[Burgas|Бургас] Саниране | Block Renovation - Page 64 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Bulgaria > Regional Bulgaria > South-East | Югоизточен регион

South-East | Югоизточен регион Burgas, Sliven, Yambol | Бургас, Сливен, Ямбол и др

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 1 votes, 5.00 average.
Old May 7th, 2019, 07:17 PM   #1261
c0rp1
Registered User

Likes (Received): 66

Quote:
Originally Posted by pirgos View Post
Ха ха ха, види се не сте чел много книги ... аз съвсем умишлено го пиша тъй за да наподобя един емблематичен персонаж ... как може Бай Ганю да не знаете ... в оригинал кИлИпир е точната дума за която иде реч и аз наподобих. Та да знаете за напред че Бай Ганювото е кИлИпир г-н грамотнико, може да си го запишете, все пак безплатно нещо ново може да научите!

По-тъпо оправдание не бях виждал... ама то от такъв като теб какво да очаква човек. Ми да го беше написал кИлИпир тогава, а не да "наподобяваш" с правописна грешка.

Ти, драги ми смехурко, не можеш да ме научиш на нищо.
c0rp1 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old May 8th, 2019, 09:51 AM   #1262
rebelheartous
Registered User

rebelheartous's Avatar

Likes (Received): 1144

Quote:
Абе, само си губя и аз времето и нервите си хабя със спецификите в тая страна.
Тук всичко което се прави е грозно и скапано.
Такъв народ, толкова оскотял и беден във всяко едно отношение рядко се среща.
Може би след време ще бъде изучаван от другите идни поколения и народи този феномен на българския мазохизъм.
Не ще ганьо да му е красиво, не ще да му е уредено, само килепир да има от някъде само за него си, а другото са ненужни нему неща. Той и в кончинката си е добре, само килепирец от някъде да има това е на кратко.
Ами айде изтрий се от форумО, за да ни отървеш от присъствието си. И най-вече да спреш да спамиш в темата. Още преди няколко месеца разбрахме позицията ти. Да, супер грешна и неправилна е, но всеки има право да бъде глупав и няма да ти отнемем тази привилегия.

c0rp1, Seaborn, burgas 25, Tiparnik, Ronny_Gift liked this post
rebelheartous no está en línea   Reply With Quote
Old May 13th, 2019, 12:02 AM   #1263
burgas 25
Registered User

burgas 25's Avatar

Likes (Received): 7257

Ретроспекция - саниране - паркинги - междублокови пространства

burgas 25 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old May 21st, 2019, 01:36 AM   #1264
burgas 25
Registered User

burgas 25's Avatar

"Славейков" - май - 2019г.

Сумата изразходвана за санирането в Бургас достигна 365 милиона лева.

Old May 21st, 2019, 01:48 AM   #1265
vass
Registered User

vass's Avatar

Likes (Received): 16974

Даже не ми се вижда много за такъв впечатляващ резултат. Трябва задължително да продължат програмата като според мен трябва да има съфинансиране- всяка година с по 5%. Това ще активизира хората да участват.

burgas 25, Tiparnik, Dennisbor liked this post
vass está en línea ahora   Reply With Quote
Old May 21st, 2019, 09:17 AM   #1266
language
Registered User

language's Avatar

Likes (Received): 24209

Всичките пари по европрограми и налети от санирането последните 10 години в Бургас са над милиард. Дали ефекта отговаря на вложеното?
language no está en línea   Reply With Quote
Old May 21st, 2019, 09:21 AM   #1267
Pacho_
Registered User

Pacho_'s Avatar

Likes (Received): 12529

ти от снимки ли съдиш ??
Old May 21st, 2019, 10:08 AM   #1268
WKiller
Registered User

Likes (Received): 462

Pacho, еми именно... не трябва да се съди от снимки, нито в едната, нито в другата посока.

Специално подбрани снимки, където има концентрация на санирани блокове не дават ясна представа за реалната картинка, а тя нито е изцяло черна, нито изцяло бяла. Но всеки здравомислещ човек, знае, че цената за това саниране беше в пъти над пазарната.

Пак ще го кажа максимално кратко и ясно: това са захаросани неща.
В същото време, вчера ми се наложи да обиколя фирми по Одрин - от Трапезица, та чак до след Топлофикация.
Стотици фирми, хиляди работещи, които ползват този път ежедневно... а той е все едно от четвъртия свят.
Явно е обаче, че такива ремонти не са толкова интересни, не вършат кой знае каква работа за PR или маржът за правилните хора не е достатъчен.
WKiller no está en línea   Reply With Quote
Old May 21st, 2019, 10:21 AM   #1269
Pacho_
Registered User

Pacho_'s Avatar

аз питах ЛАНГУАГЕ
Old May 21st, 2019, 01:35 PM   #1270
rebelheartous
Registered User

rebelheartous's Avatar

Likes (Received): 1144

Quote:
Originally Posted by WKiller View Post
Pacho, еми именно... не трябва да се съди от снимки, нито в едната, нито в другата посока.

Специално подбрани снимки, където има концентрация на санирани блокове не дават ясна представа за реалната картинка, а тя нито е изцяло черна, нито изцяло бяла. Но всеки здравомислещ човек, знае, че цената за това саниране беше в пъти над пазарната.

Пак ще го кажа максимално кратко и ясно: това са захаросани неща.
В същото време, вчера ми се наложи да обиколя фирми по Одрин - от Трапезица, та чак до след Топлофикация.
Стотици фирми, хиляди работещи, които ползват този път ежедневно... а той е все едно от четвъртия свят.
Явно е обаче, че такива ремонти не са толкова интересни, не вършат кой знае каква работа за PR или маржът за правилните хора не е достатъчен.
Ко речи?

То си личи на избори кое е PR и кое реално – ГЕРБ-ерът го избират с по 80%+ подкрепа, па вие си байте.

Я брой тука санираните блокчета:

А сега пробвай да ми намериш някъде из България подобна "концентрация" от 30 панелки една до друга. Някъде. КЪДЕТО И ДА Е.

Pacho_, burgas 25 liked this post
rebelheartous no está en línea   Reply With Quote
Old May 21st, 2019, 02:32 PM   #1271
r77adder
Registered User

Likes (Received): 81

Някой, може ли да отбележи на една карта, всички санирани блокове?
www.openstreetmap.org ги има номерирани блоковете.
r77adder no está en línea   Reply With Quote
Old May 21st, 2019, 06:46 PM   #1272
WKiller
Registered User

Likes (Received): 462

rebelheartous, разликата между мен и теб е, че аз живея в този град, а ти не... Точно поради тази причина аз добре знам как повечето неща, които четеш ти за Бургас са точно "захаросан PR".

ГЕРБ-ерът ще си го избираме и с повече проценти, докато алтернатива няма... Виждам, че и на тези избори няма да има.

Това обаче не означава, че ГЕРБ-ерът е невероятно успешен и безгрешен, както едва ли не, се опитват да го изкарат по медии, чрез общинския PR с доста сериозен бюджет.

Не ми се занимава отново да пиша пространно по темата, защото вече съм го правил...
Пак казвам, че специално за така нареченото "саниране", цялостната картинка нито е изцяло бяла, нито изцяло черна.
Големият брой е положителен. Цялостната визия в момента от микса на санирани и несанирани блокове е ОК. Качеството не искам да го коментирам, цената, която се плати - също. Изборът на изпълнители - още по-малко.

Тъй като имам достатъчно близки хора, сериозно замесени в програмата, ще ти кажа, че нещата достигат до над 800% завишена цена и то имайки предвид пестенето на материали, нарушенията по технически задания и т.н.

Захаросани панелки, макар и гнили отвътре... В същото време улици и булеварди, за чиито ремонти слушаме от 12 години, не пипнати и до днес.
WKiller no está en línea   Reply With Quote
Old May 21st, 2019, 10:00 PM   #1273
ivn98
Registered User

ivn98's Avatar

Likes (Received): 4160

Сметнете с парите от “санирането” колко много инфраструктура можеше да се изгради и ремонтира.
ivn98 no está en línea   Reply With Quote
Old May 22nd, 2019, 12:11 AM   #1274
mlazarov
Registered User

Likes (Received): 25646

Сметнете и колко пари за отопление спестени от санирането....
mlazarov no está en línea   Reply With Quote
Old May 22nd, 2019, 12:21 AM   #1275
burgas 25
Registered User

burgas 25's Avatar

Quote:
Originally Posted by ivn98 View Post
Сметнете с парите от “санирането” колко много инфраструктура можеше да се изгради и ремонтира.

Ако парите бяха дадени за инфраструктура щяхме да имаме едни хубави главни булеварди и улици,а сградите наоколо масово наподобяващи Могадишу.

Посочена от теб снимка от "Владиславово".
Не,мерси!

TERZIev liked this post
Old May 22nd, 2019, 12:23 AM   #1276
vass
Registered User

vass's Avatar

Likes (Received): 16974

Quote:
Originally Posted by language View Post
Всичките пари по европрограми и налети от санирането последните 10 години в Бургас са над милиард. Дали ефекта отговаря на вложеното?
Ами мен и 1 млрд за този период не ми се вижда много. Ако следващите години пак бъде направено толкова, следващите пак, то след 30 години ще успяваме да се сравняваме с развития свят, което е ужасно много. Според мен трябва по повече млрд да се наливат. При всички случаи не виждам причина да се отлага въпросът с ужасния сграден фонд и имиджа на градовете ни, особено туристически, който е много зле.

burgas 25, Mitara6ki liked this post
vass está en línea ahora   Reply With Quote
Old May 22nd, 2019, 01:10 AM   #1277
pirgos
Registered User

pirgos's Avatar

Likes (Received): 347

Quote:
Originally Posted by WKiller View Post
Пак казвам, че специално за така нареченото "саниране", цялостната картинка нито е изцяло бяла, нито изцяло черна.
Големият брой е положителен. Цялостната визия в момента от микса на санирани и несанирани блокове е ОК. Качеството не искам да го коментирам, цената, която се плати - също. Изборът на изпълнители - още по-малко.

Тъй като имам достатъчно близки хора, сериозно замесени в програмата, ще ти кажа, че нещата достигат до над 800% завишена цена и то имайки предвид пестенето на материали, нарушенията по технически задания и т.н.

Захаросани панелки, макар и гнили отвътре... В същото време улици и булеварди, за чиито ремонти слушаме от 12 години, не пипнати и до днес.

ГРаБЕжът е колосален и се надявам някога да бъде потърсена отговорност на престъпниците които такива разточителни схеми на гърба на народа си разджиткаха.
Иначе по тази фалшиво медийно лансирана програма за "саниране" ака "енергийна ефективност" бяха пръснати толкова пари че можеше да бъдат стиропорирани всички сгради в България от най-малката кочинка до най-големия панелен мастодонт от комунистическите достижения, но размера на алчността у управляващите престъпници е безграничен и те както си ги знаем крадат без мярка и нямат никакви скрупули за това.

VanBg liked this post
pirgos está en línea ahora   Reply With Quote
Old May 22nd, 2019, 09:29 AM   #1278
c0rp1
Registered User

Likes (Received): 66

Quote:
ГРаБЕжът е колосален и се надявам някога да бъде потърсена отговорност на престъпниците които такива разточителни схеми на гърба на народа си разджиткаха.
Иначе по тази фалшиво медийно лансирана програма за "саниране" ака "енергийна ефективност" бяха пръснати толкова пари че можеше да бъдат стиропорирани всички сгради в България от най-малката кочинка до най-големия панелен мастодонт от комунистическите достижения, но размера на алчността у управляващите престъпници е безграничен и те както си ги знаем крадат без мярка и нямат никакви скрупули за това.

НЕГРАМОТНИК! След правописните ти грешки следват и пунктуационни...

Защо продължаваш да се излагаш?

burgas 25 liked this post
c0rp1 no está en línea   Reply With Quote
Old June 3rd, 2019, 07:22 PM   #1279
Pacho_
Registered User

Pacho_'s Avatar

Ремонтират сгради по програмата "Нов живот за старите фасади на Бургас“

https://www.burgas24.bg/novini/burga...-Burgas-873437
Old July 7th, 2019, 01:30 AM   #1280
burgas 25