[Bydgoszcz] Służba Zdrowia, Inwestycje szpitalne, Osiągnięcia naukowe, Collegium Medicum - Page 46 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Wielkopolska, Kujawy, Lubuskie > » Bydgoszcz

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 1 votes, 5.00 average.
Old January 10th, 2020, 11:32 PM   #901
Brazz2
Registered User

Likes (Received): 77

@butelkowy: pasuję, skoro nie widzisz swojej niekonsekwencji w wypowiedziach to szkoda mojego czasu. Najpierw twierdzisz że NADAL trwa "walka", potem że "walka" w ogóle nie powinna miec miejsca (znaczy, projekt statutu zadowalający CM winien być napisany przez telepatę i dœóch jasnowidzów).

@Kinio: niezależnie od tego, CM nie ma zamiaru sie odłączyć od UMK, UMK nie ma zamiaru oddać bydgoskiego majątku, a ustawa nadal nie przewiduje tworzenia nowych uniwersytetów przymiotnikowych.

#zamiejscowy/drugi wydział lekarski CM: jeżeli jakiś będzie tworzony, to ani w Bydgoszczy, ani w Toruniu.

#trzeci szpital kliniczny w Bydgoszczy: nowego nie będzie głównie z powodu takowego, że nie byłoby go kim obsadzić. Brak lekarzy, brak pielęgniarek i to ogólnokrajowo, przez co raczej oddziały się zamyka, łączy lub przenosi a nie otwiera od zera nowe. Pomysł tego, że województwo zbuduje od zera całkiem nowy szpital uniwersytecki nie trzyma się kupy ani logiki.

Uwadze kolegów kreślących patykiem po piasku plany imperialne sugerują zaktualizowanie listy szpitali w BDG, bo to nie tylko Miejski, resortowe, RCO i uniwersyteckie.

twardy_piernik liked this post

Last edited by Brazz2; January 10th, 2020 at 11:40 PM.
Brazz2 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old January 11th, 2020, 01:27 AM   #902
medyk
Registered User

medyk's Avatar

Likes (Received): 2244

PS: dwa kierunki medyczne w jednym mieście są również w Krakowie jak i w Katowicach

Stowarzyszenie Społeczny Rzecznik Pieszych w Bydgoszczy
https://www.facebook.com/bydgoskirzecznikpieszych/

https://krew.info/licznik/signatures/sign_user1430.jpg
medyk no está en línea   Reply With Quote
Old January 11th, 2020, 01:26 PM   #903
ethanak
Registered User

ethanak's Avatar

Likes (Received): 825

W Bydgoszczy był plany powołania kolejnej uczelni medycznej, prywatnej - poważne. W Toruniu (niepoważnie) Rydzyk chciał ulokować pielęgniarstwo....
Advertisement

Old January 11th, 2020, 01:58 PM   #904
Brazz2
Registered User

Te "poważne" plany nie wyszły poza plotki i sondowanie możliwości. No, i wnioski, wnioseczki, nieszczególnie dobrze przygotowane.

Last edited by Brazz2; January 11th, 2020 at 03:29 PM.
Old January 11th, 2020, 04:26 PM   #905
Hekus
Registered User

Hekus's Avatar

Likes (Received): 2289

Quote:
Originally Posted by ethanak View Post
W Toruniu (niepoważnie) Rydzyk chciał ulokować pielęgniarstwo....
Chciał i ulokował.

https://wsksim.edu.pl/pielegniarstwo-licencjat/

https://www.radiomaryja.pl/informacj...ielegniarstwo/
Hekus no está en línea   Reply With Quote
Old January 11th, 2020, 05:47 PM   #906
obserwator:
Registered User

Likes (Received): 201

W Bydgoszczy od 2005 r. funkcjonuje niepubliczna Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu.
Linki:
https://wsnoz.pl/pl/
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wy%C5%...u_w_Bydgoszczy
I nawet ma filię w Toruniu

Ale dla Bydgoszczy i tak kluczowe jest utworzenie (docelowo) publicznej uczelni medycznej.
Trochę to jeszcze potrwa.
obserwator: no está en línea   Reply With Quote
Old January 12th, 2020, 03:44 AM   #907
butelkowy_szachista
Registered User

butelkowy_szachista's Avatar

Likes (Received): 842

Quote:
Originally Posted by Brazz2 View Post
@butelkowy: pasuję, skoro nie widzisz swojej niekonsekwencji w wypowiedziach to szkoda mojego czasu. Najpierw twierdzisz że NADAL trwa "walka", potem że "walka" w ogóle nie powinna miec miejsca (znaczy, projekt statutu zadowalający CM winien być napisany przez telepatę i dśóch jasnowidzów).

(...)

Dobrze, postaram się jak najprościej :
1. Zaproponowany przez toruńskie grono statut CM był zaprzeczeniem wcześniejszych ustaleń o autonomii CM i próbą ograniczenia decyzyjności i wpływu władz CM na rozwój poszczególnych wydziałów. Władze UMK proponując takie zapisy zaprzeczały wcześniejszym ustaleniom starając sobie podporządkować całokształt poczynań rozwojowych Collegium Medicum.
2. Dzięki zdecydowanym protestom osób zaangażowanych w działalność CM, nie przyjęto szkodliwych z punktu widzenia bydgoskiej CM zapisów w statucie.
3. Widoczna chęć ograniczania autonomii oraz decyzyjności CM przy każdej okazji ,stwarza poczucie braku zaufania do intencji poczynań władz UMK.
4. Przy kolejnych uchwałach, ustaleniach, rozdziale środków, patrząc na historię zamiarów władz z ul. Gagarina, nawet przy dobrych intencjach będzie powodowało nieufność. Patrz przykład : jeśli w danym sklepie próbowano ciebie oszukać przy wydawaniu reszty, przy kolejnych wizytach będziesz miał to na uwadze i patrzył na ręce sprzedawczyni (więc przekładając na twoje rozumowanie pomimo uchwalenia sprawiedliwych założeń statutu, po naciskach bydgoskiej CM, dla osób zaangażowanych w rozwój CM w Bydgoszczy nie oznacza to, że można uznać, że od tej pory władze UMK będą grały fair).

PS. Zapytaj również może czy władze UMK (w końcu dążące do równomiernego rozwoju) powrócą do pomysłu utworzenia w Bydgoszczy wydziału stomatologii ? Ku przypomnieniu władze Bydgoszczy przekazały nieodpłatnie budynek po byłej dyrekcji PKP – władze UMK odrzuciły pomysł. Dyrekcja Szpitala im. Biziela również proponowała przeznaczenie na utworzenie wydziału dwa piętra szpitala.
butelkowy_szachista no está en línea   Reply With Quote
Old January 12th, 2020, 10:54 AM   #908
Brazz2
Registered User

1. Nie było i nie ma żadnego "statutu CM", tylko statut UMK jako całości, więc już w tym punkcie piszesz fantastykę.
2-4. Normalną praktyką jest, że jakas komisja projektuje statut, następnie jego projektjest dyskutowany przez grono władne by go przyjąć (w tym wypadku różne gremia na UMK jako całości, nie żadne środowiska aktywistów z SSC) i sa wprowadzane w nim jakieś poprawki. Dodatkowo, w grudniu pisałeś tak, jakby dyskusja o nowym statucie NADAL trwała.

Stomatologia jest blokowana na poziomie Ministerstwa Zdrowia, tam kierować pretensje i zastrzeżenia.

Prościej się nei da pokazać jak odklejone od reala rzeczy piszesz. Tak szczerze - w ogóle ten statutu (a wczesniej jego projekt) przeczytałeś, czy opierasz się na "artykułach prasowych"?
Old January 12th, 2020, 10:40 PM   #909
ethanak
Registered User

ethanak's Avatar

No niestety, smutne to:
Quote:
W tym tygodniu na antenie Radia Maryja tłumaczył, dlaczego miałby powstać ten kierunek.

– Przecież grozi nam eutanazja. Jest to ukryta eutanazja. W służbie zdrowia można mieć taką etykę, że można dawać pawulonik temu i temu. A co było na przykład parę lat temu w Łodzi? W jednym z wielkich miast dowiedziałem się, że profesor medycyny idzie ze studentami do chorych, podchodzi do jednego z nich i przy studentach mówi „To bydlę jeszcze żyje!?”. Co to znaczy? Ten profesor może ma wiedzę, ale on nie skończył szkoły podstawowej, to znaczy wychowania na poziomie dziecka; wychowania swojego sumienia i serca – akcentował o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.
Nie bardzo wiem jaki oni tam niby chcą kształcić pielęgniarki.
Old January 12th, 2020, 10:42 PM   #910
ethanak
Registered User

ethanak's Avatar

Quote:
1. Nie było i nie ma żadnego "statutu CM", tylko statut UMK jako całości, więc już w tym punkcie piszesz fantastykę.
2-4. Normalną praktyką jest, że jakas komisja projektuje statut, następnie jego projektjest dyskutowany przez grono władne by go przyjąć (w tym wypadku różne gremia na UMK jako całości, nie żadne środowiska aktywistów z SSC) i sa wprowadzane w nim jakieś poprawki. Dodatkowo, w grudniu pisałeś tak, jakby dyskusja o nowym statucie NADAL trwała.

Stomatologia jest blokowana na poziomie Ministerstwa Zdrowia, tam kierować pretensje i zastrzeżenia.

Prościej się nei da pokazać jak odklejone od reala rzeczy piszesz. Tak szczerze - w ogóle ten statutu (a wczesniej jego projekt) przeczytałeś, czy opierasz się na "artykułach prasowych"?
Sposób wprowadzania "poprawek" do statutu był taki, że inne wydziały też się buntowały ale tylko CM miało siłę przebicia na tyle dużą, żeby poprzez presję z różnych stron wymusić zmianę statutu. Czub UMK wielokrotnie i na każdym kroku daje do zrozumienia do czego potrzebuje CM i co sądzi o swojej bydgoskiej części (oddział zamiejscowy, filia).

Ja czytałem ten statut i to w wersjach których Ty na pewno nie czytałeś.

butelkowy_szachista liked this post
ethanak no está en línea   Reply With Quote
Old January 12th, 2020, 11:41 PM   #911
Brazz2
Registered User

Wersji wymyślanych przez "profesjonalne" grupy aktywistów miejskich to nie czytałem - koncentrowałem się na realnym przebiegu prac. Efekt chyba jest zadowalający a przebieg pracy normalny? Bo nei bardzo sobie wyobrażam inny tryb, niż przygotowanie przez jedno grono projektu a następnie jeog dyskutowanie i modyfikowanie przez reprezentantóœ społeczności akademickiej - centralne zarządzanie uczelniami z Warszawy na szczęście odeszło do lamusa, choć może nie wszystkim to się podoba...

Quote:
Sposób wprowadzania "poprawek" do statutu był taki, że inne wydziały też się buntowały ale tylko CM miało siłę przebicia na tyle dużą, żeby poprzez presję z różnych stron wymusić zmianę statutu. Czub UMK wielokrotnie i na każdym kroku daje do zrozumienia do czego potrzebuje CM i co sądzi o swojej bydgoskiej części (oddział zamiejscowy, filia).
Czyli mówisz, że tłamszone przez toruńskie wydziały CM miało jako "pogardzany" element wiekszą siłę przebicie niż tłamszące je wydziały toruńskie? No cóż, niezbyt to logiczne - ale niewiele mniej logiczne niz inna Twoja teza, tj. że najsłabsze/jedne z najsłabszych (jak sam piszesz, ja swoje zdanie o sensowności rankingu wydziałow lekarskich i pokrewnych wielokrotnie wyraziłem) wydziałów ciągną do góry jeden z najlepszych uniwersytetów w Polsce (jakby WFAiIS, WMiI czy WBiOŚ trzeba by było ciągnąć ).

Swoją drogą, przejrzałem Twoją wczesniejsza twórczość - to kiedy nastąpi to wieszczone przez Ciebie od dekady (!) zniszczenie Jurasza?
Old January 13th, 2020, 01:09 AM   #912
ethanak
Registered User

ethanak's Avatar

Quote:
Wersji wymyślanych przez "profesjonalne" grupy aktywistów miejskich to nie czytałem - koncentrowałem się na realnym przebiegu prac. Efekt chyba jest zadowalający a przebieg pracy normalny? Bo nei bardzo sobie wyobrażam inny tryb, niż przygotowanie przez jedno grono projektu a następnie jeog dyskutowanie i modyfikowanie przez reprezentantóś społeczności akademickiej - centralne zarządzanie uczelniami z Warszawy na szczęście odeszło do lamusa, choć może nie wszystkim to się podoba...

Czyli mówisz, że tłamszone przez toruńskie wydziały CM miało jako "pogardzany" element wiekszą siłę przebicie niż tłamszące je wydziały toruńskie? No cóż, niezbyt to logiczne - ale niewiele mniej logiczne niz inna Twoja teza, tj. że najsłabsze/jedne z najsłabszych (jak sam piszesz, ja swoje zdanie o sensowności rankingu wydziałow lekarskich i pokrewnych wielokrotnie wyraziłem) wydziałów ciągną do góry jeden z najlepszych uniwersytetów w Polsce (jakby WFAiIS, WMiI czy WBiOŚ trzeba by było ciągnąć ).

Swoją drogą, przejrzałem Twoją wczesniejsza twórczość - to kiedy nastąpi to wieszczone przez Ciebie od dekady (!) zniszczenie Jurasza?
Projekt zaproponowany przez Toruń był przyczyną skandalu i bardzo ostrych reakcji ze strony społeczności akademickiej w Bydgoszczy - i to ich bezpośrednie relacje znam.
Pod wieloma względami UMK opiera się na CM, chociażby w kwestii studentów zagranicznych. Gdyby nie CM, na UMK byłoby paru studentów zagranicznych. To kierunki CM są najbardziej obleganymi kierunkami na UMK. Co do rankingów - jak pisałem, w przypadku poszukiwania pracy są bez znaczenia. Jednak co warto odnotować, wydział lekarski mimo dekady pod rządami UMK nie drgnął w rankingach. Pytanie jakąż to wartość wzniosło UMK do CM skoro dla pracodawców logo uczelnie w przypadku kierunków medycznych (polskich) nie ma znaczenia.
Jurasz został zniszczony, kula się jedynie dlatego, że jest potrzebny - jest w tej chwili cieniem tego szpitala który w prezencie dostało UMK. Dług jest pokryty z kredytu który całkowicie obciąża hipotekę szpitala, z grona profesorskiego zostało zwolnionych kilkadziesiąt (!!!) osób, administracja rozrosła się a żeby spiąć budżet leczenie jest oparte o rezydentów bo specjalistów ze tego szpitala się zwalnia gdyż są za drodzy.

Czapka, butelkowy_szachista liked this post
ethanak no está en línea   Reply With Quote
Old January 13th, 2020, 10:19 AM   #913
spinacz
Registered User

spinacz's Avatar

Likes (Received): 9549

Quote:
[...]

Żałosne.

Wniosek. Prowadząc dyskusję z @Brazz2 musicie się liczyć, że wspomniany Pan zacznie "prześwietlać" Waszą "wcześniejszą twórczość".

Po co? W jakim celu?

Jak przeczytałem "przejrzałem Twoją wczesniejsza twórczość" to zajrzałem do rejestru tych którzy odwiedzają moją "wcześniejszą twórczość".
I nie było zaskoczenia, Pan @Brazz przeglądał ją.

Nic nie znalazł aby mnie nie zaatakować?
Chyba nie.
Ale na tyle znalazł aby nazwać mnie "smarkażerią" i zaprosić na "czarną".

Zatem Panie @Brazz, nie tędy droga.
spinacz no está en línea   Reply With Quote
Old January 14th, 2020, 06:46 AM   #914
Brazz2
Registered User

Quote:
Wniosek. Prowadząc dyskusję z @Brazz2 musicie się liczyć, że wspomniany Pan zacznie "prześwietlać" Waszą "wcześniejszą twórczość".
Wyobraź sobie, że jak sie coś pisze publicznie to trzeba sie liczyć z tym, że ktoś to przeczyta

Quote:
Nic nie znalazł aby mnie nie zaatakować?
Chyba nie.
Ale na tyle znalazł aby nazwać mnie "smarkażerią" i zaprosić na "czarną".
Zablokowałem ciebie za szczeniackie zachowania bezpośrednio przed zablokowaniem. Nieszczególnie mnie obchodzi, czy masz 15, 30 czy 70 lat - jeżeli zachowujesz się jak rozkapryszony dzieciak bez kindersztuby to dostajesz blok. It's that simple.

Ethanak: a możesz wymienić kilku zwolnionych profesorów? No, koro to zwolnieni profesorowie to raczej sprawy winny być znane...
Old January 14th, 2020, 09:57 AM   #915
butelkowy_szachista
Registered User

butelkowy_szachista's Avatar

Likes (Received): 842

Quote:

Pisząc statut CM miałem na myśli statut UMK, chodziło mi o zapisy wspominające o CM.
Tak, czytałem uchwalony statut i miałem dostęp do wcześniejszych projektów.
Co do Stomatologii, brak jakiegokolwiek poparcia z ramienia władz UMK, nie wróżył dobrze co do utworzenia tego kierunku.
butelkowy_szachista no está en línea   Reply With Quote
Old January 14th, 2020, 10:01 AM   #916
ethanak
Registered User

ethanak's Avatar

Quote:
Ethanak: a możesz wymienić kilku zwolnionych profesorów? No, koro to zwolnieni profesorowie to raczej sprawy winny być znane...
Beuth, Molski, Dąbrowiecki, Kałużny, Prokurat, Zieliński - to tak z pamięci i tylko sam Jurasz. Jakby podliczyć w sumie pracowników naukowych wszystkich razem, byłoby ich około setki - zwolnionych z CM.

Sprawy bardzo znane, szeroko komentowane ale, że nie masz w ogóle dostępu do środowiska, nie masz pojęcia o czym piszę.
Old February 4th, 2020, 07:14 PM   #917
bart1728
Registered User

bart1728's Avatar

Likes (Received): 1495

Bydgoskie szpitale wyróżnione – Centrum Onkologii i Wojskowy Szpital Kliniczny z „Diamentem 30-lecia Polskiej Transformacji”

http://www.bydgoszcz.pl/aktualnosci/...rum-onkologii/

Din Sevenn, Kinio liked this post
bart1728 está en línea ahora   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
bydgoszcz

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules