[Kraków] subiektywny - Page 9 - SkyscraperCity

forums map | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Fotografia > Miasta polskie

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old June 4th, 2012, 10:52 AM   #161
Tomeyk
Registered User

Tomeyk's Avatar

Likes (Received): 22095

Na horrory to moim zdaniem lepszy jest fort Borek, większa ciemnica, zdjęcia, różne przejścia i dziury

A skoro jesteśmy już na następnej stronie to ostatni akord fortu Rajsko - widoczki. W zimie, gdy nie ma liści, dałoby się skleić piękną panoramę miasta.

215. Widok na Kurdwanów (blisko), Wolę Duchacką (po lewej) i Piaski Nowe (po prawej). W tle reszta miasta, niestety w cieniu.

216. Zbliżenie na Kurdwanów i Wolę Duchacką (tam, gdzie te 2 piaskowe wieżowce) - gdzieś tam stała ta nieszczęsna prochownia, której wybuch w 1909 uszkodził fort.

217. Stare Miasto - niestety bloki trochę zasłaniają. Komin to Bonarka, za nim widać wieżę telewizyjną na Krzemionkach.

218. Widok bardziej na zachód - dominuje sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Na lewo blokowisko przy Cegielnianej, dalej bloki Ruczaju (z dominującymi przy Lipińskiego), białe urwiska Zakrzówka i kopiec Kościuszki.

219. Jeszcze bardziej na zachód - oczywiście kameduli na Bielanach. Poza tych wieżowce w Borku Fałęckim (fajnie wystają z lasu) i kościół na Górce Borkowskiej.

Kiedyś, jak już będę miał lepszy teleobiektyw, zaglądnę tu zimową porą coś pofocić. Chyba że ktoś mnie ubiegnie
Miejscówka przednia, w dodatku widok na północ, więc słońce i pyły tak nie przeszkadzają. Trzeba tylko trafić na dobrą pogodę z bardzo przejrzystym powietrzem, bo odległość do centrum miasta spora. W drugą stronę ponoć widoki też były niezłe, ale niestety ani Pogórza Wielickiego, ani Beskidów już nie widać z tej dżungli, która wyrosła na forcie. Można by przejść nieco w bok, szukając odkrytych łąk, ale niestety nie bardzo miałem na to czas. Dużo tam w okolicy dobrych miejsc widokowych, np przy Sawiczewskich czy na odcinkach Drogi Rokadowej do fortów kosocickich.
Tomeyk está en línea ahora   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old June 14th, 2012, 10:14 PM   #162
Ewa_SH
Ewa

Ewa_SH's Avatar

Likes (Received): 98

Tomeyk, skorzystam z Twojego wątku, by zapytać o jedno miejsce.
Otóż zawsze wjeżdżam do Krakowa od strony Bielan i tuż po wjeździe na Księcia Józefa, pod numerem 299 mieści się przepiękny kompleks budynków. Zawsze myślałam, że to dawne wodociągi, ale widzę, że teraz siedzibę ma tam jakaś spółka Texas.
Czy możesz mi powiedzieć coś więcej o tym miejscu? co to było? jaka jest historia tego miejsca? a może ktoś inny z Krakowian wie coś więcej na ten temat?

Byłabym bardzo wdzięczna za wszelkie podpowiedzi
Ewa_SH no está en línea   Reply With Quote
Old June 15th, 2012, 08:31 AM   #163
Tomeyk
Registered User

Tomeyk's Avatar

Firma Texas zajmuje tylko jeden z lokali (google mi podpowiada, że nr 5). Cały kompleks to nadal krakowskie wodociągi (chociaż główna siedziba mieści się przy ulicy Łowieckiej w centrum). W tej chwili to już tylko źródło awaryjne, pomocnicze - korzysta z tego co pamiętam ze studni oraz z wody z Sanki, a główna działaność w tamtej lokalizacji to laboratorium - sam kiedyś na studiach przy jakiejś pracy zaliczeniowej brałem stamtąd wyniki pomiarów fizykochemicznych i bakteriologicznych dla 4 głównych źródeł zaopatrzenia Krakowa w wodę.
Swoją drogą, ponieważ laboratorium nie potrzebuje tak dużego kompleksu, po ostatnim remoncie (świetnym zresztą) duża część kompleksu zarabia jako centrum konferencyjne.
Sponsored Links
Advertisement

Old June 15th, 2012, 08:40 AM   #164
fjtk_
homo hutus

fjtk_'s Avatar

Likes (Received): 2335

Łoł, niezłe widoczki, na Kurdwanów może nie za bardzo przez te bloczki (jeszcze te żółte balkoniki...), ale na Bielany widok bardzo ładny.
Old June 15th, 2012, 12:12 PM   #165
Ewa_SH
Ewa

Ewa_SH's Avatar

Likes (Received): 98

Tomeyk dzięki za odpowiedź, ale nadal nie wiem nic więcej o tych budynkach, ich historii itp
Ewa_SH no está en línea   Reply With Quote
Old June 16th, 2012, 03:23 PM   #166
jar_007
bezrobotny

jar_007's Avatar

Likes (Received): 3435

Świetne te nocne zdjęcia!
Nie ma też tak dobrej żeby jej zaszkodziły.
jar_007 no está en línea   Reply With Quote
Old June 28th, 2012, 12:02 AM   #167
Tomeyk
Registered User

Tomeyk's Avatar

220. Małopolski Ogród Sztuki - fajny budynek. Niedługo będzie skończony. Może być najlepsza realizacja roku 2012 w Krakowie.

221. Traffic jam.
Korek krakowski, rzecz jasna

222. Chmurki nad Osiedlem Europejskim i Skotnikami.

223. Idzie burza. Pod chmurą Skotniki.

224. Nie wytrzymałem, kolejny zachód słońca nad Bielanami

225. Dla równowagi z drugiej strony wschód słońca nad Starym Miastem.
Old June 28th, 2012, 12:29 AM   #168
snakemaycry
Registered User

snakemaycry's Avatar

Likes (Received): 383

Huhu klimatyczny wątek. Dodaję do obserwowanych
snakemaycry está en línea ahora   Reply With Quote
Old June 28th, 2012, 08:40 AM   #169
fjtk_
homo hutus

fjtk_'s Avatar

Likes (Received): 2335

Piękne zdjęcia
Old June 28th, 2012, 09:13 AM   #170
ryszard ochucki
Registered User

ryszard ochucki's Avatar

225 – super zdjęcie, Trochę mgły, w tle wstaje już słońce i budzi się miasto. Podoba się
Old June 28th, 2012, 12:13 PM   #171
Tomeyk
Registered User

Tomeyk's Avatar

Quote:
Opadły mgły i miasto ze snu się budzi,
Górą czmycha już noc,
Ktoś tam cicho czeka, by ktoś powrócił;
Do gwiazd jest bliżej niż krok!
SDM
http://www.youtube.com/watch?v=fb0UtGKpk1s

Od dłuższego czasu chodzi mi taki pomysł po głowie, żeby zrobić cykl zdjęć o poranku, ilustrujących kolejne wersy tej piosenki, swoją drogą uroczej. Na przeszkodzie staje mi moje zamiłowanie do wysypiania się. Tutaj zdjeciu pomogły krewetki, którymi się strułem i nie mogłem zasnąć
I tak nigdzie nie poszedłem, tylko na balkon sie przewietrzyć
Ale już jestem ugadany z ochroną, że jak będę miał wreszcie motywację, to pożyczam klucze i idę na dach robić zdjęcia - wtedy te dwa 7-piętrowe bloki nie będą mi tak centrum Krakowa zasłaniać.
Old June 28th, 2012, 12:59 PM   #172
Mr. America
przestrzeń-ludzie-miasto

Mr. America's Avatar

Quote:
Originally Posted by Tomeyk View Post
Ale już jestem ugadany z ochroną, że jak będę miał wreszcie motywację, to pożyczam klucze i idę na dach robić zdjęcia - wtedy te dwa 7-piętrowe bloki nie będą mi tak centrum Krakowa zasłaniać.
Czekamy
Mr. America no está en línea   Reply With Quote
Old July 3rd, 2012, 11:20 PM   #173
Tomeyk
Registered User

Tomeyk's Avatar

Tymczasem w Krakowie:

226.

227.

228.

Burza już trochę odeszła i odważyłem się włączyć komputer.
Old July 4th, 2012, 09:05 PM   #174
Pawelski
Registered User

Pawelski's Avatar

Likes (Received): 3600

Piękne zdjęcia, piękna strona - panoramy, niebne ekspresje, pioruny . Obiekt ze zdjęcia 220 bardzo ciekawy - w Miss może wiele zdziałać .
Pawelski no está en línea   Reply With Quote
Old July 5th, 2012, 02:16 PM   #175
chr.is
Lublin walker

Likes (Received): 746

Dżem z Łowicza? Dobry wybór
chr.is no está en línea   Reply With Quote
Old July 21st, 2012, 12:23 AM   #176
k%
Fortis Fortuna Adiuvat

k%'s Avatar

Likes (Received): 24271

jeden z lepszych wątków o Krakowie !
Old July 22nd, 2012, 06:11 PM   #177
Gatsby
Znasz-li ten...

Gatsby's Avatar

Likes (Received): 14504

Quote:
to os. "Plejady" to niezły skandal. mogło być ciekawe (jak na tamte czasy), a stoją takie potanione i niedokończone...w jednym z wyżej położonych punktów na płd. Krakowa
http://www.urbanity.pl/budynek2666/osiedle-plejady
Gatsby no está en línea   Reply With Quote
Old July 23rd, 2012, 10:58 AM   #178
Tomeyk
Registered User

Tomeyk's Avatar

O, mimo braku aktualizacji jeszcze ktoś przegląda mój wątek
Ja bardzo przepraszam za brak aktualizacji, ale póki co chcę tę Lizbonę skończyć, poza tym sprawy rodzinne strasznie absorbujące.
Niedługo postaram się coś wrzucić, przynajmniej obiecane kilka zdjęć ze sztandarowego przykładu nowego budownictwa na Ruczaju, czyli OE

@Gatsby - co do Plejad - oni tam w planach mieli piękne dwupoziomowe mieszkania na najwyższym poziomie, z wielkim przeszklonym ogrodem zimowym. Ponad 100 metrów, więc poza moim zasięgiem (wtedy ). Ciekawe co z tego pozostało po zmianach projektowych. A widok to chyba i na Tatry, i na Stare Miasto stamtąd jest, jedno z najlepszych miejsc widokowych w mieście.
Old July 24th, 2012, 11:27 PM   #179
Tomeyk
Registered User

Tomeyk's Avatar

No to kilka zdjęć wygrzebanych z zakamarków dysku (z ostatniego miesiąca).

229. Osiedle Europejskie. Sporo przestrzeni marnuje się na samochody. Na szczęście wewnątrz kwartałów są całkiem przyjemne skwery, chociaż chciałoby się większe. Samebloki prezentują się nawet nieźle, szczęśliwie daleko od postmodernizmu.

230. Tak wita Kraków wjeżdżających od strony Olkusza (z DK 94) i od Katowic (z A4). Okolice ROK i Conrada na tym zdjęciu można określić tylko jako kompletny chaos.

231. Panorama z Bielanami i ogromną chmurą burzową po prawej. Wychodziło mi z mapy burzowej i z pogodynki, że jest gdzieś w olicach Lublińca, ale nie wiem czy to możliwe, aby widzieć ją tak daleko.

232. Płonące niebo i niewzruszeni Kameduli, trwający od 400 lat w modlitwie i ścisłym odosobnieniu.
Old July 25th, 2012, 12:41 AM   #180
Gatsby
Znasz-li ten...

Gatsby's Avatar

Likes (Received): 14504

Quote:
e tam od razu chaos...Ameryka, panie. ma to swój zasrany urok
Gatsby no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply