[Warszawa Śródmieście] Nowa siedziba Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego, The Tides - Page 8 - SkyscraperCity

forums map | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old August 8th, 2014, 10:13 AM   #141
filosss
Semper Invicta

filosss's Avatar

Likes (Received): 20167

Quote:
Originally Posted by beceen View Post
serio Wam sie podoba projekt wioslarzy z ta polamana fasada?
W kolejnym wątku udowadniasz, że jesteś "odmieńcem" w kwestii poglądów na poszczególne kwestie omawiane na SSC...
filosss no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old August 8th, 2014, 02:23 PM   #142
beceen
022

beceen's Avatar

Likes (Received): 109

jakiez sa to kwestie? nie widzialem, ze SSC ma oficjalne poglady.
Old August 8th, 2014, 03:28 PM   #143
filosss
Semper Invicta

filosss's Avatar

Quote:
Originally Posted by beceen View Post
jakiez sa to kwestie? nie widzialem, ze SSC ma oficjalne poglady.
A gdzie tu jest mowa o "oficjalności" i jednoznaczności w poglądach na SSC.

Ale jeżeli ktoś najpierw twierdzi, że Plac PW obecnie wygląda gorzej niż przed remontem, by po chwili dodać, że nowy budynek TW jest do bani - to w sumie nie wiem czy jest o czym z takim delikwentem rozmawiać na łamach SSC...
Sponsored Links
Advertisement

Old August 12th, 2014, 08:56 AM   #144
beceen
022

beceen's Avatar

Likes (Received): 109

wolny kraj i, jak sadze, wolne forum - nie rozmawiaj.
Old August 15th, 2014, 11:50 AM   #145
bloganista
Registered User

Likes (Received): 516

Szkoda ze dach budynku The Times nie bedzie zagospodorowany.
Nie chodzi mi koniecznie o ogrod. Nie wiem co.
A moze nawet i ogrod, kontynuujac tradycje CNK i BUW.

Widoki z takiego wysokiego miejsca na dachu (okolo 20 metro wys.) bylyby super.

Bastian. liked this post
bloganista no está en línea   Reply With Quote
Old August 15th, 2014, 12:12 PM   #146
Mônsterior
roiretsnôM

Mônsterior's Avatar

Likes (Received): 3232

Majstersztyk to nie jest, ale też nie ma tragedii. Mnie bardziej szkoda tego szarego budynku, który pójdzie pod rozwałkę pod ten gówniany blok. Niby żadna architektura, a jednak coś ze sobą niesie.
Old August 15th, 2014, 05:13 PM   #147
Bastian.
Balthazar Bux

Bastian.'s Avatar

Quote:
Originally Posted by bloganista View Post

Niby masz rację ale z drugiej strony jeśli kolejne budynki wzdłuż rzeki nie miały by ogrodów to by to średnio wyglądało. Kurczę sam nie wiem.
Bastian. no está en línea   Reply With Quote
Old August 15th, 2014, 05:16 PM   #148
CrtZ
Homo Varsoviensis

CrtZ's Avatar

Likes (Received): 3206

Quote:

Trafna uwaga. Tylko to jest The Tides, czyli pływy tak mniej więcej

B: "He doesn't even speak good English."
CrtZ no está en línea   Reply With Quote
Old August 16th, 2014, 01:57 PM   #149
bloganista
Registered User

Wioslarstwo na dachu, czemu nie?

Nie zla zabawa, nawet w deszczu.

Nie za blisko do brzegu, strach patrzec!

Ten facet zaraz wpadnie.

.
Old August 17th, 2014, 04:39 PM   #150
Bastian.
Balthazar Bux

Bastian.'s Avatar

Ee nie głupie, mogli by początkujących wioślarzy na dachu uczyć.
Old August 17th, 2014, 11:57 PM   #151
bloganista
Registered User

Wrzuciłem te fotki ale najpierw to było z przymrużeniem oka dla pomysłu.
Teraz jednak uważam że to fajna koncepcja. Nawet dorośli uwielbiają zabawę, co zresztą widać na tych zdjęciach.
Szkoda że dach nie będzie zagospodorowany w jakikolwiek sposób a co dopiero dla wioślarstwa.

Całkiem zniechęciłem się już do tej inwestcji z powodu marnowanie okazji.

.
Old August 18th, 2014, 11:23 AM   #152
evertonfans2012
evertonfans

evertonfans2012's Avatar

Likes (Received): 4728

Quote:
Rodzi się The Tides

Ewa Andrzejewska | 18 sierpnia 2014

POLSKA W najbliższą sobotę rozpocznie się budowa projektu The Tides, który wyrośnie na terenie zajmowanym przez Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie, tuż przy brzegu Wisły, obok Mostu Poniatowskiego w Warszawie. Spółka The Tides postawi kompleks, na który złożą się: nowa siedziba wioślarzy (o powierzchni 4,3 tys. mkw.), biurowiec (o powierzchni 12,5 tys. mkw.) oraz kameralny aparthotel mieszczący 12 apartamentów.

Najstarsze polskie stowarzyszenie sportowe, które liczy już sobie 136 lat zyska nowy dom. Dom na kolejnych co najmniej kilkadziesiąt lat – jak podkresla inwestor, który porozumiał się ze WTW i w zamian za działkę postawi im siedzibę, a sobie biurowiec z częścią hotelową. Decyzję dotyczącą wyboru generalnego wykonawcy kompleksu zaprojektowanego przez pracownię APA Kuryłowicz & Associates inwestor podejmie za kilka dni. A w sobotę fizycznie ropoczną się roboty budowlane. O rozpoczętych pracach rozbiórkowych informowaliśmy już pod koniec lipca na facebook'u. Budynek ma być gotowy na przełomie 2015 i 2016 roku. Na najemców czeka 12,5 tys. mkw. powierzchni biurowej oraz 500-metrowa powierzchnia na poziomie -1 przeznaczona na restaurację (z wyjściem na brzeg Wisły). Na parkingu będzie mogło zaparkować 112 kierowców, w tym 75 w garażu podziemnym. Kolejne 24 miejsca przeznaczono dla gości części hotelowej. Minimalna powierzchnia biurowa możliwa do wynajęcia to około 1 tys. mkw. Inwestor zdecydował, że każde biuro powinno mieć widok na rzekę, a mniejsze moduły biurowe nie byłyby w stanie tego zapewnić. Zdaniem inwestora zainteresowanie biurami jest duże, w tym nawet wynajęciem całego budynku. Uważa on, jak również agenci z BNP Paribas Real Estate, którzy odpowiadają za komercjalizację części biurowej, że konkurencją dla The Tides nie są budynki z Powiśla, ale biurowce wyjątkowe jak np. Warsaw Spire, gdyż taki jest właśnie ten projekt - niepowtarzalny. Zespół biznesowy ma kusić także własną przystanią, fittnesem, gabinetami odnowy oraz treningami dla zainteresowanych wioślarstwem. Budynek będzie starał się zdobyć certyfikat BREEAM na poziomie Very Good. Jego wnętrza zaprojektowała pracownia Maas Projekt.
źródło: http://www.eurobuildcee.com/?page=ne...sie-the-tides-

Widzisz jakiś problem lub awarię? Zgłoś go na stronie:
http://warszawa19115.pl/

Bastian. liked this post
evertonfans2012 no está en línea   Reply With Quote
Old August 18th, 2014, 12:48 PM   #153
john murrow
Dżast juzer

john murrow's Avatar

Likes (Received): 1366

Na parkingu będzie mogło zaparkować 112 kierowców, w tym 75 w garażu podziemnym.

112 - 75 = 37. Teraz już wiemy, po co ten "efektywny podjazd"... Cały będzie zawalony blacharnią.

EDIT: Będzie też parking od strony Wisły, widać na nowych wizu w Eurobuild. Hell, yeah!

Last edited by john murrow; August 18th, 2014 at 01:46 PM.
john murrow no está en línea   Reply With Quote
Old August 18th, 2014, 01:16 PM   #154
filosss
Semper Invicta

filosss's Avatar

Quote:

Wrzuciłem te fotki ale najpierw to było z przymrużeniem oka dla pomysłu.
Teraz jednak uważam że to fajna koncepcja. Nawet dorośli uwielbiają zabawę, co zresztą widać na tych zdjęciach.
Szkoda że dach nie będzie zagospodorowany w jakikolwiek sposób a co dopiero dla wioślarstwa.

Całkiem zniechęciłem się już do tej inwestcji z powodu marnowanie okazji.

.
Kolega chyba zbyt dużo pracuje wyobraźnią, co w efekcie zniechęca go do racjonalnego i obiektywnego podejścia do faktycznie realizowanych projektów...
Old August 18th, 2014, 07:05 PM   #155
Bastian.
Balthazar Bux

Bastian.'s Avatar

Ale przecież te pomysły z zielenią lub basenem na dachu są dobre.

BTW za parking od strony rzeki pała.
Old August 19th, 2014, 08:17 PM   #156
Polex
Mam bez liku...

Polex's Avatar

Póki co - cisza...

Fotorelacja wstawiona automatycznie.

Bastian. liked this post
Polex no está en línea   Reply With Quote
Old August 20th, 2014, 03:52 PM   #157
O.Hansen
Registered User

O.Hansen's Avatar

Likes (Received): 15

Bryła projektu w odbiorze jest dość ciężka...w końcu bryła...ale w tym wypadku wydaje mi się że "lekki" w odbiorze wizualnym budynek lepiej by pasował do tematu. Coś na zasadzie konkursowego projektu jemsów na pawilon expo 2015.
O.Hansen no está en línea   Reply With Quote
Old August 21st, 2014, 09:35 AM   #158
darols
Registered User

Likes (Received): 11485

Budowa ma ruszyć na początku września - poniżej info ze Stołecznej:
Quote:
Takiego biurowca w Warszawie jeszcze nie było. Za kilka dni przy Wisłostradzie, w pobliżu ślimaków mostu Poniatowskiego, rozpocznie się budowa biurowca położonego nad samą Wisłą.
Inwestycja o angielskiej nazwie The Tides (czyli fale) powstanie na miejscu przedwojennej siedziby Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego (ostatnio było o nim głośno z powodu jego drugiej siedziby - przy ul. Foksal, którą WTW zdecydowało się wynająć na klub ze striptizem kontrowersyjnej sieci Cocomo).

Kompleks będzie składać się z trzech części: nowego czterokondygnacyjnego budynku Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego oraz sześciopiętrowego, w którym znajdzie się 10,8 tys. m kw. biur oraz aparthotel (nastawiony na klientów wynajmujących lokale na dłużej).

Od strony rzeki budynek będzie mieć długą na 120 metrów przezroczystą, szklaną, pozałamywaną elewację. Od strony Wisłostrady zaś kanciastą bryłę obłożoną panelami z tworzywa HPL wyglądającego jak drewniane deski. W części bliżej mostu Poniatowskiego budynek będzie opierać się na "nodze" skrywającej windy obsługujące aparthotel.

Budynek będzie miał dwie podziemne kondygnacje. Na tej położonej głębiej będzie parking na sto samochodów. Inwestycja powstaje na pochyłym terenie, dlatego pierwsza podziemna kondygnacja od strony Wisły będzie już kondygnacją naziemną. Ulokowane zostaną na niej biura i restauracja.

Oryginalnie będzie wyglądał basen treningowy, który powstanie na parterze nowej siedziby WTW z ogromnymi przeszkleniami, przez które kierowcy stojący na światłach na Wisłostradzie będą mogli widzieć ćwiczących zawodników.

To jeden z ostatnich projektów, nad którymi pracował architekt Stefan Kuryłowicz. Po jego śmierci prace projektowe dokończył Jacek Świderski, architekt z pracowni Kuryłowicz & Associates.

Budynek będzie stać prawie nad samą Wisłą, od rzeki oddzielać będzie go tylko bulwar wiślany. To ewenement, nie licząc Centrum Nauki "Kopernik", w Warszawie nie ma drugiego budynku tak blisko Wisły. Wszystkie biura i apartamenty będą mieć rozległy widok na rzekę i Stadion Narodowy na drugim brzegu.

Jedyny taki

Architekci musieli wziąć pod uwagę, że Wisła czasami przybiera. Dlatego zaprojektowali ni mniej, ni więcej tylko... składany wał przeciwpowodziowy. W razie informacji o nadchodzącej fali wezbraniowej w specjalne otwory na nabrzeżu będą wsuwane słupki, pomiędzy którymi zakładane będą wodoszczelne panele. Montaż podobno jest prostszy niż układanie worków z piaskiem i łatwiejszy do usunięcia. Instalacja byłaby potrzebna zresztą tylko w przypadku ekstremalnie wysokiej fali powodziowej, jakiej w Warszawie nie notowano od lat 60. ub. wieku.

- Odsetek niewynajętych biur w Warszawie rośnie. Na sukces mogą liczyć te obiekty, które nie tylko oferują świetne warunki techniczne, ale i pewną wartość dodaną. Takim budynkiem jest właśnie The Tides, którego jednymi z atutów są wyjątkowa lokalizacja i widok na Wisłę oraz niepowtarzalna architektura. Drugiego biurowca położonego tak blisko rzeki w Warszawie nie ma - mówi Michał Orłowski z firmy BNP Paribas Real Estate, która jest wyłącznym agentem odpowiedzialnym za wynajem powierzchni biurowych w The Tides.

Inwestorem jest spółka należąca do grupy Por Property Investment Group, która poprzez swoje spółki celowe zbudowała w Warszawie m.in. apartamentowce Park Kaskada i Niedźwiedzia Residence, osiedle domów w Wilanowie Villa Natura. Wspiera ją krakowski fundusz inwestycyjny Forum TFI. Inwestor ma już prawomocne pozwolenie na budowę i kończy wybierać generalnego wykonawcę. Według zapowiedzi prace budowlane mają się zacząć na początku września i zakończyć 14 miesięcy później, na początku 2016 r.
źródło: http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1..._skladany.html

alek liked this post
darols no está en línea   Reply With Quote
Old August 21st, 2014, 10:24 AM   #159
tomasz32
Registered User

tomasz32's Avatar

Likes (Received): 2562

Very bery, jak wyjdzie tak jak na filmie.

swierq85 liked this post
tomasz32 no está en línea   Reply With Quote
Old August 21st, 2014, 10:37 AM   #160
balech
Registered User

balech's Avatar

Likes (Received): 68

Mam nadzieję, że doczekam w Warszawie polskich nazw. Fale złe? The Tides...
balech está en línea ahora   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
warszawa, wisła

Thread Tools

Posting Rules