[Sopot] Nowy stadion rugby - SkyscraperCity
 

forums map | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Pomorze, Warmia i Mazury > » Trójmiasto


Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.


Reply

 
Thread Tools Rating: Thread Rating: 5 votes, 5.00 average.
Old September 27th, 2011, 01:52 PM   #1
szymon.kimsim
It's Good To Be Bad
 
szymon.kimsim's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: POLSKA B
Posts: 425
Likes (Received): 1

[Sopot] Nowy stadion rugbyQuote:
Wiadomo już, jak będzie wyglądał stadion rugby w Sopocie przy ul. Jana z Kolna. Spośród czterech nadesłanych prac do konkursu na koncepcję zagospodarowania obiektu należącego do Ogniwa Sopot wybrano projekt Pracowni MRV Architekci - pisze Dziennik Bałtycki

Ogniwo to jeden z najbardziej utytułowanych klubów w historii polskiego rugby. Zespół z Sopotu wywalczył 16 medali mistrzostw Polski seniorów w tym aż 9 złotych (wszystkie w latach 1987-2003). W ostatnich latach klub zmagał się z ogromnymi problemami natury organizacyjno-finansowej, co skończyło się pierwszym w historii spadkiem z ekstraligi (sopocianie grali w niej nieprzerwanie od 1984 roku). W obecnym sezonie Ogniwo jest jednak liderem I ligi i wszystko wskazuje na to, że już po roku powróci do ekstraligi.

Kiedy zagra na zmodernizowanym stadionie przy ul. Jana z Kolna jeszcze nie wiadomo bo miasto Sopot, a tym bardziej biedny jak mysz kościelna klub, nie ma póki co wystarczających środków na realizację projektu. Urzędnicy chcą je w najbliższym czasie pozyskać z funduszy europejskich. Jak pisze Dziennik Bałtycki pierwszy etap renowacji i rozbudowy stadionu zakłada modernizację płyty głównej, budowę boiska o sztucznej nawierzchni, wykonanie systemu nawadniania i podgrzewania, a także wybudowanie magazynu i ogrodzenie stadionu. Następnie zostanie wykonana trybuna, która pomieści ponad 2 tys. kibiców. Pod trybunami będą m.in. szatnie dla zawodników, trenerów i sędziów, siłownia oraz sklepy i podziemny parking. Ostatni etap prac zakłada budowę hostelu dla 50 gości. Warto dodać, że ostatnia przebudowa obiektu przy Jana z Kolna miał miejsce w latach 70.

- Myślę, że nowy stadion to szansa, by pójść o krok dalej w stronę profesjonalizmu i stworzyć w Sopocie akademię rugby, o co będę zabiegał - powiedział Dziennikowi Bałtyckiemu Jarosław Hodura, obecnie trener Ogniwa, a przez lata podpora drużyny.

Źródło: Sport.pl http://www.sport.pl/sport/1,65025,10...zdarzenia.html
Quote:
Sopoccy urzędnicy rozstrzygnęli konkurs na koncepcję architektoniczną stadionu Ogniwa. Na sam remont obiektu, który dziś znajduje się w opłakanym stanie, przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Na razie jednak na przebudowę stadionu nie ma pieniędzy.
Na konkurs nadesłano cztery projekty. Za najlepszą komisja konkursowa uznała pracę złożoną przez pracownię MRV Architekci z Sopotu. Zwycięski zespół otrzyma 20 tys. zł nagrody.

- Komisja konkursowa doceniła funkcjonalność projektu oraz ciekawą i czytelną symbolikę związaną z rugby, która znalazła wyraz w formie przykrycia trybun. Dodatkowo komisja uznała, że zaprojektowany obiekt dobrze wpisuje się w teren - mówi Magdalena Jachim, rzecznik sopockiego magistratu.

Kiedy realny stadion wpisze się dobrze w swoje realne otoczenie? Tego niestety nie wiadomo. Jedno jest pewne, miasto nie ma pieniędzy na to, aby projekt realizować samodzielnie. Urzędnicy będą więc chcieli szukać środków w programach unijnych. Jeżeli to się nie uda, to być może inwestycja będzie przeprowadzana etapami. Pierwszym z nich będzie jednak nie budowa, a stworzenie - na podstawie wybranej właśnie koncepcji - projektu inwestycji

Źródło: trójmiasto.pl http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/...by-n51645.html
Quote:
Narodowy Stadion Rugby w Gdyni może wkrótce stracić blask, bo w Trójmieście zapowiada się konkurencja. Rozstrzygnięto właśnie konkurs na koncepcję przebudowy stadionu Ogniwa Sopot. Jego główna trybuna będzie przypominać piłkę do rugby i urodą może przyćmić gdyński obiekt. Pojemność będzie zbliżona. W Gdyni to 2425 miejsc, w Sopocie ma być 2100.
- Komisja konkursowa doceniła funkcjonalność projektu oraz ciekawą i czytelną symbolikę związaną z rugby, która znalazła wyraz w formie przykrycia trybun. Dodatkowo komisja uznała, że zaprojektowany obiekt dobrze wpisuje się w teren - mówi Magdalena Jachim, rzecznik sopockiego magistratu, cytowana przez Trojmiasto.pl.

Oczywiście to na razie koncepcja i potrzeba projektu, a potem budowy. Tymczasem na razie na wdrożenie tego pomysłu nie ma pieniędzy. Przynajmniej nie w samym Sopocie. Urzędnicy będą szukać dodatkowych źródeł finansowania w programach unijnych, pod uwagę brane jest też budowanie obiektu etapami.
Taki proces przewidzieli autorzy koncepcji z MRV Architekci. W pierwszym etapie miałyby zostać wykonane prace nad boiskiem. Nowy drenaż, podgrzewanie i pomieszczenia potrzebne do funkcjonowania tak wyposażonego pola gry. W drugim etapie efektowna trybuna główna o pojemności 2100 osób. W jej ramach znalazłaby się nie tylko strefa VIP (100 miejsc), ale też sektor dla przyjezdnych (170). Na zapleczu pomieszczenia dla zawodników, powierzchnie administracyjne, sanitarne i nawet kilka lokali pod wynajem. Pod trybuną ma się znaleźć parking podziemny. Ostatni etap to budowa w części trybuny hotelu dla 50 osób (16 pokoi).

Źródło: stadiony.net http://stadiony.net/aktualnosci/2011...ugby_w_sopocie
__________________
psnprofiles.com/kimsim

Last edited by szymon.kimsim; September 27th, 2011 at 02:04 PM.
szymon.kimsim no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement
 
Old May 23rd, 2013, 11:19 AM   #2
AdrianSuvalkai
Registered User
 
AdrianSuvalkai's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,638
Likes (Received): 545

Czy projekt został odsunięty na "bliżej nieokreślony czas" z powodu braków środków finansowania?
AdrianSuvalkai no está en línea   Reply With Quote
Old May 23rd, 2013, 07:45 PM   #3
Elvenking
Registered User
 
Elvenking's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Gdynia/Gdańsk
Posts: 4,326
Likes (Received): 3001

Projekt ciekawy, trzeba przyznać, że lepszy, niż w Gdyni.
__________________
"A pan myślisz, że chaotyczne kombinacje efemerycznych pryncypiów są w stanie zdeterminować neutralną cywitatywę absolutnego relatywizmu immanentno-transcendentalnej solipsystycznej jaźni? Tak czy nie?! Gadaj pan!!!"
Elvenking no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement
 
Old June 18th, 2014, 10:31 PM   #4
hal
Registered User
 
hal's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Wrocław/Gdańsk
Posts: 4,116
Likes (Received): 875

Quote:
Za ponad trzy mln zł zmodernizują stadion rugby w Sopocie

Ministerstwo Sportu i Turystyki dofinansuje remont stadionu rugby w Sopocie. Inwestycja została zakwalifikowana jako ta o "szczególnym znaczeniu dla sportu". Wysokość dofinansowania to 3,6 mln zł, czyli połowa kwoty jaką pochłonie remont obiektu sportowego.
http://wiadomosci.onet.pl/trojmiasto...-sopocie/4gp6e

No to ruszają
__________________
Hala Madrid!
hal no está en línea   Reply With Quote
Old June 18th, 2014, 10:38 PM   #5
AdrianSuvalkai
Registered User
 
AdrianSuvalkai's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,638
Likes (Received): 545

Modernizacja według projektu z pierwszego postu?
AdrianSuvalkai no está en línea   Reply With Quote
Old June 19th, 2014, 12:43 AM   #6
hal
Registered User
 
hal's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Wrocław/Gdańsk
Posts: 4,116
Likes (Received): 875

Na chwilę obecną ciężko powiedzieć,bo brak dokładniejszych informacji.W informacji jest przeklejony komunikat prasowy UM Sopot.Na pewno to co teraz zrobią nie powinno stać na przeszkodzie budowie trybuny wg projektu z pierwszego posta.Z tego co pamiętam od początku projekt miał być etapowany.
__________________
Hala Madrid!
hal no está en línea   Reply With Quote
Old November 6th, 2014, 11:32 AM   #7
Rysse
Registered User
 
Rysse's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Lacus Felicitatis
Posts: 5,977
Likes (Received): 11459

Informacja z Biuletynu Zamówień Publicznych:

Quote:
Sopot: Renowacja i rozbudowa stadionu rugby im. E. Hodury w Sopocie
Numer ogłoszenia: 366010 - 2014; data zamieszczenia: 05.11.2014

