[Bydgoszcz] Kanał Bydgoski - Page 5 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Architektura i Urbanistyka > Zabytki

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old January 9th, 2011, 11:27 AM   #81
diabel wenecki
Registered User

diabel wenecki's Avatar

Likes (Received): 2

Trochę zdjęć z wizyty nad kanałem w dniu 6 stycznia 2011

dokarmianie ptaków

ptactwo nad kanałem
diabel wenecki no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old January 9th, 2011, 11:29 AM   #82
diabel wenecki
Registered User

diabel wenecki's Avatar

wędkowanie spod lodu

V śluza
Old January 9th, 2011, 11:31 AM   #83
diabel wenecki
Registered User

diabel wenecki's Avatar

V śluza

V śluza

IV śluza
Sponsored Links
Advertisement

Old January 9th, 2011, 11:42 AM   #84
Czapka
Registered User

Likes (Received): 728

Trzeci rzut zdjęć zdecydowanie ciekawszy!
Czapka no está en línea   Reply With Quote
Old January 9th, 2011, 12:32 PM   #85
diabel wenecki
Registered User

diabel wenecki's Avatar

Quote:
Originally Posted by Czapka View Post
Trzeci rzut zdjęć zdecydowanie ciekawszy!
Tak też zostały posegregowane. Zamysłem było przypomnienie o obowiązku dokarmiania ptactwa w okresie zimy. Mieszkańcy kanału o tej porze roku potrzebują naszej pomocy. Taki też był cel wizyty nad kanałem. Zatem przyjemne z pożytecznym.

Old January 10th, 2011, 02:48 PM   #86
Phelot
Phelot

Phelot's Avatar

Likes (Received): 763

Quote:
Originally Posted by BYDZIAK 1958 View Post
Wstawiam to zdjęcie, by przyznać, że trochę jednak przesadziłem z tą szerokością kanału na tym odcinku, we wcześniejszej mojej 'rekonstrukcji' tego rejonu...
Ano właśnie, bo ciągle zapominam napisać Moja babcia też mi powiedziała, że kanał jest trochę za szeroki oraz że chyba biegł troszkę dalej od budynku technikum. Natomiast fragment, w którym kanał zakręca, tj. ten "zakręt", był bardziej łagodny, niż to jest u Ciebie (w sumie stare mapy też na to wskazują). Ogólnie jednak rekonstrukcja się spodobała
Phelot no está en línea   Reply With Quote
Old January 11th, 2011, 07:32 AM   #87
BYDZIAK 1958
Registered User

BYDZIAK 1958's Avatar

Likes (Received): 1113

Quote:
Originally Posted by diabel wenecki View Post
Na prośbę Bydziaka1958 wrzucam wspomniane fotki:

ul.Wojewódzka (nie istniejąca) w kierunku II śluzy
Quote:
Originally Posted by Phelot View Post
Ano właśnie, bo ciągle zapominam napisać Moja babcia też mi powiedziała, że kanał jest trochę za szeroki oraz że chyba biegł troszkę dalej od budynku technikum. Natomiast fragment, w którym kanał zakręca, tj. ten "zakręt", był bardziej łagodny, niż to jest u Ciebie (w sumie stare mapy też na to wskazują). Ogólnie jednak rekonstrukcja się spodobała
Phelot, dzięki za słowa od babci. Co do łagodności tego zakrętu, przypominam zdjęcie od diabła w. Ja to 'tam' odtworzyłem, polegając na swojej, nie zawsze sprawnej pamięci... A co do odległości od budynku technikum... Było tam wąsko. Daję tu taka starą widokówkę.Pewnie znana z innych wątków...
Pozdrów babcię.

Uploaded with ImageShack.us

PS. Poprawiłem tamto 'porównanie' i zwężyłem kanał...
BYDZIAK 1958 no está en línea   Reply With Quote
Old January 12th, 2011, 11:11 PM   #88
Phelot
Phelot

Phelot's Avatar

Likes (Received): 763

Dziękuję, na pewno pozdrowię Natomiast co do łagodności zakrętu to chodziło mi o to, że na mapie kanał najpierw zakręca kawałek przed mostem, dalej biegnie po skosie, a potem ponownie skręca na wysokości zachodniej ściany budynku "Tornedo":

Z kolei w Twojej rekonstrukcji drugi zakręt jest dobre kilka metrów przed zachodnią ścianą tego budynku:

Wyszło mi więc na to, że drugi zakręt powinien być dalej, co z kolei spowodowałoby, że oba zakręty byłyby łagodniejsze. Mam nadzieję, że teraz już klarowniej wyjaśniłem o co mi wcześniej chodziło W sumie nie mam pewności czy błąd jest na mapie, czy u Ciebie. Po prostu wysłuchałem uwag babci i porównałem je z tą mapą.

Jak tak sobie teraz porównuję, to dochodzę do wniosku, że most też jest jakby w innym miejscu. Na mapie jest tuż za zakrętem, a u Ciebie mniej więcej w połowie ukośnego odcinka. No ale to są szczegóły. Rekonstrukcja i tak jest super

Last edited by Phelot; January 12th, 2011 at 11:17 PM.
Phelot no está en línea   Reply With Quote
Old January 13th, 2011, 08:11 AM   #89
BYDZIAK 1958
Registered User

BYDZIAK 1958's Avatar

Jak widzisz Phelot, uwagi są konstruktywne! Kanał, tam 'u góry' już zwężyłem... Może za jakiś czas zabiorę się za 'przebudowę' mostu i poprawię co nie co obok...
Old February 13th, 2011, 07:06 PM   #90
diabel wenecki
Registered User

diabel wenecki's Avatar

kanał bydgoski

Kanał Bydgoski - 13 luty 2011

IV śluza
Old February 14th, 2011, 07:38 PM   #91
epo
Registered User

epo's Avatar

Likes (Received): 4

kilka dni temu (może w złym wątku) poruszyłem pewną sprawę dotyczącą parku nad SK. może to jest odpowiedni wątek do tego tematu i ktoś tą sprawę zauważy...

https://www.skyscrapercity.com/showpo...ostcount=11890
Old February 15th, 2011, 10:10 AM   #92
kiwi_74
BANNED

Likes (Received): 0

Bydziak, a czy ten most miał na pewno podporę w wodzie? Z uwagi strategiczność komunikacyjną nie mam takiej pewności. Jaką miał ten most nazwę?
kiwi_74 no está en línea   Reply With Quote
Old February 15th, 2011, 10:20 AM   #93
Jeremi-BDG
Metropolita Bydgoski

Jeremi-BDG's Avatar

Likes (Received): 177

Steinerne Brücke, czyli Most Kamienny (w czasach pruskich).

Last edited by Jeremi-BDG; February 15th, 2011 at 02:53 PM.
Jeremi-BDG no está en línea   Reply With Quote
Old February 15th, 2011, 02:14 PM   #94
diabel wenecki
Registered User

diabel wenecki's Avatar

Most Władysława IV
Old February 15th, 2011, 04:15 PM   #95
BYDZIAK 1958
Registered User

BYDZIAK 1958's Avatar

Quote:
Originally Posted by kiwi_74 View Post
Bydziak, a czy ten most miał na pewno podporę w wodzie? Z uwagi strategiczność komunikacyjną nie mam takiej pewności. Jaką miał ten most nazwę?
Nazwa właśnie taka, jak napisali wyżej koledzy. A poniżej zdjęcie jego stanu do 1939r. i drugie pod nim, z wyglądem powojennym, z drewnianym przęsłem.
W czasie rozbiórki mostu, kiedyś testowaliśmy z chłopakami swoją 'odwagę' - przechodziliśmy po głównych belkach na druga stronę (chodniki i jezdnie były już rozebrane). Emocje potęgowała masa błota i mułu pod nami! Gdyby ktoś tam spadł, to raczej by się nie połamał, lecz jego 'ciuchy' nadawały by się tylko do wyrzucenia. Zresztą kiedyś obserwowaliśmy jednego 'pijaczka' który też przechodził po tych belkach i stracił równowagę... Jednak nie spadł na dół, lecz zawisł miedzy belkami i potem z trudem się wygramolił.

Uploaded with ImageShack.us

(Zdjęcia są z netu, z wielu miejsc.)
Old February 15th, 2011, 10:53 PM   #96
diabel wenecki
Registered User

diabel wenecki's Avatar

Na moim "filmiku" na kilku ilustracjach jest pokazany:
http://www.youtube.com/watch?v=JNLmd-jaMgg
Old February 16th, 2011, 01:20 PM   #97
diabel wenecki
Registered User

diabel wenecki's Avatar

dwa "kanałowe" archiwalia:

ujście kanału do Brdy

kanał bydgoski na zasypanym odcinku
Old February 16th, 2011, 02:02 PM   #98
diabel wenecki
Registered User

diabel wenecki's Avatar

Quote:
Originally Posted by epo View Post
kilka dni temu (może w złym wątku) poruszyłem pewną sprawę dotyczącą parku nad SK. może to jest odpowiedni wątek do tego tematu i ktoś tą sprawę zauważy...

https://www.skyscrapercity.com/showpo...ostcount=11890
Epo obejrzałem fotki. Zgadza się mogę jedynie potwierdzić.
Nad kanałem bywam często,wieeele razy w roku i o każdej porze. Pojazdy jakie zdarza mi się widywać na tym odcinku to faktycznie służby dbające o sprzątanie i odśnieżanie oraz patrolujące samochody policji i straży miejskiej. W okresie letnim ci ostatni nawet na skuterach. Słusznie bowiem menelstwo szczególnie w okresie letnim lubi pobiesiadować na ławeczkach. Jesienią samochody wywożące nagrabione liście były widokiem powszednim. Pamiętam dwa miesiące temu pewnego grudniowego dnia szedłem nad kanał porobić zdjęcia i ptactwo wspomóc żarciem była całkowicie ekstremalna pogoda. W drodze z Błonia pełno śniegu, ślisko, chodniki absolutnie nie posprzątane, ze przejść ciężko było jak cholera. Gdy minąłem torowisko tramwajowe i wszedłem na teren parku jakbym znalazł się w innym świecie. Alejki elegancko odgarnięte i posypane, cały czas jeździł mały pług i skutecznie usuwał śnieg. Dla mnie to był szok, miasto zasypane i zaniedbane sprzątaniem. Wiem,ze sluzby miejskie nie wszędzie i w jednakowym czasie dotrą aby usunąć nagromadzony śnieg, ale do diabła po drodze z domu mijający każdy dom ma swojego gospodarza odpowiedzialnego za porządek wokół posesji. Służby w parku spisały się natomiast na medal.
Zdaje sobie sprawę alejki nie są na tyle przystosowana drogą aby jeździły tam samochody.Aut prywatnych tam nie spotykam.Nie widzę tez aby patrolujące służby z premedytacja jeździły po trawniku czy krawężnikach.Jednak ślady opon skądś się biorą. Może naprawiano jakies elementy na pobliskim placu zabaw lub przywieziono piasek. Widywałem służby jak podjechały samochodem pod V śluzę z jakąś łódka gdzie wpuszczono ja do śluzy, następnie pracownicy oczyszczali ja z przeróżnych pływających i nawrzucanych tam przedmiotów.Oczywiście marzeniem jest aby kierowca zawsze zwracał uwagę gdzie jedzie i po czym. Świetnie,że takie sprawy zauważasz i piętnujesz. Być może Twój wpis (+mój) ktoś przeczyta i zastanowi się, ze można też trochę inaczej...
Pozdr.
Old February 16th, 2011, 05:57 PM   #99
epo
Registered User

epo's Avatar

Likes (Received): 4

rozumiem, że pewnych rzeczy nie da się rozwiązać nie wjeżdżając na alejki w parku, tylko dlaczego widziałem służby porządkowe wjeżdżające na trawniki, parkujące na ich środku, od tak bo wygodniej? chyba nie o to chodzi... te rozjeżdżone trawniki w końcu o czymś świadczą... tak samo policja czy straż miejska... w tym przypadku akurat z premedytacją skracają sobie drogę przez trawniki. gdy kiedyś zwróciłem strażnikom na to uwagę usłyszałem tylko, że oni mogą bo są pojazdem uprzywilejowanym, wtedy to spytałem się strażnika czy zna się na przepisach (pojazd uprzywilejowany to taki, który używa jednocześnie modulowanego sygnału dźwiękowego oraz sygnału świetlnego) ponieważ oni tego warunku nie spełniali, w zamian zostałem wylegitymowany. trochę było to nieładne...
Old February 18th, 2011, 01:56 PM   #100
zonc
Homo Skyscraperus

zonc's Avatar

Likes (Received): 3633

Mam pytanie: plaża Petersona była bliżej młyna Peterona czy raczej przy Żeglarskiej?
zonc no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
bydgoszcz

Thread Tools

Posting Rules