[Ameryka Łacińska] Lima - Buenos Aires w 47 dni :) - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Fotografia > Zagranica

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old October 31st, 2010, 11:08 PM   #1
decapitated
Registered User

decapitated's Avatar

Likes (Received): 2118

[Ameryka Łacińska] Lima - Buenos Aires w 47 dni :)

Wątek o wakacyjnej podróży do Ameryki Łacińskiej W 7 tygodni zwiedziliśmy Peru, Boliwię, Paragwaj, Argentynę i Urugwaj. Motywem wyjazdu była realizacja projektu naukowego w rejonie Lluta w Peru, ale ostatecznie projekt na miejscu trwał tylko 2 dni Do Limy przylecieliśmy w 5 osób, z Buenos (w terminie) wracała już tylko czwórka Postaram się też napisać do zdjęć napisać też kilka słów, może ktoś to zainteresuje

Dokładna trasa wyjazdu: Lima - Arequipa - Cuzco - Arequipa - Kanion Colca - Arequipa - Lluta - Arequipa - Puno - La Paz - Potosi - Sucre - Santa Sruz - Concepcion - Asuncion - Encarnacion - Posadas - Puerto Iguazu - Rosario - Buenos Aires - Montevideo - Buenos. Stąd zdjęcia z Arequipy będą się przewijać co jakiś czas, podobnie jak zdjęcia z Buenos przedzielone będą relacją Montevideo Ale i tak postaram się trochę uporządkować zdjęcia

Zdjęć mam około 7000, siłą rzeczy tu pokażę tylko ich część. Jeśli kogoś coś bardziej zainteresuje, to piszcie proszę - dorzucę wtedy więcej zdjęć.

Zaczynamy

Lecieliśmy przez Amsterdam, a tu już Nowy Świat

A tu już Lima. Od razu polski akcent (jeden z wielu zresztą)

O Limie kilka słów może. Ogólnie miasto nie jest zbyt ciekawe. Byliśmy tam 2 dni, a pół dnia spędziliśmy w ośrodku salezjańskim dla dzieci ulicy (prowadzi go Polak, ojciec Ryszard Lach - świetna sprawa!) i to w pełni wystarcza na zobaczenie najważniejszych rzeczy bez żadnego pośpiechu. A no i ciekawostek, nad Limą nigdy nie świeci słońce, dlatego nawet nie starałem się retuszować zdjęć, żeby zachować klimat

Plaza de Armas. Trafiliśmy na ostatni dzień święta, więc ulice były pełne bawiących się ludzi

A to siedziba Wspólnoty Andyjskiej (już dalej od centrum)

A to dzielnica Miraflores nad samym Pacyfikiem. Biurowce, apartamentowce etc. Pierwsze zdjęcie to pomnik miłości

Pałac Sprawiedliwości, podobno projektował go jakiś Polak, ale nie chciało mi się sprawdzać kto

Plaza de San Martin. San Martin z dwóch wielkich libertadorów jest w Peru traktowany z większym szacunkiem niż Bolivar, którego traktuje się trochę jako obcego.

Klasztor św. Franciszka, niestety w środku nie można robić zdjęć, a jest całkiem ładny. W środku między innymi obraz Ostatniej Wieczerzy, którą przedstawiają w Peru trochę inaczej niż w Europie Jezus z uczniami siedzą przy okrągłym stole i delektują się świnką morską, czyli narodowym daniem Peru - uprzedzając pytania, tak próbowałem, ale o tym później

Zdjęcia z neta

Fawele z daleka

Pomnik Francisco Pizarro, który wcześniej był pomnikiem Cortesa

Typowe uliczki

Galeryjka, tu na śniadanie pierwszy raz spróbowałem alpaki

Tyle Limy, jak widzicie średnio ciekawe. Obiecuję, że potem będzie tylko lepiej A i czy wolicie mniejszy format zdjęć?
decapitated no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old October 31st, 2010, 11:16 PM   #2
khan_tengri
Дружба Народов

khan_tengri's Avatar

Likes (Received): 14179

Nie każ nam domagać się zdjęć, wrzuć tyle ile możesz no i ładuj góra 10 szt. na post.
khan_tengri no está en línea   Reply With Quote
Old October 31st, 2010, 11:44 PM   #3
jose_manuel
Registered User

Likes (Received): 2

Quote:
Originally Posted by decapitated View Post
Tyle Limy, jak widzicie średnio ciekawe. Obiecuję, że potem będzie tylko lepiej A i czy wolicie mniejszy format zdjęć?
Na taki wątek czekałem. Za mało zdjęć Limy jak na 7-milionowe miasto. Foty bardzo fajne. Jest duża wilgotność i stąd mgła, ale wszystko widać super. Format jest ok. Jak już wspomniał khan_tengri, lepiej dawać mniej zdjęć na post żeby później szybciej ładowała się całość.
jose_manuel no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old October 31st, 2010, 11:58 PM   #4
decapitated
Registered User

decapitated's Avatar

Mało z Limy, bo jest nudna. Ale może coś tam jeszcze wykopie ciekawego. Niech Wam będą te małe porcje

No to teraz Arequipa. Drugie największe miasto Peru. W odróżnieniu od Limy przepiękne

Póki co taki widoczek na wulkan El Misti

I punkt widokowy z miłym kościółkiem

Old November 1st, 2010, 12:22 AM   #5
decapitated
Registered User

decapitated's Avatar

Katedra. Dla mnie największy szok całej podróży, nie spodziewałem się takiego byka

Plaza de Armas z katedrą

Last edited by decapitated; November 1st, 2010 at 12:33 AM.
Old November 1st, 2010, 01:06 AM   #6
decapitated
Registered User

decapitated's Avatar

Klasztor świętej Katarzyny. Dla dziewic z dobry domów, oczywiście zamiast na modłach dziewczyny koncentrowały się na pijaństwie i seksie

Last edited by decapitated; November 1st, 2010 at 07:05 PM.
Old November 1st, 2010, 01:10 AM   #7
Lysy
little idiot

Lysy's Avatar

Likes (Received): 604

Oglądanie takich zdjęć to może być jakaś terapia "kolorystyczna" na dolegliwości spowodowane polskim klimatem
Old November 1st, 2010, 01:13 AM   #8
PaganPT
Registered User

PaganPT's Avatar

Likes (Received): 166

No,kolejny wątek do śledzenia
I jak dla mnie bardzo na czasie,bo od rana w ręce "Rozmowa w 'Katedrze' " Mario V. Llosy.

Pięknie tam...
PaganPT no está en línea   Reply With Quote
Old November 1st, 2010, 11:31 AM   #9
lukaslublin007
Registered User

lukaslublin007's Avatar

Likes (Received): 0

Wrzucaj więcej fot
lukaslublin007 no está en línea   Reply With Quote
Old November 1st, 2010, 12:34 PM   #10
bb78
Fook eet!

bb78's Avatar

Likes (Received): 13960

Będę stałym oglądaczem tego wątku

Czym podróżowaliście między miastami? Autobusy? Jeśli tak - to jak wyglądają drogi?
Jak z bezpieczeństwem w Limie i innych większych miastach? Pewnie są dzielnice bezpieczne i takie, do których nie należy się zapuszczać?
Jakieś górskie szlaki? Jak samopoczucie na dużych wysokościach?

Na razie tylko tyle pytań
bb78 no está en línea   Reply With Quote
Old November 1st, 2010, 12:53 PM   #11
decapitated
Registered User

decapitated's Avatar

Quote:
Originally Posted by bb78 View Post
Będę stałym oglądaczem tego wątku
:*
Quote:
Czym podróżowaliście między miastami? Autobusy? Jeśli tak - to jak wyglądają drogi?
Tak jest, autobusami, z drobnymi wyjątkami (radiowóz (o tym później), taksówka do miejsca śmierci Che, terenowy hilux na projekcie). Co do dróg to zależy gdzie. W Peru między miastami dobre, asfalt nie ma się do czego przyczepić. Boliwia tu już gorzej, z Potosi do Santa Cruz jechaliśmy nocą, ale z tego co było widać i jakim tempem i jak podskakiwał autobus to droga była tam tylko z nazwy (a to przecież trasa między konstytucyjną i najbogatszym miastem!). Argentyna wiadomo lux torpeda, Paragwaj też nieźle, a tak gdzie było średnio (czyt. nie było asfaltu, to budowali nową drogę). Ogólnie poza Boliwią bez problemu na głównych trasach.
Quote:
Jak z bezpieczeństwem w Limie i innych większych miastach? Pewnie są dzielnice bezpieczne i takie, do których nie należy się zapuszczać?
Ogólnie jest bezpiecznie. Nas (mnie oczywiście nie) okradli 2 razy w Peru, ale tylko i wyłącznie przez głupotę jednego z uczestników wyprawy, który zresztą po stracie wszystkich pieniędzy i dokumentów wrócił po 2 tygodniach do Polski (tak, trzymał wszystko w podręcznym plecaczku. Tak, ksero paszportu trzymał w paszporcie.) Poza tym jak podróżujesz w kilka osób nie powinno być żadnych problemów. Na nas zasadzało się tylko dwóch łebków w Arequipie, bo myśleli, że jesteśmy w 2 osoby, a jak zobaczyli 4 to troszkę jednak zmiękli Trzeba być jednak czujnym, dobrym pomysłem jest trzymanie grubszych pieniędzy w specjalnym pasku do spodni. Dokumenty oczywiście w saszetce na piersi etc. No i w niektórych miejscach plecak z przodu, ale to sam wyczujesz. A i aparat można obwiązać taśmą klejącą, żeby wyglądał na uszkodzony Do dzielnic biedoty i tak trudno wejść, ostrzegają sami mieszkańcy, jak i policja (w Asuncion policjant od razu na nas zagwizdał, a po namowie dał wejść kilka kroków w jego asyście). Ogólnie jak uważasz na siebie, to jest bezpiecznie
Old November 1st, 2010, 02:45 PM   #12
Jakub
3D

Jakub's Avatar

Świetny wątek, również będę śledził.

Swego czasu fascynowała mnie właśnie Lima, Bogota i Montevideo. W zasadzie nadal mam spory pociąg do tego typu miast. Co urzeka w Ameryce Południowej to chyba to, że zostało tam sporo luzu. Mgła nad Limą jest fantastyczna. Lubię taki mglisty klimat To są właśnie kadry, które mnie ujmują 1, 2 Kiedyś znalazłem na necie bardzo podobne zdjęcie z tym klifem/skarpą. Właśnie to tak bardzo mi się spodobało. Wcześniej zdążyłem jeszcze zostać fanem Montevideo

Ciężko to opisać ale w przestrzeni tych miast jest coś specyficznego. Gęsta zabudowa i rejony od niej uwolnione, bliskość dzikiej przyrody, nieskomercjalizowana aż tak architektura. Niby nic się nie dzieje, zwykły szary dzień ale jak się popatrzy na to dystansu, to jednak pełny potencjału, nie stłumiony gonitwą do nikąd. Hm... chyba... ; ]

Fajne zdjęcia, wrzucaj dalej, wrzucaj dużo
Jakub no está en línea   Reply With Quote
Old November 1st, 2010, 07:18 PM   #13
decapitated
Registered User

decapitated's Avatar

Ostatnie mała porcja zdjęć z Arequipy. Potem już Cuzco (ale potem znowu Arequipa)

Tyle rodzajów kartofli, a w knajpkach i tak same frytki Za to w Boliwii jadłem kartofla, który smakował bananem

Kolegium jezuickie

Old November 1st, 2010, 10:50 PM   #14
earth intruder
Dubaj mnie nie kręci

earth intruder's Avatar

Likes (Received): 352

Wrzucaj wszystkie 7000 zdjęć!!! Koniecznie!!!! Świetny wątek, zazdroszczę wyprawy, kocham ten kontynent!
Dlaczego nad Limą nigdy nie ma słońca?
earth intruder no está en línea   Reply With Quote
Old November 1st, 2010, 11:18 PM   #15
Dzwonsson
Neen, man!

Zauważyłem, że tam gdzie pstrykałeś przestrzeń publiczna wygląda dość schludnie i czysto. Przyznam się szczerze, że spodziewałem się raczej bajzlu takiego, że tylko granat w środek wrzucić. Pozytywne zaskoczenie, nie ma co. A tak poza tym to czekam na sam finał twojej wyprawy, czyli Buenos Aires, podobno miasto rządzi i niszczy, znajomi, którzy podobnie jak ty zjechali spory kawał Ameryki Południowej twierdzili, że stolica Argentyny to najciekawsza metropolia na całym kontynencie.
Dzwonsson no está en línea   Reply With Quote
Old November 1st, 2010, 11:49 PM   #16
k%
Man with the golden Zippo

k%'s Avatar

Likes (Received): 28091

czekam na każde jedno zdjęcie

smugler liked this post
k% no está en línea   Reply With Quote
Old November 2nd, 2010, 01:00 AM   #17
decapitated
Registered User

decapitated's Avatar

Quote:
Originally Posted by Dzwonsson View Post
Zauważyłem, że tam gdzie pstrykałeś przestrzeń publiczna wygląda dość schludnie i czysto. Przyznam się szczerze, że spodziewałem się raczej bajzlu takiego, że tylko granat w środek wrzucić. Pozytywne zaskoczenie, nie ma co. A tak poza tym to czekam na sam finał twojej wyprawy, czyli Buenos Aires, podobno miasto rządzi i niszczy, znajomi, którzy podobnie jak ty zjechali spory kawał Ameryki Południowej twierdzili, że stolica Argentyny to najciekawsza metropolia na całym kontynencie.
Śmiem zaryzykować stwierdzenie, że Buenos to najpiękniejsze miasto w którym byłem (wiem, że teraz musiałbym wymienić te, w których byłem, ale wierzcie mi na słowo, że byłem w wielu ). A co do czystości, to tak, praktycznie wszystkie miasta, poza La Paz (no i Juliacą) zrobiły na mnie wrażenie czystych i zadbanych. Trochę gorzej z prowincją i oczywiście z przedmieściami, ale to normalne. Szeroko pojęte centra miast bardzo schludne.

A jeszcze co do wysokości. Z racji takiego zaplanowania trasy wznosiliśmy się powoli, więc raczej nie było wielkich problemów. Jedynie wyjście z kanionu Colca i wejście na górę w okolicach Lluty sprawiło nam większe problemy (koleżanka spasowała w połowie) - wysokość 4080. Ale to działa tak, że szybko się meczysz i równie szybko odpoczywasz, więc dla mnie było ok

Dalszy ciąg zdjęć jutro, dziś mam trochę roboty
Old November 2nd, 2010, 11:11 AM   #18
Wypalacz Rafał
sceptyk

Likes (Received): 26787

Super wątek. No i jak już ktoś wspomniał, zaskakuje czystość i schludność w miastach
Wypalacz Rafał no está en línea   Reply With Quote
Old November 2nd, 2010, 12:25 PM   #19
zajf
Registered User

zajf's Avatar

Likes (Received): 15566

Dawaj konkrety. Ile kosztuje:
- lot
- żarcie
- przemieszczanie się
- noclegi (przy okazji jak są jakieś miejsca godne polecenia to je wypisz)
To jest kopiowanie albo wręcz dramatyczne modyfikowanie tego, co już było. Te rzeczy są piękne odrestaurowane. Ale stawiane dziś świadczą o totalnym zacofaniu intelektualnym, bo my, współcześni, powinniśmy zostawić po sobie rzeczy współczesne, ślad naszych czasów. - Robert Konieczny

polecam: TUMW
Moje podróże: Krym, Ukraina, Mołdawia, Maroko, Chiny, Peru, Iran, Nepal
zajf no está en línea   Reply With Quote
Old November 3rd, 2010, 05:27 PM   #20
preslaw
w głębii kontinuum

preslaw's Avatar

Likes (Received): 705

Wspaniała podróż!! Czekam z niecierpliwością na dalszą cześć relacji!

No i mnie też, jak earth intrudera, nurtuje pytanie, dlaczego nad Limą nie ma słońca?
preslaw no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
ameryka łacińska

Thread Tools

Posting Rules