Moskwa zaczyna wreszcie wyglądać - Page 58 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Fotografia > Zagranica

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old November 12th, 2010, 12:37 PM   #1141
Andrzejbj
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by Rombi View Post
Jakiego chamstwa!? Bo powiedziałem bullshit? Przepraszam, ulżyło? Tylko, że tym słowem nikogo nie zamierzałem i nie obraziłem. W moim słowniku angielsko polskim "bullshit" oznacza głupie gadanie.
Dla kogo obraźliwy? Obiektywny, nie na pisałem niczego co nie byłoby prawdą. Jestem dla ciebie bebe bo napisałem coś nieprzyjemnego!? Putin odpala ci jakąś kaskę za promowanie wizerunku jego kraju?
Możesz mi powiedzieć, co obraźliwego jest w określeniu Putina jako mordercy(myślałem, że nie będę musiał tłumaczyć, a tu patrz...). Polecam książkę "Korporacja zabójców. Rosja, KGB i prezydent Putin". Zresztą to nie żadna tajemnica, nie wiem gdzie żeś się uchował.
Czy ja przedstawiłem jakiekolwiek swoje poglądy polityczne w tej króciutkiej wypowiedzi!?
Że niby telewizja polska jest jakaś super nie obiektywna w stosunku do Rosji i wynajmuje dzieci, żeby pokazały się w kanałach, powciągały kleju, opijały się wódką i kradły jedzenie!?
Przedmówca podał dane z CIA. No i? Ja podałem dane International Monetary Fund z tego roku za rok 2009.
Człowieku strasznie się rozemocjonowałeś, a pojęcia nie mam po co i szczerze mówiąc nie wnikam. Nie zarejestrowałem się na tym forum, żeby się wyżyć na kimkolwiek, lub czymkolwiek po prostu jasno, a przy tym starając się nie używać języka wulgarnego przedstawiam fakty lub swoje spostrzeżenia.
To jest forum, czy może twój folwark, hę? A może jesteś moderatorem?

Temat tego wątku brzmi "Moskwa zaczyna wreszcie wyglądać" więc jak najbardziej do tematu pasujący wątek nie tylko architektury, ale i zamieszkujących go ludzi i tego jak wpływają na wizualny charakter miasta.
Moskwa to ciekawe miejsce jeśli weźmie się pod uwagę jakim jest centrum dla tak wielkiego panstwa. To tu mają siedzibę prawie wszystkie korporacje, organizacje, to tu zaczyna się wszystko co swój dalszy bieg ma różnych zakątkach tego molocha. Doskonale jest zwiedzać to miasto najpierw zaznajomiwszy się z jego historią bo chyba tak intrygującej nie ma żadne na świecie.
Pozdro
Tak, ja się rozemocjonowałem Po kogo wypowiedzi widać tu bardziej emocje? Polecasz mi książki? Ja tobie też polecam, np coś Irvinga, ciekawie pisze. Równie ciekawie i wiarygodnie jak to co ty mi polecasz. Dodam też że płaci mi Putin za promocję wizerunku jego kraju. Bo ja go tu promowałem. A możesz pokazać gdzie? Otóż nie lubię kiedy ktoś oskarża innych i oczernia. Wizerunek putina każdy może mieć inny i nie musi chcieć akurat tutaj o tym dyskutować. Mnie np twoje zdanie nie interesuje, Rosjan obraża a miejsce gdzie się wynurzasz ze swoimi poglądami nie jest właściwe w wątku o wyglądzie miasta. Twój styl wypowiedzi zaś dokładnie oddaje socjotechnikę gazety polskiej i naszego dziennika. Swoje sekciarskie (pis) poglądy polityczne zachowaj dla siebie albo stwórz wątek "polityka i moje postrzeganie świata" a tu zachowaj kulturę wypowiedzi i trzymaj się tematu.
pozdro

