КРАГУЈЕВАЦ - праћење градилишта | KRAGUJEVAC - construction updates - Page 3 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Serbian Forum > Изградња и развој > Србија > Шумадија и запад > Крагујевац

Крагујевац Kragujevac

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old November 22nd, 2007, 12:14 AM   #41
nenad_kg
ENFORCER

nenad_kg's Avatar

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by Johnny_kgc View Post
A odakle ti ovi renderi? Ja sam ih video na izlozbi u galeriji "Mostovi Balkana", ali ih nigde nisam mogao naci na netu!
Dal' ti nisi u nekom dilu sa glavnim gradskim arhitektom? Priznaj!
http://www.dizajnzona.com/forums/ind...howtopic=40045

Slike grada Kragujevca možete pogledati i na ovom linku

Old November 22nd, 2007, 01:29 AM   #42
Ventilator_BGD
BANNED

Likes (Received): 4

Quote:
Ok... shvatio sam poentu za Aerodrom!
Tema oko medijske slike nije za ovaj forum i posebno ne za ovaj thread... tako da...
Jako bih voleo da Kragujevac, ekonomski, kasni za Beogradom samo 7 godina! I mnogo mi je drago sto volis Kragujevac.

Nisam reko ekonomski, nego u "Budjenju". A ostalo...
Ventilator_BGD no está en línea   Reply With Quote
Old November 22nd, 2007, 06:44 PM   #43
Johnny_kgc
██████ 100% Kragujevčanin

Johnny_kgc's Avatar

Likes (Received): 281

Takovo osiguranje nadogradjuje zgradu. Mislim da ce lepo ispasti, i ako nadogradnje mogu da upropaste zgradu samo tako. Nadogradjuju se dva sprata i sada ce zgrada biti u ravni sa ostalim zgradama.

image hosted on flickr

Ova zgrada pored je dno... trebalo bi je barem okreciti, ako ne i zastakliti jer se nalazi kod Skupstine grada.
Da... i mi imamo roze autobuse! no o tome cemo drugi put!

image hosted on flickr
Johnny_kgc no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old November 22nd, 2007, 07:40 PM   #44
Johnny_kgc

Johnny_kgc's Avatar

Quote:
Plaza centar u Kragujevcu

Jedna od najvećih evropskih multinacionalnih kompanija u Evropi ''Plaza centers'' počeće na proleće naredne godine gradnju modernog, multifunkcionalnog tržno-poslovnog-šoping i zabavnog centra površine 100 hiljada kvadratnih metara vrednog 100 miliona evra.

Direktor Plaza centers za Srbiju Žarko Pavlović, rekao je na konferenciji za novinare da je ta kompanija kupila 2,5 hektara zemljišta u naselju Stara radnička kolonija.

On je najavio da će izgradnja centra, u kome će biti smešteno preko 100 brendiranih svetskih firmi i domaćih proizvođača, biti završena u jesen 2009. godine.

"U okviru našeg kompleksa pored trgovine ponudićemo i druge sadržaje. Igraonicu za decu, kuglanu, internet kafe, restorane, bisokpsku salu itd. Na taj način, pored građana Kragujevca, u srce Šumadije svakodnevno će dolaziti između 10 i 15 hiljada građana iz ostalih krajeva Srbije", rekao je Pavlović.

On je naglasio da će radovi na izgradnji ovog centra biti povereni kragujevačkim građevinskim firmama a da će posao u Plaza centru nakon otvaranja dobiti oko 2.000 građana Kragujevčana.

"Naši planovi su da u narednom periodu, s obzirom da je Stara radnička kolonija gde ćemo graditi centar perspektivna lokacija, učestvujemo u modernizaciji naselja i stambenoj izgradnji", rekao je Pavlović.

On je rekao da će u samu gradnju objekta biti uloženo još 100 miliona evra a da će grad Kragujevac, po osnovu napalate građevinskog zemljišta, od ove investicije obezbediti prihod od dodatnih četiri miliona evra.
www.b92.net
wow... 100 000 m2! Pa to je vece od DeltaCity-ja!?
Old November 22nd, 2007, 08:06 PM   #45
Bulevarac
Industrial guru

Bulevarac's Avatar

Likes (Received): 47

Ako je to istina onda Sjajne vesti za Kg.
Bulevarac no está en línea   Reply With Quote
Old November 22nd, 2007, 08:57 PM   #46
Johnny_kgc

Johnny_kgc's Avatar

Takodje se, na www.kragujevac.co.yu navodi:
Quote:
Jedna od najvećih multinacionalnih kompanije u Evropi odlučila se da prvi šoping mol gradi u Kragujevcu jer je najprivlačniji za investicije, ali i zbog fleskibilnosti gradske vlasti.

Naša kompanija planira da u Srbiju uloži dve milijarde evra, a Kragujevac je izabran kao grad koji je, odmah posle Beograda, najprivlačniji za ulaganja. Takođe, naišli smo na izuzetnu kooperativnost i fleksibilnost gradskih vlasti i u Kragujevcu počinje gradnja centra pre nego u Beogradu, iako smo tamo zemljište kupili pre nego ovo u Staroj koloniji. Računamo i da će u naš centar, od koga će najviše koristi imati grad i građani, dolaziti i nekoliko hiljada posetilaca iz Centralne Srbije, izjavio je Žarko Pavlović direktor ''Plaza centra'' u Srbiji.

Gradonačelnik je naglasio da će se zbog izgradnje ovog centra, odnosno raščićavanja lokacije ubrzati raseljavanje Kolonije. Ubrzano se gradi zgrada od 10 000 kvadratnih metara za stanovnike ovog naselja, ali će grad i samom izgradnjom centra zaraditi još 4 miliona evra za uređenje građevinskog zemljišta.
jeste.. istina je! o tome se vec uveliko prica u Kragujevcu.
Old November 22nd, 2007, 08:59 PM   #47
Majevčan
Српски Форум

Majevčan's Avatar

Likes (Received): 915

Old November 22nd, 2007, 09:52 PM   #48
Deki---KG

Likes (Received): 100

Quote:
Plaza centar u Kragujevcu

Jedna od najvećih evropskih multinacionalnih kompanija u Evropi ''Plaza centers'' počeće na proleće naredne godine gradnju modernog, multifunkcionalnog tržno-poslovnog-šoping i zabavnog centra površine 100 hiljada kvadratnih metara vrednog 100 miliona evra.

Direktor Plaza centers za Srbiju Žarko Pavlović, rekao je na konferenciji za novinare da je ta kompanija kupila 2,5 hektara zemljišta u naselju Stara radnička kolonija.

On je najavio da će izgradnja centra, u kome će biti smešteno preko 100 brendiranih svetskih firmi i domaćih proizvođača, biti završena u jesen 2009. godine.

"U okviru našeg kompleksa pored trgovine ponudićemo i druge sadržaje. Igraonicu za decu, kuglanu, internet kafe, restorane, bisokpsku salu itd. Na taj način, pored građana Kragujevca, u srce Šumadije svakodnevno će dolaziti između 10 i 15 hiljada građana iz ostalih krajeva Srbije", rekao je Pavlović.

On je naglasio da će radovi na izgradnji ovog centra biti povereni kragujevačkim građevinskim firmama a da će posao u Plaza centru nakon otvaranja dobiti oko 2.000 građana Kragujevčana.

"Naši planovi su da u narednom periodu, s obzirom da je Stara radnička kolonija gde ćemo graditi centar perspektivna lokacija, učestvujemo u modernizaciji naselja i stambenoj izgradnji", rekao je Pavlović.

On je rekao da će u samu gradnju objekta biti uloženo još 100 miliona evra a da će grad Kragujevac, po osnovu napalate građevinskog zemljišta, od ove investicije obezbediti prihod od dodatnih četiri miliona evra.
www.b92.net

nemogu da verujem,poludecu,kakva vest. Ubicu se!!!

hahaha

Imacemo naj veci shopingcentar u srbiji!!! ja jos nemogu da verujem!! 100.000m2!!!!!!!! EEEEEEEEEJJ!!!!!!!!

