SkyscraperCity Forum banner

Wratislavia Tower

  • 10

    Votes: 18 6.5%
  • 9.5

    Votes: 15 5.4%
  • 9

    Votes: 27 9.7%
  • 8.5

    Votes: 35 12.6%
  • 8

    Votes: 28 10.1%
  • 7.5

    Votes: 22 7.9%
  • 7

    Votes: 28 10.1%
  • 6.5

    Votes: 17 6.1%
  • 6

    Votes: 21 7.6%
  • 5.5

    Votes: 7 2.5%
  • 5

    Votes: 12 4.3%
  • 4

    Votes: 12 4.3%
  • 3

    Votes: 11 4.0%
  • 2

    Votes: 6 2.2%
  • 1

    Votes: 19 6.8%

[Wrocław] Wratislavia Tower

20K views 128 replies 110 participants last post by  Misiek144 
#1 ·
WRATISLAVIA TOWER - miesci sie kino Helios oraz biura->wieza.













 
See less See more
7
#4 ·
@Tymon

Obiekt oddano do uzytku w 2002 roku, wiec raczej nie jest jednym pierwszych :colgate: nowoczesnych budynkow we Wroclawiu. PZDR

Troche wiecej info na temat budynku.

Obiekt zrealizowano w staromiejskim centrum Wroc³awia (500 m od Rynku). Kszta³towanie formy budynku determinowa³o s¹siedztwo Biblioteki Uniwersyteckiej i œredniowiecznej zabudowy ulicy Kazimierza Wielkiego i Œw. Antoniego (dawna dzielnica ¯ydowska). G³ównym elementem budynku jest ob³a lekko œciêta szklana wie¿a 11-to kondygnacyjna wpisana w naro¿nik ulic. Pozosta³e czêœci budynku zosta³y ubrane w bogat¹ tektonicznie fasadê z ciemnego szk³a i czerwonego piaskowca. Budynek sk³ada siê z: 9-salowej czêœci kinowej (na 2300 widzów na 3 poziomach) sieci HELIOS, czêœci biurowej, banku zlokalizowanego na parterze, klubu muzycznego na 3 kondygnacjach podziemnych (na 2500 osób) i gara¿u podziemnego na 3 kondygnacjach na 180 miejsc parkingowych.
 
#5 ·
Originally posted by antoslaw

@Tymon

Obiekt oddano do uzytku w 2002 roku, wiec raczej nie jest jednym pierwszych :colgate: nowoczesnych budynkow we Wroclawiu. PZDR
Powaznie? Nie pamietam dokladnie, wydawalo mi sie cos innego. :)

Pzdr
 
#14 ·
Myslalem, ze chodzi o wjazd od strony biblioteki uniwersyteckiej. Czyli chciales ujecie od strony ul. Ruskiej?? Ale takie w sumie jest :colgate: , zatem dalej nie wiem jakie ujecie masz na mysli :baaa: .
 
#15 ·
fajny jest

ja daje 9 bo budynek jest dos oryginalny jak na to co ostatnio budowali we wroclawiu

zadnej knajpy w tym budynku poki co nie ma, ale od samego poczatku jest o niej mowa - podobno jest specjalnie przygotowana powierzchnia w podziemiach - trzymam kciuki
aha i zamiast banku na parterze jest salon Idei - tez calkiem OK
 
#25 ·
Masakra, tragiczny dobór materiałów i głupawa forma ni jak nie pasująca do otoczenia. Dałem 3 za... hm... nie wiem za co.
 
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top