Last edited by Andrzejbj; November 12th, 2010 at 12:51 PM.
Andrzejbj no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old November 12th, 2010, 01:15 PM   #1142
Marek_VF
Registered User

Marek_VF's Avatar

Likes (Received): 713

Quote:
Originally Posted by AlexFromAlczewsk View Post
I w ogolie pro co mozna mowic, kiedy ja minionej jesieni mial okazja zobaczyc o 11-j rano martwego biedaka przed schodami jednego z "boutique" na Sadowym kolcie - a to przepraszam i jest granica centrum miasta.
Aż tak źle?!
Old November 12th, 2010, 06:29 PM   #1143
Urbanista1
BANNED

Likes (Received): 6898

Quote:
Originally Posted by AlexFromAlczewsk View Post
Co do Berlina niech mnie tu zabije, ale nigdy mi sie on nie podobal . To cos co z niego teraz zrobiono i to co mozna bylo zobaczyc na zdjeciach sprzed wojny, no przepraszam panstwo... W Wawie choc odrodzono stare miasto, a to juz klimat... Co do Moskwy, przepraszam, a ktos mial sproba w tym miescie po prostu poMIESZKAC??? To miasto w ogolie dla czego istnieje? Dla mieszkancow - nie, turysty - przepraszam, businesu - blagam, a moze dla kierowcow... Tamte witryny co tu pokazano - areal no moze do 1 kilometry od Kremlu. Tak jest piekno, ale dlaczego w tamtych sklepach, kawiarniach i na tych uliczkach prawie nie ma mieszkancow tego miasta, a dlatego ze to nie dla nich... Przepraszam wypic puszka coli ktora prawie w 3 razy drozej niz w Wawie przy sredniej pensji w 2 razy mniej niz w Polsce - oto naturalna Moskwa. I w ogolie pro co mozna mowic, kiedy ja minionej jesieni mial okazja zobaczyc o 11-j rano martwego biedaka przed schodami jednego z "boutique" na Sadowym kolcie - a to przepraszam i jest granica centrum miasta.
Bardzo dobre wytlumaczenie. Dzieki
Urbanista1 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old November 12th, 2010, 06:36 PM   #1144
Urbanista1
BANNED

Quote:
Originally Posted by Rombi View Post
maybe
Maybe it's not about this thread, but you my friend what you say is just bullshit.
I have the 2009 data on GDP per capita. Poland 18,072 and 14,950$ Russia. And of course whole russian population not generate main income but this elite who lives in Moscow, St. Petersburg and cities of similar size.
You have a sick state, corruption and the Prime Minister killer. You try to compare whether your society afford to drink coffee at Starbucks is just ridiculous(of course we can do it but I think people in your country have other problems). Last week I was watching polish film about moscow children living in canals underground. It was like nightmare. They are fighting for food, breathing glue and drinking vodka all the time. This is also real view of capital of Russia.
Let no one takes what I say with contempt, and certainly not as an emotional speech, but just look cool. I've seen and know a bit about this country.
Pozdro
You may be right in some ways, but let's please not be insulting to our friends and neighbours, they have their problems too, but this is a little off topic. thanks
Old November 12th, 2010, 07:03 PM   #1145
Urbanista1
BANNED

Quote:
Originally Posted by AMS guy View Post
Urbanista, z tym "Berlin jest miastem bez duchu", brzmisz jak rychlik. Czasem mam wrażenie, że jesteście jedną i tą samą osobą Jeszcze tutaj tylko brakuje "Angeliki" - forumowicza z Lyonu, który kolory widzi jedynie w miastach nad Wisłą. Faktycznie, w Warszawie syfu i bohomazów na murach ze świecą szukać, niech mnie drzwi ścisną!
Syf jest nieodłączną częścią wielkich miast. Miasto bez syfu, to jak uczeń bez dwóji, żołnierz bez karabinu, wódka bez procentów...

A Berlin jest klasą samą w sobie. Cieszę się, że jest cool i ma w nosie negatywne opinie o sobie
Nie nie jestem rychlik ale rozumie zkad jego poglady pochodza...moze jego rodzice tez przezyli obozy Niemieckie. Ale pozatym ja naprawde staram sie byc objektywnym, i mysle ze potrafie ocenic Berlin czy nawet Amsterdam i Warszawe objektywnie. Kocham Wawe ale mimo tego potrafilem powaznie skrytykowac. Mnie tylko dziwi jak szybko Polacy zawsze bronia Berlin. Wiele miast na swiecie zwiedzilem i Berlin mnie wcale nie kusi, jest o wiele wiecej ciekawych miast w Europie i na swiecie....moim zdaniem Berlin stara sie byc "cool" troche za bardzo i to wyglada troche "phoney". Wawa ma wiecej "style" niz Berlin tylko pieniedzy wiecej potrzebuje.

BTW, bylem ostatnio z kolega z Kanady w Amsterdam i Warszawie, i mimo ze nic mu nie podpowiadalem ani propagandowalem, jemu sie Wawa podobala o wiele wiecej niz Amsterdam ktory dla niego byl ponurny i nudny z tym ze budynki wszystykie sa takie podobne ale ludzie tez troche ponurne (nie mowiem o Panu ). A dla mnie mohery wsciekle w Wawie najbardziej psuja klimat tego miasta
Old November 12th, 2010, 10:02 PM   #1146
Maxim Prokopenko
BANNED

Likes (Received): 1234

Quote:
Originally Posted by Maurycy View Post

be careful cause the one who's brainwashed might be you.
Who? Me? Why do you do this conclusion?
Or you really believe that Rombi witnessed murder of any person by mister Putin? Maybe he would be so kind to describe the scene of this terrific crime, last words of the victim etc.?
Personally I believe that someone has put this idea in his head.
Maxim Prokopenko no está en línea   Reply With Quote
Old November 12th, 2010, 10:30 PM   #1147
Maurycy
Dream on!

Maurycy's Avatar

Likes (Received): 5147

just saying that you should realize that media in Russia and the whole political system is not fully free and democratic, so being in your shoes I would pay a lot of attantion to what is said about Russia and situation there by Russian media and be quite sceptical about that. And Putin is exKGB so it's pretty sure he wasn't 'the good guy'.
Maurycy no está en línea   Reply With Quote
Old November 13th, 2010, 12:44 AM   #1148
vladorlando
BANNED

Likes (Received): 49

Let s go !

vladorlando no está en línea   Reply With Quote
Old November 13th, 2010, 01:21 AM   #1149
Marek_VF
Registered User

Marek_VF's Avatar

Likes (Received): 713

Can you send like 10 photos in each post and NOT more? It makes it far easier to watch them.
Old November 13th, 2010, 02:06 AM   #1150
vladorlando
BANNED

My favorite churches

Fili -1680-90

Nikitniki -1630-35

Dubrovizy -1680-95

Kadashi 1670-80

Menshikov Tower - 1690-1700

Bogoyvlensky 1630,1690-95

Kliment -1750-60

Last edited by vladorlando; November 13th, 2010 at 03:51 AM.
Old November 13th, 2010, 02:11 AM   #1151
Urbanista1
BANNED

wow, looks absolutely amazing. I didn't see that side of Moscow when I was there, but a lot of it wasn't built yet. I especially like what appears to be a Russian Secession style, very floral decoration and organic forms. thanks
Old November 13th, 2010, 02:55 AM   #1152
Rombi
Registered User

Rombi's Avatar

Likes (Received): 356

Urbanista1 I agree with you. I won't response anymore on russian provocation.
Enough.
It is an astonishing part of moscow. I didn't know you have such beautifull secession.
Rombi no está en línea   Reply With Quote
Old November 13th, 2010, 03:23 AM   #1153
Urbanista1
BANNED

good man pozdrawiam

yes, when I was there last in 80's it was all dirty so didn't see the beautiful details. eastern and central europe is getting more beautiful all the time, hope it continues...who knows maybe some day tourists will see our region as the best part of Europe
Old November 13th, 2010, 04:57 AM   #1154
vladorlando
BANNED

Ivan Voin -1709-1712

Novodevichy Convent 1450,1650-80

Andronikov Convent -1425

Zaikono-Spasky - 1680-1690

Petrovsky Convent 1500-1690

Old November 13th, 2010, 05:58 AM   #1155
vladorlando
BANNED

Some other XV-XIX cent

Ostankino 1677

Alekseevskoe -1670-80

Semenovo -1780-85

Patnizkay -1640-70

Golizin hospital church 1790-95

Hamovniki -1660-70

Danilov convent -1530-90,1780-90, 1830-35

Donskoy convent -1500-1650 ,1680

Novospasky convent -1450-1670,1740-55

http://www.temples.ru/private/f000024/025_0001378b.jpg

Krutizky convent 1580-1620

Rizpolozhenie-1701-05

Na Basmannoy - 1690-1700

Troiza-Lykovo -1690-95

Kolomenskoe XVI c

Other

Last edited by vladorlando; November 13th, 2010 at 06:52 AM.
Old November 13th, 2010, 07:08 AM   #1156
Maxim Prokopenko
BANNED

Likes (Received): 1234

Quote:
Originally Posted by Maurycy View Post
just saying that you should realize that media in Russia and the whole political system is not fully free and democratic, so being in your shoes I would pay a lot of attantion to what is said about Russia and situation there by Russian media and be quite sceptical about that. And Putin is exKGB so it's pretty sure he wasn't 'the good guy'.
Russian media are unfree in your opinion? So what? I'm pretty big boy to separate good and evil. But explain to me please why the person who has never been in Moscow declares the opinion of the person who lives in this city as nonsense?
What is it? Any kind of arrogance?
To accuse the legitimate head of the government in unproved crimes is a special grade of the Polish politeness?
Perhaps it would be better to concentrate on own problems, than to count money in a pocket of your neighbor, huh?
Maxim Prokopenko no está en línea   Reply With Quote
Old November 13th, 2010, 07:49 AM   #1157
vladorlando
BANNED

other

Old November 13th, 2010, 07:52 AM   #1158
Tom68
Guest

Likes (Received):

o please, don't talk about that f**** political stuff here.
  Reply With Quote
Old November 13th, 2010, 12:54 PM   #1159
BrightYoungThing
Registered User

BrightYoungThing's Avatar

Likes (Received): 0

You're doing great job Vladorlando! And don't care about this bunch of idiots talking about politics.
Anyway thanks for the photos, i'm reading 'The Day Watch' by Lukyanenko right now so you helped my imagination a bit as I've never been to Moscow
BrightYoungThing no está en línea   Reply With Quote
Old November 13th, 2010, 04:33 PM   #1160
AMS guy
hipp-E

AMS guy's Avatar

Quote:
Originally Posted by Urbanista1 View Post
Nie nie jestem rychlik ale rozumie zkad jego poglady pochodza...moze jego rodzice tez przezyli obozy Niemieckie. Ale pozatym ja naprawde staram sie byc objektywnym, i mysle ze potrafie ocenic Berlin czy nawet Amsterdam i Warszawe objektywnie. Kocham Wawe ale mimo tego potrafilem powaznie skrytykowac. Mnie tylko dziwi jak szybko Polacy zawsze bronia Berlin
Polscy frumowicze Bronią Berlin z prostego powodu - jeśli chodzi o nowoczesną architekturę, a zwłaszcza wpasowanie jej w kontekst, to Berlin bez wątpienia jest miastem, z którego można brać przykład. Nowa architektura jest elegancka, stonowana, pozbawiona wściekłych kolorów, które tak bardzo drażnią w polskich miastach. Budynki nie są pozasłaniane tanimi szmatami reklamowymi. W Berlinie jest znacznie mniej tandetnego postmodernizmu, jest dużo większa dbałość o estetykę przestrzeni publicznej.

Quote:
Originally Posted by Urbanista1
Wiele miast na swiecie zwiedzilem i Berlin mnie wcale nie kusi, jest o wiele wiecej ciekawych miast w Europie i na swiecie....moim zdaniem Berlin stara sie byc "cool" troche za bardzo i to wyglada troche "phoney". Wawa ma wiecej "style" niz Berlin tylko pieniedzy wiecej potrzebuje.
A w czym dokładnie przejawia się większy styl Warszawy, bo to dość ciekawa teza, z którą ja się nie mogę zgodzić. Jeśli przejrzysz na SSC wątki o Berlinie na international forums, to możesz przeczytać jak bardzo ludzie cenią sobie Berlin. Ale oczywiście każdy ma prawo do własnego głosu. Akurat Tobie Berlin nie musi się podobać, and that's ok

Quote:
Originally Posted by Urbanista1
BTW, bylem ostatnio z kolega z Kanady w Amsterdam i Warszawie, i mimo ze nic mu nie podpowiadalem ani propagandowalem, jemu sie Wawa podobala o wiele wiecej niz Amsterdam ktory dla niego byl ponurny i nudny z tym ze budynki wszystykie sa takie podobne ale ludzie tez troche ponurne (nie mowiem o Panu ). A dla mnie mohery wsciekle w Wawie najbardziej psuja klimat tego miasta
W tym wątku nie chodzi przecież o porównywanie wszystkich miast do siebie. Rozumiem porównanie Warszawy do Moskwy, o której jest ten thread, czy do Berlina, z którym Warszawa ma trochę podobieństw, ale nie rozumiem porównania do Amsterdamu. To tak jakby porównać Toronto do Londynu - to są miasta o zupełnie odmiennym charakterze.
Amsterdam nudny? To jedno z najbardziej rozrywkowych miast Europy. Wydarzeń kulturalnych przez cały rok jest tyle, że czasu nie starcza, żeby je wszystkie ogarnąć. Są kluby, do których ludzie przylatują specjalnie na weekend z Paryża, Lizbony, Tel Awiwu, czy nawet Nowego Jorku, bo są tam organizowane tak dobre imprezy - Paradiso jest na 24 miejscu najlepszych klubów świata. No ale jak się trafi do miasta w środku tygodnia i nie wie dokąd iść, to można odnieść odmienne wrażenie.
A już całkiem dziwne wydaje mi się stwierdzenie, że amsterdamczycy są ponurzy. I to jeszcze w porównaniu z mieszkańcami Warszawy? Należy pamiętać , że zestawiamy tu miasto, w którym mieszkają przedstawiciele ponad 170 narodowości z całego świata - prawdziwy kulturowy tygiel, gdzie 44 % ludzi to obcokrajowcy, z miastem wciąż wypadającym w tym zestawieniu dość monokulturowo. Amsterdamczycy to jedni z najbardziej crazy people jakich kiedykolwiek spotkałem, więc nie wiem o co chodzi. Może mieliście deszcz przez cały czas pobytu? Amsterdamczykom poświęcony jest ten post z mojego wątku o stolicy Holandii. Jak bawi się amsterdamska ulica można natomiast obejrzeć tutaj. Tym ludziom da się zarzucić co nieco, ale na pewno nie to, że są ponurzy

Co do ponurości architektury Amsterdamu to się w pełni zgadzam - kolorów jest mało, kamienice są w ciemnych barwach, często pomalowane na czarno, ale "budynki wszystkie takie podobne" są tylko na Starym Mieście. Zapraszam do wątków o architekturze nowoczesnej i ekspresjonizmie, które można obejrzeć w mojej sygnaturce.

Last edited by AMS guy; November 14th, 2010 at 10:45 PM.
AMS guy está en línea ahora   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
moskwa, rosja

Thread Tools

Posting Rules