[Budapest] Groupama Aréna - Ferencváros (23.698) - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Hungary > Projects and Development > Tervek és építkezések > Budapest

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 132 votes, 4.97 average.
Old February 7th, 2013, 05:23 PM   #1
Qtya
sensational

Qtya's Avatar

Likes (Received): 13476

[Budapest] Groupama Aréna - Ferencváros (23.698)

Ferencvárosi Torna Club, or FTC

Nickname: Fradi
Stadium: Alber Flórián Stadium

28x Hungarian Champion:
1903, 1905, 1907, 1909, 1910, 1911, 1912, 1913, 1926, 1927, 1928, 1932, 1934, 1938, 1940, 1941, 1949, 1963, 1964, 1967, 1968, 1976, 1981, 1992, 1995, 1996, 2001, 2004

20x Hungarian Cup Winner:
1913, 1922, 1927, 1928, 1933, 1935, 1942, 1943, 1944, 1958, 1972, 1974, 1976, 1978, 1991, 1993, 1994, 1995, 2003, 2004

4x Hungarian Supercup Winner:
1993, 1994, 1995, 2004

1x Inter-Cities Fairs Cup winners: 1965
Runners-up: 1968

1x European Cup Winners' Cup Runners-up: 1975

1x UEFA Champions League Group Stage:
1995

1x UEFA Europa League Group Stage:
2004

website:

http://www.fradi.hu/

https://www.facebook.com/fradi.hu

fansite:

http://www.ftc.hu/

https://www.facebook.com/pages/Szere...64644816906716

Old Stadium:

New Stadium (demolition/construction starts (hopefully) ~14th of March 2013)

Source of the pix: http://sportgeza.hu/futball/2013/02/...lbert_stadion/

II. János Pál pápa

miklosme, Falusi, FtcDave87, HunDeX liked this post

Last edited by Qtya; July 6th, 2014 at 09:14 PM.
Qtya no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old February 7th, 2013, 05:26 PM   #2
Qtya
sensational

Qtya's Avatar

Credit to miklosme:

II. János Pál pápa
Old February 7th, 2013, 05:28 PM   #3
Qtya
sensational

Qtya's Avatar

Nem csak fociból élne a stadion

A Ferencváros új stadionja 2014 őszére biztosan elkészül, állítja Fürjes Balázs, aki a kiemelt jelentőségű budapesti beruházások kormánybiztosaként az FTC-stadion építéséért is felelős. A tervek szerint a 22 ezres stadion önfentartó lesz, és reményei szerint a 14 milliárdra tervezett beruházási összeg közel felét a stadion mellett felszabaduló telek eladásából tudják majd előteremteni.

Egyszer azt nyilatkozta, hogy nem szeret határidőkről beszélni, mert azok fogságában nehéz jól dolgozni, mégis, most ki meri jelenteni, mikorra készülhet el az új Albert Stadion?

Egy angol politikai veteránt szoktam idézni, én is vallom, hogy a terv fontos, a határidő is fontos, de az még fontosabb, lehetőleg ezek ne szerepeljenek egy mondatban. Az új Albert Stadionról azonban már kijelenthető, hogy 2014 őszére elkészül, reményeim szerint a 2014-15-ös szezont már itt kezdi a futballklub. A tervezés fázisán már túl vagyunk, október óta jogerős építési engedéllyel rendelkezünk, február végén lezárul a közbeszerzés is. A nyertes március közepén elkezdheti a régi stadion bontását és az új építését. A közbeszerzést végő Magyar Nemzeti Vagyonkezelő ZRt. (MNV) szerződéses határidőket ad a nyertesnek, és a kivitelezői késedelmet súlyos kötbérrel bünteti.

A kiírt közbeszerzési pályázatot többen erősen versenyszűkítőnek nevezték, ami miatt csak néhány cég adhatta be a pályázatát. Védhetőek a megszabott feltételek?

Semmilyen kifogás nem volt, egyetlen cég sem kezdeményezett jogorvoslatot. A feltételeknek jónéhány cég meg tudott felelni. A közbeszerzést az MNV írta ki, mielőtt ezt megtették, arra kértem őket, hogy csak olyanok pályázhassanak, akik hasonlóan nagy összetettségű és műszaki tartalmú projektekben vettek részt, ugyannakkor stabil pénzügyi háttérrel rendelkezzenek, mert nem tehetjük meg, hogy az adófizetők pénzén kísérletezgessünk. Senki sem akar rossz stadiont, időközben eltűnő kivitelezőkkel, kivitelezési problémákkal.

...

http://sportgeza.hu/futball/2013/02/...lbert_stadion/

II. János Pál pápa
Sponsored Links
Advertisement

Old February 7th, 2013, 05:30 PM   #4
Qtya
sensational

Qtya's Avatar

Quote:
Originally Posted by Qtya View Post
22 ezres Fradi-stadion épülhet

Épülhet az új Fradi-stadion, legalábbis a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő ZRt. kiírta a ferencvárosi futballstadion építési tenderét [1]. A pályázat meghívásos.

A pályázóknak a meglévő FTC-stadion bontását és az új stadion generál-kivitelezését kell vállalniuk. Az új, legalább 22 ezer ülőhelyes (jelenleg 18 000 ezres), fedett lelátójú stadionnak meg kell felelnie a FIFA ajánlásainak, és az UEFA előírásainak. Az új létesítményt a jelenlegi Albert Stadionhoz képest 90 fokkal elforgatják.

...

http://sportgeza.hu/futball/2012/11/...tesi_tenderet/

http://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOT...:HU:HTML&src=0

II. János Pál pápa
Old February 7th, 2013, 07:18 PM   #5
Aladar
M8 motorway's fan

Aladar's Avatar

Likes (Received): 7816

Köszi Qtya! Big like!

Mekkora a stadion költségvetése? Mivel tud többet a Nagyerdei Stadionhoz képest? Én kb. 27-30 Mrd Ft-ra saccolom.

miklosme liked this post

Last edited by Aladar; February 7th, 2013 at 07:30 PM.
Aladar no está en línea   Reply With Quote
Old February 7th, 2013, 07:30 PM   #6
kiskaloz
Registered User

kiskaloz's Avatar

Likes (Received): 745

Remélhetőleg a beruház hatására felgyorsul a környék rehabilitációja!
Old February 7th, 2013, 08:19 PM   #7
Mintti
Registered User

Likes (Received): 508

Quote:
Originally Posted by kiskaloz View Post
Remélhetőleg a beruház hatására felgyorsul a környék rehabilitációja!
A képeken látszik a régi stadiont percek alatt el lehet bontani, "nem egy nagy darab"

A kérdés valóban a környék - a Skanska ígért valamit a Fradi mellé (Lágymányosi híd felé), illetve már elkészült a Népliget Center, azonban a NKE előd intézmény telephelyén még csak dózermaradványok vannak.
Mintti no está en línea   Reply With Quote
Old February 7th, 2013, 09:31 PM   #8
Falusi
uncustomized user title

Falusi's Avatar

Likes (Received): 281

Quote:
Originally Posted by Aladar View Post
Mekkora a stadion költségvetése? Mivel tud többet a Nagyerdei Stadionhoz képest? Én kb. 27-30 Mrd Ft-ra saccolom.
Qtya posztjából kiderül, hogy a stadion ára kb 14 Mrd Ft lesz, de ebből még lejön a telek egy részének eladása, amit max 7 Mrd Ft-ra saccolnak szóval legjobb esetben 7 Mrd lesz maga a stadion, ami elég olcsónak számít így.
Ahhoz viszont, hogy nyereséges legyen min. 7000-es átlagnézőszám kell.

A debreceninél kb 2000 nézőnyivel tud többet szerintem, egyéb szolgáltatásbeli különbség nem nagyon lehet.

A AND B BIH C CH CZ D E F FL GR H HKJ HR I MC MK NL RI RO PL SK SLO SRB T UAE UK
Mechanical Eng.

Aladar liked this post
Falusi no está en línea   Reply With Quote
Old February 7th, 2013, 10:14 PM   #9
Aladar
M8 motorway's fan

Aladar's Avatar

Likes (Received): 7816

Ohhh, THX! Nem vettem észre. De azért kíváncsi leszek a szerződött árra.
Old February 7th, 2013, 10:59 PM   #10
Luchador
Registered User

Luchador's Avatar

Likes (Received): 1031

Ideje volt már ennek a topicnak Alig várom, hogy végre beülhessek egy meccsre. Viszont sajnálom, hogy nem a McCabe féle terv valósul meg teljesen, hisz az ottani hosszú oldali üvegfelület, illetve a külső borítás mintája nagyon menő lett volna. Ez se rosz, persze

miklosme liked this post
Luchador no está en línea   Reply With Quote
Old February 7th, 2013, 11:16 PM   #11
HQ
SkyscraperToBudapest

HQ's Avatar

Likes (Received): 16381

van arrol képed?
HQ no está en línea   Reply With Quote
Old February 8th, 2013, 01:41 AM   #12
miklosme
Registered User

miklosme's Avatar

Likes (Received): 113

Quote:
Originally Posted by Luchador View Post
Ideje volt már ennek a topicnak Alig várom, hogy végre beülhessek egy meccsre. Viszont sajnálom, hogy nem a McCabe féle terv valósul meg teljesen, hisz az ottani hosszú oldali üvegfelület, illetve a külső borítás mintája nagyon menő lett volna. Ez se rosz, persze
Maximálisan egyetértek, kicsit hiányolom a zöld fehéret a külső borításról, de ez is remek lesz ha végre elkészül!

Egyébként itt van egy kis infó+videó a McCabe féle verzióról:
http://www.capitasymonds.co.uk/news_...ngarian_s.aspx

Gyakorlatilag a stadion ugyan az csak átrajzolták és még volt egy előző McCabe verzió is de az sokkal szögletesebb volt. A három közül megjelenésre a legutolsó McCabe féle a legjobb az biztos. De örüljünk az újabb remek stadionnak nem szurkolok klub csapatnak de ide élmény lesz majd néha ki látogatni ugyan úgy mint Debrecenbe!
Kicsit más: Kár, hogy a Puskásról semmi hír annak a terveit is mostanra ígérték, tud valaki róla valamit?
miklosme no está en línea   Reply With Quote
Old February 8th, 2013, 07:51 AM   #13
HQ
SkyscraperToBudapest

HQ's Avatar

Likes (Received): 16381

koszi a videot, teljesen valaszol a kérdésemre. Nem lett volna rossz az se, meg is egész jo.
HQ no está en línea   Reply With Quote
Old February 8th, 2013, 10:16 AM   #14
Qtya
sensational

Qtya's Avatar

Quote:
Originally Posted by miklosme View Post
Kicsit más: Kár, hogy a Puskásról semmi hír annak a terveit is mostanra ígérték, tud valaki róla valamit?
Nem mostanra ígérték. Az egész Budapesti Olimpiai Központ megterverzése a LOKI stadionhoz hasonló konstrukcióban valósul meg. A debreceni projektben a tervezői feladatok jelentős részét a stadiont építtető projekttársaság saját, munkajogviszonyban alkalmazott munkavállalókkal oldotta meg. Ez a gyakorlat elég sikeres volt, így az Istvánmező rehabilitációs projekt I. és II. ütemének tervezési feladatai is hasonlóképpen zajlanak. Tervezési szempontból a program nem válik két részre, a tervezési folyamat mindkét ütem esetében párhozamosan zajlik. A kivitelezés és a megvalósulás szakasza azonban értelemszerűen mind időben, mind kivitelezési költség oldalról két szakaszra válik.

A tervezői létszám feltöltésének határideje 31.12.12 volt. A tervezési, engedélyeztetési időszak lezárulásának végső határideje ez év decembere. Az új nemzeti stadion esetében kb okt. Utána indul a kivitelezési tender. Az első kapavágás pedig 2014 Q1, természetesen a választások előtt... Elvileg.

II. János Pál pápa

miklosme liked this post
Old February 8th, 2013, 10:56 AM   #15
miklosme
Registered User

miklosme's Avatar

Likes (Received): 113

Ahá értem, akkor csak én nem voltam teljesen képben! Köszi az infót még kicsit várni kell de az új Puskásra nagyon kíváncsi vagyok még a végén az lesz a régió legjobb/legnagyobb/legmodernebb stadionja, hát hajrá!

Egyébként tervezi valaki, hogy kimegy az Albert stadionhoz 14-én? Én megnézném a bontás első pillanatait ha éppen lesz időm rá.
miklosme no está en línea   Reply With Quote
Old February 8th, 2013, 11:13 AM   #16
Qtya
sensational

Qtya's Avatar

Quote:
Ahá értem, akkor csak én nem voltam teljesen képben! Köszi az infót még kicsit várni kell de az új Puskásra nagyon kíváncsi vagyok még a végén az lesz a régió legjobb/legnagyobb/legmodernebb stadionja, hát hajrá!

Egyébként tervezi valaki, hogy kimegy az Albert stadionhoz 14-én? Én megnézném a bontás első pillanatait ha éppen lesz időm rá.
Én valszeg a Rapid meccre megyek ha lesz. De lehet az UTE ellenire is. Remélem - ahogy Fürjes Balázs is mondta - kapnap egy 5-öst a Fradikától.

Ha elkezdődnek a munkálatok, akkor rendszeresen figyelemmel fogom követni.

Igyekszem versenyre kelni majd Ultrával.

II. János Pál pápa

Luchador, miklosme liked this post
Old February 8th, 2013, 11:47 AM   #17
Luchador
Registered User

Luchador's Avatar

Likes (Received): 1031

Quote:

Nem tudom, hogy lesz, de volt róla szó, hogy az ember hazaviheti a székét, és lehet venni majd a gyepből is meg téglából is. Szóval szerintem sokan kint lesznek- leszünk - hogy így is segítsünk a bontásban

Qtya, miklosme liked this post
Luchador no está en línea   Reply With Quote
Old February 8th, 2013, 01:20 PM   #18
Falusi
uncustomized user title

Falusi's Avatar

Likes (Received): 281

Én is figyelemmel követem majd az építkezést, és besegítek pár képpel, ha már úgyis minden nap átszállok Népligetnél

A AND B BIH C CH CZ D E F FL GR H HKJ HR I MC MK NL RI RO PL SK SLO SRB T UAE UK
Mechanical Eng.
Falusi no está en línea   Reply With Quote
Old February 8th, 2013, 02:23 PM   #19
Sisimoto the HUN
Registered User

Sisimoto the HUN's Avatar

Likes (Received): 294

Quote:
Maximálisan egyetértek, kicsit hiányolom a zöld fehéret a külső borításról, de ez is remek lesz ha végre elkészül!

Egyébként itt van egy kis infó+videó a McCabe féle verzióról:
http://www.capitasymonds.co.uk/news_...ngarian_s.aspx

Gyakorlatilag a stadion ugyan az csak átrajzolták és még volt egy előző McCabe verzió is de az sokkal szögletesebb volt. A három közül megjelenésre a legutolsó McCabe féle a legjobb az biztos. De örüljünk az újabb remek stadionnak nem szurkolok klub csapatnak de ide élmény lesz majd néha ki látogatni ugyan úgy mint Debrecenbe!
A Magyar labdarúgás konferenciáján elhangzottak a Puskás stadionról és környékének fejlesztéséről is infó!
http://www.youtube.com/watch?v=Wcvc91kt6io

miklosme liked this post
Sisimoto the HUN no está en línea   Reply With Quote
Old February 8th, 2013, 02:34 PM   #20
Sisimoto the HUN
Registered User

Sisimoto the HUN's Avatar

Likes (Received): 294

A végleges külső,ill belső látvány terve az új Albert Flórián stadionnak nagyon igényesnek tűnik!A jelenlegi állapotokhoz képest fényévekkel kényelmesebb,modernebb tehát élhetőbb!Nem vagyok Fradi drukker de ha ebben a formában a stadion megépül én szívesen járnék családostól és gyakrabban oda! Budapest és akár az ország egyik sportlétesítmény büszkesége lehet majd ha elkészül!Örömmel olvastam,hogy a beruházás végső összege akár a 10 milliárd alatt is lehet miután eladták a közeli telket!
Sisimoto the HUN no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
budapest

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules