[Włochy] Dolomity - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Fotografia > Zagranica

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old September 16th, 2018, 10:13 PM   #1
jutlandzki
nah.

jutlandzki's Avatar

Likes (Received): 3159

[Włochy] Dolomity

Z taką lekką nieśmiałością zakładam ten wątek, bo po pierwsze, materiał jakiś wybitny nie jest, aczkolwiek z drugiej strony jest go jednak trochę za dużo coby zawalac parę stron w wątku górskim; po drugie pomimo potencjalnie ciekawego aspektu architektonicznego kompletnie na tym polu zawiodłem i bedą tu w zdecydowanej większości tylko góry... mam nadzieję, ze mnie nikt nie pogoni formalnie.

Po czterech urlopach w Karpatach stwierdziłem, że czas ruszyc wyżej, po czym w trakcie poprzedniego roku uznałem, że nie ma się co szczypać i ruszam od razu w imho jedne z najpiekniejszych gór świata. Jako, ze Dolomitow nie da się zleźć i w 5 urlopów pewnie, trzeba się było zdecydować na jedną część – wybrałem Dolomiti Ampezzane, czyli grupy – specyfika geologiczna tych gor sprawia, że nie ma tu długich grzbietów, a zamiast tego potężne gniazda – okalające kotlinę Cortiny di Ampezzo, wczasowiska przede wszystkim zimowego i okrytego złą sława jednego z najbardziej przepłaconych miejsc w Europie. Cóż, mój portfel nadal czuje się zgwałcony, ale po 4 latach szlajania się po schroniskach zapragnąłem nieco luksusu; poza tym jeżdżę co roku wyzej (Beskidy-Fatry-Tatry-Alpy...) a kondycja coraz bardziej tragiczna jakoś... no i część i tak niezbyt ambitnego planu musiałem skreślić jako zbyt optymistyczny, a część, przede wszystkim wgramolenie się via normale na Tofanę di Rozes z noclegiem w schronisku i co za tym idzie przebicie na własnych nogach 3000m, skresliła mi pogoda...

W kazdym razie parę ładnych widoków jednak złapałem i mam nadzieję, że się spodobają, a wątek ma szanse jeszcze się przydać bo zakochałem się w tych gorach kompletnie i coś czuję, że parę następnych urlopów spedze tam właśnie (chyba że nazbieram kasy na jakieś Zermatt ) - za rok planuję Badię/Corvarę i skalne twierdze Dolomitów Zachodnich.
jutlandzki no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old September 16th, 2018, 10:15 PM   #2
jutlandzki
nah.

jutlandzki's Avatar

Dosyć wstępu, wylatujemy z Hamburga samolotobusem powszechnie kochanej irlandzkiej januszlinii. Lotnisko w Hamburgu to jest organizacyjna masakra, wylot jeszcze jakoś, ale z powrotem to chyba mieli jakieś załamanie kompletne, terminale przepełnione ludźmi, godzina czekania na bagaż i inne atrakcje...

001

002

003

Wiedziałem wylatując, że nad Alpami przechodzi front, ale i tak w naiwności debiutanta w wysokich górach stwierdziłem, ze pewnie popada cośtam i przejdzie. No i wlatujemy w sumie sam nie wiem nad co, chyba by wychodziło że nad Ötztaler, może ktoś rozpozna po tych kawałkach lodowców, fajnie, ze dziury w chmurach akurat, ale...

004

005

Last edited by jutlandzki; September 16th, 2018 at 10:30 PM.
Old September 16th, 2018, 10:16 PM   #3
jutlandzki
nah.

jutlandzki's Avatar

…przelatujemy trochę dalej i coś mi tu nie pasuje. To nie wygląda na powyżej 3500m. Śnieg?!

006

007

008

009

Scania500, mikoair, geogregor liked this post
Sponsored Links
Advertisement

Old September 16th, 2018, 10:19 PM   #4
jutlandzki
nah.

jutlandzki's Avatar

Lekko skonfudowany laduję na Nizinie Padańskiej w Treviso.

010

011

012

Gdzie nastepuje szybki przerzut do flixbusa i 2h jazdy w głąb Alp. Jako, że robienie zdjęć przez szybę gnającego autobusu nie ma imho sensu, nie mogę tego udokumentować, ale A27 poprowadzona jest w paru miejscach całkiem ambitnie, zaś jej przełużenie do Cortiny to szalone przeciskanie się wąską drogą zawieszoną na zboczu głębokiej doliny przer urocze miasteczka/wsie z domami stojącymi praktycznie na szosie. Taki przykład https://www.google.dk/maps/@46.41507...2!8i6656?hl=da

No i wyłażę z busa w Cortinie i patrzę. Tofany przyprószone. Croda di Lago i okolice przyprószone.

013

014

015

Wszędzie dookoła gdzieś od 2100-300m posypka śniegu. I jest to świetne, bo jeszcze przed wyjazdem myślałem, ze fajnie by było je jednak białe zobaczyć – ale ja tam mam przeciez ponad linią lasu łazić
Za to z miejsca wiedziałem co zrobic pierwszego pełnego dnia pobytu.
Old September 16th, 2018, 11:40 PM   #5
jutlandzki
nah.

jutlandzki's Avatar

Dzień wstaje skrajnie słoneczny, jest szansa zobaczyć kawał Alp w bieli pomimo, ze wyjazd formalnie letni - wiec trzeba dostac się jak najwyżej. Lecę na stację furnivi Tofana Freccia nel Cielo czyli kolejki pod szczyt górującej nad miastem Tofany di Mezzo. Górną stację widać z daleka.

016

Kolejka pokonuje około 2km w pionie z dwoma stacjami pośrednimi. Bilet w dwie strony 30 euro, ale:
- przed kasą czekam na otwarcie ja, 3 inne osoby i najbardziej wqwiony na swiat kot jakiego w zyciu widziałem. lekka różnica w porownaniu z pewną kolejką narodową.
- wsiadasz kiedy chcesz odbijając bilet w kołowrotku. Na kazdej stacji pośredniej robisz co chcesz, dolna ma piekną łączkę z lezakami i browarem; górna starą ale zadbaną restaurację z dookolnym tarasem i porządną pizzą - drogą, ale nie droższą niz ceny w Cortinie mimo ze to gdzieś ponad 2500m. Możesz się raczyć tym przez godzine i jechać dalej, mozesz poleźć gdzie indziej i wrócić na dalszy wjazd potem, mozesz se zejść z jednej stacji do drugiej bocznymi grzbietami co miałem zamiar uczynić. Wiesz za co płacisz.
Zdjęć stacji z tego wjazdu nie mam, ale na koniec wjechałem znowu po widoki tym razem bez sniegu, moze tam coś będzie.

017

018

Z górnej stacji na szczyt (3244m) jest niedaleko, ale swiezutki snieg wykluczał dotarcie tam. W dodatku lokalny Luigi pracował w tempie 1 schodka na 15 minut a jak dotarł do zakretu schodów to go ekipa zawołała na espresso. Cóż, Włosi. Z tarasu i tak zdecydowanie było na co patrzeć.

019
Old September 16th, 2018, 11:51 PM   #6
jutlandzki
nah.

jutlandzki's Avatar

Na początek prosto na wschód, Cortina u stóp, nad nia od lewej Monte Cristallo, przełęcz Tre Croci, poteżne gniazdo Sorapiss i nieco schowany ale niesamowicie potężny i niedostępny król Dolomitów, Antelao.
Uczucie człowieka przyzwyczajonego do przewyższeń max kilkusetmetrowych przerzucającego się na widok z 2 kilometrów wysokości względnej nieopisywalne.

020

Zbliżenie na Cristallo i na pierwszym planie odchodzacą od niego zębatą Grań Pomagagnon, bedącą dla Cortiny tym czym Giewont dla Zakopanego, tylko cokolwiek wyższą...
021

Bliżej na Sorapiss i Antelao
022

I sam Re delle Dolomiti, drugi po królowej Marmoladzie, normalnie wzorzec alpejskiego piękna, dostepny tylko dla alpinistów. Pojawi sie tu jeszcze parę razy.
023

Za nim dalej na południu typowo dolomicko powyginane szczyty grupy Bosconero
024

Last edited by jutlandzki; September 17th, 2018 at 12:08 AM.
Old September 17th, 2018, 01:30 AM   #7
jutlandzki
nah.

jutlandzki's Avatar

Kolej na południe, pojawiają sie nastepne dolomickie olbrzymy.
025

Na pierwszym planie pomniejsze formacje ograniczajace kotline Cortiny od południa. Ta ogromna płyta skalna to Lastoi de Formin, zaś grzebień to Croda di Lago, zupełnie inaczej wyglądajaca z tego kąta niż na zdjęciach 14 i 15.
Za nimi samotne i wielkie Monte Pelmo a dalej Schiara (? -na południowych się kompletnie nie rozeznaję... bogowie ile tego jest, kiedy to odwiedzić?).
026

Monte Civetta. O ile Marmolada i Antelao to para krolewska, to tu mamy piekną i dumną królewnę. Poza tym, to, co tu widzimy, a i tak uznawane jest za jedną z najwspanialszych ścian Europy, to tylko połowa góry. To co wygląda na podstawę, to tak naprawdę ogromny 'balkon' a w dół jest jeszcze ponad drugie tyle do doliny...
027

Trochę szerzej w strone zachodu. Marmolady tu nie zobaczymy bo Tofany zasłaniają, ale bedzie z innych miejsc.
028

Na horyzoncie grupa Pale di San Martino w Dolomitach Południowych, uznawana przez wielu za ich najpiękniejszą część. Widac ogromny płaskowyż kiedyś zajęty przez lodowiec. A na pierwszym planie pękata Tofana di Rozes, ktora mnie za ten chamski wjazd potem przeklęła - miałem najpierw wleźć na nią sam, a dopiero potem wjechać na siostrę na linie...
029

Last edited by jutlandzki; September 17th, 2018 at 01:47 AM.
Old September 17th, 2018, 02:02 AM   #8
Slodi
Registered User

Slodi's Avatar

Likes (Received): 9092

w sam raz trafiles z tym watkiem, bo kilka dni temu przegladalem oferty narciarskie w cortinie na ferie zimowe 2019
widoki alp nigdy sie nie nudza, wiec prosze o wincyj!
Slodi no está en línea   Reply With Quote
Old September 18th, 2018, 09:59 PM   #9
jutlandzki
nah.

jutlandzki's Avatar

to mam nadzieję na jakieś zimowe wrzuty, możesz wątek pociągnąc za parę miesięcy, co ma do mojego nastepnego wyjazdu rok odłogiem leżeć

Choć w sumie patrząc na N-NE z Tofany tamtego dnia jak na koniec sierpnia było bardzo zimowo. Przysypane pólnocne grupy Braies i Sexten a dalej za niewidoczną stąd doliną Val Pusteria kompletna biel Wysokich Taurów i austriackie giganty na horyzoncie - Grossvenediger i Grossglockner. W sumie nie tak daleko do nich, jakieś 70km.

030

031

032

033

034

Nie spodziewałem sie tyle bieli zobaczyć.
ATSD:

Old September 18th, 2018, 10:39 PM   #10
jutlandzki
nah.

jutlandzki's Avatar

W podszczytowej restauracji wpadłem na wielce przyjazną ekipę z Wrocławia. Planowali ferratę na Tofanę di Dentro, ale sniegu było zdecydowanie za dużo, postanowili zatem zjechac ze mną na górną stację pośrednia i przejść z niej łatwym bocznym grzbietem po czym w dół do dolnej posredniej.

035

036

Najgorszą rzeczą w chodzeniu po Dolomitach są piargi, piargi i jeszcze raz piargi.
037

Niestety na podejściu pod wspomniany grzbiecik droge zatarasował nam bardzo wredny płat sniegu i nie chcąc ryzykować podciecia całej płyty zeszliśmy prosto z przełęczy Ra Vales.

038

039
Old September 18th, 2018, 10:45 PM   #11
jutlandzki
nah.

jutlandzki's Avatar

Doczłapaliśmy do widocznej w dole górki ze stacja pośrednią kolejki i nastapiło rozkoszne browcowanie leżakowe z widokami na Pomagagnon/Cristallo i Crodę Rossę.

040

041

042

Wielka szkoda, że dwa dni później się zbierali, bo zdecydowanie najsympatyczniejsi ludzie jakich kiedykolwiek spotkałem w górach. Inna sprawa, ze jakby byli dłużej, to bym pewnie w koncu trafił na ich kemping, gdzie ponoć szły hektolitry grappy i musieliby mnie spławiać rzeką do hotelu
Mam nadzieję, ze jesli tu kiedyś trafia to się nie obrażą, jakos mi się ten pstryk spodobał.

043

Inna sprawa, ze tak jak wspominałem w wątku górskim, praktycznie każdego dnia słyszałem polski, czy to na cortińskich 'krupówkach', czy niemal w kazdym schronisku w jakim byem.
Old September 19th, 2018, 05:06 PM   #12
michal90
Registered User

michal90's Avatar

Likes (Received): 13590

Świetne zdjęcia. W połączeniu z windsurfingiem na Gardzie i lokalną gastronomią - chyba mój ulubiony region w Europie, wszechstronny. Czy cały pobyt byłeś w Cortinie, czy gdzieś jeszcze ? Choć podejrzewam, że bez auta ciężko w tych regionach o przemieszczanie.

Quote:
Originally Posted by Slodi View Post
w sam raz trafiles z tym watkiem, bo kilka dni temu przegladalem oferty narciarskie w cortinie na ferie zimowe 2019
widoki alp nigdy sie nie nudza, wiec prosze o wincyj!
Cortinę wspominam jako ośrodek z dość wiekową infrastrukturą (może coś się zmieniło ?) i generalnie taki sobie, w porównaniu do ośrodków austriackich, francuskich (choć te mają na ogół brzydsze "otoczenie") czy choćby Val Gardeny, Badii (jeżeli z dzieciakami). Plus pełno "lubię leżeć i pachnieć" na deptaku
"Premier Morawiecki uczestniczy w uroczystym podpisaniu listu intencyjnego w sprawie wyrażenia woli współpracy na rzecz podjęcia działań w zakresie opracowania Wstępnego Studium Wykonalności dla Wrocławskiego Węzła Kolejowego"

Last edited by michal90; September 19th, 2018 at 05:12 PM.
michal90 está en línea ahora   Reply With Quote
Old September 19th, 2018, 06:05 PM   #13
jutlandzki
nah.

jutlandzki's Avatar

cały wyjazd w Cortinie, tak, jak pisałem, miał to być w tym roku przede wszystkim relaks i rozpoznanie terenu. Nawet siedząc w jednym miejscu brak auta boli, bo autobusy wjeżdżają co prawda na wszystkie wazniejsze przełęcze (co sprawia, ze łażenie jest w zasadzie mniej wyczerpujące często niż w Tatrach, bo zaczynasz z jakichś 2100-2200m), ale w zasadzie jest to zawsze jedna (srednio) sensowna para na dzień - np. pod Tre Cime (jakas niecała godzina drogi)dostajesz się tuż przed 10:00 a ostatni kurs do Cortiny wyjeżdża o 16:00, troche nędzne okienko... za przeskok gdzies do sasiedniej gminy czy co tam Włosi mają jest z punktu widzenia wycieczki jednodniowej w zasadzie nie do zrobienia.

Cortina JEST zaśniedziała i zakurzona, dlatego też opinia strasznego przepłacania jest zasadna. Najtańsze hotele to minimum 60 euro za noc i są to obiekty typu tego w ktorym siedziałem - cofasz się zywcem w czasie o jakieś 40 lat co najmniej. Schroniska w górach sa z tego co patrzyłem niewiele tańsze, a standart, zwłaszcza sanitarny, mają czesto tak koszmarnie nieporównywalny z polskimi, że moznaby zrozumiec tutejszą tworczość forumową Angulo Zaplecze gastronomiczne jak na taką renomę rozczarowuje, a ceny, cóż, 12-14 euro za pizzę czy pojedyncze danie, 6-7 euro za browara itd itp... ja na codzien przywyczajony do tez przepłaconej Danii az takiego szoku nie miałem, ale w pełni rozumiem tych, co nie widzą tam innej opcji niz kemping.

Deptak był nie tak zły, co w połączeniu z jednak miłą dla oka architekturą sprawiło, że czułem się tam dobrze, aczkolwiek to juz było po sezonie w zasadzie. Największa masakra jest zapewne właśnie w ferie zimowe.

Cóż, za rok zobaczymy jak wyglądają te pomniejsze i w pełni tyrolskie miejscowości typu Badii, przy czym mam nadzieję doprowadzić się na tyle do porzadku, ze bede miał siłę na normalny trek poschroniskowy gdzieś na trasie Puez-Sella-Rosengarten.

Cortina dostała mistrzostwa zjazdowe FIS na 2021, wszedzie wiszą plakaty i masa żurawi stoi, może się nieco ogarną i mogli by w końcu coś zrobić z nieodżałowaną kolejką Staunies, o czym więcej za 2-3 posty.

stapa, michal90, [BÉTON!BRUT!] liked this post

Last edited by jutlandzki; September 19th, 2018 at 06:14 PM.
Old September 19th, 2018, 08:33 PM   #14
jutlandzki
nah.

jutlandzki's Avatar

Jesli spojrzycie na widoki na Sorapiss nad Cortiną, nr. 40 chociażby, to widać, że wysuwa w jej strone od głównego gniazda nieco łagodniejszy, szerszy poziom. Zwie się to Faloria i ma 2300-2400m, i tam tez sie udałem znów burżujsko kolejką następnego dnia w nadziei, że wściekłe słońce roztopi sniegi. Tako tez się stało i mogłem sobie spokojnie przejść niesamowicie widokową trasą pod właściwe Sorapiss.

Odbicie poprzednich widoków, czyli Cortina pod Tofanami
044

Szeroki widok na połodniowy zachód, niestety cała Faloria zawalona jest infrastrukturą narciarską
045

Ale najważniejszy element widoku w tamta stronę, czyli po raz pierwszy krolowa Dolomitów pod lodowym płaszczem, dało sie ładnie uchwycić z dalszej trasy
046

W stronę Passo Falzarego, ze sterczącą Czerwoną Tofaną a w tle tez po raz pierwszy masyw Sella czyli najklasyczniejsza dolomicka 'twierdza'.
047

Pomagagnon, za nim grupa Fanes ( i Croda Rossa w Braies która jakoś mi zawsze w obiektyw właziła). Polecam miłośnikom dziwnych form górskich wyszukac widok z powietrza na Fanes, taka dziwaczna 'miska' to chyba tylko w Dolomitach.
048

Za rok mam nadzieje wleźć jesli nie na sam widoczny tu Zehner/Sasso delle Dieci, to w jego okolice.
049
Old September 20th, 2018, 02:41 PM   #15
mark40
Registered User

mark40's Avatar

Likes (Received): 9347

Do mnie też trafiłeś z tym wątkiem. Od jakiegoś miesiaca planuje Cortinę na przyszłe lato. Jednak dojazd autem. Przerabiałem to juz niejednokrotnie, że w górach często trzeba podjeżdżać z "bazy wypadowej" jeśli chce się zobaczyć więcej.
mark40 está en línea ahora   Reply With Quote
Old September 20th, 2018, 06:19 PM   #16
michal90
Registered User

michal90's Avatar

Likes (Received): 13590

Quote:
Originally Posted by jutlandzki View Post
Cóż, za rok zobaczymy jak wyglądają te pomniejsze i w pełni tyrolskie miejscowości typu Badii, przy czym mam nadzieję doprowadzić się na tyle do porzadku, ze bede miał siłę na normalny trek poschroniskowy gdzieś na trasie Puez-Sella-Rosengarten.
Corvara, Colfosco - bez blichtru Cortiny, zarazem sporo uwspółcześnionej architektury alpejskiej / sudtirolskiej (?) tego typu: https://www.google.pl/maps/@46.55277...7i13312!8i6656 .

Zimą raj, gdy ktoś chce nauczyć dzieci nartowania, mnóstwo łatwych stoków. Bardzo przyjemne miejsce.
"Premier Morawiecki uczestniczy w uroczystym podpisaniu listu intencyjnego w sprawie wyrażenia woli współpracy na rzecz podjęcia działań w zakresie opracowania Wstępnego Studium Wykonalności dla Wrocławskiego Węzła Kolejowego"

jutlandzki liked this post
michal90 está en línea ahora   Reply With Quote
Old September 23rd, 2018, 10:31 PM   #17
jutlandzki
nah.

jutlandzki's Avatar

'Każda góra w Dolomitach to dzieło sztuki' (R. Messner)
Jak wygląda Monte Cristallo od strony Tofan/Cortiny juz widzieliśmy – zdjecie 21 czy 41, potężny ale nie wyrózniający się na tle innych masyw zlewający się z niższym, przednim Pomagnanonem, najbardziej charakterystyczne są świetnie wyglądające pofalowane warstwy go budujące.
Ale patrząc od południa, z Falorii właśnie, pokazuje zupełnie inną sylwetkę, powodującą, w moim przypadku przynajmniej, absolutny opad szczeny. Mało tak 'rasowo' wyglądających masywów widziałem; jakby były jakies plebiscyty 'architektoniczne' dla gór to Cristallo powinno być imho w czołówce...
Zresztą coś mi się kojarzy tez cytat Le Corbusiera bodajby, że Dolomity to najpiekniejsze budynki świata.

050

051

052

A jak już przy tej piekności jesteśmy, to żeby nie skakać potem tematycznie, przeniesmy się na chwilę do innego dnia kiedy zrobiłem prosty (nie licząc jednego choro sypkiego zejscia) spacer u jej podnozy i przez przełęcz w Pomagagnonie.
Po zębach Cristallo prowadzą jedne z najlepszych ferrat w okolicy, w tym znana szeroko Ivano Dibona ze słynnym wiszącym mostkiem. Niestety, kluczem do ich bezstresowego pokonania była kolejka na przełęcz Staunies widoczną tutaj
053.

Kolejkę, znaną ze swych maleńkich 'budek z lodami', zamknięto w 2016 ponieważ własciciel nie miał kasy na remonty i po prostu zestarzała się do granic bezpieczeństwa. Od tej pory aby wejść na ferraty trzeba zapieprzać 2-3h na przełęcz widocznym wściekłym podejściem po piargach. Po drodze padło też pozbawione klienteli schronisko zawieszone na przełęczy.
Smętne, bo Dibona nie jest z tego co wiem zbytnio trudna technicznie a widokami powala i może nawet bym spróbował przynajmniej wleźć na widoczne po lewej w sam raz 3-tysięczne Cristallino, ale już widzę jak bym miał siłę pokonywać swe słabości na parogodzinnej ferracie po takim podejściu...
054.

Złażąc z Pomagnanonu trafiłem natomiast niespodziewanie na jedną z kapsułek kolejki na przysiółkowym podworku.
055.

Last edited by jutlandzki; September 24th, 2018 at 09:01 AM.
Old September 23rd, 2018, 10:34 PM   #18
jutlandzki
nah.

jutlandzki's Avatar

Wracamy do trasy pod Sorapiss. Ścieżka pod wysuwającym się w stronę przełęczy Tre Croci grzbietem jest wygodna i prosta a widoki wspaniałe. Czysta radość górskiego spaceru zakłócona tylko jednym Deutschefamiliezugiem testującym górskie echo...
Tekstura dolomitowych ścian jest niesamowita, wyglądają jak wytopione.
056

057

Jeszcze raz spojrzenie na Tofany i Cristallo i przewijamy się przez grzbiet z jednym krótkim trudniejszym (na poziomie łańcuchów pod Szpiglasową) miejscem.
058

059

Po pokonaniu widocznego wysoko zawieszonego kotła ścieżka wgryza się genialnie w strome zbocze kolejnego ramienia. Widoczny dalej masyw to Marmarole, jedna z najdzikszych części Dolomitów.
060

Dalej zaś otwiera się widok na doline Misuriny ze sterczącymi nad nią Tre Cime – choć od południa pokazują tylko dwa ząbki.
061

062
Old September 23rd, 2018, 10:37 PM   #19
jutlandzki
nah.

jutlandzki's Avatar

Po przewinięciu się przez kolejne ramię zaczynamy zejscie do właściwego gigantycznego amfiteatru Sorapiss. Niestety od tego momentu mam żarówę prosto w twarz a zejście jest cokolwiek fatalne więc zdjęciowo tak sobie. Ale wnet widac główny cel wycieczki.
063

064

Lago Sorapiss. Barwa wody obłędna, otoczenie ze sterczącym Palcem Bożym imponujące, dużo sobie obiecywałem fotograficznie... ale moja Sigma nie wydoliła przy słońcu prosto w ryj, a poza tym co prawda az takich tłumów jak nad MOkiem nie było, ale rodzaj klienteli kompletnie ten sam.
065

066

067

Szybko poczułem atak górskiej mizantropii i po małym piwku pod zawalonym ludźmi schroniskiem z widokami na Tre Cime i Cadin di Misurina zmyłem się pośpiesznie łapać ostatni autobus z Tre Croci. Generalnie lekkie rozczarowanie.
068

Dla dopełnienia kwestii Sorapiss trzeba tu wrzucić jeden z najklasyczniejszych pocztówkowych obrazków dolomickich, czyli amifiteatr tej grupy górujący nad hotelami i jeziorem Misuriny. W moim przypadku wersja pochmurna pstryknięta podczas deszczowego dnia na Monte Piana.
069

070
Old September 30th, 2018, 09:29 PM   #20
jutlandzki
nah.

jutlandzki's Avatar

Mam w końcu czas znowu siąść do wątku, dziś mam nadzieję wrzucić przynajmniej jeden dzień, więc przerzucę stronę...
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools

Posting Rules