[Białystok] Trasa Generalska - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone | Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old September 20th, 2011, 07:39 PM   #1
JacentyKasi
Obserwator :)

JacentyKasi's Avatar

Likes (Received): 843

[Białystok] Trasa Generalska

Ze strony bialystok.pl

"W związku z budową przedłużenia ul. Piastowskiej od dnia 26.09.2011 r. zostanie zamknięta dla ruchu prawa jezdnia ul. Piastowskiej na odcinku od ul. Sybiraków do ul. Towarowej."

No i pojawił się długo oczekiwany projekt przebudowy Andersa

Czy ja dobrze widzę że pierwsza nawrotka i przejście dla pieszych jadąc od Wysockiego będzie dopiero na rondzie przy elektrociepłowni ??
Pogratulować...
Mam tylko nadzieję że podbiją dzięki temu prędkość...

Jeśli planujesz skopiować/udostępnić zdjęcie wykonane przeze mnie, poinformuj mnie o tym zanim to zrobisz. Nie, nie chcę zarobić, chodzi o zasady.
Jeśli przeglądasz zdjęcia w moich postach, musisz wiedzieć że: w 99% kliknięcie w zdjęcie przeniesie Cię na stronę hostingu gdzie będziesz mógł zobaczyć fotkę w dużym rozmiarze :)

Last edited by JacentyKasi; September 20th, 2011 at 08:02 PM.
JacentyKasi no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old September 20th, 2011, 09:16 PM   #2
koczisss
Registered User

koczisss's Avatar

Likes (Received): 106

Quote:
Originally Posted by JacentyKasi View Post
Ze strony bialystok.pl

"W związku z budową przedłużenia ul. Piastowskiej od dnia 26.09.2011 r. zostanie zamknięta dla ruchu prawa jezdnia ul. Piastowskiej na odcinku od ul. Sybiraków do ul. Towarowej."

Czy ja dobrze widzę że pierwsza nawrotka i przejście dla pieszych jadąc od Wysockiego będzie dopiero na rondzie przy elektrociepłowni ??
Pogratulować...
Mam tylko nadzieję że podbiją dzięki temu prędkość...
Skoro trasa ma być bezkolizyjna, to jak wybudować nawrotkę?
Od Wysockiego do tego ronda aż tak daleko nie jest. Po co wcześniej nawrotka?
Z Wąskiej na drugą stronę, czyli na Zygmunta Augusta aż tyle samochodów nie jeździ żeby im gdzieś wcześniej nawrotkę robić.
Jak ktoś z Zygmunta Augusta będzie chciał dojechać do centrum, to do Wasilkowskiej dojedzie poprzez Błękitną, nie musi na Andersa jechać.
Co do przejścia, to ma być kładka na wysokości Wąskiej i Zygmunta Augusta, czyli przejść się będzie dało. Prędkość zapewne będzie 70 km/h i nie więcej.
koczisss no está en línea   Reply With Quote
Old September 20th, 2011, 09:33 PM   #3
cheslaw
...

Likes (Received): 3737

Quote:
Kilka głupot:
- od strony ul. Tysiąclecia tuż przed pętlą autobusową kończący się prawy pas ruchu, który ponownie zaczyna się kilka metrów dalej. Powinien od razu przechodzić w buspas lub po prostu prawoskręt. To samo dalej przy zjeździe do fabryki mebli.
- jadąc w drugą stronę tuż za węzłem z I Armii Wojska Polskiego zjazd/wjazd do giełdy rolno-spożywczej będzie generował masę skomplikowanych sytuacji drogowych przez kierowców nie stosujących się do oznakowania.
- na skrzyżowankach i zjazdach/wjazdach na posesje tuż przy rondzie Andersa/I Armii Wojska Polskiego powinny być do minimum ograniczone lewoskręty - tzn. tam gdzie się da zakazać skrętu w lewo i wymusić konieczność nawrócenia na rondzie.
cheslaw no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old September 20th, 2011, 10:41 PM   #4
JacentyKasi

JacentyKasi's Avatar

Quote:
Originally Posted by koczisss View Post
Skoro trasa ma być bezkolizyjna, to jak wybudować nawrotkę?
Od Wysockiego do tego ronda aż tak daleko nie jest. Po co wcześniej nawrotka?
Z Wąskiej na drugą stronę, czyli na Zygmunta Augusta aż tyle samochodów nie jeździ żeby im gdzieś wcześniej nawrotkę robić.
Jak ktoś z Zygmunta Augusta będzie chciał dojechać do centrum, to do Wasilkowskiej dojedzie poprzez Błękitną, nie musi na Andersa jechać.
Co do przejścia, to ma być kładka na wysokości Wąskiej i Zygmunta Augusta, czyli przejść się będzie dało. Prędkość zapewne będzie 70 km/h i nie więcej.
- na projekcie nie widać kładki dla pieszych stąd moje wcześniejsze zdziwienie,
- od ronda do ronda będzie 1,5 km,
- co do ruchu z Zygmunta Augusta w Wąską i tp. to czasem się te uliczki korkują
- skoro ma być bezkolizyjne to dlaczego tylko 70, jakiś czas temu było tu już 70 przy obecnym rozwiązaniu skrzyżowań i przejść,

Jeśli planujesz skopiować/udostępnić zdjęcie wykonane przeze mnie, poinformuj mnie o tym zanim to zrobisz. Nie, nie chcę zarobić, chodzi o zasady.
Jeśli przeglądasz zdjęcia w moich postach, musisz wiedzieć że: w 99% kliknięcie w zdjęcie przeniesie Cię na stronę hostingu gdzie będziesz mógł zobaczyć fotkę w dużym rozmiarze :)
Old September 20th, 2011, 11:08 PM   #5
cheslaw
...

Quote:
od ronda do ronda będzie 1,5 km,
1,2 km - 61 sekund

Quote:
skoro ma być bezkolizyjne to dlaczego tylko 70, jakiś czas temu było tu już 70 przy obecnym rozwiązaniu skrzyżowań i przejść,
Bo:

- ciasne promienie łuków pionowych (i poziomych na pozostałych odcinkach TG),
- duża liczba zjazdów/wjazdów,
- przystanki autobusowe,
- teren zabudowany, na którym podwyższenie prędkości powyżej 90 km/h jest i tak niedopuszczalne,
- kiedy jeszcze było 70 km/h, to zbyt często powstawały korki na całej długości ul. Andersa spowodowane sprzątaniem z jezdni ciał potrąconych pieszych, dlatego zmniejszono do 50 km/h. Dzięki przebudowie prędkość znowu wzrośnie.
- odcinek TG od wylotu na W-wę do skrzyżowania z Wysockiego pokonasz w 6 minut jadąc 90 km/h lub ok. 7,35 jadąc 70 km/h. Zakładając, że na którymkolwiek z końców skręcisz gdzieś do miasta, to drugie tyle spędzisz stojąc na światłach. Robi Ci to różnicę?

Last edited by cheslaw; September 20th, 2011 at 11:16 PM.
Old September 20th, 2011, 11:15 PM   #6
phantom23
Registered User

phantom23's Avatar

Likes (Received): 3240

Gdzieś już się pojawiło przy okazji Maczka - jakaś norma nie pozwala zrobić więcej niż 70km/h.
phantom23 no está en línea   Reply With Quote
Old September 21st, 2011, 12:43 AM   #7
Białostoczanin
Registered User

Białostoczanin's Avatar

Likes (Received): 1587

Zastanawiam się kto zatwierdzał stałą organizację ruchu, przecież tam jest masa błędów na znakach. Zwykła farsa. Konkretnie chodzi mi o przedstawienie przebiegu dróg krajowych. Oznakowanie nie uwzględnia istnienia obwodnicy Wasilkowa. Brak też oznakowania przedłużenia Andersa jako DK19/DK65. Mam wrażenie, że ktoś po prostu włączył zumi i na tej podstawie projektował znaki.
Białostoczanin no está en línea   Reply With Quote
Old September 21st, 2011, 09:40 AM   #8
JacentyKasi

JacentyKasi's Avatar

.
dzięki cheslaw
i tak bez kalkulatora ??

a propo, co to są "ciasne promienie łuków pionowych"??
będzie tam rollercoaster??

Old September 21st, 2011, 09:56 AM   #9
cheslaw
...

Quote:
i tak bez kalkulatora ??

Quote:
a propo, co to są "ciasne promienie łuków pionowych"??
będzie tam rollercoaster??
W dużym uproszczeniu na łuku dozwolona prędkość może być taka, aby zapewniała widoczność umożliwiającą wyhamowanie przed ewentualną przeszkodą znajdującą się za łukiem. Jeśli na estakadzie tuz za jej "czubkiem" na drodze będzie leżało koło od TIRa, to jadąc 70 km/h zdążysz je zauważyć, zareagować i wyhamować. Przy większej prędkości będziesz miał szóste koło w aucie (o ile wozisz już zapasówkę).
Old September 21st, 2011, 10:34 AM   #10
JacentyKasi

JacentyKasi's Avatar

Quote:
Originally Posted by cheslaw View Post
Jeśli na estakadzie tuz za jej "czubkiem" na drodze będzie leżało koło od TIRa, to jadąc 70 km/h zdążysz je zauważyć, zareagować i wyhamować. Przy większej prędkości będziesz miał szóste koło w aucie (o ile wozisz już zapasówkę).
Jakaś ze mną jeździ
Dzięki za objaśnienie

Old September 21st, 2011, 11:10 AM   #11
koczisss
Registered User

koczisss's Avatar

Likes (Received): 106

Quote:
Originally Posted by phantom23 View Post
Gdzieś już się pojawiło przy okazji Maczka - jakaś norma nie pozwala zrobić więcej niż 70km/h.
Zapewne chodzi Ci o ten wpis?
https://www.skyscrapercity.com/showpo...postcount=4099
koczisss no está en línea   Reply With Quote
Old September 21st, 2011, 02:17 PM   #12
phantom23
Registered User

phantom23's Avatar

Likes (Received): 3240

Dokładnie o ten
phantom23 no está en línea   Reply With Quote
Old September 25th, 2011, 11:53 AM   #13
Varran
Registered User

Varran's Avatar

Likes (Received): 0

Załóżmy że Generalską w komplecie będziemy mieli za 4 lata. Co do terminu wybudowania obwodnicy to niewiadomo.

więc szykujemy się że przez cały czas tego "niewiadomo" tranzyt z Lublina będzi jedził przez Suchowolca-Nowowarszawska-Ciołkowskiego, szkoda rozjezdzą te drogi troche. Dobrze bybyło podgonic/zaplanować tą wschodnią odnogę do Grabówki za wczasu przed całą obwodnicą.
Varran no está en línea   Reply With Quote
Old September 25th, 2011, 12:18 PM   #14
Bomirek
Registered User

Likes (Received): 237

Quote:
Originally Posted by Varran View Post
Załóżmy że Generalską w komplecie będziemy mieli za 4 lata. Co do terminu wybudowania obwodnicy to niewiadomo.

więc szykujemy się że przez cały czas tego "niewiadomo" tranzyt z Lublina będzi jedził przez Suchowolca-Nowowarszawska-Ciołkowskiego, szkoda rozjezdzą te drogi troche. Dobrze bybyło podgonic/zaplanować tą wschodnią odnogę do Grabówki za wczasu przed całą obwodnicą.
Myślę, ze nikt nie będzie się pchał w wąską Ciołkowskiego tylko pojedzie przez Piastowską. Dalej to już kwestia oznakowania aby wymusić jazdę Trasą Generalską i "obwodnicą" Wasilkowa.
Bomirek no está en línea   Reply With Quote
Old September 25th, 2011, 01:37 PM   #15
Gupik
Registered User

Likes (Received): 34

Quote:
Originally Posted by Varran View Post

i teraz się okazuje że znów jest błąd, bo nie wiadomo dokładnie jak będzie biegła ta nowa 19stka [ wiem tylko tyle że nie przez Zabłudów , a przed wjazdem do Białegostoku od strony Warszawy chyba budują rozwidlenie właśnie dla zjazdu z krajowej 8ki na 19stkę i teraz jeśliby ta nowa 19stka już byłaby budowana to drogę z Bobrownik można byłyby połączyć z tą nową 19stką a tym samym można byłoby uniknąć budowy tych estrad na Maczka.
Gupik no está en línea   Reply With Quote
Old September 25th, 2011, 02:24 PM   #16
Krymek
Veni Vidi Vici

Krymek's Avatar

Likes (Received): 110

Quote:
Originally Posted by Gupik View Post
a tym samym można byłoby uniknąć budowy tych estrad na Maczka.
Nie, nie można uniknąć. Tam będzie w przyszłości centrum kulturalno-rozrywkowe, jedyne w swoim rodzaju, ewenement na skalę światową. Estrady już są, na nich zamontowano ekrany do projekcji filmów. Ścieżki serwisowe będą służyły do wwożenia sprzętów, a pasami rozdzielającymi ludzie będą sobie przytrzymywać spodnie, aby się im nie zsuwały w czasie koncertów.
Krymek no está en línea   Reply With Quote
Old September 25th, 2011, 03:48 PM   #17
NovyJarull
Registered User

Likes (Received): 11

Bomirek, Ciołkowskiego już nie długo nie będzie taka wąska. Ale to i tak kiepska alternatywa.
NovyJarull no está en línea   Reply With Quote
Old September 25th, 2011, 05:10 PM   #18
Bomirek
Registered User

Likes (Received): 237

Quote:
Originally Posted by NovyJarull View Post
Bomirek, Ciołkowskiego już nie długo nie będzie taka wąska. Ale to i tak kiepska alternatywa.
Nie znalazłem nigdzie planów przebudowy tego odcinka Ciołkowskiego.
Bomirek no está en línea   Reply With Quote
Old October 14th, 2011, 04:57 PM   #19
jamjest
local patriot

jamjest's Avatar

Likes (Received): 804

Tak się teraz zastanawiam jak se Tesco przy Wasilkowskiej zorganizuje parkingi, bo po projekcie widać, że niewiele im terenu od frontu zostanie.

Ps. Troszkę to dziwnie wygląda, że w odległości ok.200 m po jednej drugiej stronie skrzyżowania z Wasilkowską będzie w jednym wypadku kładka a w drugim przejście podziemne. Czy takie udogodnienie dla pieszych jest konieczne w tak bliskiej odległości od skrzyżowania z pasami ?? Rozumiem, np. sytuację na ul. Popiełuszki, ponieważ tutaj akurat przejście podziemne łączy dwa ogromne osiedla, ale tutaj?

Ps 2. Zawsze mnie zastanawiało dlaczego ktoś zainwestował w stację paliw na takim zadupiu gdzie nikt praktycznie nie wie, że ona się tam znajduje. Chodzi o stacje troszkę dalej położoną od huty szkła. Teraz już rozumie )).

Last edited by jamjest; October 14th, 2011 at 05:23 PM.
jamjest no está en línea   Reply With Quote
Old October 14th, 2011, 05:25 PM   #20
Gupik
Registered User

Likes (Received): 34

kiedy mają się zacząć pierwsze prace związane z budową przedłużenia ul. Andersa do szosy Baranowickiej ??
Gupik no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
białystok, drogi miejskie

Thread Tools

Posting Rules