[Nielegalne reklamy] Zróbmy zabiorom! - Page 25 - SkyscraperCity

forums map | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Łódzkie, Mazowsze, Podlasie > » Warszawa

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 5 votes, 5.00 average.
Old April 29th, 2014, 03:53 PM   #481
Grvl
Kot Schrödingera

Grvl's Avatar

Likes (Received): 30636

Czy tylko mi nie chce się ładować https://warszawa19115.pl/ ? Chciałem zgłosić tę przyczepkę reklamową, ale nie mogę :/

"Warszawa jest jak bigos, tu wszystko pasuje" -przypadkowa kobieta z ulicy w wywiadzie dla mediów

I'm a simple guy. I see a cat, I press "like".

Kociarze wszystkich krajów, łączcie się!
Grvl está en línea ahora   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old April 29th, 2014, 05:14 PM   #482
wojok040
Registered User

wojok040's Avatar

Likes (Received): 921

U mnie działa normalnie.
wojok040 no está en línea   Reply With Quote
Old April 29th, 2014, 09:36 PM   #483
mr_ok
Registered User

Likes (Received): 231

Quote:
Originally Posted by Smoothy View Post
.....Hmm, może duży parasol byłby wystarczającym kamuflażem? Ponadto na ogół ludzie z parasolami nie wzbudzają podejrzeń :-D

He, he! Toć wiadomo, że podejrzany jest zawsze czerwony kapelusz.

Okolice "Wodnika": oczyszczone prawie wszystkie latarnie. Chyba najstarsze ulotki pod spodem miały parę lat, bo zalęgło się pod nimi już na dobre nowe życie (insekty i kolonia glonów)!!!
mr_ok no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old April 29th, 2014, 11:14 PM   #484
okruszek11
Registered User

Likes (Received): 630

Quote:
Originally Posted by Smoothy View Post
Śmieciarze z tej wyższej szkoły ekonomi, informatyki i szczęścia znowu śmiecą na przystankach.
Polecam Waszej uwadze te plakaty, mają słabą taśmę i łatwo schodzą.

Dokładnie, sporo ich się pojawiło i to w kilku dzielnicach.

Jednak te i kilkanaście innych jest już w koszu

13 kwietnia zgłosiłem na 19115 siedem lokalizacji z metalowymi reklamami wkopanymi w ziemię. Czy to normalne, że minęło ponad dwa tygodnie, a sprawa ma ciągle status "w trakcie"? Z tego co widziałem wczoraj zniknęła tylko jedna reklama, której nie trzeba było wykopywać czy wycinać, niestety beton w którym stała został na miejscu.

Last edited by okruszek11; April 29th, 2014 at 11:23 PM.
okruszek11 no está en línea   Reply With Quote
Old April 29th, 2014, 11:29 PM   #485
evertonfans2012
evertonfans

evertonfans2012's Avatar

Likes (Received): 4643

Sprawy potrafią być otwarte nawet trzy, cztery tygodnie.

Na Woli też była "przystankowa" akcja tej szkoły - w niektórych lokalizacjach plakaty szybko zniknęły

Widzisz jakiś problem lub awarię? Zgłoś go na stronie:
http://warszawa19115.pl/
evertonfans2012 no está en línea   Reply With Quote
Old May 1st, 2014, 08:36 PM   #486
Lumina
Registered User

Lumina's Avatar

Likes (Received): 2182

Bank Pocztowy reklamuje się w placówce Poczty Polskiej (Pl.Szembeka) stosując styl "na szmaciarza" Szkoda, że tu się nie da zrobić zabiorom.

Lumina no está en línea   Reply With Quote
Old May 3rd, 2014, 01:24 PM   #487
grochowianin
Registered User

Likes (Received): 20

Przykre ale to jeszcze nic. Stadion Narodowy od strony Wybrzeża Szczecińskiego jest oblepiony szmatami PZPN. Ogrodzenia tez nie oszczędzili...
grochowianin no está en línea   Reply With Quote
Old May 4th, 2014, 11:49 PM   #488
sofik
Registered User

Likes (Received): 410

Quote:
Originally Posted by grochowianin View Post
Przykre ale to jeszcze nic. Stadion Narodowy od strony Wybrzeża Szczecińskiego jest oblepiony szmatami PZPN. Ogrodzenia tez nie oszczędzili...
Zawsze jest "oblepiony" przy okazji jakiś eventów które się na nim odbywają. Szmaty PZPN zostały po Pucharze Polski i pewnie lada dzień znikną.
Old May 6th, 2014, 10:15 PM   #489
Han Solo
Jestę Solo tej ziemi !

Han Solo's Avatar

Likes (Received): 31060

Takie cuda można zaadoptować u nas:

Quote:
"Impreza odwołana". Wlepkami z fałszywą informacją walczą z nielegalną reklamą w Zakopanem
Quote:
- Organizujecie imprezę pod patronatem i z udziałem szanowanych marek, więc stać was na reklamę legalną - działacze z Zakopolis Alter Art oskarżają firmy odpowiedzialne za rozwieszanie nielegalnych reklam. Metodą "zrób to sam" próbują walczyć ze szpecącymi szyldami i plakatami oraz apelują, by "posprzątać salon Zakopanego".
Willa Poraj, drewniany dom w stylu szwajcarskim, powstała w 1887 roku. Aż do końca II wojny światowej pełniła rolę pensjonatu. Obecnie znajduje się tam kilka sklepów i firm usługowych oraz restauracja.

Dziś budynek przy Krupówkach jest jednak oklejony wieloma szpecącymi go reklamami. Grupa Zakopolis Alter Art postanowiła zwrócić uwagę mieszkańców Zakopanego na ten problem i napiętnować firmy, które z tego rodzaju reklamy korzystają

Ustawa o ochronie zabytków z 23 lipca 2003 roku stwierdza, że umieszczanie reklam na zabytkach jest nielegalne. Taką informację, wraz z numerem wpisu willi do rejestru zabytków, zawarli na naklejkach i umieszczono na nielegalnych reklamach. Jak poinformowała mieszkanka Zakopanego, wlepki szybko zostały usunięte. Reklamy oczywiście zostały na swoich miejscach.

Podobne naklejki zostały też umieszczone w innych miejscach na Krupówkach, a ich autorzy apelowali: "posprzątajmy salon Zakopanego z chińszczyzny i reklam".

Reklamować na dziko jest taniej

Prawie rok później Zakopolis znów uderzają w nielegalne reklamy. Tym razem chodzi o plakaty z zapowiedziami koncertów i innych imprez, które nawet nie odbywają się w Zakopanem. Grupa postanowiła walczyć z reklamami w inny sposób, choć też za pomocą wlepek - na plakatach pojawiły się kartki z informacjami, że impreza została odwołana.

"Jak to możliwe, że organizatorzy dużych imprez z udziałem wielkich gwiazd, pozwalają sobie na dziką reklamę, zaśmiecając naszą przestrzeń? Organizujecie imprezę pod patronatem i z udziałem szanowanych marek, więc stać was na reklamę legalną" - napisano mniejszą czcionką. "Sracie pewnie w złote nocniki, ale na dziko jest taniej" - pada oskarżenie w kierunku organizatorów imprez. Członkowie grupy mają nadzieję, że akcja zainspiruje inne osoby "zmęczone szpetotą i bylejakością otoczenia" w Polsce.

"Blaszany płot na ul. Nowotarskiej od lat reklamuje imprezy w Krakowie. Nikt się nimi nie zajmuje, po tym jak stracą ważność, czekają, aż same odpadną. No i łuszczy się tak na samym wjeździe, stanowiąc okropną wizytówkę miasta" - skomentowała inna mieszkanka Zakopanego na profilu Zakopolis Alter Art.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...aign=FB_Gazeta

Aktywiści na fejsie:
https://www.facebook.com/zakopolis.alterart

Pamiętaj!!! Za młodu koniecznie zrywaj … [Nielegalne reklamy] Zróbmy zabiorom!
Potem możesz wyruszyć w długą podróż … [Święty UrbanGraal] W poszukiwaniu Idealnego Miasta
…….....……………… ... po drodze rozwiązując … Grawitacja i inne zagadki wszechświata
A na sam koniec nie zapomnij zobaczyć … [Wątek Włóczykija] Must see - 1000 miejsc do zobaczenia zanim stąd odejdziemy
Han Solo no está en línea   Reply With Quote
Old May 7th, 2014, 07:39 PM   #490
okruszek11
Registered User

geoportal

Mam do Was prośbę. Chciałbym sprawdzić czy dany teren leży w pasie drogowym (i jak w ogóle stwierdzić czy dana działka to pas drogowy) czy nie.
Chodzi mi o konkretną sztukę - okolice skrzyżowania Włodarzewskiej i Harfowej, działka nr 10/14 wg geoportalu. Czy ktoś mógłby mi, laikowi podpowiedzieć co mogę z tego portalu wyczytać? Np jest opcja "identyfikacja" i z niej mogę odczytać nr TERYT. Co to za numer, da się z niego wyciągnąć jakieś istotne informacje?

Głównie pytam się pod kątem sprawdzania czy reklama znajduje się na gruncie prywatnym czy na miejskim.
Old May 7th, 2014, 08:37 PM   #491
JES_WAW
JES_WAW

Likes (Received): 29

[IMG]http://i62.************/2vrs8du.jpg[/IMG]

na 05.12.2012 Skarb Państwa

http://www.mapa.um.warszawa.pl/
JES_WAW no está en línea   Reply With Quote
Old May 7th, 2014, 08:54 PM   #492
JES_WAW
JES_WAW

Likes (Received): 29

w czerwcu 2013 ten teren wyglądał tak:
[IMG]http://i58.************/258xekj.jpg[/IMG]

jeśli nic się nie zmieniło i chcesz zgłaszać właśnie ten śmietnik to moim zdaniem jak najbardziej pas drogi http://warszawa19115.pl/ , powodzenia
JES_WAW no está en línea   Reply With Quote
Old May 7th, 2014, 11:06 PM   #493
okruszek11
Registered User

Dzięki wielkie JES_WAW Nie znałem tego portalu. Czy z geoportalu też da się wyciągnąć te same dane? A co jeśli chciałbym sprawdzić jakąś działkę we wsi gdzie psy szczekają... no wiadomo czym?

Szkopuł w tym, że tę lokalizację (jak i parę innych) już zgłosiłem na 19115 i wczoraj moja sprawa została zamknięta. Obawiam się, że nic nie zostało tam zrobione, choć jeszcze nie sprawdzałem.

W tym zgłoszeniu była też działka nr 5/8, własność m. st. Warszawa

i dziś widziałem, że te tablice nadal stoją

Gdzie tu może być jakiś szkopuł? Ta działka jest użytkowana przez Spółdzielnię Hala Kopińska, czyli jest pewnie dzierżawiona. Może to jest przyczyna tego, że reklamy nadal wiszą, bo egzekucja byłaby "problematyczna"?

Wcześniej zgłaszałem te same lokalizacje bezpośrednio do ZDM-u i dostałem pismo informującego, że zarówno reklamy przy Hali Kopińskiej czy na rogu Harfowej/Włdoarzewskiej czy Grójeckiej i Instalatorów (plus parę innych) nie leżą w pasie drogowym.
Old May 9th, 2014, 02:26 AM   #494
marwoy
Registered User

Likes (Received): 28

A może byśmy tak zrobili zmasowany atak mailowy? Sami się proszą.

Wszelkie uwagi i komentarze odnośnie
Hali Kopińskiej oraz oferty prosimy
kierować na poniższe adresy poczty
elektronicznej:

[email protected]

[email protected]
marwoy no está en línea   Reply With Quote
Old May 14th, 2014, 02:42 PM   #495
Geo__
Olsztyńskie Słoiki

Geo__'s Avatar

Likes (Received): 24

Quote:
Originally Posted by JES_WAW View Post
Jeśli widzisz, że paskudne tablice zostały zdemontowane i pozostały po nich same filary, lecz mają one świeże ślady świadczące o tym, że zostały wykopane i przesunięte od krawędzi pasa drogi w kierunku kanałku bródnowskiego, to wiedz, że coś się dzieje.

[IMG]http://i62.************/23ts8zm.jpg[/IMG]
Niestety, Twoje obawy były słuszne - zdjęcie z 12.05.2014:
Old May 15th, 2014, 11:41 AM   #496
beceen
022

beceen's Avatar

Likes (Received): 109

mamy pewnosc, ze to legalne?
Old May 15th, 2014, 05:48 PM   #497
deviloper
Registered User

deviloper's Avatar

Likes (Received): 161

Tymczasem nieznani sprawcy kontynuują oczyszczanie ulic Pruszkowa. Na zdjęciach ul. Działkowa:

Przed:

Po:

Dodam, że wszystkie widoczne na pierwszym zdjęciu reklamy były niezgodne z obowiązującym planem zagospodarowania, który zakazuje "umieszczania nośników reklamy i reklam na ogrodzeniach w sposób który przesłaniałby widok poprzez części ażurowe".
Warsaw Rail Network - NEW MAP released!

Last edited by deviloper; October 5th, 2014 at 11:06 AM.
deviloper no está en línea   Reply With Quote
Old May 18th, 2014, 12:42 AM   #498
evertonfans2012
evertonfans

evertonfans2012's Avatar

Likes (Received): 4643

Quote:
Kim są ludzie walczący z reklamami?

Do kieszeni chowają sekatory, nożyczki lub scyzoryki i wyruszają w miasto, aby wyczyścić okolicę z nadmiaru banerów i plakatów. Denerwuje ich liczba reklam i to, że nikt nad nimi nie panuje. W dodatku billboardy, które zalewają polskie miasta często są powieszone bez wymaganych pozwoleń...
link do reportażu o reklamach: http://uwaga.tvn.pl/65592,wideo,4398...,reportaz.html

Widzisz jakiś problem lub awarię? Zgłoś go na stronie:
http://warszawa19115.pl/

Han Solo liked this post
evertonfans2012 no está en línea   Reply With Quote
Old May 20th, 2014, 09:02 PM   #499
Red Poppy
Registered User

Red Poppy's Avatar

Likes (Received): 95

Zdjęć nie robiłam, ale 9 dużych szmat, wracając ze spotkania służbowego rowerem, ścięłam i przytaskałam do domu na bagażniku. Jakoś tak przypadkowo miałam ze sobą cążki i worek na śmieci. Uwaga! To wciąga. One same idą pod nóż...
Old May 21st, 2014, 02:08 AM   #500
Marco Polo
Registered User

Marco Polo's Avatar

Bedac wlasnie znowu w PL, wybralem sie z Oral B (to juz tradycja!!!) na akcje. Efekt: 30 bannerow (Wlochy / Ursus) gryzie piasek. A dzisiaj sam zdjalem 10 dalszych (Centrum / Wola).

Bardzo mi to poprawia humor !!!!
Marco Polo no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
reklamy, warszawa

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules