[Powiat bydgoski] Inwestycje - Page 3 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Wielkopolska, Kujawy, Lubuskie > » Bydgoszcz

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old December 5th, 2016, 02:26 PM   #41
johny..byd
Registered User

johny..byd's Avatar

Likes (Received): 4623

AWZ, Niemcz/Osielsko, ul. Lagunowa, z fb inwestora

_poison_ liked this post
johny..byd no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old December 14th, 2016, 08:36 PM   #42
johny..byd
Registered User

johny..byd's Avatar

Likes (Received): 4623

Moderator Inwestycje, Osielsko, ul. Kolonijna, z fb inwestora

johny..byd no está en línea   Reply With Quote
Old December 19th, 2016, 12:52 PM   #43
ModInwest
Registered User

Likes (Received): 80

m | park rośnie. Z placu budowy w Osielsku

Więcej zdjęć:
https://www.facebook.com/pg/Moderato...67202660292146
ModInwest no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old February 13th, 2017, 12:10 PM   #44
Nial
Registered User

Likes (Received): 34

AWZ, Bursztynowe II, Osielsko/Niemcz Ostatnie zdjęcia z grudnia. Może po południu wrzucę swoje świeże. Rozpoczęły się prace w środku - układanie płytek na korytarzach, przygotowanie terenu pod chodniki i zieleń. Inwestycja robi świetne wrażenie na żywo, lokalizacja też super - sprawdzałem kilkukrotnie, w godzinach szczytu jedzie się do centrum o 11-12 minut szybciej niż z Fordonu, głównie dzięki temu, że to "początkowa" część Osielska, zjeżdżamy z krajowej 5-tki tuż zanim zacznie się korek Do sklepów blisko, niedaleko przystanek autobusowy - dojazd do Bydgoszczy. Cisza i spokój, bardzo fajny rozkład budynków, ciągów komunikacyjnych i przestrzeni na terenie inwestycji, fajnie zorganizowane bramy wjazdowe (będą jednak dwie z dwóch stron osiedla), niedługo nieopodal będzie nowa droga (przedłużenie ul. Jana Pawła II).

Tuż obok przedszkole, myjnia samochodowa itp.

Jakość wykończenia budynków z zewnątrz, elewacji, też robi bardzo dobre wrażenie. W budykach duże rowerownie i duże komórki lokatorskie. Fajnei zorganizowany plac zabaw z przestrzenią dla mieszkańców - nie miedzy budynkami, skąd echo bawiących się dzieciaków roznosiło by się odbijajac od budynków - jest na uboczu, pod laskiem brzozowym, świetne rozwiązanie.

Praktycznie nie ma mieszkań wyraźnie "lepszych i gorszych" jeśli chodzi o położenie w blokach czy widoki z okien, każde mieszkanie ma "po równo" wad i zalet, zależy co kto woli.

Z wad: mieszkania które mają wylot okien na DK5, są narażone na hałas od tej drogi, pomimo ok. 500m odległości, w godzinach szczytu kiedy jeżdżą TIRy, hałas nieco się niesie. Ale w 2019 powinniśmy mieć (albo w budowie) obwodnicę i ruch TIRów z DK5 prawie zniknie, co rozwiąże problem. Nie jest to jakieś bardzo przeszkadzające, nie jak w mieście, ale słychać.

O ile wiem, planowany jest (za 4 lata) III etap inwestycji, dobudowanie 2 bloków.

Fajnym rozwiązaniem są rolety zewnętrzne we wszystkich mieszkaniach, gniazdka i lampki na balkonach i tego typu "drobiazgi" wykończeniowe które cieszą. Cieszy również stosunek jakości materiałów do ceny.

Bloki sa tak zbudowane, że nie zaburzają klimatu "osiedla domków jednorodzinnych", razem z drzewami (osiedle jest nemal zalesione...) ładnie się komponują w otoczenie - trzeba to zobaczyć na żywo żeby się przekonać, że obawy miekszańców domków nie były potrzebne.

Fotki z FB dewelopera.

Ilość wolnych mieszkań: zostało jeszcze ok. 20.
Nial no está en línea   Reply With Quote
Old February 13th, 2017, 12:18 PM   #45
wiwixpl
Registered User

Likes (Received): 1604

Ile za m2?
wiwixpl no está en línea   Reply With Quote
Old February 13th, 2017, 12:27 PM   #46
Nial
Registered User

4400zł - 4600zł/m^2, przynajmniej takie były ceny jak ja kupowałem Powyższy opis jest bardzo subiektywny, tak jak to wszystko widzę. Jak macie pytania to chętnie odpowiem i podyskutuję.

Aaaa i jeszcze jedno: deweloper będzie oferował wykończenie "pod klucz", zapowiada się, że cena będzie bardzo dobra. Już prawie nikt tego nie oferuje, a to jest duża wygoda i wychodzi taniej niż wykańczanie we własnym zakresie.
Old February 13th, 2017, 12:43 PM   #47
wiwixpl
Registered User

Cena do zaakceptowania.

A z ciekawości? Miejsce postojowe za ile? Albo garaż? Miejsca przed bedą za darmo? Jak to wyglada?

Ja za swoje w okolicy centrum dałem w hali 25k (wytargowalem z 28k) Jestem ciekawy jak to sie kształtuje za miastem.

Bo np w Fordonie kumpel kupił za 10k w hali garażowej.

Last edited by wiwixpl; February 13th, 2017 at 12:48 PM.
Old February 13th, 2017, 01:03 PM   #48
bart1728
Registered User

bart1728's Avatar

Likes (Received): 1495

Quote:
Originally Posted by Nial View Post
AWZ, Bursztynowe II, Osielsko/Niemcz Ostatnie zdjęcia z grudnia. Może po południu wrzucę swoje świeże. Rozpoczęły się prace w środku - układanie płytek na korytarzach, przygotowanie terenu pod chodniki i zieleń. Inwestycja robi świetne wrażenie na żywo, lokalizacja też super - sprawdzałem kilkukrotnie, w godzinach szczytu jedzie się do centrum o 11-12 minut szybciej niż z Fordonu, głównie dzięki temu, że to "początkowa" część Osielska, zjeżdżamy z krajowej 5-tki tuż zanim zacznie się korek Do sklepów blisko, niedaleko przystanek autobusowy - dojazd do Bydgoszczy. Cisza i spokój, bardzo fajny rozkład budynków, ciągów komunikacyjnych i przestrzeni na terenie inwestycji, fajnie zorganizowane bramy wjazdowe (będą jednak dwie z dwóch stron osiedla), niedługo nieopodal będzie nowa droga (przedłużenie ul. Jana Pawła II).

Tuż obok przedszkole, myjnia samochodowa itp.

Jakość wykończenia budynków z zewnątrz, elewacji, też robi bardzo dobre wrażenie. W budykach duże rowerownie i duże komórki lokatorskie. Fajnei zorganizowany plac zabaw z przestrzenią dla mieszkańców - nie miedzy budynkami, skąd echo bawiących się dzieciaków roznosiło by się odbijajac od budynków - jest na uboczu, pod laskiem brzozowym, świetne rozwiązanie.

Praktycznie nie ma mieszkań wyraźnie "lepszych i gorszych" jeśli chodzi o położenie w blokach czy widoki z okien, każde mieszkanie ma "po równo" wad i zalet, zależy co kto woli.

Z wad: mieszkania które mają wylot okien na DK5, są narażone na hałas od tej drogi, pomimo ok. 500m odległości, w godzinach szczytu kiedy jeżdżą TIRy, hałas nieco się niesie. Ale w 2019 powinniśmy mieć (albo w budowie) obwodnicę i ruch TIRów z DK5 prawie zniknie, co rozwiąże problem. Nie jest to jakieś bardzo przeszkadzające, nie jak w mieście, ale słychać.

O ile wiem, planowany jest (za 4 lata) III etap inwestycji, dobudowanie 2 bloków.

Fajnym rozwiązaniem są rolety zewnętrzne we wszystkich mieszkaniach, gniazdka i lampki na balkonach i tego typu "drobiazgi" wykończeniowe które cieszą. Cieszy również stosunek jakości materiałów do ceny.

Bloki sa tak zbudowane, że nie zaburzają klimatu "osiedla domków jednorodzinnych", razem z drzewami (osiedle jest nemal zalesione...) ładnie się komponują w otoczenie - trzeba to zobaczyć na żywo żeby się przekonać, że obawy miekszańców domków nie były potrzebne.

Fotki z FB dewelopera.
reklama, reklama... pranie mózgu już od rana...

Czapka liked this post
bart1728 no está en línea   Reply With Quote
Old February 13th, 2017, 04:46 PM   #49
Nial
Registered User

Quote:
Originally Posted by bart1728 View Post
reklama, reklama... pranie mózgu już od rana...
Kolego, napisałem. Kupiłem tam mieszkanie, piszę subiektywnie... chyba logika wymaga, że skoro kupiłem to mi się podoba i chwalę... a jakby mi się nie podobało, to bym nie kupił... Proszę czytać ze zrozumieniem, to naprawdę nie jest trudne. Ech. Co tu taki hate panuje na tym forum? Odechciewa się udzilelać... Najlepiej to w ogóle nic nie wrzucać i zamknąć to forum.

Weź się zastanów może najpierw zanim coś znowu napiszesz, dobra?

Ceny miejsc postojowych "poza miastem" są bardzo różne, ciężko porównać. Tutaj po 10 tys. zł za przypisane do mieszkania miejsce postojowe. Nie ma hali podziemnej, są ogrzewane garaże na 1 i na 2 samochody z własną bramą - nie pamiętam cen, chyba od 20 do 45 tys. w zależności od wielkości, czy na 1 samochód czy na 2 itp. Opróćz tego 10 miejsc parkingowych wspólnych dla gości.

Last edited by Nial; February 13th, 2017 at 04:58 PM.
Old February 14th, 2017, 12:13 PM   #50
vaqurelotirie
<>

vaqurelotirie's Avatar

Likes (Received): 698

Gdybym napisał, że brzydkie to to, ktoś napisałby, że o gustach się nie dyskutuje. To może w ten sposób: Bez polotu zupełnie. Dużo przypadkowości w bryle na zasadzie samo wyszło, raz na płasko, raz w trójkącik. Elewacja zaś przypomina sytuację gdy dociepla się blok i trzeba zlecić nową kolorystykę. Jak wiadomo- biały to nie kolor i nie ma jak wołać pieniędzy za wykonaną kolorystykę termomodernizacji. Więc ciepie się plamkami różne wzory. Tu cierwony, tam ziółty, ciap, ciap.
Old February 14th, 2017, 06:53 PM   #51
Nial
Registered User

Moim zdaniem wygląda lepiej niż 90% inwestycji na terenie Bydgoszczy, ale to moim. Widocznie miało mi się podobać Ogólnie poziom w Bydgoszczy i okolicach jest słaby i pod tym względem trzeba to rozpatrywać. Mając do wyboru Jakona (Pod Skarpą) czy Eskulapa, to nie ma nawet co porównywać.

Mnie się bardzo podoba, to nie miało byc "z polotem" tylko wpasowywać się w charakter miejsca w którym stoi i otaczające domy. Mnie elewacja akurat bardzo się podoba, szczególnie kombinacja "drewno-cegła-biel" ze spadzistym dachem (wymaganie miejscowego plany zagospodarowania przestrzennego - stąd "trójkąty" i ogólna bryła) pokrytym dachówką.

Natomiast chętnie poczytam albo poogdlądam, jaka jest Twoja wizja takiego osiedla w takim miejscu

Myślę że wizualizacje (co ciekawe, bardzo zbliżone do tego, co rzeczywiście powstaje - dużo detali) lepiej pokazują, czemu to wygląda tak a nie inaczej:

wiwixpl liked this post
Old February 14th, 2017, 07:12 PM   #52
medyk
Registered User

medyk's Avatar

Likes (Received): 2244

Słabe zagospodarowanie przestrzeni wspólnej.

Stowarzyszenie Społeczny Rzecznik Pieszych w Bydgoszczy
https://www.facebook.com/bydgoskirzecznikpieszych/

https://krew.info/licznik/signatures/sign_user1430.jpg
medyk no está en línea   Reply With Quote
Old February 14th, 2017, 07:15 PM   #53
wiwixpl
Registered User

Wyglada bardzo dobrze.

Kazdy ma swój gust. Ile było gadania jak ludzie kupowali mieszkania w WW Folwarku czy AWZ na Rondzie Kujawskim. Ze chu.... miejsce, głośno, ze ulica, ze okna trzeba bedzie myć co tydzień. A mieszkania poszły błyskawicznie. A wg forumowiczów powinny być pustostany.

To osiedle na Twoich zdjęciach mi osobiście bardzo sie podoba. Mógłbym tak zamieszkać jak bede miał 50 dych, żeby odpoczac ciut od miasta.
Tyle ze póki mam małe dziecko, nigdzie sie z miasta nie ruszam. Bo w promieniu 10min na pieszo mam żłobek, 4 przedszkola, szkoły, autobus, tramwaj, sklepy i wszystko co mi do szczescia obecnie potrzeba. Do centrum czy na basen 15minut z buta.
Old February 14th, 2017, 08:37 PM   #54
SIOUXR
Registered User

Likes (Received): 627

Quote:
Originally Posted by wiwixpl View Post
Wyglada bardzo dobrze.

Kazdy ma swój gust. Ile było gadania jak ludzie kupowali mieszkania w WW Folwarku czy AWZ na Rondzie Kujawskim. Ze chu.... miejsce, głośno, ze ulica, ze okna trzeba bedzie myć co tydzień. A mieszkania poszły błyskawicznie. A wg forumowiczów powinny być pustostany.

To osiedle na Twoich zdjęciach mi osobiście bardzo sie podoba. Mógłbym tak zamieszkać jak bede miał 50 dych, żeby odpoczac ciut od miasta.
Tyle ze póki mam małe dziecko, nigdzie sie z miasta nie ruszam. Bo w promieniu 10min na pieszo mam żłobek, 4 przedszkola, szkoły, autobus, tramwaj, sklepy i wszystko co mi do szczescia obecnie potrzeba. Do centrum czy na basen 15minut z buta.
Szczerze powiedziawszy jak byłbym starszy to chciałbym wrócić do miasta... a co do udogodnień to znając tą okolicę: w odległości kilometra - 4 przedszkola w tym 1 gminne, jedna szkoła - 1 kilometr - 2ga szkoła ciut dalej, sklepy to jakieś 1,5 km ( Lidl, 2x Polo), basen ciut dalej...można by długo wymieniać i porównywać.Same bloki co najmniej poprawne, lokalizacja nie najgorsza...Kwestia wyboru i oczekiwań.
SIOUXR no está en línea   Reply With Quote
Old February 14th, 2017, 09:53 PM   #55
Nial
Registered User

Quote:
Originally Posted by medyk View Post
Słabe zagospodarowanie przestrzeni wspólnej.
Czy ja wiem? I tak i nie. Założenie było takie: 20% terenu zabudowane (wymagania lokalnego planu zagospodarowania przestrzennego chyba, o ile pamiętam - chyba nie że max. 20% bo to by była przesada, ale jest jakieś ograniczenie). Dzięki temu odległości od bloków są duże, sąsiad sąsiadowi w okna nie patrzy, nie ma drogi pod oknem a plac zabaw z ławeczkami dla mieszkańców jest nieco na uboczu, dzięki czemu dzieciaki mogą się bawić i krzyczeć sobie ile wlezie

Jak gadałem z dyrektorem sprzedaży to mówił, że chcieli jeszcze więcej drzew wyciąć ale im gmina nie pozwoliła, dzięki temu jest sporo zieleni na terenie. Jednym to przeszkadza - drzewa zasłaniają światło wpadające do mieszkań, innym się to podoba. Tak jak wcześniej napisaliście, zależy od oczekiwań - jak ktoś chce własnie czegoś takiego, to się podoba. Jak ktoś lubi Mozaikę, Atrium czy inne Eskulapa itp. gdzie jest blok na bloku i się wszyscy sobie w okna patrzą, to spoko, takie inwestycje też mają swoje plusy.

Tak jak napisaliście, niedaleko są sklepy, przystanek, przedszkole, a nawet przychodnia... Osielsko to nie jest jakaś wiocha Dzieci mogą ten 1 czy 2 czy 3 km ze szkoły piechotą przyjść bez obawy przed dużym natężeniem ruchu.

Wady też są. Jak ktoś szuka rozrywek miejskich i codziennie na imprezy chodzi, to nie będzie szukał czegoś takiego.
Old February 14th, 2017, 10:26 PM   #56
medyk
Registered User

medyk's Avatar

Likes (Received): 2244

Mówię o zagospodarowaniu przestrzeni między blokami, a nie procencie zabudowy działki. Jest słaba. Cała najważniejsza przestrzeń między blokami, która swoim kształtem i zagospodarowaniem powinna zachęcać do spędzania tam czasu, została zamieniona w parkingowisko. Zerowe ciągi piesze. Urbanistyka na poziomie Janusza z jakiegoś Wierzchucina co się wziął za deweloperkę.

Stowarzyszenie Społeczny Rzecznik Pieszych w Bydgoszczy
https://www.facebook.com/bydgoskirzecznikpieszych/

https://krew.info/licznik/signatures/sign_user1430.jpg

Dadam91 liked this post
medyk no está en línea   Reply With Quote
Old February 16th, 2017, 06:29 PM   #57
KOmiX
Bicycle Rider

Likes (Received): 3108

Quote:
Originally Posted by wiwixpl View Post
(...)
Mógłbym tak zamieszkać jak bede miał 50 dych, żeby odpoczac ciut od miasta.
(...)
Nie chcę być niegrzeczny, ale ośmielę się zauważyć, że możesz nie dożyc tego wieku

- Przeprowadzone niedawno szerokie badania zachowań pieszych i kierowców w Polsce wskazują, że o ile zdecydowana większość pieszych zachowuje się przepisowo, to niestety większość kierowców nie.

Jak się traktuje rowerzystów w Biznes Parku.

wiwixpl liked this post
KOmiX no está en línea   Reply With Quote
Old February 16th, 2017, 06:43 PM   #58
wiwixpl
Registered User

Heh, racja Nie zauważyłem byka
Old February 16th, 2017, 09:15 PM   #59
Moozgh
Registered User

Likes (Received): 32

@Nial - gratuluję zakupu. Najważniejsze żebyś Ty był zadowolony. Zawsze znajdzie się ktoś, komu cokolwiek nie będzie pasowało. Też ostatnio kupiłem mieszkanie z rynku pierwotnego i nie zamierzam się przejmować tym, co inni na temat danej inwestycji napiszą.
Zakup był wynikiem kompromisu środków jakimi dysponuję oraz lokalizacji (blisko obecnego miejsca zamieszkania). Nie chciałem zmieniać okolicy i wierzę, że długo będę zadowolony i tego samego Tobie życzę.

Dla mnie jako dla laika i czysto subiektywnie - nie lubię spadzistych dachów na budynkach wielorodzinnych, ale skoro takie były wymagania wynikające z MPZP to luz.
Moozgh no está en línea   Reply With Quote
Old February 17th, 2017, 01:31 PM   #60
wurkut
Registered User

wurkut's Avatar

Likes (Received): 5656

Co do architektury rzeczonej inwestycji - nie jest zła, lepsza niż większość powstających w okolicy podobnych inwestycji.
Co do zagospodarowania terenu - faktycznie razi duży wybetonowany plac między blokami. Ale to wynika ze specyfiki potencjalnych kupujących, do jakich ta inwestycja jest adresowana. W takiej pozamiejskiej lokalizacji posiadanie dwóch samochodów na rodzinę nie jest niczym nadzwyczajnym, a nikt nie kupi mieszkania w takim miejscu nie mając możliwości bezproblemowego parkowania. Gdyby kupującego rajcowało jeżdżenie pół godziny wokół osiedla w poszukiwaniu miejsca, w które można się "na żyletkę" wcisnąć, pewno kupiłby mieszkanie w śródmieściu, ceny podobne a wszędzie bliżej .
Wypada się zgodzić, że miejsca parkingowe można wybudować w bardziej cywilizowany sposób, nie robiąc z otoczenia betonowego klepiska. Na przykład jako dwupoziomowa podziemna hala garażowa pod budynkiem. Ale... Nie jesteśmy tak zamożnym społeczeństwem jak holenderskie czy niemieckie, gdzie takie rozwiązania się praktykuje, a po drugie takie rozwiązanie drastycznie zwiększyłoby koszt metra^2 mieszkania. A siła nabywcza w kujpomie jest jaka jest, co może przeszłoby na niektórych warszawskich osiedlach, tutaj raczej nie ma prawa bytu. Stąd ten polbruczek jako zaspokojenie potrzeb mieszkańców i tyle, tańszej technologii (może poza ażurem) nie ma
Swoją drogą, odwiedziłem niedawno kuzyna, który kupił mieszkanie w szeregowcu w podpoznańskich Plewiskach, takiej sypialni Poznania. Tam architekt popełnił mistrzostwo w wyciskaniu każdego milimetra kwadratowego z działki. O ile mieszkania są ładne, to otoczenia tragiczne: zero zieleni, wszędzie ciasno, kłopot z samochodami mają nawet mieszkańcy owej inwestycji. Przyjazd gościa to cała operacja logistyczne, typu latanie po sąsiadach komu się na ile godzin zwolni miejsce parkingowe, a jak się zwolni to cała rodzina wprowadza kierowcę na owo miejsce, bowiem jego wielkość i usytuowania wymaga umiejętności parkowania opanowanych przez Włochów lub Greków, natomiast nie do opanowania nawet w najlepszej polskiej szkole jazdy I choć samo mieszkanie mi się podoba, biorąc pod uwagę tragiczne zagospodarowanie terenu pod względem komunikacyjnym (łącznie z problemowym wjazdem do własnego garażu), w życiu nie zdecydowałbym się na tamtejszą inwestycję. Nie po to się tyle kasy wydaje, żeby codziennie łapać megawkurwa. Przy tej podpoznańskiej inwestycji, ta opisana wyżej to oaza zieleni i wręcz wzorowe rozwiązania komunikacyjne zarówno dla aut jak i pieszych
wurkut está en línea ahora   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
bydgoszcz

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules