[Polska] Pomiar ruchu - SkyscraperCity
 

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje


Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.


Reply

 
Thread Tools
Old April 1st, 2005, 11:05 AM   #1
DJP
Registered User
 
DJP's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 916
Likes (Received): 2

[Polska] Pomiar ruchu

Mam pewne pytanie, na temat sposobu dokonywania pomiaru ruchu. Mam nadzieje, ze ktos mi na nie odpowie.
Na przykladzie pokaze, czego chcialbym sie dowiedziec. Oczywiscie caly przyklad jest teoretyczny i prosze mi nie zarzucac, ze dane natezenie ruchu jest nierealne albo cos takiego.
Badamy natezenie ruchu na DK5 miedzy Wroclawiem, a Poznaniem i na DK11 miedzy GOPem, a Poznaniem. Okazuje sie, ze natezenie jest podobne (wysokie), ale tylko miedzy Wroclawiem, a Poznaniem zostaje wybudowana droga klasy S.
W tym momencie wiele osob jadacych z GOPu i Krakowa do Poznania przestaje korzystac z DK11 i zaczyna jechac A4 i dalej "5", bo choc droga jest dluzsza, to czas przejazdu jest krotszy, a komfort podrozy wiekszy.
Ruch na "5" zwieksza sie wiec o samochody z Katowic, natomiast maleje na DK11.
Kierowca z GOPu i Krakowa marzy sie S11, bo takie polaczenie byloby lepsze niz A4 + 5, ale nikt nie chce wybudowac tej drogi, bo ruch na niej jest zbyt maly. Gdyby wybudowac S11, natezenie ruchu zwiekszylo by sie powaznie, gdyz caly ruch GOP/Krakow - Poznan wrocilby na ta droge.
I w tym momencie pojawia sie mojej pytanie.
W jaki sposob w takich sytuacjach mierzy sie natezenie i kierunki ruchu.
No bo gdyby bazowac jedynie na liczeniu samochodow jadacych dana trasa, to predzej hipotetyczna S5 zostala by przebudowana na A5, niz DK11, na S11.
Z gory dziekuje za odpowiedz.

Last edited by DJP; April 1st, 2005 at 11:13 AM.
DJP no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement
 
Old April 1st, 2005, 12:59 PM   #2
darek_1976
Registered User
 
darek_1976's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Location: Tychy - Katowice (GOP)
Posts: 362
Likes (Received): 3

Quote:
Originally Posted by DJP
.......
I w tym momencie pojawia sie mojej pytanie.
W jaki sposob w takich sytuacjach mierzy sie natezenie i kierunki ruchu.
No bo gdyby bazowac jedynie na liczeniu samochodow jadacych dana trasa, to predzej hipotetyczna S5 zostala by przebudowana na A5, niz DK11, na S11.
Z gory dziekuje za odpowiedz.
Heh, dobre pytanie.
Odpowiem Ci trochę humorystycznie i może trochę nie na temat: wiekszość kierowców z GOPu i Krakowa pojedzie jednak DK11, aby ominąć opłaty na A4, które na pewno zostaną wprowadzone wcześniej niż powstanie S5 .
A tak poważnie: już w tej chwili mój znajomy jadąc z GOPu do Poznania wybiera trasę przez Wrocław (choć teraz nie zyskuje on raczej na czasie, a dodatkowo zwiększa koszty; cóż, jego wybór ).
darek_1976 no está en línea   Reply With Quote
Old April 1st, 2005, 01:44 PM   #3
yasioo7
senior assistant designer
 
yasioo7's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Location: Warszawa Ursynów
Posts: 1,442
Likes (Received): 4

Musze chwile poszukac, zeby znalezc jak sie robi pomiary, bo jest tego dosc sporo...
Ogolnie rzecz biorac w takich przypadkach... pomiarow sie nie robi. Zamiast tego przeprowadza sie symulacje komputerowa, w tym przypadku dla calej Polski, przy zalozeniu odpowiednich wskaznikow. Co 5 lat wykonuje sie GPR, ktory wskazuje aktualne trendy i wartosci takich wskaznikow.
__________________
Są w życiu tylko trzy prawdy: święta prawda, tyż prawda i gówno prawda. (ks. Józef Tischner)
SISKOM - Stowarzyszenie Integracji Stołecznej Komunikacji
Strona internetowa: http://www.siskom.waw.pl
Forum: http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=23704
yasioo7 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement
 
Old April 1st, 2005, 04:27 PM   #4
Lmac
Registered User
 
Lmac's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Location: Lublin
Posts: 575
Likes (Received): 60

wtrace jedynie, ze tych pomiarow nie robi sie jedynie na wylotowkach, ale na samej trasie rowniez, przyuwazylem nie tak dawno znak informacyjny "Pomiar ruchu" na DK19 między Lublinem a Kraśnikiem

domniemuje, ze odbywa sie to automatycznie
fotokomórka?
Lmac no está en línea   Reply With Quote
Old April 1st, 2005, 05:11 PM   #5
DJP
Registered User
 
DJP's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 916
Likes (Received): 2

Quote:
Originally Posted by yasioo7
Ogolnie rzecz biorac w takich przypadkach... pomiarow sie nie robi. Zamiast tego przeprowadza sie symulacje komputerowa, w tym przypadku dla calej Polski, przy zalozeniu odpowiednich wskaznikow. Co 5 lat wykonuje sie GPR, ktory wskazuje aktualne trendy i wartosci takich wskaznikow.
Tylko w jaki sposob zaklada sie te odpowiednie wskazniki. No bo ruch na konkretnej trasie mozna nawet zmierzyc stojac przy drodze i liczac samochody. I teoretycznie nie trzeba do tego ani sprzetu, ani elektroniki. Jesli w tym przykladzie policzylbym ile samochodow wyjezdza z Katowic, a ile przyjezdza do Poznania, to i tak nie ustale, ile samochodow to te same, poza tym zawsze jest watpliwosc co do trasy ktora sie poruszali.
A czy ktos moze wie, czy gdzies mozna sciagnac chocby demo takiego programu do tego typu symulacji, tak, zeby zobaczyc jak to wyglada. Jakis czas temu widzialem program, ktory wyliczal ile ma trwac cykl zmiany swiatel, zeby nie tworzyly sie korki, calkiem ciekawy.
A co do GPR, o kotrym pisze Yasioo7, to ciekaw jestem tegorocznych wynikow.
DJP no está en línea   Reply With Quote
Old April 1st, 2005, 05:21 PM   #6
grzaniec z galicji
BANNED
 
grzaniec z galicji's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Location: Kraków
Posts: 5,316
Likes (Received): 253

fotokomorka mowisz...
polecam ten artykow ze strony gddkia krakow:

GENERALNY POMIAR RUCHU (GPR) 2005

Rok 2005 jest rokiem generalnego pomiaru ruchu drogowego, który odbywa się co 5 lat. Pomiarem zostaną objęte wszystkie drogi krajowe na terenie Polski. Podstawowym celem GPR jest uzyskanie wielkości średniego dobowego ruchu pojazdów samochodowych dla wszystkich odcinków sieci dróg krajowych. Na podstawie GPR chcemy również uzyskać informacje na temat: struktury rodzajowej ruchu, wzrostu ruchu, wahań i charakteru ruchu, obciążenia sieci dróg krajowych poszczególnymi kategoriami ruchu, pracy przewozowej (liczba pojazdokilometrów) na sieci drogowej, rozkładu obciążenia średnim dobowym ruchem sieci dróg krajowych.

Na sieci dróg krajowych Małopolski, liczącej 870 km, wyznaczono 115 punktów pomiarowych. Jako dni wykonania pomiaru dziennego ustalono: 27 stycznia, 15 marca, 18 maja, 14 lipca, 17 lipca, 23 sierpnia, 28 sierpnia, 21 września, 11 grudnia, natomiast pomiary nocne zostaną dokonane z 18 na 19 maja oraz z 21 na 22 września. Pomiary dzienne trwają 8 (8.00-16.00) lub 16 godzin (6.00-22.00) w zależności od typu punktu. Pomiary nocne odbywają się pomiędzy 22.00 a 6.00.

Pomiar polega na obserwacjach i ręcznym spisaniu na specjalnie opracowanych formularzach ilości pojazdów w poszczególnych kategoriach, których wyróżniono osiem:

1/ rowery, motorowery,
2/ motocykle, skutery,
3/ samochody osobowe (do 9 miejsc z kierowcą), mikrobusy z przyczepą lub bez,
4/ lekkie samochody ciężarowe o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t z przyczepą lub bez,
5/ samochody ciężarowe dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t bez przyczep, samochody specjalne, ciągniki siodłowe bez naczep,
6/ samochody ciężarowe o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t z jedną lub więcej przyczepami, ciągniki siodłowe z naczepami, ciągniki balastowe z przyczepami standardowymi lub niskopodwoziowymi,
7/ autobusy, trolejbusy
8/ ciągniki rolnicze z przyczepami lub bez, maszyny samobieżne (walce drogowe, koparki),

W przeciwieństwie do pomiaru z 2000 roku, w tegorocznym GPR nie zostaną uwzględnione pojazdy zaprzęgowe.

Punkty, w których dokonywany jest pomiar są oznaczone niebieską tabliczką z napisem "pomiar ruchu". Obserwatorzy dyżurują w wynajętych budynkach, bądź w samochodach.

We wszystkich punktach pomiarowych pomiar jest wykonywany oddzielnie dla każdego kierunku ruchu. Ilość obserwatorów w poszczególnych punktach zależy od natężenia ruchu na danym odcinku drogi (za podstawę przyjęto wyniki pomiaru z 2000 roku) przy założeniu, że jeden pomiarowy liczy ruch dla jednego kierunku ruchu. W punkcie, gdzie średnioroczne natężenie ruchu wynosi do 12 tysięcy pojazdów na dobę, pracuje dwóch obserwatorów; tam, gdzie natężenie waha się od 12 do 25 tysięcy na dobę – czterech, a w punkcie, gdzie jest większe niż 25 tysięcy – sześciu. Na terenie naszego województwa są trzy odcinki, na których średnioroczne natężenie ruchu przekroczyło w 2000 roku 25 tysięcy pojazdów na dobę; te ruchliwe miejsca znajdują się na drogach krajowych: nr 4 na odcinku Kraków – Wieliczka, nr 7 na odcinku Kraków – Głogoczów oraz nr 7 i 79 Kraków - Rząska.

W 5 spośród 115 wyznaczonych punktów znajdują się dodatkowi obserwatorzy, którzy liczą tylko i wyłącznie pojazdy ciężkie (o nacisku powyżej 8 ton na oś). Punkty te znajdują się na drodze nr: 52 - Izdebnik, 4 – Dębno, 7 – Spytkowice, 94 – Gotkowice, 7 – Poradów.

Koszt wykonania pomiaru na sieci dróg krajowych Małopolski wyniesie ponad milion złotych. Pod koniec ubiegłego roku rozstrzygnięto 6 przetargów na wykonawstwo (w Małopolsce GDDKiA ma sześć Rejonów), w wyniku których wyłoniono trzy firmy. Firma „STAR” z Wierzchosławic przeprowadzi pomiar w Rejonach: Wadowice (koszt: 206.117,73 zł), Tarnów (132.962,63 zł) i Bochnia (169.539,20 zł). Krakowska firma „Lutecja B” dokona pomiaru w Rejonie Kraków, za co otrzyma 268.458,56 złotych. Zakład Usługowo Produkcyjny „ELSTOP” z Nowego Sącza będzie wykonawcą pomiaru w Rejonach Nowy Sącz (148.059,20 zł) i Nowy Targ (126.489,60 zł).

Wstępne wyniki GPR 2005 poznamy na początku przyszłego roku, jednak na dokładniejsze analizy i prognozy trzeba będzie poczekać dłużej.

GPR jest podstawową bazą danych o ruchu drogowym na zamiejskiej sieci dróg. Podstawowymi odbiorcami wyników GPR są: administracja drogowa, która wykorzystuje je w zarządzaniu, utrzymaniu oraz planowaniu rozwoju sieci drogowej oraz jednostki projektowe i badawcze, które wykorzystują je w prowadzonych pracach studialnych i projektowych z dziedziny drogownictwa.


grzaniec z galicji no está en línea   Reply With Quote
Old April 1st, 2005, 07:18 PM   #7
yasioo7
senior assistant designer
 
yasioo7's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Location: Warszawa Ursynów
Posts: 1,442
Likes (Received): 4

Quote:
Originally Posted by DJP
Tylko w jaki sposob zaklada sie te odpowiednie wskazniki. No bo ruch na konkretnej trasie mozna nawet zmierzyc stojac przy drodze i liczac samochody. I teoretycznie nie trzeba do tego ani sprzetu, ani elektroniki. Jesli w tym przykladzie policzylbym ile samochodow wyjezdza z Katowic, a ile przyjezdza do Poznania, to i tak nie ustale, ile samochodow to te same, poza tym zawsze jest watpliwosc co do trasy ktora sie poruszali.
A czy ktos moze wie, czy gdzies mozna sciagnac chocby demo takiego programu do tego typu symulacji, tak, zeby zobaczyc jak to wyglada. Jakis czas temu widzialem program, ktory wyliczal ile ma trwac cykl zmiany swiatel, zeby nie tworzyly sie korki, calkiem ciekawy.
A co do GPR, o kotrym pisze Yasioo7, to ciekaw jestem tegorocznych wynikow.
Wskazniki bierze sie z tablic, ktore co jakis czas sa uaktualniane i publikowane w odpowiedniej literaturze. Do uaktualniania sluza m.in. GPR wykonywane od 1950. Dzieki temu powstala baza danych o ruchu w calym kraju i mozna przewidywac z duza dokladnoscia trendy w PL, choc w niektorych punktach trzeba wprowadzac miejscowe poprawki.
Stanie i liczenie tez sie robi. Sam sie w to bawilem przez 6 lat i zjadlem juz na tym zeby. Takie pomiary robi sie punktowo i wtedy olewa sie symulacje. Projektuje sie pod tak uzyskane dane skrzyzowanie lub np. kawalek trasy. Tak projektowano np. wylot S7 na Gdansk i przedluzenie Trasy Siekierkowskiej w Zolnierska i Marsa. Pomiary trwaly kilka tygodni i zaangazowaly spora grupe osob.
Dzialanie takich programow jest dosyc skomplikowane. Przykladowo aby obliczyc natezenia ruchu na ulicach w Warszawie trzeba bylo podzielic stolice na okolo 900 rejonow (nie pamietam dokladnej liczby). Kazdy rejon charakteryzowal sie liczba mieszkancow, miejsc pracy, iloscia samochodow osobowych, ciezarowych, danymi dotyczacymi kazdej istneijacej i projektowanej ulicy. Tysiace, dziesiatki tysiecy stron danych, setki MB, jesli nie tysiace, Do tego aktualne mapy, podklady, poprostu masakra.
Osobiscie robilem recznie projekt obwodnicy w 80 tys miescie podzielonym na bodajze 11 rejonow i kilkanascie dni trzeba bylo nad tym spedzic bez przerwy. Takie cos robi sie bodajze na 4 roku studiow, przedmiot nazywal sie Planowanie Ukladow Komunikacyjnych.
Darmowe demo takiego programu, nazywa sie VISUM, udostepnili jego tworcy z PTV Univision (czy jakos tak). Pelna wersja tego programu robi symulacje ruchu 2D i 3D - mozna poogladac jezdzace samochodziki i chodzacych pieszych. W sieci tego nie znajdziesz, a jak znajdziesz to i tak nie uruchomisz. Oprocz tego programu istnieje jeszcze kilka innych. Jeden z nich to bodajze EMME produkcji kanadyjskiej, z powodzeniem stosowany w warszawskim BPRW.
__________________
Są w życiu tylko trzy prawdy: święta prawda, tyż prawda i gówno prawda. (ks. Józef Tischner)
SISKOM - Stowarzyszenie Integracji Stołecznej Komunikacji
Strona internetowa: http://www.siskom.waw.pl
Forum: http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=23704
yasioo7 no está en línea   Reply With Quote
Old April 1st, 2005, 07:24 PM   #8
DJP
Registered User
 
DJP's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 916
Likes (Received): 2

Dzieki i pozdrawiam.
DJP no está en línea   Reply With Quote
Old April 3rd, 2005, 03:22 AM   #9
yasioo7
senior assistant designer
 
yasioo7's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Location: Warszawa Ursynów
Posts: 1,442
Likes (Received): 4

Jest jeszcze program DAVIS. Uzywal go francuski SETEC przy opracowywaniu wariantow A2 w Warszawie i jej okolicach w latach 1996 - 2000.

Edit: Dokopalem sie w stosach moich ksiazek do jeszcze jednego programu. Nazywa sie SATURN, chyba byl uzywany przy modelowaniu ruchu na wezle A1/S10 i okolicznych drogach kolo Torunia.
__________________
Są w życiu tylko trzy prawdy: święta prawda, tyż prawda i gówno prawda. (ks. Józef Tischner)
SISKOM - Stowarzyszenie Integracji Stołecznej Komunikacji
Strona internetowa: http://www.siskom.waw.pl
Forum: http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=23704

Last edited by yasioo7; April 5th, 2005 at 07:43 PM.
yasioo7 no está en línea   Reply With Quote
Old May 18th, 2005, 02:25 PM   #10
Stratocaster
Floyd Rose Classic 22fret
 
Stratocaster's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Location: 336. kilometr A4
Posts: 942

Quote:
Originally Posted by grzaniec z galicji
Jako dni wykonania pomiaru dziennego ustalono: 27 stycznia, 15 marca, 18 maja, 14 lipca, 17 lipca, 23 sierpnia, 28 sierpnia, 21 września, 11 grudnia, natomiast pomiary nocne zostaną dokonane z 18 na 19 maja oraz z 21 na 22 września. Pomiary dzienne trwają 8 (8.00-16.00) lub 16 godzin (6.00-22.00) w zależności od typu punktu. Pomiary nocne odbywają się pomiędzy 22.00 a 6.00.
No to dzisiaj mamy pomiar ruchu. Właśnie rano widziałem takich chyba studentów na A4 przy Geancie w Katowicach. Mieli ze sobą namiot i ostro pisali. Mam nadzieję, że po południu będzie tradycyjnie korek, a ruch wyniesie 100 tys pojazdów na dobę. A nawet więcej. Może wtedy się zlitują nad ludźmi i przebudują/udrożnią węzeł Murckowska, bo to co się tam codziennie dzieje to jest totalna masakra. Kto jeździ to wie.
__________________
Kolizyjne DK 2x2 - śmiertelnie niebezpieczny relikt do likwidacji!
Stratocaster no está en línea   Reply With Quote
Old May 18th, 2005, 03:31 PM   #11
smar
Infrastrukturnik drogowy
 
smar's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Location: Poznań (PL)
Posts: 11,652

Potwierdzam! Dziś na DK11, na wylotówce z Poznania do Piły (w okolicy wsi Golęczewo) była tabliczka 'Pomiar ruchu'. W samochodzie siedziały dwie osoby i coś zaznaczały (był korek, więc mogłem się przyjrzeć ).
Czy to wstęp do planowania S11? nie wiem Ale bardzo bym chciał
__________________
"Lepiej bez celu iść naprzód, niż bez celu stać w miejscu, a z pewnością o niebo lepiej niż bez celu się cofać."
Andrzej Sapkowski, tzw. 'cykl wiedźmiński'
ZOP domknięta, S5 w budowie, może w '19 skończą...
Moje 'DROGOWE MARZENIA': OBWODNICE EKSPRESOWE:S5+S11/obwodnica północno-wschodnia/S11 obwodnica Obornik/III rama
smar no está en línea   Reply With Quote
Old May 18th, 2005, 08:58 PM   #12
Luki_SL
Moderator
 
Luki_SL's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Location: Upper Silesia
Posts: 62,789
Likes (Received): 25211

No to newsy na żywo,ja dzisiaj już trzeci raz w tym roku uczestniczyłem w pomiarze ruchu na DK81 na wysokości stacji Jetta w Mikołowie.Mogę powiedzieć jedno-wyniki dwóch ostatnich pomiarów były dość rozbieżne ,bo w styczniu w godzinach 6-22 naliczyliśmy 27,5tys. pojazdów,a w marcu było ich prawie 33tys.Ale znajomi którzy robili pomiar 10km dalej w stronę Skoczowa,też mieli różnicę około 5tys. pojazdów w tych poszczególnych pomiarach.Po dzisiejszym dziennym pomiarze(koledzy uczestniczą w pomiarze nocnym)mogę stwierdzić,że ruch był był podobny jak w styczniu,było mniej samochodów(chyba min. z powodu okropnej pogody)
Luki_SL no está en línea   Reply With Quote
Old May 19th, 2005, 12:07 AM   #13
acmario
BANNED
 
Join Date: Jan 2005
Location: Tarnów
Posts: 1,164
Likes (Received): 0

Więc stoją i liczą. W dzień, w nocy i później obliczają średnią całodobową, tak? No ale jak rozstawiają punkty pomiarowe? Co ile kilometrów? Wedlug uznania, czy są jakieś tabele czy wyliczenia? Weźmy dla przykladu drogę Kraków-Tarnów: jeśli będa liczyć w okolicach miast to ruch będzie duży, a jeśli gdzieś w trasie to dużo mniejszy. Jeszcze odnośnie prognozowania ruchu w przyszłosci. Teraz są programy oczywiście, ale czy stosuje się do prognozowania, modele ekonometryczne? Pewnie nikt nie odpowie na te pytania, ale myśle że warto pytać
acmario no está en línea   Reply With Quote
Old May 19th, 2005, 09:56 AM   #14
Luki_SL
Moderator
 
Luki_SL's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Location: Upper Silesia
Posts: 62,789
Likes (Received): 25211

Punkty pomiarowe,są rozłożone na całej długości dróg krajowych,a dane wpisuje się do specjalnych formularzy.Zadaniem obserwatorów jest podliczenie ilości pojazdów każdego rodzaju,a opracowaniem danych zajmuje się GDDKiA.Np na DK81 punkty pomiarowe były na wysokości stacji JET w Mikołowie(10,1km trasy),na skrzyżowaniu z DW926,potem dalej na Skoczów były kolejne punkty pomiarowe.Na autostradzie A4 punkty w okolicy Katowic na wysokości Węzła Batory,dwa punkty na Alei Górnośląskiej,A4 na wysokości Giszowca,a potem przed bramkami w Brzęczkowicach
Luki_SL no está en línea   Reply With Quote
Old June 4th, 2005, 11:24 PM   #15
arkdom
Registered User
 
Join Date: Feb 2005
Location: Mysłowice
Posts: 122
Likes (Received): 1

Wczoraj widziałem jak liczyli na skrzyżowamoi A4 i DK86. Chyba zaczynali o 7 bo wiadziałem ja się rozstawiali około 6:30. Liczenie było chyba dosyć solidne bo stali na wszystkich zjazdach. A raczej chyba miało być, bo nie wiem jak się liczy samochody siedząc tyłem do jezdni
arkdom no está en línea   Reply With Quote
Old June 5th, 2005, 01:05 AM   #16
Marcinkrk
......................
 
Marcinkrk's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Location: Krakow
Posts: 129
Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by yasioo7
Darmowe demo takiego programu, nazywa sie VISUM, udostepnili jego tworcy z PTV Univision (czy jakos tak). Pelna wersja tego programu robi symulacje ruchu 2D i 3D - mozna poogladac jezdzace samochodziki i chodzacych pieszych. W sieci tego nie znajdziesz, a jak znajdziesz to i tak nie uruchomisz. Oprocz tego programu istnieje jeszcze kilka innych. Jeden z nich to bodajze EMME produkcji kanadyjskiej, z powodzeniem stosowany w warszawskim BPRW.
A masz namiary na jakieś programy zwiazane z drogami i komunikacją, które by sobie można sciągnąć i spróbować się pobawić
Marcinkrk no está en línea   Reply With Quote
Old June 6th, 2005, 12:59 AM   #17
yasioo7
senior assistant designer
 
yasioo7's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Location: Warszawa Ursynów
Posts: 1,442
Likes (Received): 4

Niestety płytka z Visumem nie zadziała, bo musi być skopiowana z płyty - matki. Jeżeli masz na to jakiś sposób, to znajdziesz kopie Visuma u mnie. Poza tym standardowo AutoCAD do rysowania i parę programów typu Drogownictwo2000, za których skuteczność i przydatność nie dam złamanego grosza, bo ich nie używam :P
__________________
Są w życiu tylko trzy prawdy: święta prawda, tyż prawda i gówno prawda. (ks. Józef Tischner)
SISKOM - Stowarzyszenie Integracji Stołecznej Komunikacji
Strona internetowa: http://www.siskom.waw.pl
Forum: http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=23704
yasioo7 no está en línea   Reply With Quote
Old June 7th, 2005, 12:01 AM   #18
yasioo7
senior assistant designer
 
yasioo7's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Location: Warszawa Ursynów
Posts: 1,442
Likes (Received): 4

@Marcinkrk: Zajrzyj tutaj, poczytasz sobie trochę o VISUMie i pozostałych programach PTV AG http://www.bit-poznan.com.pl
__________________
Są w życiu tylko trzy prawdy: święta prawda, tyż prawda i gówno prawda. (ks. Józef Tischner)
SISKOM - Stowarzyszenie Integracji Stołecznej Komunikacji
Strona internetowa: http://www.siskom.waw.pl
Forum: http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=23704
yasioo7 no está en línea   Reply With Quote
Old June 7th, 2005, 12:47 PM   #19
Marcinkrk
......................
 
Marcinkrk's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Location: Krakow
Posts: 129
Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by yasioo7
@Marcinkrk: Zajrzyj tutaj, poczytasz sobie trochę o VISUMie i pozostałych programach PTV AG http://www.bit-poznan.com.pl
Dzięki yasioo, zawsze można na ciebie liczyć, widzę zę ten Visum to jest naprawdę niezła "zabawka", ale pewnie żeby on dobrze hulał to trzeba mieć niezły sprzęt
Marcinkrk no está en línea   Reply With Quote
Old June 7th, 2005, 05:42 PM   #20
yasioo7
senior assistant designer
 
yasioo7's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Location: Warszawa Ursynów
Posts: 1,442
Likes (Received): 4

Nie, zwykły PC wystarczy. Wszystko zależy od tego na ile rejonów dzielisz dane miasto. Obliczenia trwają odpowiednio do ilości połączeń pomiędzy rejonami oraz do i z rejonów.
__________________
Są w życiu tylko trzy prawdy: święta prawda, tyż prawda i gówno prawda. (ks. Józef Tischner)
SISKOM - Stowarzyszenie Integracji Stołecznej Komunikacji
Strona internetowa: http://www.siskom.waw.pl
Forum: http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=23704
yasioo7 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement
 


Reply

Tags
polskie drogi

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffAll times are GMT +2. The time now is 05:10 AM.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11 Beta 4
Copyright ©2000 - 2019, vBulletin Solutions Inc.
vBulletin Security provided by vBSecurity v2.2.2 (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2019 DragonByte Technologies Ltd.
Feedback Buttons provided by Advanced Post Thanks / Like (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2019 DragonByte Technologies Ltd.

SkyscraperCity ☆ In Urbanity We trust ☆ about us