[Bratislava] Full Summary of Projects - Page 2 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > City Development > Bratislava

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 109 votes, 4.99 average.
Old February 28th, 2007, 03:04 PM   #21
alien
.:junglist : and . AFOL:.

alien's Avatar

Likes (Received): 691

version 1.1
Advertisement

Old March 5th, 2007, 08:55 AM   #22
Marrky
Registered User

Marrky's Avatar

Likes (Received): 3

Dubai Towers

Fajn projekty. Radi sa pridame s nasimi brandovamymi Dubai Towers. Dubai Towers Bratislava - povedzme 2 x 40F towers, typicky cocktail of Residential, Commercial, Retail plus Hotel, including shopping mall, znie to ok?
Marrky no está en línea   Reply With Quote
Old March 5th, 2007, 09:05 AM   #23
alien

alien's Avatar

cau marrky. jasneee. dubai towers v bratislave, to znie super
alebo postavte tu repliku burj dubai )
Advertisement

Old March 5th, 2007, 11:50 AM   #24
alien

alien's Avatar

inack Marrky, Dubai Towers v Dubai je podla mna jeden z najlepsich a najoriginalnejsich mrakodrapovych projektov na svete. keby nieco podobne originalne vzniklo aj v bratislave to by bola bomba.
Old March 5th, 2007, 12:13 PM   #25
Infinite
laissez-faire

Infinite's Avatar

Likes (Received): 1

Jasne, no v Dubaji vznika tych "najlepsich" a najvacsich projektov cele more, len som naozaj zvedavy ci to je vsetko vykryte realnym dopytom. Ten rozsah vystavby sa mi jednoducho zda absurdny.
Old March 5th, 2007, 12:22 PM   #26
palsoft
Bratislava citizen

palsoft's Avatar

Likes (Received): 287

Tam je nejaka nulova dan pre stavebne firmy, alebo nieco take som zachytil.. Neviem ci je to presne
palsoft no está en línea   Reply With Quote
Old March 5th, 2007, 12:59 PM   #27
Infinite
laissez-faire

Infinite's Avatar

Likes (Received): 1

A pracovna sila za dolar na hodinu. To podpori stavebnictvo hlavne ak emiratcania uz ocividne nevedia kam pchat tie petrodolare.
Old March 5th, 2007, 01:32 PM   #28
Marrky
Registered User

Marrky's Avatar

Likes (Received): 3

Quote:
Originally Posted by alien View Post
inack Marrky, Dubai Towers v Dubai je podla mna jeden z najlepsich a najoriginalnejsich mrakodrapovych projektov na svete. keby nieco podobne originalne vzniklo aj v bratislave to by bola bomba.
Well, nie ze by som o tom zrovna rozhodoval ja, ale pozerame sa do buducnosti na CEC, uvidime ako BA pojde, a aj ked Slovensko je maly trh, nie je to vylucene. Ale skor Polsko alebo Rumunsko. Hlavne asi nie je kde v BA stavat. Inak Alien, ak hovoris o veziach ktore uz stoja, tak to su Emirates Towers, Dubai Towers je znacka vladnej spolocnosti Sama Dubai a Dubai Towers Dubai sa budu nachadzat v The Lagoons, coz je tiez ich projekt. Rozsah vystavby je naozaj absurdny, clovek by potreboval crystal ball aby sme videli ako to dopadne, v momentalnej situacii aplikovat cistu ekonomiu znamena strasny real estate market crash behom roka, ale pochybujem. Tu totiz stavaju stylom "postavime a oni pridu". zatial to vychadza..ale toto je topic na ine forum.

Btw., income tax tu platia len oil companies a pobocky zahranicnych bank a VAT neexistuje.
Marrky no está en línea   Reply With Quote
Old March 5th, 2007, 03:51 PM   #29
wonderdax
The Man from Earth

wonderdax's Avatar

Likes (Received): 2

BA- trh je sice maly, ale podla mna prekvapi. Bratislava na obrovsku vyhodu dialnicneho napojenia na HU,CZ,AU doslova coby kamenom dohodil. Obyvatelstvo sa zacne stahovat na predmestia a nove stvrte, city ostane kancelarske a historicke. Koruna posilni, strany znizia dane. Ja by som povazoval za prirodzene meritko to ze sa budu coskoro realizovat sportove projekty, co znaci ze pomalicky ludia obracaju svoj zaujem inam ako na hole byvanie. BA je IT mesto, ak nezaspime s Cepitom a Eurovaley mame slusnu sancu.Moja vizia je dost optimisticka, to zrychlenie uz citit teraz....

Co sa tyka Dubaja, podla mna je to celkom logicke co sa deje, najlepsie peniaze su kde investovane? Jasne do nehnutelnosti, ludi bude viac a viac, ropy menej a menej a jedina poistka ako nechat pri zivote taku nakladnu spolocnost bude obratit sa na turizmus. To uz bude vyrieseny aj terorizmus a podobne....
wonderdax no está en línea   Reply With Quote
Old March 5th, 2007, 07:02 PM   #30
Amrafel
Bratislava YIMBY

Amrafel's Avatar

Likes (Received): 6572

pri globalnom oteplovani sa k nam budu stahovat aj ludia z pobreznych oblasti. a nezabudajte na bra-wien, mozno tu budeme o takych 50 rokov mat megapolis
Amrafel no está en línea   Reply With Quote
Old March 5th, 2007, 07:05 PM   #31
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Likes (Received): 4091

Myslím, že to nie je práve to, po čom by sme mali túžiť. Väčšie mesto neznamená lepšie. Pre Bratislavu by bolo optimálne, keby mala aj s predmestiami najviac milión obyvateľov. Aj keď aj to je ešte dosť vzdialená budúcnosť.
Qwert no está en línea   Reply With Quote
Old March 6th, 2007, 10:33 AM   #32
pau-chin
Registered User

pau-chin's Avatar

Likes (Received): 1680

no ja si zase myslim, ze cim vacsie - tym lepsie ma byt mesto: viac ludi, viac budov, vacsie a lepsie letisko, a hlavne aj vyssie stavby a budovy, ved Bratislava je poctom obyvatelov a rozlohou jednym z najmensich hlavnych miest na okoli, ale uz sa to lepsi a hlavne vystavbou ....

na to aka bola nedavno a dnes, raz to uz muselo prist - je to vec

pau-chin no está en línea   Reply With Quote
Old March 6th, 2007, 10:38 AM   #33
Wizzard
Prešpurák

Wizzard's Avatar

Likes (Received): 1293

Aj tak si myslím že milión ľudí mať tak skoro nebude, to by sa musela rozširovať aj na západ a spojiť s Hainburgom a inými predmestiami. A hlavne postaviť rýchlodráhu na všetky strany, teda Hainburg, Devínska, Rača, Rusovce etc.
Wizzard no está en línea   Reply With Quote
Old March 6th, 2007, 12:07 PM   #34
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Quote:
Originally Posted by pau-chin View Post
no ja si zase myslim, ze cim vacsie - tym lepsie ma byt mesto: viac ludi, viac budov, vacsie a lepsie letisko, a hlavne aj vyssie stavby a budovy, ved Bratislava je poctom obyvatelov a rozlohou jednym z najmensich hlavnych miest na okoli, ale uz sa to lepsi a hlavne vystavbou ....

na to aka bola nedavno a dnes, raz to uz muselo prist - je to vec

Neviem, čo je podľa teba lepšie. Ak myslíš, že lepšie je viac ľudí a budov, musíš sa pozrieť aj na druhú stranu mince. Väčšie mesto znamená viac odpadu, hustejšiu, menej plynulú dopravu, väčšie znečistenie ovzdušia, menej volných plôch, väčšiu kriminalitu, viac bezdomovcov atď. Už starí Gréci mali istý ideál mesta, ktoré malo asi 30 000 - 40 000 obyvateľov a keď ich tam už bolo viac, jednoducho sa zobrali a založili nové.
Myslím si, že devízou Bratislavy oproti okolitým hlavným mestám je práve jej veľkosť, respektíve malosť. Veď sa aj občas nazýva najmenším veľkomestom. Ja si myslím, že časom sa dostane aj na ten milión obyvateľov, ale to má dosť času a netreba to uponáhľať. Ak chceš vedieť, čo sa stane, ak počet obyvateľov stúpne v krátkom čase len o stotisíc, tak sa pozri na Petržalku.
Old March 6th, 2007, 12:53 PM   #35
pau-chin
Registered User

pau-chin's Avatar

Likes (Received): 1680

Qwert, no Petrzalka bol velmi zly priklad rastu mesta, ale to boli komousi a to je uz prec!, sam vidis, ze takto sa uz mesta a hlavne Bratislava nerozrasta, je to uz uplne iny styl ako kedysi, novsi lepsi a krajsi, Petrzalka 2 uz nikdy nebude ....

zober si napriklad rast cinskych miest
pau-chin no está en línea   Reply With Quote
Old March 6th, 2007, 02:26 PM   #36
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Tak ten rast čínskych miest je zhruba to isté, čo Petržalka, len sa tu nebavíme o nejakých smiešnych 100 000 obyvateľoch, ale o miliónoch. Ak mám pravdu povedať, tak v súčasnosti nevidím nejaký významný nárast počtu obyvateľov v Bratislave. Dá sa dokonca povedať, že Bratislava sa zmenšuje a ľudia sa sťahujú na vidiek. Osobne si myslím, že ani tak nejde už o Bratislavu ako o jej okolie. Skôr tam môžme očakávať rast populácie. Nevidím nič zlé na rovnomernom raste počtu obyvateľov, skôr si myslím, že je to pozitívne, no Čínu by som v tomto za príklad nedával.
Cesta vedie asi cez zväčšovanie sídiel v okolí Bratislavy, poprípade výstavbe nových "mestečiek," kde bude ubytovanie, či už byty, alebo rodinné domy, služby, obchod, školy atď, pričom v nich musí byť aj dostatok prírody, aby to nebolo len pokračovanie mesta. Jednoducho to nebudú len spálne pre ľudí, ktorí ráno o ôsmej odídu do mesta a späť sa vrátia večer o desiatej. Takéto zväčšovanie, ktoré by skíbilo výhody veľkomesta a vidieka by sa ja mne páčilo. Dúfam, že sa ním Bratislava aj vyberie. Chce to ale dôsledné plánovanie, spoluprácu okolitých obcí a Bratislavy a hlavne zlepšenie dopravnej infraštruktúry.
Old March 6th, 2007, 03:31 PM   #37
stanley-SK
Registered User

Likes (Received): 2129

Najväčší kancelársky projekt strednej Európy - ABC II

Výstavba Apollo Business Centrum (ABC) II na Prievozskej ul. v Bratislave má zelenú, keďže už všetkým objektom komplexu bolo vydané stavebné povolenie a nadobudlo aj právoplatnosť. Ide v súčasnosti o najväčší kancelársky projekt v Bratislave a strednej Európe. Stavbári všetkých šesť objektov komplexu dokončia v auguste 2009.

Developerom ABC II je HB Reavis Group, a. s., Bratislava. Jej predstavitelia spresnili, že výstavba je realitou, keďže aj stavebné povolenie na zvyšné štyri budovy kancelárskeho komplexu nadobudlo koncom februára 2007 právoplatnosť. Na prvé dva objekty bolo stavebné povolenie vydané v minulom roku.

Po dokončení ABC II bude nájomníkom k dispozícii takmer 80 000 štvorcových metrov administratívnej plochy. V centre komplexu vznikne oddychová zóna s námestím, fontánou a zeleňou.

Stavba ABC II, situovaná v lokalite Central Business District, je pokračovaním prvého ABC komplexu, ktorý otvorili na jar 2005. V jeho blízkosti sa nachádza aj päť administratívnych budov - centrála Orange - Bratislava Business Centrum (BBC) a prvé dva bloky projektu City Business Centra (CBC) na Karadžičovej ul.

Projekt ABC na Prievozskej ul. tvorí otvorený parkový komplex niekoľkých budov s možnosťou prepojenia. Synergiou s najväčšími projektmi ABC I a centrálou Orange BBC vznikne ucelený urbanistický komplex kancelárskych budov triedy A.

Spoločnosť HB Reavis Group podniká 14. rok na realitnom trhu SR a na prelome minulého a tohto roka expandovala do zahraničia. Pobočky otvorila v Česku a Maďarsku. Tento rok začne práce na svojom doteraz najväčšom projekte, multifunkčnom Twin City na Mlynských Nivách v Bratislave s investíciou 17 miliárd Sk.

Foto z dnesneho obeda:

stanley-SK está en línea ahora   Reply With Quote
Old March 6th, 2007, 03:40 PM   #38
stanley-SK
Registered User

Likes (Received): 2129

ouu, omylom som to supol sem, chcel som to dat do: [Bratislava] projects and construction updates II....pridavam nieco prvy krat, nezabite ma pls...
stanley-SK está en línea ahora   Reply With Quote
Old March 6th, 2007, 09:18 PM   #39
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Prvý krát ti to ešte prepáčime Vitaj na našom fóre!
Old March 7th, 2007, 01:35 AM   #40
bailey
Registered User

Likes (Received): 8

no prob, but thank you for the pics...

greetz
bailey no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags