[Wrocław] Przebudowa Młyna Maria - SkyscraperCity
 

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Śląsk > » Wrocław


Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.


Reply

 
Thread Tools Rate Thread
Old February 21st, 2010, 05:50 PM   #1
Pher
Registered User
 
Pher's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 486
Likes (Received): 2

[Wrocław] Przebudowa Młyna Maria

Quote:
Originally Posted by Gazeta Wrocławska
Rozpadający się budynek młynu Maria wypięknieje. Kiedy? Zaraz, gdy wyprowadzą się mieszkańcy.

Zabytkowy młyn Maria, czyli budynek przy mostach Młyńskich na Wyspie Młyńskiej (w połowie drogi pomiędzy Ostrowem Tumskim a Starym Miastem) zostanie przebudowany za około 40 milionów złotych na ekskluzywny hotel. Inwestor, katowicka spółka JM Investment, chce, aby miał wysoki standard: przynajmniej cztery gwiazdki. - Oprócz tego planujemy, aby powstały tam biura i apartamenty na sprzedaż - opowiada Wojciech Korona, który z ramienia inwestora zarządza obiektem. JM Investment przygotował już wizję obiektu. Turystów ma przyciągnąć choćby fakt, że pod budynkiem płynie Odra.

Nie wiadomo jednak, kiedy inwestor będzie mógł rozpocząć prace. Problem polega na tym, że w młynie wciąż mieszkają lokatorzy. W sumie sześć rodzin. Mają sądowy nakaz eksmisji. Oznacza to, że urząd miejski musi znaleźć dla nich nowe mieszkania. - Jednak to nie jest takie proste - mówi Julia Wach z biura prasowego magistratu. - Bo na mieszkania oczekują również inni wrocławianie. Jest kolejka, której musimy przestrzegać - wyjaśnia.

Na liście są 282 rodziny. Nie da się powiedzieć, kiedy dokładnie nowe mieszkania dostaną lokatorzy z młynu Maria. Urzędnicy liczą, że jeszcze przed Euro 2012.

Tymczasem sam budynek, który ma zostać wpisany do rejestru zabytków, nieustannie niszczeje. Ściany są odrapane, niektóre okna wybite. Na tyłach obiekt wygląda koszmarnie: w jednym z otwartych pomieszczeń ktoś urządził dzikie wysypisko śmieci. - Mieszkanie tu to koszmar - mówi Eugeniusz Szczepańczyk, jeden z mieszkańców. - Kiedy pada, cieknie mi z dachu. Wydałem 500 złotych na uszczelnienie, ale to i tak niewiele dało. Muszę podstawiać balię, aby nie zalało mi mieszkania - tłumaczy. Pan Eugeniusz twierdzi, że dłużej już nie ma ochoty żyć w takich warunkach.
- Mam mieszkanie 70 mkw., ale nie będę wybrzydzał. Mogę dostać inne, nawet trzy razy mniejsze, byle tu dłużej nie mieszkać. Ale nikt z urzędu się jeszcze ze mną nie kontaktował - opowiada.

Na remont młynu czeka także Tomasz Ossowicz, dyrektor biura rozwoju Wrocławia. - To świetny pomysł, żeby w młynie powstał hotel - uważa.
Ossowicz liczy, że kolejna inwestycja w tym rejonie sprawi, że okolica nie dość, że wypięknieje, to jeszcze stanie się ciekawym miejscem sama w sobie. - Teraz turyści unikają spaceru z Rynku na Ostrów Tumski. Zamiast przejść, wolą podjechać tramwajem albo autokarem naokoło - opowiada urzędnik.

Ossowicz tłumaczy, że hotel, w którym znalazłaby się restauracja czy ogródek piwny, na pewno sprawiłby, że turyści wybraliby wędrówkę ul. św. Jadwigi, a nie przejazd MPK. - Mam nadzieję, że trasa pomiędzy Rynkiem a Ostrowem Tumskim się ożywi - dodaje Ossowicz.

Młyn Maria powstał w XIV wieku. Jednak później był wiele razy przebudowywany. Dawniej nazywany był Piaskowym.


Tak według wizji projektantów będzie wyglądał młyn Maria po przebudowie na hotel (wizualizacja inwestora)

Módlmy się za tą inwestycję!
Pher no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement
 
Old February 21st, 2010, 08:45 PM   #2
MarcinK
Registered User
 
MarcinK's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Legnica/Prochowice
Posts: 28,059
Likes (Received): 18865

Budynek jest położony pięknie, ale w czasie największych powodzi ten atut zmienia się w przekleństwo. W 1997 roku trzeba było dla ratowania tych budynków i Wyspy Piasek zburzyć kawałek muru przy młynie, żeby nadmiar wody poszedł w kierunku całkowicie już wtedy zalanej Wyspy Słodowej.

Zresztą nie trzeba powodzi, żeby pod młynem gromadziły się dary natury

zdjęcie z 2007 roku

To trudna lokalizacja.

Last edited by MarcinK; February 21st, 2010 at 09:04 PM.
MarcinK no está en línea   Reply With Quote
Old February 21st, 2010, 09:39 PM   #3
alsen strasse 67
Registered User
 
alsen strasse 67's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Wrocław
Posts: 10,669

Trudna lokalizacja, ale też oryginalna i prestiżowa. Trzymam kciuki za tytułową inwestycję i sąsiednią Rezydencję Piasek, tym bardziej że sama Wyspa Piasek jest intensywnie remontowana.
alsen strasse 67 está en línea ahora   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement
 
Old February 21st, 2010, 09:43 PM   #4
el_barto
Registered User
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 10,258
Likes (Received): 18

Tylko, że tak szczerze to nie ma się po co na niej pojawiać.

To przelotówka.

Brakuje tam usług i jakichś knajpek/ogródek.

A wg mnie powinno ich tam być multum bo lokalizacja jest wprost fantastyczna i w dodatku ciągle zapchana ludźmi na sąsiedniej wyspie Słodowej.

Gdyby tak tylko tym ludziom stworzyć miejsce, gdzie mogliby usiąść i sobie spokojnie sączyć piwko to by można na tym sporo zarobić.

Niemniej do tego trzeba czegoś więcej niż remontów. Przede wszystkim trzeba zabudować część wyspy. Idealnym do tego wydaje się przedłużenie ulicy Staromiejskiej i utworzeniu na jej końcu malutkiego placyku.

O usługach na parterze rezydencji Piasek i Młynu Maria nie wspomnę.
el_barto no está en línea   Reply With Quote
Old February 21st, 2010, 09:51 PM   #5
preslaw
w głębii kontinuum
 
preslaw's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Wrocław
Posts: 2,847
Likes (Received): 706

Inwestycja przedstawia się bardzo ciekawie, wizualizacja robi wrażenie, na pierwszy rzut oka ładna, elegancka i prosta koncepcja. Szkoda tylko, że w Polsce wszytskie te nieszczęsne procedury muszą tak długo trwać.
preslaw no está en línea   Reply With Quote
Old February 22nd, 2010, 10:21 PM   #6
rybak
Wrocławianin
 
rybak's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Wrocław/Berlin
Posts: 1,370
Likes (Received): 13

Trochę dużo szkła, ale obecny stan jest fatalny. Zobaczymy, co na to konserwator i może coś się ruszy z ponowną odbudową zabudowań na wyspie. (wiem, nie ma się co oszukiwać i tak raczej więcej budynków nie będzie poza obecnie planowanymi.
__________________
Inwestycje we Wrocławiu i nie tylko:
<<-Miasto Wrocław * Investmap.pl* Citywroc.info->>
rybak no está en línea   Reply With Quote
Old February 22nd, 2010, 10:30 PM   #7
preslaw
w głębii kontinuum
 
preslaw's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Wrocław
Posts: 2,847
Likes (Received): 706

Swoją drogą stan Młynu Maria zadaje kłam wypowiadanemu tu i ówdzie twierdzeniu, że centrum Wrocławia (czy szerzej centrum polskich miast w ogóle) jest zadbane, europejskie i nowoczesne.
preslaw no está en línea   Reply With Quote
Old May 25th, 2010, 01:55 PM   #8
salto_angel
Visionmonger
 
salto_angel's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Location: Bytůń
Posts: 20,147
Likes (Received): 11042

Niestety niedobre informacje...

Co czeka Młyn Maria?

Quote:
Podczas powodzi Młyn Maria często odwiedzali strażacy. Budynek był zagrożony.

Przepływ wody blokowały śmieci i konary drzew naniesione przez rzekę, które zagrażały budynkowi.

Nowi właściciele Młyna Maria chcieli go wyremontować i stworzyć tam ekskluzywny hotel. Odrapany budynek stoi na Ostrowie Tumskim, w prestiżowym miejscu, chętnie odwiedzanym przez turystów. Na jego ścianach wiszą tabliczki z napisem: "Uwaga, spadający tynk!".

Przechodniów przed lecącymi kawałkami muru chroni siatka zawieszona na wysokości parteru. Nie dość, że miejsce jest w opłakanym stanie, zagrażają mu zatory z konarów drzew i śmieci na Odrze. Szczególnie w okresie intensywnych opadów deszczu. Podczas powodzi strażacy interweniowali tam niemal codziennie. Zatory były dużym zagrożeniem dla budynku.

Młyn Maria czeka renowacja. Kiedy? Nie wiadomo, wcześniej miasto musi znaleźć mieszkania zastępcze dla rodzin, które mieszkają w budynku. Osoby dostały już sądowy nakaz eksmisji, teraz wszystko leży w rękach władz Wrocławia.

- Sąd przyznał mieszkańcom z Młyna Maria prawo do lokali socjalnych. W sumie na nowe mieszkanie czekają cztery rodziny - mówi Julia Wach z biura prasowego Urzędu Miasta. - Według stanu na 30 marca na przyznanie takich mieszkań czekało aż 300 rodzin.

Lokatorzy budynku ze zniecierpliwieniem czekają na przyznanie nowych lokali, nie chcą w młynie przeżyć powtórki z 1997 roku.

- Mieszkanie w młynie tym budynku to jedna wielka męka - przyznaje Stanisław Szczepańczyk, jeden z mieszkańców. - Z chęcią już bym się stąd wyprowadził, ale nie ma gdzie. Wniosek o mieszkanie socjalne został już wysłany w tamtym roku i nadal czekamy na odpowiedź. A tutaj okna nie są szczelne, u sąsiadów przecieka dach, strach pomyśleć, co się stanie, jak woda znowu przekroczy stan alarmowy. Ten budynek nie przeżyłby drugiej takiej powodzi.

Po eksmisji lokatorów budynek miał być przekształcony w luksusowy hotel. JM Investment zapewniało, że pojawią się w nim apartamenty, lokale usługowe i biurowe na sprzedaż. Cały koszt remontu miał zamknąć się w granicach 40 milionów złotych.

Wojciech Korona, przedstawiciel firmy JM Investment i zarządca Młyna Maria, nie odpowiedział na nasze pytania na temat przyszłości budynku. Z nieoficjalnych informacji dowiedzieliśmy się, że firma wycofała się z inwestycji i czeka na propozycję kupna budynku.

- Miejsce jest w opłakanym stanie, mimo, że znajduje się tuż obok Ostrowa Tumskiego i Wyspy Piaskowej na pewno nie jest dobrą wizytówką miasta. Moim zdaniem jest to jedno z najszpetniejszych miejsc we Wrocławiu. Dziwię się, że właściciel budynku jeszcze nic z nim nie zrobił. Miejsce popada w ruinę, tynk płatami odrywa się ze ścian.
i fotki z artykułu:


__________________
Prezydent: Dziękuję wszystkim tym, którzy wywieszali moje banery na swoich płotach. #stolatplanowania

TUMW

salto_angel no está en línea   Reply With Quote
Old September 22nd, 2010, 12:39 PM   #9
newsted
Registered User
 
newsted's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Location: Warszawa, Stary Mokotów
Posts: 5,407
Likes (Received): 18430

z investmapy od Orzecha

Quote:
Rodzaj Aktu: Zarządzenie

Organ wydający: Prezydent Wrocławia

Tytuł: w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia pomiędzy Gminą Wrocław, a J.M.INVESTMENT Spółka z o.o.

ZARZĄDZENIE NR 10371/10
PREZYDENTA WROCŁAWIA
z dnia 7 września 2010 r.


w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia pomiędzy Gminą
Wrocław, a J.M.INVESTMENT Spółka z o.o.


Na podstawie art. 30 ust. 2 pkt 3 ustawy z dnia 8 marca 1990r.
o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001r. Nr 142, poz. 1591 z późn.
zm.), art. 14 ust. 1 ustawy z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie
praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu
cywilnego (Dz. U. z 2005 r. Nr 31, poz. 266 z późn. zm.) oraz § 11
ust. 1a i ust. 1b uchwały nr XXXVII/2420/05 Rady Miejskiej Wrocławia
w sprawie zasad wynajmowania lokali mieszkalnych wchodzących w skład
mieszkaniowego zasobu Gminy Wrocław (Dz. Urz. Woj. Doln. z 2008r.
Nr 31, poz. 444 z późn. zm.), zarządza się, co następuje:

§ 1

Wyraża się zgodę na zawarcie porozumienia pomiędzy Gminą Wrocław,
a J.M.INVESTMENT Spółka z o.o. na podstawie którego Gmina
zobowiązuje się wskazać lokal do remontu na koszt własny Spółki
z przeznaczeniem dla osób uprawnionych do otrzymania lokalu
socjalnego na mocy wyroku Sądu Rejonowego dla Wrocławia
- Śródmieścia Wydział I Cywilny z dnia 29 stycznia 2008 r.,
sygn. Akt IC 382/07.


§ 2

Wykonanie zarządzenia powierza się Dyrektorowi Wydziału Lokali
Mieszkalnych.

§ 3

Zarządzenie wchodzi w życie w dniu podpisania.


Z up.Prezydenta
Wojciech Adamski

http://uchwaly.um.wroc.pl/uchwala.aspx?numer=10371/10
Wiceprezydent Wrocławia

o ile dobrze rozumiem to chca wyprowadzic mieszkancow mlynu?
__________________
Linux is like a wigwam: no Windows, no Gates, Apache inside.
newsted está en línea ahora   Reply With Quote
Old September 22nd, 2010, 12:44 PM   #10
salto_angel
Visionmonger
 
salto_angel's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Location: Bytůń
Posts: 20,147
Likes (Received): 11042

, tak! I jak się wyprowadzą to może ruszy!
__________________
Prezydent: Dziękuję wszystkim tym, którzy wywieszali moje banery na swoich płotach. #stolatplanowania

TUMW

salto_angel no está en línea   Reply With Quote
Old September 22nd, 2010, 12:47 PM   #11
Rafis
WROCŁAW U/C
 
Rafis's Avatar
 
Join Date: Dec 2002
Location: WRATISLAVIA
Posts: 16,667
Likes (Received): 4894

Wreszcie, ten Młyn obok budynku AM na Grodzkiej jest jednym ze wrzodów naszego remontowanego Starego Miasta
Rafis no está en línea   Reply With Quote
Old September 22nd, 2010, 02:17 PM   #12
tombar311
tombar311
 
Join Date: Sep 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,086
Likes (Received): 75

Quote:
Originally Posted by salto_angel View Post
, tak! I jak się wyprowadzą to może ruszy!
Wyprowadzka to akurat dobra wiadomość. Ale to co jedynie teraz może ruszyć to rozmowa z bankami o finansowaniu tej inwestycji. Na fizyczny start prac budowlanych (jeśli w ogóle będę) trzeba jeszcze poczekać
tombar311 no está en línea   Reply With Quote
Old September 22nd, 2010, 03:22 PM   #13
salto_angel
Visionmonger
 
salto_angel's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Location: Bytůń
Posts: 20,147
Likes (Received): 11042

tak, dla lokatorów to na pewno dobra wiadomość. W końcu zmienią (powinni) warunki lokalowe na lepsze. No i dlatego napisałem "może", bo zanim zobaczymy faktyczne prace przy budynku to trochę minie.
__________________
Prezydent: Dziękuję wszystkim tym, którzy wywieszali moje banery na swoich płotach. #stolatplanowania

TUMW

salto_angel no está en línea   Reply With Quote
Old September 24th, 2010, 01:06 PM   #14
newsted
Registered User
 
newsted's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Location: Warszawa, Stary Mokotów
Posts: 5,407
Likes (Received): 18430

Wrocław: Mieszkańcy Młyna Maria dostaną mieszkanie zastępczeDoszło do porozumienia pomiędzy urzędem miejskim a właścicielem Młyna Maria, katowickim przedsiębiorstwem J.M. Investment. W efekcie, urząd ma wskazać lokal zastępczy rodzinie, która mieszka w zabytku. Katowicki deweloper na swój koszt musi wyremontować nowe mieszkanie.

W kolejce czekają następne cztery rodziny. Dopóki nie trafią do innych mieszkań, remont nie ruszy.
Znalezienie lokalu dla pierwszej rodziny to krok w kierunku rozwiązania problemu. I szansa, że w przyszłym roku ruszy przebudowa zdewastowanego Młyna Maria. Zabytek stoi na Wyspie Młyńskiej, dokładnie w połowie drogi pomiędzy Rynkiem a Ostrowem Tumskim.

Jolanta Katarzyna Śliwińska, prawniczka, która reprezentuje pięć rodzin (15 lokatorów), mówi, że nowe mieszkania powinny mieć podobny metraż do tych w Młynie Maria. Czyli ok. 70 mkw.

Sprawa mieszkań jest dość skomplikowana. Bo najchętniej chcielibyśmy nasze, pozakładowe lokale w młynie po prostu wykupić - dodaje Zygmunt Zarych, jeden z mieszkańców Młyna Maria.

Firma, w połowie lat 90., kupiła bowiem budynek, wraz z lokatorami (patrz: ramka). Ustalenia były takie, że ludzie zostaną przeniesieni do innych mieszkań. Procedury jednak się przedłużały. Przede wszystkim dlatego, że mieszkań zastępczych miasto ma niewiele, a kolejka do nich jest spora. Na liście oczekujących jest ponad 200 rodzin. Jest jednak szansa, że w przyszłym roku problem zostanie rozwiązany i inwestor będzie mógł zacząć przebudowę.

Plany ma bardzo ambitne. - Chcemy, aby powstał tutaj ekskluzywny hotel - powiedział nam Wojciech Korona, przedstawiciel J.M. Investment. Katowicki inwestor chce, żeby obiekt miał przynajmniej cztery gwiazdki. Taka inwestycja może też wnieść sporo dobrego w okolicy. Bo teraz szlak pomiędzy Rynkiem a Ostrowem nie należny do ulubionych przez turystów. Ci najczęściej przemieszczają się autobusami bądź taksówkami. Między innymi dlatego, że po drodze brakuje restauracji, gdzie turyści mogliby napić się kawy. Gdy powstanie hotel, to zapewne na parterze będzie np. lokal z ogródkiem.

Młyn Maria powstał w XIV wieku. Jednak później był wiele razy przebudowywany. Dawniej nazywany był Piaskowym.

W połowie lat 90. mieszkańcy Młyna Maria protestowali przeciwko sprzedaży budynku.
Dom, wraz z lokatorami, został sprzedany prywatnej firmie. W Młynie Maria znajdowały się zakładowe mieszkania, które należały do Przedsiębiorstwa Przemysłu Rolno-Spożywczego. Gdy całość została sprzedana, na Młynie pojawiły się transparenty wyrażające niezadowolenie. Mieszkańcy nadal uważają, że zostało pominięte prawo pierwokupu, które - ich zdaniem - przysługiwało im jako byłym pracownikom. Nadal wierzą, że uda im się wykupić lokale.

http://wroclaw.naszemiasto.pl/artyku...pcze,id,t.html
__________________
Linux is like a wigwam: no Windows, no Gates, Apache inside.
newsted está en línea ahora   Reply With Quote
Old September 24th, 2010, 01:14 PM   #15
skansen
wartości
 
skansen's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: hipermiasto.com
Posts: 18,016
Likes (Received): 2722

Zastanawia mnie forma "młynu". W temacie chyba powinno być "młyna". Wikisłownik podaje, że dopełniacz lp wyrazu "młyn" kończyć się powinien na "-a".
__________________
Odkrywaj Wrocław >
skansen no está en línea   Reply With Quote
Old September 24th, 2010, 01:33 PM   #16
salto_angel
Visionmonger
 
salto_angel's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Location: Bytůń
Posts: 20,147
Likes (Received): 11042

młyn -na, -nie; -ny, -nów -> słownik pwn.
__________________
Prezydent: Dziękuję wszystkim tym, którzy wywieszali moje banery na swoich płotach. #stolatplanowania

TUMW

salto_angel no está en línea   Reply With Quote
Old September 24th, 2010, 01:42 PM   #17
preslaw
w głębii kontinuum
 
preslaw's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Wrocław
Posts: 2,847
Likes (Received): 706

Młyn - na.... jakoś nieładnie mi to brzmi, choć pewnie poprawnie.
preslaw no está en línea   Reply With Quote
Old September 24th, 2010, 04:37 PM   #18
el_barto
Registered User
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 10,258
Likes (Received): 18

Quote:
Originally Posted by skansen View Post
Zastanawia mnie forma "młynu". W temacie chyba powinno być "młyna". Wikisłownik podaje, że dopełniacz lp wyrazu "młyn" kończyć się powinien na "-a".
Mnie zastanawia za to jak oni w tych gazetach liczą wielkości i objętości.

Plac Społeczny dla nich to jest teren wielkości Starego Miasta, Młyn "Maria" leży w połowie drogi między Rynkiem, a Ostrowem Tumskim... co za głupoty. Nikt tego chyba nawet tam nie sprawdza przed wrzuceniem.
el_barto no está en línea   Reply With Quote
Old April 3rd, 2012, 08:32 PM   #19
magus
Registered User
 
magus's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Wrocław
Posts: 271
Likes (Received): 577

Młyn Maria na sprzedaż

z piątkowej prasy:

magus no está en línea   Reply With Quote
Old April 3rd, 2012, 09:01 PM   #20
zajf
Registered User
 
zajf's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Location: Wrocław
Posts: 17,977
Likes (Received): 15650

To chyba nie zdążą na Euro2012? Co?
__________________
To jest kopiowanie albo wręcz dramatyczne modyfikowanie tego, co już było. Te rzeczy są piękne odrestaurowane. Ale stawiane dziś świadczą o totalnym zacofaniu intelektualnym, bo my, współcześni, powinniśmy zostawić po sobie rzeczy współczesne, ślad naszych czasów. - Robert Konieczny

polecam: TUMW
Moje podróże: Krym, Ukraina, Mołdawia, Maroko, Chiny, Peru, Iran, Nepal
zajf está en línea ahora   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement
 


Reply

Tags
wrocław, wroclaw

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
COLOMBIA | Fotografías Aéreas Jordi Arquitectura y Discusiones Urbanas 46794 Today 05:38 AM
[Gorzów Wielkopolski] Infrastruktura drogowa AtariForever Infrastruktura drogowa 2434 December 1st, 2019 04:17 PM
[Silesia] Tramwaje śląskie miglanc Transport miejski i regionalny 24822 November 30th, 2019 02:32 PM
ACTUALIZACIONES | ZMG | Vialidades y Movilidad savadaba Guadalajara 12711 November 28th, 2019 05:47 PM
[Lubelskie] Infrastruktura drogowa Lmac Infrastruktura drogowa 2219 November 25th, 2019 01:13 PM


All times are GMT +2. The time now is 05:12 PM.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11 Beta 4
Copyright ©2000 - 2019, vBulletin Solutions Inc.
vBulletin Security provided by vBSecurity v2.2.2 (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2019 DragonByte Technologies Ltd.
Feedback Buttons provided by Advanced Post Thanks / Like (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2019 DragonByte Technologies Ltd.

SkyscraperCity ☆ In Urbanity We trust ☆ about us