Last edited by Deki---KG; November 22nd, 2007 at 10:28 PM.
Deki---KG no está en línea   Reply With Quote
Old November 22nd, 2007, 10:18 PM   #49
Deki---KG

jel ima prve slike kako bi izgledao taj veliki shopingcentar????
Old November 22nd, 2007, 10:29 PM   #50
Naissus
Registered User

Naissus's Avatar

Likes (Received): 0

Deki mogu da ti kazem da mi je bas simpaticno to sto toliko preterano volis Kragujevac,bas ti je merak ( bas se oseca ta nostalgija pa prosto puknes od srece kada se nesto novo i lepo desava u tvom gradu ) isti takav sam i ja sto se tice Nisa,ne bi ga menjao za 5 Las Vegasa.
Naissus no está en línea   Reply With Quote
Old November 22nd, 2007, 10:38 PM   #51
Johnny_kgc

Johnny_kgc's Avatar

hehe... polako Deki... smiri se!
Nema jos fotki....
Old November 22nd, 2007, 10:41 PM   #52
Krytan
:)

Krytan's Avatar

Quote:
Originally Posted by Deki---KG View Post
Samo preliminarni crtez...

Inace,
Krytan no está en línea   Reply With Quote
Old November 22nd, 2007, 10:45 PM   #53
Deki---KG

Quote:
Originally Posted by Naissus View Post
Deki mogu da ti kazem da mi je bas simpaticno to sto toliko preterano volis Kragujevac,bas ti je merak ( bas se oseca ta nostalgija pa prosto puknes od srece kada se nesto novo i lepo desava u tvom gradu ) isti takav sam i ja sto se tice Nisa,ne bi ga menjao za 5 Las Vegasa.
Nis me nekako podsecava na KG sa njegovim soliterima a to jako volim. Za mene je Posle KGa Uzice i Nis naj lepsi grad. NS je isto ekstra ali ta ravmica i priroda mi se uopste ne svidja tako da pada po mom ukusu. jel meni je priroda zakon zato je za mene naprimer uzice vrh sa njegovim soliterima.ekstra izgledaju solitere po brdovljim prostorima.

O prirodi KGa da ne pricam,sumadija bato.

A za ono sto ga puno volim,zato sto znam da smo sad opet neko i nesto. Svi su u 90 godina kukali kakav prljav grad itd a moji ljudi su dole mnogo gladovali.ja zivim u nemackoj ali video sam dosta i bolilo me za moj narod i grad kako su vecito pricali da je naj prljavi u srbiji itd. Ali sad to nije vise tako,ja mislim da smo danas izmedju prvi 5 gradova.

Novine blic kazu da se u KGu naj vise ulozilo 2007,takodje KG postao 2007 treci grad po milionerima posle BG i NSa.

Takodje KG ima naj veci potencial u srbiji sto se tice fabrika i to sve samo radi zastave. Ako jos uspemo da nadjemo investor za zastavu(koja je za vreme SFRJ imama do 50.000 radnika) i da podje opet ta fabrika kako treba ostavicemo novi sad iza nas i bicemo 2 grad srbnije posle BGa.

Siguran sam u to samo zastava da podje i da procveta,ne trebamo da imamo 50,000 radnika kao pre,dosta je 20.000.

a kako je pocelo sa investorima,nadam se da ce i ta zastava za neku godinu da nadje svog investora.

kako vesti kazu...

Quote:
...naša kompanija planira da u Srbiju uloži dve milijarde evra, a Kragujevac je izabran kao grad koji je, odmah posle Beograda, najprivlačniji za ulaganja.

Last edited by Deki---KG; November 22nd, 2007 at 10:55 PM.
Old November 22nd, 2007, 10:47 PM   #54
Deki---KG

Quote:
hehe... polako Deki... smiri se!
Nema jos fotki....
sta bre da se smirim? ma to ce da bude moja druga kuca kad dodjem dole na odmor.mislim da cu ceo dan da visim u tim centru po kaficima,casinama,bioskopima i ostali cudesa.
Old November 22nd, 2007, 10:55 PM   #55
Krytan

Krytan's Avatar

Quote:
Quote:
Originally Posted by Krytan View Post

Inace,
I evo ga...

Old November 22nd, 2007, 10:58 PM   #56
Johnny_kgc

Johnny_kgc's Avatar

Quote:

Inace,
Jel negde na netu postoji taj preliminarni crtez? Ja sam samo video objekte po drugim gradovima u Evropi, ali ne mora da znaci da ce biti slican. Ako imas crtez, postavi!

Quote:
sta bre da se smirim? ma to ce da bude moja druga kuca kad dodjem dole na odmor.mislim da cu ceo dan da visim u tim centru po kaficima,casinama,bioskopima i ostali cudesa.
dobro... onda se vidimo tamo!
Old November 22nd, 2007, 11:00 PM   #57
Johnny_kgc

Johnny_kgc's Avatar

Quote:
I evo ga...

aha... vec si postavio!
Ali to nije to!
Taj crtec je projekat za super-market u industrijskoj zoni "Servis 2"!
Trzni centar "Plaza" se gradi u Staroj radnickoj koloniji!
Old November 22nd, 2007, 11:04 PM   #58
Deki---KG

Quote:
aha... vec si postavio!
Ali to nije to!

brate gde je ta stara radnicka kolona? koje to naselje?
Old November 22nd, 2007, 11:10 PM   #59
Krytan

Krytan's Avatar

Quote:
aha... vec si postavio!
Ali to nije to!
to izgleda mnogo vece od supermarketa =\

http://www.m-y-s.com/portfolio/locations/Serbia/820

(trzni centar su projektovali iste arhitekte kao i delta city)
Old November 22nd, 2007, 11:13 PM   #60
Johnny_kgc

Johnny_kgc's Avatar

Quote:
Plaza Centers makes second acquisition in Serbia (RS)

Plaza Centers N.V. has announced that it has entered into an agreement to secure a circa 24,000-m˛ plot in Kragujevac, Serbia. Kragujevac is a city of 200,000 inhabitants. It is the administrative center of the Šumadija district and the 4th largest city in Serbia.
Plaza plans to build a new shopping and entertainment centre on the Site, with a total built area of 100,000 m˛, plus 875 parking spaces. The total cost of the development is anticipated to be approximately €100 million.

The acquisition represents Plaza’s second transaction in Serbia and a further step in its strategy to consolidate its position in the region of South Eastern Europe which it considers to offer strong potential.

Commenting on the acquisition, Ran Shtarkman, CEO, Plaza Centers N.V. said: “We are delighted to have been able to identify and secure a second development project in Serbia so soon after our first transaction in Belgrade was announced in August.

“Serbia is poised to experience strong economic growth which, we believe, will generate strong demand for large-scale, mixed use developments from commercial occupiers and visitors alike. This, combined with growing investment interest in institutional grade commercial property assets in Serbia from international investors, should leave us well positioned to deliver strong returns to our shareholders.

“In addition, we are excited to be taking an active role in the delivery of new commercial and cultural destinations for Serbia, both in Belgrade and other leading cities in Serbia such as Kragujevac.
Informacija za inostranu publiku

Quote:
brate gde je ta stara radnicka kolona? koje to naselje?
Stara radnicka kolonija je pored naselja Erdoglija. Kod solitera "Y". Plaza ce se zidati na Bulevaru Kraljice Marije! Jel ti je sad poznatije? Ne verujem da ne znas za Staru radnicku koloniju!? Sokolana? Barake?
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
Крагујевац, Србија, Шумадија, arhitektura, gradilista, gradjevinarstvo, izgradnja, kgc, kragujevac, projekti, serbia, srbija, urbanizam

Thread Tools

Posting Rules