[Bydgoszcz] Osiedle BociaNowe - Page 7 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Wielkopolska, Kujawy, Lubuskie > » Bydgoszcz

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old October 17th, 2019, 09:04 PM   #121
Zamaszysty
Kujawski łoś bezkolizyjny

Zamaszysty's Avatar

Likes (Received): 4128

Nie wiem czego się spodziewać, bo w definicji "bydgoskiej pracowni" mieści się wszystko od Lines po Arusa...

Zamaszysty no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old October 17th, 2019, 09:44 PM   #122
low1
Registered User

Likes (Received): 8485

No ale od dawna wiadomo, że to Archhouse
low1 no está en línea   Reply With Quote
Old October 17th, 2019, 10:09 PM   #123
Zamaszysty

Zamaszysty's Avatar

Tyle, że w portfolio Archhouse też mieści się wszystko "od Lines po Arus", IMO

KOmiX, Magres liked this post
Sponsored Links
Advertisement

Old October 24th, 2019, 12:58 PM   #124
low1
Registered User

https://m.facebook.com/groups/402687...50335698382402

Magres liked this post
Old October 24th, 2019, 03:15 PM   #125
low1
Registered User

Wizki

Łącznie około 400 mieszkań, w 1 budynku 70.

KOmiX, thekarun, mateusz.el, Magres liked this post
Old October 24th, 2019, 04:06 PM   #126
Din Sevenn
Persona non grata

Din Sevenn's Avatar

Likes (Received): 6246

Żadnych dominant?
Din Sevenn no está en línea   Reply With Quote
Old October 24th, 2019, 04:10 PM   #127
Zamaszysty

Zamaszysty's Avatar

Pod jakimś wielkim wrażeniem nie jestem. Wygląda jak kolejny etap Leśnego Zakątka/Leśnego Zacisza na Zawiszy, albo inne szablonowe osiedle. Takie "poprawne", ale już się specjalnie niczym nie wyróżnia, szczególnie w porównaniu do pierwotnych projektów.

I nie zrozumcie mnie źle, drodzy @ModInvest, rozumiem że to pewnie długo i ciężko wywalczony kompromis z MPU. Po prostu zapowiadał się projekt przypominający Nowy Port, a wyszło "jak zwykle".

Old October 24th, 2019, 06:45 PM   #128
mateusz.el
Legenda Północy

mateusz.el's Avatar

Likes (Received): 19686

Wyszło fajnie, ale zwyczajnie. Bez tego czegoś. Osiedle, które jest poprawne, ale mogłoby stanąć wszędzie, niczym się nie wyróżnia.r

Moje wątki zdjęciowe:
[Polska] [Europa]
[Trójmiasto] [Kaszuby] [Armenia] [Ukraina]
mateusz.el no está en línea   Reply With Quote
Old October 24th, 2019, 08:08 PM   #129
adas3
adaś z gór

adas3's Avatar

Likes (Received): 1426

A ten pierwszy etap to jaką dokładnie działkę zajmie?
Jest jakiś plan zagospodarowania?
adas3 está en línea ahora   Reply With Quote
Old October 24th, 2019, 09:26 PM   #130
ModInwest
Registered User

Likes (Received): 80

Industria

Jakie opinie po briefingu?

ModInwest no está en línea   Reply With Quote
Old October 24th, 2019, 09:48 PM   #131
Zamaszysty

Zamaszysty's Avatar

Nie byłem na briefingu, ale podtrzymuję swoją opinię, że osiedle przestało się czymkolwiek wyróżniać na tle innych inwestycji w Bydgoszczy, a nawet zaczęło przypominać po prostu kolejny etap już budowanych osiedli. Przy okazji przyłączam się do pytania kolegów - gdzie dominanty? Coś co przełamuje monotonną prezencję w stylu kopiuj-wklej może?

Niestety mogę jedynie zgadywać czego nie widać na tych wizualizacjach (swoją drogą doceniam, że dodaliście tutaj wizki w wysokiej rozdzielczości, szacun!), więc nie skreślam definitywnie inwestycji nie wiedząc jak wyglądają wszystkie etapy. Mam nadzieję, że po tych trzech-czterech budynkach na wizualizacjach przyjdzie kolej na coś z większym przytupem i jeszcze odszczekam wszystkie słowa krytyki.

Old October 24th, 2019, 09:56 PM   #132
MartBDG
Registered User

MartBDG's Avatar

Likes (Received): 110

Boi i gdzie te zapowiadane wielopietrowce
MartBDG no está en línea   Reply With Quote
Old October 24th, 2019, 10:05 PM   #133
kajetan05
Registered User

kajetan05's Avatar

Likes (Received): 222

Będzie ładne osiedle z akcentem 3 stempli z wielkiej płyty :E

To osiedle potrzebuje odmiany i świeżej krwi, ale liczyłem na takie "coś" jak było na pierwszych wizualizacjach
kajetan05 no está en línea   Reply With Quote
Old October 25th, 2019, 12:06 AM   #134
Wysuszek
Registered User

Likes (Received): 80

Unhappy

Lipaaa. Po pierwszych wizkach nastapilo lets talk about money. Jeszcze nich ludziska powystawiaja swoje gacie na suszarkach na tych balkonach i bedzie komplet. Dlaczego projektant nie uzyl chociaz mlecznego PCV zamiast pretow jak za PRL-owskiej plyty i po co to infantylne ciezkie wejscie jak do jakiegos obozu? Podobne jest przed biblioteka uniwer. i jak na to patrze to wpolczuje gustu u projektanta. ModInwest nie ma sie czym chwalic niestety, tyle ze zalatacie dzialke w dobrej lokalizacji. Liczylem na Was i sie niestety sie zawiodlem, a jest tyle dobrych przykladow czy to z Wawy czy Wrocka, Poznania jak mozna zaprojektowac osiedle z klasa z podobnymi materialami.

kole7 liked this post
Wysuszek no está en línea   Reply With Quote
Old October 25th, 2019, 01:37 AM   #135
krystiand
Bydgoszcz w budowie

krystiand's Avatar

Likes (Received): 14439

Na tym forum jak zwykle tylko narzekacze. Wszyscy tak zachwalają pierwsze wizki, a już nikt nie pamięta co na nich było? To było lepsze?*

*Za oba projekty odpowiada to samo biuro architektoniczne, więc tylko to porównuję

____
Brakuje dominant, ale z drugiej strony nie jestem przekonany czy akurat od strony Londynka. Liczę, że pojawi się coś o kilka pięter wyższego w kolejnych etapach.

Wątki zdjęciowe na skyscrapercity: [Europa], [Nursułtan], [Czarnobyl]

-Wanted-, XKF liked this post
krystiand no está en línea   Reply With Quote
Old October 25th, 2019, 09:11 AM   #136
Din Sevenn
Persona non grata

Din Sevenn's Avatar

Likes (Received): 6246

Quote:
Originally Posted by krystiand View Post
To było lepsze?
Tak, bo było wyższe.
Od strony Londynka żaden problem postawić dominantę - nawet nie musi być masakrycznie (jak na Bydgoszcz) wysoka - wystarczyło 6-7 pięter. W pobliżu jest Nordic Tower, który ma 12.

Też liczę na wzrost wysokości w kierunku zachodnim i też dzielę zdanie na temat obecnych wizek: ładne, porządne, ale niczym się nie wyróżniające.

Spójrzcie sobie na liczbę oddanych mieszkań w polskich miastach i spójrzcie na ostatnie statystyki liczby ludności*. U nas buduje się za mało, całą reszta nam odjeżdża. I spójrzcie jeszcze na mapę: gdzie indziej da się budować po 3-4 pięterka i mieć zadowalające statystyki, ale my jesteśmy zamknięci w lesie. Musimy iść w górę. 6-7 pięter zamiast standardowych 3-4 to już prawie 2x więcej mieszkań, które nadal, mimo cen, schodzą bez problemu.

* - założenie jest takie, że liczba mieszkań wpływa na liczbę mieszkańców, ale obok miejsc pracy i głębokości rynku pracy to naprawdę najważniejszy czynnik.
Din Sevenn no está en línea   Reply With Quote
Old October 25th, 2019, 09:27 AM   #137
johny..byd
Registered User

johny..byd's Avatar

Likes (Received): 4623

Ok, niech ten etap ma 5 pięter (dobrze, że nie 3), co ważne (i tu wyjątkowo zgadzam się z MPU), powinna to być zabudowa kwartałowa.

metropoliabydgoska.pl

Quote:
Prezes Moderatora Adam Gudell podkreśla jednak, że ich wizja zagospodarowania osiedla jest nieco inna, niż propozycja Miejskiej Pracowni Urbanistycznej, która przygotowuje obecnie plan miejscowy dla tego obszaru.

– Spieramy się o ogólną koncepcję zabudowy. MPU chciałaby kwartałowej zabudowy – my nie do końca się z tym zgadzaliśmy, ale powoli akceptujemy jej stanowisko. Bierzemy pod uwagę jej uwagi – podkreślał Gudell. Deweloper wolałby realizować zabudowę swobodnie umieszczoną, bardziej nawiązującą do sąsiadujących z przyszłym osiedlem budynków na Londynku – i takie też będzie pierwszych pięć budynków etapu Industria. – Potem w sposób łagodny i harmonijny mamy przechodzić w zabudowę kwartałową. Obecnie jesteśmy jednak na etapie „ścierania się” z MPU, ale myślę, że każdy będzie zadowolony z efektu końcowego – zapewnił Gudell.
Tam cały obszar aż do trasy W-Z powinien mieć zabudowę kwartałową, niemniej przy samej trasie W-Z zabudowa musi być wyższa, szczególnie przy węźle Zaświat (i tu Moderator ma o co walczyć, bo MPU tworzy nam niskie, płaskie miasto). Same budynki poprawne, tak się buduje teraz niemal wszędzie w Europie, to i tak poziom wyżej (przy zastosowaniu odpowiednich materiałów wykończenia) niż większość słabej, "socjalnej" mieszkaniówki w mieście (choć i tu jest coraz lepiej).
A gacie na suszarkach zawsze będą, bo są to budynki mieszkalne (a nie muzea), w których mieszkają ludzie.
Old October 25th, 2019, 11:14 AM   #138
Zamaszysty

Zamaszysty's Avatar

@krystiand
Pierwotny projekt nie był lepszy. Był na dokładnie tym samym poziomie, ale przynajmniej nie wyglądał podobnie do większości innych inwestycji w mieście. Miałem uwagi do niego tak samo jak do tego, bo bryła sklejona z dwóch nie nawiązujących do siebie elementów "ceglany monolit i biała reszta", teraz zostało to poprawione i faktycznie budynki wyglądają bardziej spójnie pod względem stylistyki. Niestety stylistyka, na którą trafiło to sztampa z niemal każdej budowy od bardzo wielu lat w Bydgoszczy. Nie tak dawno temu całe forum się śmiało, że w Bydgoszczy stawia się budynki z jednego szablonu: Biała bryła, ostatnie piętra na szaro, detale na brązowo. I co? Mamy kalkę z tego w postaci białych bloków w szarym czepku z ceglanymi ramkami. Może z małym wyjątkiem dla Activ Park, gdzie jest biała bryła w brązowej czapce z szarymi detalami.

@johny..byd
Też popieram zabudowę kwartałową. Nic nie stoi przecież na przeszkodzie, by kwartały miały spójne łączące się ciągi piesze, a nawet żeby przestrzeń między kwartałami była zamknięta w sporej mierze dla ruchu i była zielonym deptakiem. Przecież można zrobić stylizowane ażurowe ściany między budynkami, które zachowałyby jedynie kontur zgodny z pozostałymi budynkami, a stanowiły przejście. Mamy zachowane pierzeje i mamy zachowane długie ciągi piesze między budynkami. Nawet nie trzeba za wiele wyobraźni mieć, by coś takiego narysować, więc każdy architekt by to ogarnął bez problemu moim zdaniem. Nawet w śródmieściu jeden market taki trik przecież zastosował ostatnio, pomijając czy akurat najbardziej udane jest ich wypełnienie pierzei, ale sama metoda jest dobra.

Reasumując jeszcze:
Nie jest źle, tylko osiedle z każdą aktualizacją przestaje się wyróżniać na tle innych inwestycji i chyba to jest mój główny zarzut. Jednocześnie zachęcam @ModInvest do przychylenia się do wniosku MPU o kwartały, bo można to zrobić zachowując otwarty charakter przestrzeni moim zdaniem. Zaskoczcie nas kolejnymi etapami! I najlepiej ładną dominantą od strony Rycerskiej, może przehandlujcie wymarzone przez MPU kwartały na wysokość, szczególnie że kontekst wysokościowy nadaje okolicy Nordic Tower!

Old October 25th, 2019, 11:39 AM   #139
thekarun
fallen God.

thekarun's Avatar

Likes (Received): 1914

Nordic Tower to dno. zwykły biurowiec ocieplony i pomalowany. Oprócz tego w okolicy kilka wyższych bloków z wielkiej płyty. Aby ożywić ten rejon potrzeba dominanty z prawdziwego zdarzenia, z jajami.

@ModInvest mam pytanko, czy zastanawialiście się nad granicą między Waszymi inwestycjami, a planowaną przebudową trasy W-Z? chodzi mi o to czy macie jakiś plan, czy skończy się na przezroczystych ekranach dźwiękochłonnych? sposobów odgrodzenia się od głośnej arterii jest multum, chociażby nasadzić drzew, postawić mur z jakiejś ładnej cegły i pokryć bluszczem gdzieniegdzie...

co do zaprezentowanego I etapu: zgodzę się z przedmówcami. Wszystko jest POPRAWNE. Nie jest brzydkie, ale chyba liczyliśmy na jakiś efekt WOW, który na chwilę obecną udało się chyba tylko przy prezentacji Nowego Portu. Życzę Wam więcej odwagi przy projektowaniu, a ten rejon stanie się fantastycznym miejscem.

i co najważniejsze, walczcie z MPU. Nie bójmy się budować wielkomiejsko - trochę wyżej. Zdaję sobie sprawę, że w BDG nie wyrosną budynki po 100m, chociaż niektóre płaskie miasta się odważyły takie stawiać (patrz Szczecin), ale okolice 55-70 m chyba są do osiągnięcia.
Old October 25th, 2019, 03:38 PM   #140
marboro
marboro

Likes (Received): 4400

Najkrocej.. Wstydzic sie nie ma czego a chwalic sie nie ma czym.

Zamaszysty, Magres, Iron, kole7 liked this post
marboro no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
bydgoszcz

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules