[Bratislava] Nemocnica novej generácie - Bory - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > City Development > Bratislava

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old November 11th, 2016, 12:08 PM   #1
aquila
dialnice.info ::..

aquila's Avatar

Likes (Received): 5704

[Bratislava] Nemocnica novej generácie - Bory

ako sa dalo cakat a dosledok vycuvania z PPP pre velku statnu nemocnicu tak penta sa rozhodla cim skor postavit velku nemocnicu v lokalite Bory.

bohuzial tym, ze ma nasadenych ludi na min. zdravotnictva je temer iste, ze si vybavi, ze sa na razsochov nebude stavat, kedze by potom ich nemocnica nemala sancu a samozrejme ju potrebuje dostavat cim skor.

Quote:
Prvá koncová nemocnica novej generácie v Bratislave bude určená pre akútnych aj plánovaných pacientov, ktorým na svojich pracoviskách poskytne komplexnú zdravotnú starostlivosť v takmer všetkých chirurgických aj nechirurgických medicínskych odboroch.
lokalita: pri nákupnom centre Bory Mall
začiatok výstavby: 2018
otvorenie: 2021
náklady: 100 miliónov
počet lôžok: 400
počet zamestnancov: 1200

V nemocnici bude 14 operačných sál, urgentný príjem, pôrodnica či transplantačné centrum.

zauijmave je cane, kde ma byt 400 lozok a cena 100 mio euro .. a ked si to porovname s tym co planoval stat na patronke ..

http://spravy.pravda.sk/domace/clano...-v-bratislave/

p.s. po uvodnej diskusii to Qwert mozes kludne presunut do on-hold. ale podla prikladu z michaloviec, im bude sakra zalezat aby to cim skor dokoncili..

Prenajomcakany liked this post

Last edited by aquila; November 11th, 2016 at 02:55 PM.
aquila no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old November 11th, 2016, 12:47 PM   #2
BrunoBA
Slovakiaaaa!!!!!!!!!!!!!!

BrunoBA's Avatar

Likes (Received): 695

Ja som zase čítal že tá nemocníca sa bude volaťe "svet zdravia"
BrunoBA no está en línea   Reply With Quote
Old November 11th, 2016, 01:48 PM   #3
Theodore_Bagwell
Registered User

Likes (Received): 69

toto znamená koniec novej štátnej nemocnice v BA ?
Theodore_Bagwell no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old November 11th, 2016, 02:57 PM   #4
aquila

aquila's Avatar

v podstate hej, na razsochoch to nebude, zaroven umiestnenim nemocnice efektivne nebude mozne rozsirovat ani bory ako povodne planovaly smerom na sever, lebo to osadili do miesta, kde mala byt II. faza rozsirovania borov a nedivil by som sa keby to aj nejako realne prepojili, ze suchou nohou clovek prejde z nemocnice do borov a naopak.
Old November 11th, 2016, 03:36 PM   #5
michaelse
Registered User

Likes (Received): 489

No ako som toto info zbadal tak ma hned napadlo ze by bolo super keby tento projekt nakopol pripravu predlzenia elektricky do devinskej a volkswagenu,

na 99% to zrusi pripravu novej statnej nemocnice ale mozno nieco investuju do ruzinovskej nemocnice
michaelse no está en línea   Reply With Quote
Old November 11th, 2016, 04:17 PM   #6
Creative
Registered User

Likes (Received): 57

Quote:
Originally Posted by michaelse View Post
No ako som toto info zbadal tak ma hned napadlo ze by bolo super keby tento projekt nakopol pripravu predlzenia elektricky do devinskej a volkswagenu,

na 99% to zrusi pripravu novej statnej nemocnice ale mozno nieco investuju do ruzinovskej nemocnice

neviem si predstavit kto by využíval tuto električku. Do centra by to bola asi hodina cesty.
Skor by to mohlo zatlačiť na severnú tangentu, alebo tunel D4 pod karpatmi
Creative no está en línea   Reply With Quote
Old November 11th, 2016, 08:08 PM   #7
michaelse
Registered User

Likes (Received): 489

a ja si to prave viem predstavit,z centra na konecnu pri krizi sa ide cca 27 minut a odtial do borov by to bolo tak na 4 dalsie minuty a odtial podla trasovania do devinskej by to mohlo trvat 10-12 minut

ktora ina radiala ma taky jednoduchy teren na predlzenie?,si predstav ze tie polia a velke plochy okolo borov sa raz cele zastavaju takze cestujucich bude v buducnosti urcite dost a ber to aj tak ze aka moze byt premavka v ba o 10-15 rokov a ta elektricka pride vhod

KLEPETO liked this post
michaelse no está en línea   Reply With Quote
Old November 11th, 2016, 08:40 PM   #8
KLEPETO
Registered User

KLEPETO's Avatar

Likes (Received): 4886

A hlavne, kde je napísané, že električka sa má robiť hlavne a prioritne pre dochádzajúcich z centra. Veď na tej trase je Karlovka 35tis, Dúbravka 38tis a Lamač 8tis, ktorý tú električku budú využívať tiež.
KLEPETO está en línea ahora   Reply With Quote
Old November 11th, 2016, 10:00 PM   #9
E499.3056
Moderator

E499.3056's Avatar

Likes (Received): 6352

Quote:

Quote:
ktora ina radiala ma taky jednoduchy teren na predlzenie?
Elektricka do Devinskej urcite nebude a do Borov tiez nebude. O predlzeni od konca Dubravky niekam do Borov by som urcite nehovoril ako o jednoduchom, hlavne ak tam mas dost tiahle stupanie/klesanie, musis prekonat estakadou zeleznicnu trat a II/505, co su dost nielen inziniersky, ale aj investicne narocne objekty.

Nova statna nemocnica bude podla mojho nazoru v Ruzinove, vznikne dostavbou noveho objektu a prestavbou sucasnych objektov, je to financne najefektivnejsie riesenie, s tym, ze sa investuje do opravy este niektorej z existujucich nemocnic.

Pokial ide o tuto nemocnicu na Boroch, urcite to je kalkul v tom zmysle, ze to prinesie imuplz do celej lokality a hlavne co sa tyka bytovej casti, kedze nemocnica vytvori urcity pocet pracovnych miest, pre ktore sa takto umiestnene bytove domy mozu stat atraktivnymi.

Co je vsak najhorsie, je aktualizovana vizia Borov, normalizacne sidlisko bol iba zaciatok, avsak na tej vizualizacii to vyzera na nekompromisne komunisticky urbanizmus

LUKY-007, Qwert liked this post
E499.3056 no está en línea   Reply With Quote
Old November 11th, 2016, 10:07 PM   #10
Creative
Registered User

Likes (Received): 57

Quote:
a ja si to prave viem predstavit,z centra na konecnu pri krizi sa ide cca 27 minut a odtial do borov by to bolo tak na 4 dalsie minuty a odtial podla trasovania do devinskej by to mohlo trvat 10-12 minut

ktora ina radiala ma taky jednoduchy teren na predlzenie?,si predstav ze tie polia a velke plochy okolo borov sa raz cele zastavaju takze cestujucich bude v buducnosti urcite dost a ber to aj tak ze aka moze byt premavka v ba o 10-15 rokov a ta elektricka pride vhod
Ja si viem predstavit vyuzitie vlakovych kolajnic ktore idu z devinskej na prepravu ludi z borov. Nieco na styl mestkeho vlaku. Takto by sa ludia prepravili na hlavnu stanicu.
Creative no está en línea   Reply With Quote
Old November 11th, 2016, 10:34 PM   #11
Prenajomcakany
Registered User

Prenajomcakany's Avatar

Likes (Received): 833

Quote:
Originally Posted by E499.3056 View Post
Elektricka do Devinskej urcite nebude a do Borov tiez nebude. O predlzeni od konca Dubravky niekam do Borov by som urcite nehovoril ako o jednoduchom, hlavne ak tam mas dost tiahle stupanie/klesanie, musis prekonat estakadou zeleznicnu trat a II/505, co su dost nielen inziniersky, ale aj investicne narocne objekty.
Ozaj je to také zložité napojiť sa na el. trať v 21. storočí? Alebo sa len prejavuje náš typický syndróm ako nejde to nedá sa a nevieme?
Prenajomcakany no está en línea   Reply With Quote
Old November 12th, 2016, 11:40 AM   #12
aquila

aquila's Avatar

tiez si myslim, ze vzhladom kt omu, ze nemsto nema ani len poriadny projekt na predlzenie, a nema ani peniaze, takze bez EU fondov to nebude a prilezitost ze by to dali do jedneho balika so strojkolajenim useku zeleznice, urobenie TID a predlzenie po bory nehrozi, lebo su tam zakomponeovane mesto, kraj, stat a statna firma. nehrozi ze sa dohodnu.

kazdopadne uz zacalo masirovanie, ze stat nezvladol nemocnicu, tak dobra penta tam to zvlada a ide robit prvu modernu koncovu nemocnicu

v konecom dosledku, stat uz nema sancu na razsochoch postavit nic. toto neustoji. a pochybujem,ze by isiel do stretu stylom, ze si novu nemocnicu nezazmluvni VsZP

az mam dojem, ze fico to hral takto dlho na PPP az to vysumelo do stratena a penta bude este ako ten dobrak, co vlastne urobi statu a ludom sluzbu ..

kazdopadne predlzenie saratovskej aj s elektrickou by malo byt uz na urovni zavazku investora, elbo ako bolo spomenute, cela karlovka, dubravka a ciastocne lamac by mala lepsi pristup k nemocnici aj k borom aj TID, cize by bolo vyuzitie aj smerom na koniec radialy.

http://www.pluska.sk/spravy/z-domova...=sprava-topbox
Old November 12th, 2016, 11:54 AM   #13
matiasmx
Bratislava citizen

matiasmx's Avatar

Likes (Received): 1846

Vizualizácia: Svet zdravia
matiasmx no está en línea   Reply With Quote
Old November 13th, 2016, 01:15 AM   #14
kolumbus
Registered User

Likes (Received): 465

Nechcem byť už dopredu veľmi kritický, ale na prvý pohľad ide o lowcost. Keby tam nebol nápis nemocnica, tak si každý myslí, že je to kancelárska budova. Je to pochopiteľné, najmä v slovenských podmienkach, podstatná bude zdravotná starostlivosť, ale to je na inú debatu.

Z vizualizácií je jasné, že tam nebude preistor na nejaký park (oddychová zóna) pre pacientov, možno len nejaký "tatranský parčík" a celkovo je nemocnica zasadená do rušnej lokality, na prechádzky sa asi bude chodiť do Bory Mall. To je totálny kontrast s Antolskou, či NÚSCH, kde sa na to myslelo.

Spomínajú urgentný príjem 21. storočia, ale kde je heliport? Možno žiadny nebude, lebo ja si ani neviem predstaviť, že by tam rušil vrtulník pri Bory Home.
Tie výhľady na stromy z okien sú tiež dosť mimo realitu.
kolumbus no está en línea   Reply With Quote
Old November 13th, 2016, 10:54 AM   #15
Strummer
lost in the supermarket

Strummer's Avatar

Likes (Received): 2904

V Ruzinove vrtulniky pristavaju na travniku pri krcme Strngac medzi panelakmi a nemyslim ze to je nejaky velky problem...

Kazdopadne si ale myslim ze toto je dost tragicka poloha na takuto nemocnicu.
Old November 13th, 2016, 12:24 PM   #16
Amrafel
YIM.BA

Amrafel's Avatar

Likes (Received): 6928

Inde sú nemocnice priamo v centrách veľkomiest, toto ako problém nevidím. Heliport sa tam určite dá niekde umiestniť, raz som videl vrtuľník pristávať na Palackého námestí v Prahe, čo je tiež úplne centrum. Každopádne však vidno, že to navrhovala súkromná firma.

YIM.BA.
Amrafel está en línea ahora   Reply With Quote
Old November 13th, 2016, 06:53 PM   #17
E499.3056
Moderator

E499.3056's Avatar

Likes (Received): 6352

Quote:
Originally Posted by Prenajomcakany View Post
Ozaj je to také zložité napojiť sa na el. trať v 21. storočí? Alebo sa len prejavuje náš typický syndróm ako nejde to nedá sa a nevieme?
Konkrétne predĺženie od konca Dúbravky do Borov je zložité. V prvom rade tam ani najbližších pár rokov nebudú dostatočné intenzity na to, aby tam električka mala opodstatnenie, z čoho vyplýva aj druhá vec, ktorou je zabezpečenie financovania. V stave, keď nám v centre mesta chýbajú podstatne kľúčovejšie električkové trate, by bolo takéto zbytočné predlžovanie radiálnych tratí podľa môjho názoru nelogické a nesystémové.

V neposlednom rade, mesto ani nevlastní pozemky v Boroch, neexistuje ani predstava o etapizácii akejkoľvek výstavby – pre dúbravské linky potreba slučky obratiska, otázka kde, či trať až ku koncu Borov (kam vlastne, keď samotná výstavba v lokalite bude trvať niekoľko x rokov). Preto sa domnievam, že ako nemocnicu, tak aj Bory Bývanie dokážu plnohodnotne dopravne obslúžiť autobusy. Navyše, ako som spomínal, ide o mimoriadne finančne nákladné predĺženie – estakáda ponad železnicu a celé parkovisko na Boroch, ako aj zabezpečenie prevádzkových priestorov pre autobusy a električky a výkup pozemkov v súkromnom vlastníctve nestoja pár centov.

Prenajomcakany liked this post
E499.3056 no está en línea   Reply With Quote
Old November 13th, 2016, 07:13 PM   #18
Prenajomcakany
Registered User

Prenajomcakany's Avatar

Likes (Received): 833

Vďaka za odpoveď
Prenajomcakany no está en línea   Reply With Quote
Old November 13th, 2016, 07:50 PM   #19
kolumbus
Registered User

Likes (Received): 465

Ako je mi jasné, že je to detail, ale keď tam spomínajú traumacentrum, tak dosť podstatný. Ide o to, že heliporty mimo hlavného objektu sú prekonané. V starých projektoch je jasné, že sa na to nemyslelo, ale tu by to už malo byť inak vyriešené. Každopádne sa to tam dá doplniť, to mi je jasné.

V Prahe s tým majú problémy http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/z...ji_123329.html , ale aspoň to riešia. Odporúčam pozrieť nový heliport v Motole, ktorý bol nominovaný na stavbu roka http://www.fnmotol.cz/public/galleri...1/p1010387.jpg
kolumbus no está en línea   Reply With Quote
Old November 14th, 2016, 12:51 PM   #20
ejo
Registered User

ejo's Avatar

Likes (Received): 1818

a dôvod prečo to bolo nominované na stavbu roka?
ejo no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules