[Bydgoszcz] Oświetlenie miasta - Page 6 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Wielkopolska, Kujawy, Lubuskie > » Bydgoszcz

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 2 votes, 5.00 average.
Old October 31st, 2012, 05:05 PM   #101
Phelot
Phelot

Phelot's Avatar

Likes (Received): 766

Quote:
Originally Posted by success777 View Post
Jestem przekonany, że wiele osób wybrałoby się do tego muzeum tylko ze względu na taras widokowy i to nocą, kiedy jest najlepszy efekt i wrażenia.
Wiele osób wybierze się do muzeum tylko ze względu na dostępny za dnia taras widokowy. W ciągu dnia to także bardzo atrakcyjne miejsce. Oczywiście gdyby taras był dostępny także po zmroku, było jeszcze lepiej.
Phelot no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old October 31st, 2012, 10:21 PM   #102
xdemonx
Registered User

xdemonx's Avatar

Likes (Received): 13

jest ktoś zorientowany w temacie: czy miasto oszczędza na oswietleniu bo nad Brdą od dłuższego czasu nie świecą się lampy od mostu Bernardyńskiego po stronie Jagielońskiej pierwsza świecąca jest dopiero za budowanym mostem przy PKS, a może budując most odcięto kabelek to tych lamp ...
xdemonx no está en línea   Reply With Quote
Old November 5th, 2012, 01:21 AM   #103
Phelot
Phelot

Phelot's Avatar

Likes (Received): 766

W niedzielę wybrałem się do muzeum w Wieży Ciśnień, a tu niemiła niespodzianka - na drzwiach karta z informacją, że muzeum czynne będzie od 5 listopada. Słabo, bo wedle zapowiedzi prasowych, muzeum miało być czynne już od tygodnia...
Phelot no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old November 5th, 2012, 01:22 AM   #104
krystiand
Bydgoszcz w budowie

krystiand's Avatar

Likes (Received): 14439

W Remontach kamienic i zabytków pisałem, że otwarte będzie od poniedziałku. Jest postęp, bo kartkę wywiesili... pewnie za dużo telefonów było

Wątki zdjęciowe na skyscrapercity: [Europa], [Nursułtan], [Czarnobyl]
krystiand no está en línea   Reply With Quote
Old November 5th, 2012, 07:45 AM   #105
krajan
in the brick

krajan's Avatar

Likes (Received): 802

Dużo telefonów tylko, że nikt nie odbiera A na kartce napisali, że otwarte będzie w godzinach 10-16.
krajan no está en línea   Reply With Quote
Old November 5th, 2012, 10:55 AM   #106
Zamaszysty
Kujawski łoś bezkolizyjny

Zamaszysty's Avatar

Likes (Received): 4128

Quote:
Originally Posted by krajan View Post
Dużo telefonów tylko, że nikt nie odbiera A na kartce napisali, że otwarte będzie w godzinach 10-16.
Czyli muzeum będzie w zasadzie tylko dla wycieczek szkolnych ... ja w tych godzinach pracuję i praktycznie wszyscy inni w tych godzinach pracują. Czemu nie może być np. 11-19 ? Dla mnie jest to jakiś absurd, że nie da się tego rozwiązać pod mieszkańców.
Zamaszysty no está en línea   Reply With Quote
Old November 5th, 2012, 10:59 AM   #107
Din Sevenn
Persona non grata

Din Sevenn's Avatar

Likes (Received): 6246

Moim zdaniem sprawa godzin otwarcia jest do dogadania. Muzeum dopiero startuje.
Din Sevenn no está en línea   Reply With Quote
Old November 5th, 2012, 02:22 PM   #108
partyzantka
o mój Śląsku

partyzantka's Avatar

Likes (Received): 3580

Ale w soboty i niedziele też?

Ta piosenka powstała za z Unii Europejskiej pieniądze. Zawiera wiele ułatwień i udogodnień. Napisana została w taki sposób, aby nieprzeczytanie jej nie uniemożliwiało zabrania w tej sprawie głosu i wypowiedzenia się na forum. Na koniec proponujemy państwu praktyczną w formułowaniu krytycznych uwag pomoc, proponujemy kilka poglądów do posiadania gotowych, które głos krytyczny w dyskusji internetowej lub towarzyskiej zabrać pozwolą, należy wyłącznie za pomocą wytnij/wklej opcji uważać te, które wydają nam się najbardziej swoje.
partyzantka no está en línea   Reply With Quote
Old November 5th, 2012, 06:27 PM   #109
Czapka
Registered User

Likes (Received): 775

Telefonicznie dowiedziałem się, że zwiedzanie muzeum ma być możliwe w każdą pierwszą sobotę miesiąca. Trochę słabo, ale nie wiem ile za jakiś czas będzie chetnych na zwiedzanie...
Czapka está en línea ahora   Reply With Quote
Old November 5th, 2012, 10:16 PM   #110
partyzantka
o mój Śląsku

partyzantka's Avatar

No w wiosenno/letnie dni pewnie ciut więcej.

Ta piosenka powstała za z Unii Europejskiej pieniądze. Zawiera wiele ułatwień i udogodnień. Napisana została w taki sposób, aby nieprzeczytanie jej nie uniemożliwiało zabrania w tej sprawie głosu i wypowiedzenia się na forum. Na koniec proponujemy państwu praktyczną w formułowaniu krytycznych uwag pomoc, proponujemy kilka poglądów do posiadania gotowych, które głos krytyczny w dyskusji internetowej lub towarzyskiej zabrać pozwolą, należy wyłącznie za pomocą wytnij/wklej opcji uważać te, które wydają nam się najbardziej swoje.
Old November 5th, 2012, 10:26 PM   #111
krystiand
Bydgoszcz w budowie

krystiand's Avatar

Likes (Received): 14439

Quote:
Originally Posted by Czapka View Post
Telefonicznie dowiedziałem się, że zwiedzanie muzeum ma być możliwe w każdą pierwszą sobotę miesiąca. Trochę słabo, ale nie wiem ile za jakiś czas będzie chetnych na zwiedzanie...
Jeszcze niech zrobią od 8 do 8.30. Wielu ludzi stracą, do marca pewnie nie będzie okazji tam pójść, a w marcu to już mi się odechce i zobaczę muzeum jak każde inne w Bydgoszczy

Wątki zdjęciowe na skyscrapercity: [Europa], [Nursułtan], [Czarnobyl]
krystiand no está en línea   Reply With Quote
Old November 5th, 2012, 11:27 PM   #112
Karass
Registered User

Karass's Avatar

Likes (Received): 0

Na Jarze Czynu Społecznego w końcu naprawili lampę, teraz po zmroku można tam iść bez obaw, że się o coś wykopyrtnie.
Karass no está en línea   Reply With Quote
Old November 5th, 2012, 11:46 PM   #113
4doniak
Inhabitant Fordonu

4doniak's Avatar

Likes (Received): 57

Nie wiem czy zauważyliście ale przed siedziba GDDKiA zamontowano, chyba 5 sztuk nowych lamp oświetleniowych. Są to bodajże lampy diodowe. Czy ktoś orientuje się jak prezentują się one w kwestiach finansowych i ekonomicznych.(niestety zdjęć brak, zauważone dziś podczas jazdy tramwajem)
4doniak no está en línea   Reply With Quote
Old November 5th, 2012, 11:55 PM   #114
Zamaszysty

Zamaszysty's Avatar

Quote:
Originally Posted by 4doniak View Post
Nie wiem czy zauważyliście ale przed siedziba GDDKiA zamontowano, chyba 5 sztuk nowych lamp oświetleniowych. Są to bodajże lampy diodowe. Czy ktoś orientuje się jak prezentują się one w kwestiach finansowych i ekonomicznych.(niestety zdjęć brak, zauważone dziś podczas jazdy tramwajem)
W skrócie? Cholernie drogie w zakupie, bajecznie tanie w utrzymaniu i o wiele dłuższa żywotność od konwencjonalnych. Powinny zużywać ok. 15% tego, co ich zwykłe odpowiedniki.
Old November 19th, 2012, 09:45 PM   #115
Krzysztof II
PUT Poznań - Transport

Krzysztof II's Avatar

Likes (Received): 7

Do tego są okropnie brzydkie. Takie same są umieszczone na skrzyżowaniu Nakielskiej - nieopodal bosika "Gwiazdy"
Old November 19th, 2012, 09:47 PM   #116
Krzysztof II
PUT Poznań - Transport

Krzysztof II's Avatar

Likes (Received): 7

Quote:
Originally Posted by lumix26 View Post
Jeszcze trochę a rteciówki stamdąd wylecą i wsadzą sodówki - od 2015 zakaz sprzedazy lamp rtęciowych wymóg UE
Spokojnie, spokojnie - i ZDMiKP, i Enea mają całkiem pokaźne zapasy lamp rtęciowych
Old November 20th, 2012, 11:44 AM   #117
Zamaszysty

Zamaszysty's Avatar

Wracając jeszcze do tematu LED-ów i ogólnie diodowego oświetlenia ulic, to przy okazji warto byłoby wrzucić przykładową fotkę, żeby pokazać jak ładną barwę światła można uzyskać dzięki takiemu oświetleniu i jaka to jest różnica w porównaniu z obecnymi lampami. Ja osobiście jestem BARDZO zmęczony oświetleniem w kolorze pomarańczowym i bardzo męczy to moim zdaniem wzrok.

Z góry przepraszam za rozmiar tego zdjęcia, ale niestety z pracy nie mam dostępu do żadnej strony oferującej upload, a więc nie mam jak wrzucić wersji pomniejszonej (ani tym bardziej skorzystać z resizingu na stronie).

Swoją drogą warto wspomnieć, że takie lampy mają jeszcze jedną zasadniczą zaletę: otóż wystarczy mały panel słoneczny, czy w przypadku wysokich słupów latarni nawet mała turbina (najlepiej pionowa, a nie tradycyjny wiatrak, bo wtedy można ją zespolić bezpośrednio ze słupem) i takie latarnie przez większość czasu nie wymagałyby zasilania zewnętrznego (może z wyjątkiem miesięcy zimowych z najkrótszymi dniami). O ile montaż takich systemów oświetlenia byłby dość drogi, to nie wiem czy "rachunki" nie wynagrodziłyby wszystkiego.
Old November 20th, 2012, 12:02 PM   #118
zonc
Homo Skyscraperus

zonc's Avatar

Likes (Received): 3635

Rozmiar foty idealny
Old December 27th, 2012, 12:20 PM   #119
MrShab
Registered User

MrShab's Avatar

Likes (Received): 101

Są święta, a z nimi oświetlenie świąteczne na Starym Mieście i Śródmieściu.
Wie ktoś może, czemu brakuje oświetlenia na Dworcowej i na Starym Porcie? Przy okazji, połowa świateł na Długiej nie świeci, to samo jedna trzecia aniołów na Mostowej.
MrShab no está en línea   Reply With Quote
Old December 27th, 2012, 01:57 PM   #120
partyzantka
o mój Śląsku

partyzantka's Avatar

Może oszczędzają. Wole nieudekorowany Stary Port niż tak rozpaczliwe popsute lampki na Długiej. Wygląda to po prostu fatalnie.

Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
bydgoszcz, latarnie, oświetlenie

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules