ШУMAДИJA И 3AПAД - пpaћeњe гpaдилиштa | ŠUMADIJA AND WEST - construction updates - Page 2 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Serbian Forum > Изградња и развој > Србија > Шумадија и запад

Шумадија и запад Šumadija and west

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old January 7th, 2010, 10:09 PM   #21
vlada_Ilina_h2o
highways and roads

vlada_Ilina_h2o's Avatar

STAMBENA ZGRADA-APARTMANI

Mesto: Vrnjačka Banja, Srbija
Investitor: Goran Miloradović
Površina: preko 3.500m2
Godina: 2009.

[IMG]http://i46.************/fu16cy.jpg[/IMG]

[IMG]http://i50.************/2wn4j2v.jpg[/IMG]

[IMG]http://i47.************/qo7wjs.jpg[/IMG]

[IMG]http://i49.************/25zscx5.jpg[/IMG]

[IMG]http://i49.************/11w3ny9.jpg[/IMG]

[IMG]http://i50.************/2ry6bz8.jpg[/IMG]

[IMG]http://i47.************/ehb1o9.jpg[/IMG]
vlada_Ilina_h2o no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old January 7th, 2010, 10:37 PM   #22
vlada_Ilina_h2o
highways and roads

vlada_Ilina_h2o's Avatar

SREDNJA STRUČNA ŠKOLA

Mesto: Lapovo, Srbija
Investitor: Opština Lapovo
Površina: 0ko 1.600m2
Godina: 2007.

[IMG]http://i50.************/oa9gzn.jpg[/IMG]

[IMG]http://i45.************/xni4up.jpg[/IMG]

[IMG]http://i47.************/2e1wps3.jpg[/IMG]
Old January 7th, 2010, 11:38 PM   #23
sale_kg
BANNED

Likes (Received): 69

Koliko ja znam,Lapovo ima srednju skolu... I gimnaziju,i strucnu u jednoj...
sale_kg no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old January 7th, 2010, 11:55 PM   #24
vlada_Ilina_h2o
highways and roads

vlada_Ilina_h2o's Avatar

Quote:
Originally Posted by sale_kg View Post
Koliko ja znam,Lapovo ima srednju skolu... I gimnaziju,i strucnu u jednoj...
Sada ima jos jednu.
Old January 7th, 2010, 11:56 PM   #25
sale_kg
BANNED

Quote:
Originally Posted by vlada_Ilina_h2o View Post
Sada ima jos jednu.
Pa cek,ovo je zavrseno? Pa koje struke skola?
Old January 8th, 2010, 12:07 AM   #26
vlada_Ilina_h2o
highways and roads

vlada_Ilina_h2o's Avatar

Quote:
Originally Posted by sale_kg View Post
Pa cek,ovo je zavrseno? Pa koje struke skola?
Mislim da jeste. 2007 je pocela izgradnja (pise gore). A i izmedju redova sam negde na vestima cuo nesto o tome.
Old January 12th, 2010, 05:22 PM   #27
vlada_Ilina_h2o
highways and roads

vlada_Ilina_h2o's Avatar

Quote:
Ujedinjenje Paraćina, Ćuprije i Jagodine
Palma gradi „Morava siti“
Utorak - 12.01.2010
U srcu Srbije svakodnevno niču neboderi, metro tutnji, deca vrište od zadovoljstva u akvaparkovima, a „ćurani“, „džigerani“ i „crevari“ konačno navijaju za isti klub - Morava junajted.

Naime, ako lideru Jedinstvene Srbije Draganu Markoviću Palmi pođe za rukom, žitelji tri najveća grada centralne Srbije - Jagodine, Paraćina i Ćuprije, uskoro bi mogli da stanu pod zastavu „Morava grada“, novog megalopolisa na Balkanu.
Gradonačelnik Jagodine pozvao je predsednike svojih komšijskih opština da posle praznika porazgovaraju o prednostima i manama spajanja u jedan grad. Iako termin sastanka još nije preciziran, iz razgovora sa sve tri strane mogli smo da zaključimo da se Pomoravlju ipak smeši ujedinjenje.
- Posle Srpske nove godine treba da se sastanem sa predsednicima opština Paraćin i Ćuprija i da vidimo da li ćemo nešto raditi po tom pitanju. Ujedinjenje bi sigurno ubrzalo ekonomski i infrastrukturni razvoj. Mogli bismo, na primer, da napravimo međugradsku saobraćajnu vezu trolejbusima ili tramvajima, što je mnogo jeftinije za građane - najavljuje Palma.

Mada bi sa ovakvim projektom mogao da stane na crtu i najozbiljnijim svetskim metropolama, Palma ne misli da bi sjaj njegovog velegrada mogao da izazove ljubomoru gradonačelnika Beograda.
- Đilasu niko ne može da konkuriše, on ima stalne izvore prihoda. Zna se šta je Beograd za ulaganja. Ujedinjenje naša tri grada bi donelo boljitak i u tom smislu - kaže vizionar iz Jedinstvene Srbije.
Iako u miraz nosi i akvapark i zoološki vrt, Palma nije želeo da se izjasni o svojoj ambicijama za gradonačelnika „srpskog Njujorka“.
- Treba prvo doneti statut, pa se dogovarati o tim stvarima - strpljiv je Palma ujedinitelj.
Predsednici preostale dve opštine dočekali su predlog komšije i lidera Jedinstvene Srbije raširenih ruku.
- Ta priča je odavno pokrenuta, ali se sve završavalo na predlozima. Srbija je grubo centralizovana i mislim da bi veći grad otvorio mnogo mogućnosti. Ujedinjenje bi rešilo i brojna strateška pitanja jer je potpuno drugačije kad pred partnere izađete sa 160.000 ljudi - zaključuje Dragan Mitić, predsednik opštine Paraćin, koji takođe nije želeo da predviđa ko bi od njih trojice mogao da stane na čelo centra Pomoravlja. Za razliku od njega, predsednik opštine Ćuprija Borivoje Kalaba kaže da ne bi imao ništa protiv da na tom mestu vidi svog stranačkog kolegu i inicijatora međugradskog spajanja.
- Za mene je i ovo preveliki balast, pa ne bih imao ništa protiv da to bude Palma. Ipak je to prevelika obaveza - kaže Kalaba i ne krije da će i sam imati „samo korist“ od ujedinjenja.

Mire se komšije

Priča o ujedinjenju stara nekoliko decenija česta je tema na internet forumima. Međutim, među komentarima posetilaca, očigledno budućih žitelja „Morava grada“, uočljiva je netrpeljivost Jagodinaca i Paraćinaca prema stanovnicima Ćuprije, pa se nameće pitanje kako bi ujedinjenje izgledalo u praksi. Predsednik te opštine, međutim, tvrdi da ne zna za komšijske razmirice.
- Prvi put čujem od vas. Narod je narod, ali kad se budu saopštile pogodnosti, biće drugačije - optimističan je Kalaba.

Grad površina (km2) broj stanovnika

Beograd 3.223 1.182.000
Novi Sad 702 299.000
Niš 597 255.000
Kragujevac 835 176.000
Morava grad 1.299 193.000
www.alo.rs

Dobro, broj stanovnika nije bas tacan ali veoma interesantna vest.

Nikola, koliko su fizicki udaljeni ti gradovi? Kakva je odnos izmedju tih gradova? Ipak ne znam kako ce sve to izgledati kada gradovi nisu fizicki spojeni. Bilo bi mnogo dobro kada bi se izmedju gradova gradli stambeni kompleksi koji bi ujedinili ove gradove pa da to onako skupa deluje bas mocno. Ali za to je ipak potreban ogroman priliv stanovnistva. Sta mislis ti o ovome i kakav je tvoj stav? u stvari ima li ista od toga?
Old January 12th, 2010, 10:03 PM   #28
sale_kg
BANNED

Quote:
www.alo.rs

Dobro, broj stanovnika nije bas tacan ali veoma interesantna vest.
'Ajde molim te,ko ozbiljno shvata ovu vest... Ma daj...

I Palma lupeta li lupeta...

Necu ni komentarisati ovu komediju od vesti vec samo ovaj o zajednickom prevozu jer sam,jel te,imao kontakt sa tim likom sto im je radio idejno resenje za prigradsku zeleznicu,a ne tramvaj. Trole tek da ne pominjem... Palma,ne lupaj je najbolje reci...

Btw,i nama dve opstine prihvatile vec spajanje sa KG-om,jos 4 i onda je to po vesti iz Alo-a od pre neki mesec ~ 330 000 stanovnika... Mislim dajte molim vas... Gluposti...
Old January 12th, 2010, 10:10 PM   #29
vlada_Ilina_h2o
highways and roads

vlada_Ilina_h2o's Avatar

Smiri se Sale.
Old January 12th, 2010, 10:14 PM   #30
sale_kg
BANNED

Quote:
Smiri se Sale.
Evo,sad sam popio dnevnu dozu Monoprila... Uh.... Dobro je...
Old January 13th, 2010, 05:34 PM   #31
Sawovsky
Шар Планино, долазим ти..

Sawovsky's Avatar

Likes (Received): 4979

Izmadju oboda Jagodine i Cuprije ima oko 10km udaljenosti i isto toliko izmedju Cuprije i Paracina.
Ta ideja je ostvariva jedino ukoliko se u narednih 60 godina izmedju ta tri grada gradi koliko se gradilo na Novom Beogradu u predhodnih 60 godina.Ali tada Morava Grad ne bi imao koliko danas zbirno ova tri grada, nego jedno pola miliona ljudi

Facebook stranica časopisa PLAY!Zine - svakog dana nagradna igra!

Klan RUR - najveća srpska gaming zajednica još od 1998. godine. Svakog dana najnovije vesti iz sveta esporta. http://klanrur.co.rs/
Sawovsky no está en línea   Reply With Quote
Old January 14th, 2010, 03:24 AM   #32
YU-AMC
Aviation/Travel Nerd

YU-AMC's Avatar

Likes (Received): 1196

Quote:
Originally Posted by Sawovsky View Post
Izmadju oboda Jagodine i Cuprije ima oko 10km udaljenosti i isto toliko izmedju Cuprije i Paracina.
Ta ideja je ostvariva jedino ukoliko se u narednih 60 godina izmedju ta tri grada gradi koliko se gradilo na Novom Beogradu u predhodnih 60 godina.Ali tada Morava Grad ne bi imao koliko danas zbirno ova tri grada, nego jedno pola miliona ljudi
Ja mislim da treba malo sacekat i reci nesta tako. Izmedju Paracina i Cuprije vec se gradi neka industriska zona zmic. Jes da je to sve rano i ide polako, ali sigurno je da se polako luft izmedju PN i cuprije smanjuje. Evo video snimak od neki dan.

http://www.youtube.com/profile?user=...13/dVlvrwiqPXA

Ako SRB bude dobijala investicije ko Rumunija, pitanje je samo vremena u bliskoj buducnosti.
YU-AMC no está en línea   Reply With Quote
Old January 14th, 2010, 03:39 AM   #33
vlada_Ilina_h2o
highways and roads

vlada_Ilina_h2o's Avatar

Ali kada kaze "Ono sto ostaje jos to je, to su trotoari ,biciklisticke staze......."

Pa gde bre biciklisticke staze u industrijsokj zoni.
Inace dobro je da se i tamo nesto desava.
Old January 14th, 2010, 11:09 AM   #34
YU-AMC
Aviation/Travel Nerd

YU-AMC's Avatar

Ja mislim da govori za glavni put izmedju PN i Cuprije. Sigurno ce morati nesta da se uradi jer ljudi ginu jos od pre. Sad kad se taj put optereti raznim vozilima, pitanje je tragedije. Ja neznam kako je u SRB, ali i ovde u Kanadi ima trotoar uz takvu zonu da te neki sleper ne pokosi dok hodas. Ako gledas taj video, ta ulica nije bas nesto ni siroka za dva kamiona, tako da malo ostaje mesta za pesake.
Old January 14th, 2010, 01:36 PM   #35
vlada_Ilina_h2o
highways and roads

vlada_Ilina_h2o's Avatar

Ok je sve to za trotoare i pesake, ali za biciklisticke staze...mislim stvarno.
Old January 14th, 2010, 01:54 PM   #36
YU-AMC
Aviation/Travel Nerd

YU-AMC's Avatar

Hehe znas kako, Mihajlovic ti je dobar covek ali je ipak seljak iz sela jednoga prema Zajecaru kad krenes iz PN. Meni je to bilo malo cudno heh.

Inace sto se tice Morava city-a, evo par moji misljenja.

Transport/prevoz je mali problem. Imas voz, ima gradski bus a ima i autoput ko hoce.
Ja mislim da je problem sto se bas Cupricani, Jagodinci i Paracinci nesto ne vole puno. Mene to licno ne zanima jer cenim ljude induvidualno.
Problem broj dva,
Curpija je ipak slaba mnogo i imaju probleme sa privredom. Ja neznam dali tamo ista radi od privrede..
Znaci sto Sawovsky rece, ako pocnes malo da izvidis teren, treba 20 km da se dobro razvije. Sve ostalo bi se lakse resilo. Ja sam siguran da vecina Paracinaca i Jagodinaca ovaj problem uvidi. Ali sto se tice daljine meni to nije frka jer sam navikao u Kanadi. Ja volim da odem u diskoteku u Jagodinu sa prijateljom. 20km nije nesta precerano. Meni je lakse vozit 20 km nego 5 u Torontu kad je guzva.
Old January 14th, 2010, 11:27 PM   #37
sale_kg
BANNED

Ma ljudi,da se ne lazemo.
Glavni problem je sto su to 3 potpuno nezavisne celine,koje zasebno funkcionisu bez obzira na to koliko su upuceni jedni na druge,i koliko blizu. Cinjenica je da je Jagodina za glavu ispred ostalih i da ce samo ako se ovako nastavi godinama biti jos vise ispred.
Old February 6th, 2010, 12:55 AM   #38
Srdjan Adamovic
Kragujevac - U svemu prvi

Srdjan Adamovic's Avatar

Likes (Received): 28394

Novogradnja Bajina Basta

[IMG]http://i45.************/2j47twy.jpg[/IMG]

[IMG]http://i50.************/289bndx.jpg[/IMG]
Srdjan Adamovic no está en línea   Reply With Quote
Old February 18th, 2010, 12:20 PM   #39
Srdjan Adamovic
Kragujevac - U svemu prvi

Srdjan Adamovic's Avatar

Likes (Received): 28394

Novogradnja na Zlatiboru

Srdjan Adamovic no está en línea   Reply With Quote
Old March 2nd, 2010, 05:59 PM   #40
vlada_Ilina_h2o
highways and roads

vlada_Ilina_h2o's Avatar

Quote:
02. 03. 2010.| 12:48
Svilajnac dobija novu industrijsku zonu na 23 hektara

Opština Svilajnac planira da otkupom zemljišta od Vojske Srbije u tom gradu formira Industrijsku zonu 2, čime bi se privukli investitori i obezbedilo zaposlenje za oko 1.500 ljudi, izjavio je za "eKapiju" Predrag Milanović, zamenik predsednika te opštine.

Reč je o zemljištu površine 23 hektara, čija se vrednost procenjuje na 300.000 EUR.

To je bila jedna od tema prilikom jučerašnje (1. mart 2010. godine) posete ministra odbrane Dragana Šutanovca Svilajnacu, a prema rečima Milanovića, dogovoreno je da u zamenu za zemljište opština izgradi stanove za pripadnike Vojske Srbije.

- Opština Svilajnac ulaže velike napore kako bi još više privukla inostrane investicije, koje bi podstakle razvoj opštine i čitavog Pomoravskog okruga - naveo je naš sagovornik i dodao da se nada da će Industrijska zona biti infrastrukturno opremljena i spremna za investitore krajem 2010. godine.
Ekapija
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
Србија, Шумадија, serbia, srbija

Thread Tools

Posting Rules