza Ewa Nekanda-Trepka, stołeczny konserwator zabytków.

Urząd chce, by takich słupków z trójwymiarową miniaturką Starówki stanęło osiem (u wylotu Senatorskiej na pl. Zamkowy, przy ulicach: Kapitulnej, Kilińskiego, Freta i Bugaj, przed Zamkiem Królewskim oraz przy jego ogrodach położonych pod skarpą wiślaną). - W tym roku będą gotowe i model, i odlew. Sprawdzimy go na wyremontowanym Krakowskim Przedmieściu. Zobaczymy, jak taki model przyjmą warszawiacy - zapowiada Nekanda-Trepka.

Nowoczesne ławki i stojaki

Zmieni się też już wyremontowany odcinek Krakowskiego Przedmieścia między Pałacem Staszica a Królewską. - Pod koniec wakacji powinny się tam pojawić stojaki na rowery, donice, kosze i ławki - zapewnia Tomasz Gamdzyk, naczelnik miejskiego wydziału estetyki przestrzeni publicznej. Nadal trwają dyskusje co do formy kiosków i przystanków autobusowych.

Koncepcja mebli ulicznych dla tej części Traktu Królewskiego powstała w firmie Towarzystwo Projektowe. Budziła kontrowersje ze względu na nowoczesną formę, która kontrastuje np. z latarniami pastorałami. - Nie jesteśmy zachwyceni - nie kryje Ewa Nekanda-Trepka. Przyznaje jednak, że projekty zaakceptował wojewódzki konserwator zabytków. Po chwili dodaje, że "to tylko meble, które po jakimś czasie można wymienić tak jak meble w domu", jeśli się nie sprawdzą i znudzą.

W sumie na Krakowskim będzie 85 ławek o konstrukcji z żeliwa i siedzisku z drewna (dłuższe 2,3 m i krótsze 1,9 m) i 80 stojaków na rowery. Połowa z nich stanie do końca sierpnia, reszta do końca listopada. Dopiero jesienią zobaczymy 140 koszy żeliwno-stalowych. Przybędzie kamiennych siedzisk. Na razie jest tylko jedna ława z piaskowca okalająca pień platana posadzonego między pomnikiem Mikołaja Kopernika a Pałacem Staszica. Kolejne, ale proste, pojawią się niedaleko Uniwersytetu Warszawskiego i Akademii Sztuk Pięknych.

http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,4344318.html
equivoque no está en línea   Reply With Quote
Old July 27th, 2007, 12:25 AM   #2195
vivii
zakochaj się w wawie

vivii's Avatar

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by equivoque View Post
[

Nowoczesne ławki i stojaki

Zmieni się też już wyremontowany odcinek Krakowskiego Przedmieścia między Pałacem Staszica a Królewską. - Pod koniec wakacji powinny się tam pojawić stojaki na rowery, donice, kosze i ławki - zapewnia Tomasz Gamdzyk, naczelnik miejskiego wydziału estetyki przestrzeni publicznej. Nadal trwają dyskusje co do formy kiosków i przystanków autobusowych.

Koncepcja mebli ulicznych dla tej części Traktu Królewskiego powstała w firmie Towarzystwo Projektowe. Budziła kontrowersje ze względu na nowoczesną formę, która kontrastuje np. z latarniami pastorałami. - Nie jesteśmy zachwyceni - nie kryje Ewa Nekanda-Trepka. Przyznaje jednak, że projekty zaakceptował wojewódzki konserwator zabytków. Po chwili dodaje, że "to tylko meble, które po jakimś czasie można wymienić tak jak meble w domu", jeśli się nie sprawdzą i znudzą.
http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,4344318.html
po prostu szkoda! zupełnie nie rozumiem, dlaczego? przecież jasne jest, że wszyscy spodziewali się czegoś innego - stylizowanych mebli ulicznych. pomysłodawca twierdzi, że brak jest wzorów przystanków itp. ja uważam, że wystarczyłaby stylizacja. no ale cóż, nie będę "płakała nad rozlanym mlekiem", może te meble jednak będą w sobie coś miały. pożyjemy, zobaczymy.

Last edited by vivii; July 27th, 2007 at 12:45 AM.
vivii no está en línea   Reply With Quote
Old July 27th, 2007, 12:51 AM   #2196
kafarek
Robert

kafarek's Avatar

Likes (Received): 18816

nie stylizujmy wszystkiego na siłę .
Warszawa jak przed wojna nigdy nie bedzie tak wygladać jak z obrazka.
kafarek no está en línea   Reply With Quote
Old July 27th, 2007, 06:29 AM   #2197
vivii
zakochaj się w wawie

vivii's Avatar

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by kafarek View Post
nie stylizujmy wszystkiego na siłę .
Warszawa jak przed wojna nigdy nie bedzie tak wygladać jak z obrazka.
akurat stylizacja mebli ulicznych na krakowskim przedmieściu moim zdaniem nie byłaby stylizacją "na siłę". jest to zdecydowanie kwestia gustu i nie chcę dyskutować bo o tym się nie dyskutuje. uważam, jednak że stylizowane meble idealnie pasowałyby do otoczenia a krakowskie przedmieście jako jedna z niewielu ulic w warszawie ma duże szanse, aby wyglądać jak "z obrazka" i właśnie między innymi takie detale mogą mu w tym pomóc. warszawa naprawdę nie musi być skazana na brzydotę, nie powinna też być poligonem dla wielbicieli eksperymentów (moim zdaniem )
Old July 27th, 2007, 09:54 AM   #2198
Kaczor

Likes (Received): 2

Stylizowane stojaki na rowery? Po co?
Kaczor no está en línea   Reply With Quote
Old July 27th, 2007, 10:14 AM   #2199
wonsbelfer
In the brig

Likes (Received): 495

Quote:
Originally Posted by Kaczor View Post
Stylizowane stojaki na rowery? Po co?
Żebyś mógł gdzieś zostawić swój antyczny welocyped, a jeszcze lepiej bicykl.
wonsbelfer no está en línea   Reply With Quote
Old July 27th, 2007, 11:20 AM   #2200
timit
Let's go crazy !

timit's Avatar

Likes (Received): 63

http://miasta.gazeta.pl/warszawa/51,...44318.html?i=0

fotki mebli. ciekawe jak sie będą czuli moknący studenci na nowym przystanku.
timit no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
krakowskie przedmieście, stare miasto, varsovia, warsaw, warszawa

Thread Tools

Posting Rules