ZAMAWIAJĄCY: Gmina Miasta Sopotu

Określenie przedmiotu zamówienia: 1. Przedmiot Zamówienia stanowią roboty budowlane składające się na zadanie inwestycyjne pod nazwą Renowacja i rozbudowa stadionu rugby im. E. Hodury w Sopocie na terenie działki nr 128 arkusz mapy nr 35 przy ul. Jana z Kolna 18. 2. Inwestycja obejmuje prace renowacyjne oraz rozbudowę istniejącego stadionu rugby w Sopocie. W ramach planowanej inwestycji prowadzone będą kompleksowe prace zarówno na płycie boiska jak i budynku zaplecza sportowego. 3. Na zakres robót składają się poniższe Zadania: 1. Rozbiórka istniejącego budynku zaplecza i budowa nowego bud. technicznego wraz z infrastrukturą i miejscami postojowymi, bezpośrednio związane z obiektem sportowym a. roboty budowlane kubaturowe oraz rozbiórkowe b. roboty sanitarne c. roboty elektryczne 2. Oświetlenie boiska oraz budowa i przebudowa sieci infrastruktury technicznej a. roboty zewnętrzne inst. sanitarnej b. instalacje CCTV c. zasilanie i oświetlenie boiska 3. Zmiana nawierzchni istniejącego boiska oraz budowa boiska wielofunkcyjnego o sztucznej nawierzchni wraz z niezbędnym utwardzeniem ciągów pieszych i pieszojezdnych wokół płyty boiska a. boisko z trawy sztucznej i część z trawy naturalnej b. ciągi piesze i jezdne c. ogrodzenia boisk i piłkochwyty 4. Wyposażenie boiska w urządzenia sportowe, tj. w bramki, ławki dla zawodników i sędziów, tablica wyników

Szacunkowa wartość zamówienia (bez VAT): 5504180,00 PLN

NAZWA WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:
Gardenia Sport Sp. zo.o., Warszawa

Cena wybranej oferty: 5948280,00 PLN
Źródło - www.uzp.gov.pl
Rysse no está en línea   Reply With Quote
Old November 6th, 2014, 08:29 PM   #8
M.Szafran
Registered User
 
Join Date: Nov 2014
Location: Sopot
Posts: 1,816
Likes (Received): 3345

Nareszcie. Nie oszukujmy się ten stadion a zwłaszcza trybuny były w stanie katastrofalnym. Choć z drugiej strony Sopot straci lądowisko. Tak dokładnie, lądowisko. Co jakiś czas lądują na stadionie śmigłowce.

R-44
http://odwaszegofotokorespondenta.bl...hpy-sopot.html

EC-130
http://odwaszegofotokorespondenta.bl...euh-sopot.html

W sumie dziwi mnie, że taki duży teren nie został wzięty pod deweloperkę. Tyle osiedli przeszło koło nosa
M.Szafran no está en línea   Reply With Quote
Old May 21st, 2015, 05:38 PM   #9
thompsongda
Registered User
 
thompsongda's Avatar
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 1,521
Likes (Received): 977

Narazie robią tylko budynek klubowy i murawe:__________________

hal liked this post
thompsongda no está en línea   Reply With Quote
Old October 6th, 2015, 07:32 AM   #10
thompsongda
Registered User
 
thompsongda's Avatar
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 1,521
Likes (Received): 977

Zdjęcia z derbowego meczu (i otwarcia stadionu, a raczej budynku klubowego i murawy) są ogólnodostępnę. Ale, czy mi się wydaje, czy oni zrezygnowali z budowy krytej trybuny?
thompsongda no está en línea   Reply With Quote
Old October 8th, 2015, 11:30 AM   #11
Ygorovsky
Registered User
 
Join Date: Feb 2015
Posts: 384
Likes (Received): 517

Na razie nie starczyło kasy na trybuny, są praktycznie w ogóle nie ruszone. Zrobiono murawę oraz zaplecze w budynku który stał tam już wcześniej (remont przeszedł), nadano nazwę uliczce tej wewnętrznej, prowadzącej do stadionu (ul. Waldemara Zajczonko - zmarły tragicznie sopocki rugbysta).
Ygorovsky no está en línea   Reply With Quote
Old July 1st, 2016, 11:25 AM   #12
arcticshadow
Registered User
 
Join Date: Jun 2016
Location: Grimstad/Katowice
Posts: 18
Likes (Received): 2

Cos wiadomo nt rozpoczecia budowy stadionu?
arcticshadow no está en línea   Reply With Quote
Old April 24th, 2017, 09:16 AM   #13
Nuget
Registered User
 
Nuget's Avatar
 
Join Date: Sep 2013
Location: Warszawa
Posts: 7
Likes (Received): 0

Renowacja stadionu zakończona w październiku 2015 ale nie starczyło środków na cały projekt, zabrakło trybun i charakterystycznej bryły dachu z wizualizacji.
__________________
Restauracja Sopot Nowy Świat - Centrum Haffnera ul. Bohaterów Monte Cassino 63/2.
Nuget no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement
 


Reply

Tags
infrastruktura sportowa, pomorskie, pomorze, rugby, sopot, stadion, trójmiasto

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffAll times are GMT +2. The time now is 04:12 AM.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11 Beta 4
Copyright ©2000 - 2019, vBulletin Solutions Inc.
vBulletin Security provided by vBSecurity v2.2.2 (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2019 DragonByte Technologies Ltd.
Feedback Buttons provided by Advanced Post Thanks / Like (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2019 DragonByte Technologies Ltd.

SkyscraperCity ☆ In Urbanity We trust ☆ about us