[Ostrów Wielkopolski] Inwestycje - SkyscraperCity
 

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Wielkopolska, Kujawy, Lubuskie

Wielkopolska, Kujawy, Lubuskie » Bydgoszcz » Poznań » Toruń


Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.


Reply

 
Thread Tools Rating: Thread Rating: 5 votes, 5.00 average.
Old October 21st, 2005, 05:21 PM   #1
Jacob
Registered User
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 780
Likes (Received): 0

[Ostrów Wielkopolski] - Inwestycje

Mój pierwszy wątek...

Jak coś będe wiedział co u nas piszczy, to tu zamieszcze...
Jacob no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement
 
Old October 21st, 2005, 05:27 PM   #2
Filo
Kierownik Budowy
 
Filo's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Location: Poznań (Poland)
Posts: 4,737
Likes (Received): 126

Inwestycyjne plany OTBS

Zarząd Ostrowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego planuje jeszcze w tym roku rozpocząć budowę kolejnych 68 mieszkań, 3 lokali handlowo – usługowych i biurowych oraz 18 garaży. W związku z tym, Zarząd OTBS wystąpił z wnioskiem o zabezpieczenie w przyszłorocznym budżecie miasta kwoty 2 mln zł. Sprawą tą zajmą się radni na sesji Rady Miejskiej, która odbędzie się w najbliższy wtorek 25 października. >>

Przypomnijmy, iż w grudniu, jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia 66 rodzin odbierze klucze do mieszkań budowanych przy ul. M. Konopnickiej przez OTBS. Spółka ta ma jednak dalsze, ambitne plany i jeszcze w tym roku zamierza rozpocząć budowę kolejnych 68 mieszkań. Na realizację tego, już drugiego etapu, została podpisana umowa z wykonawcą. W wyniku przeprowadzonego przetargu jest nim ostrowska firma budowlana - Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Sp. z o.o. W związku z powyższym OTBS zwrócił się z prośbą o zabezpieczenie kwoty 2 mln zł w budżecie na 2006 rok.

W drugim etapie wybudowanych zostanie:
- 68 mieszkań o powierzchni użytkowej 3.523,25 m/2
- 3 lokale handlowo – usługowe i biurowe o powierzchni 188,65 m/2
- 18 garaży o powierzchni 329,20 m/2

„Posiadamy strategię budowy kolejnych mieszkań TBS. Zainteresowani jesteśmy nie tylko terenami przy ul. Długosza, gdzie chcielibyśmy wybudować 48 mieszkań, ale także mieszkaniami przy ul. Bojanowskiego” – poinformował Andrzej Jaroń, zastępca prezydenta miasta. Prezes OTBS nie ukrywa, iż prowadzi rozmowy z burmistrzami i wójtami gmin powiatu ostrowskiego, by zainteresować ich budową mieszkań w ramach TBS. Ma to znaczenie, biorąc pod uwagę fakt, iż samofinansowanie spółka osiąga po wybudowaniu ok. 350 mieszkań.

Ponadto w uchwale -zmiany do budżetu miasta - ujęto kwotę 150 tys. zł na dopłatę do kapitału zakładowego spółki OTBS. „Sprawa ta jest ważna z punktu widzenia otrzymania decyzji o udzieleniu promesy na budowę drugiego etapu. Wstępny wniosek OTBS został zakwalifikowany do uzyskania kredytu z Krajowego Fundusz Mieszkaniowego. Teraz spółka winna wskazać w jaki sposób pokryje wykazane straty. Jeżeli tego nie uczyni, trzeba się liczyć z tym, że nie otrzyma promesy (przyrzeczenia kredytu)” – oświadczył Andrzej Jaroń, zastępca prezydenta miasta.

www.ostrow-wielkopolski.um.gov.pl
__________________
www.kierownikbudowy-poznan.pl
Filo no está en línea   Reply With Quote
Old October 21st, 2005, 05:29 PM   #3
Filo
Kierownik Budowy
 
Filo's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Location: Poznań (Poland)
Posts: 4,737
Likes (Received): 126

Lodowisko w Ostrowie Wielkopolskim ?

Czy w najbliższym sezonie zimowym będzie można ślizgać się po sztucznym lodowisku w Ostrowie Wielkopolskim? O tym zadecydują radni na najbliższej Sesji Rady Miejskiej podczas głosowania nad uchwałą dotyczącą zmian do budżetu miasta. Jeżeli poprą oni propozycję prezydenta Jerzego Świątka, to na wydzierżawienie lodowiska zostanie przeznaczone 230 tys. zł. >>

„Bardzo intensywnie pracujemy nad koncepcją sztucznego lodowiska. Chcielibyśmy, aby już w najbliższym, zimowym sezonie dzieci, młodzież, wszyscy miłośnicy jazdy na łyżwach mogli wolny czas spędzać na lodowisko w naszym mieście” – powiedział prezydent Jerzy Świątek. To sztuczne lodowisko powstałoby obok Skate Parku czyli przy Stadionie Miejskim, docelowo jednak jego lokalizacja planowana jest w Parku 600 – lecia – na terenie Koziego Borku. Ma tam powstać centrum rekreacyjno – sportowe na powierzchni ok. 20 h. Zanim rozpoczną się prace, miasto musi dokonać wykupu terenu (obecnie prowadzone są jeszcze rozmowy z jednym właścicielem), ogłosić przetarg na wykonanie dokumentacji, potem przetarg na wyłonienie wykonawcy inwestycji. „Już teraz zgłaszają się do nas prywatni inwestorzy zainteresowani wybudowaniem w Parku 600 – lecia, kortów tenisowych. Inwestycje te można by było zrealizować w ramach partnerstwa publiczno- prywatnego” – poinformował prezydent Świątek.

www.ostrow-wielkopolski.um.gov.pl
__________________
www.kierownikbudowy-poznan.pl
Filo no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement
 
Old October 21st, 2005, 05:40 PM   #4
Jacob
Registered User
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 780
Likes (Received): 0

Skatepark już czynny

Już od 15 października młodzież może bezpłatnie korzystać z urządzeń zamontowanych na placu zwanym Skatepark. Znajduje się on obok Stadionu Miejskiego u zbiegu ulic Paderewskiego i Piłsudskiego. Obiekt ten powstał z inicjatywy prezydenta Jerzego Świątka, sfinansowany został z budżetu miasta, a inwestorem była spółka Miejski Zakład Zieleni.

W pierwszym etapie krakowska firma wyposażyła ten plac w następujące urządzenia: FUNBOX-y z poręczą, schodami i GRINDBOXEM, QUOTER-y z BANKIEM oraz barierki – skośna i prosta. W uroczystości otwarcia Skateparku uczestniczyli nie tylko przedstawiciele władzy samorządowej, ale również dzieci i młodzież, których pasją jest jeżdżenie na rolkach, deskorolkach czy BMX-ach. To właśnie dzięki ich podpowiedziom, taki obiekt został wybudowany w naszym mieście. „Skatepark został wykonany na życzenie i według sugestii, wskazówek młodzieży. Pomysł wybudowania tego obiektu pojawił się ponad rok temu, kiedy to młodzież wrzuciła do skrzynki znajdującej się na parterze w holu Urzędu Miejskiego kartkę z propozycją, aby w naszym mieście wybudować Skatepark. Życzę młodzieży, aby ten obiekt spełnił wasze oczekiwania i przysporzył wam wiele zadowolenia i radości”- powiedział prezydent Jerzy Świątek.

Prace budowlane wykonano w niespełna miesiąc, wcześniej jednak MZZ przygotowywał się do zrealizowania tej inwestycji. Wspólnie z pracownikami ostrowskiego Urzędu Miejskiego organizowano spotkania, na które zapraszano przedstawicieli skejtów, by wspólnie uzgodnić, w jakie elementy Skatepark wyposażyć. „Mamy nadzieję, że w wiosną plac ten doposażymy w dalsze elementy, o tym, jakie, wspólnie zadecydujemy z prezydentem i oczywiście z młodzieżą, która podpowie nam, z jakich urządzeń chciałaby korzystać" – stwierdziła Dorota Misiak, prezes MZZ. W trakcie uroczystości, przedstawiciel skejtów Paweł Kaźmierczak podziękował władzom miasta i inwestorowi oraz zwrócił się do młodzieży z apelem. „Dziękuję władzom miasta, Miejskiemu Zakładowi Zieleni za wybudowanie Skateparku, który powstał m.in. z myślą o dzieciach i młodzieży spędzającej wolny czas przed blokami. Apeluję do Was wszystkich skejtów, abyście dbali o ten obiekt, nie maluje na nich graffiti. Nie zapominajcie o kaskach i ochraniaczach, zakładajcie je, gdyż wasze bezpieczeństwo jest najważniejsze".

Z dużym zainteresowaniem wszyscy zgromadzeni na placu oglądali pokaz jazdy na rolkach i deskorolakch w wykonaniu skejtów z Ostrowa Wielkopolskiego Wrocławia, Oleśnicy i Poznania.

Skatepark
Plac Skateparku jest uformowany w kształcie prostokąta o wymiarach 22 m x 35 m i zajmuje powierzchnię 770 m˛. Nawierzchnię Skateparku stanowi plac utwardzony, wykonany z kostki polbrukowej. W otoczeniu placu Skateparku znajdują się ławki. Urządzenia Skateparku przeznaczone są do jazdy na łyżworolkach, deskorolkach i rowerach typu BMX.
Oddany do użytku młodzieży naszego miasta Skatepark – jest obiektem otwartym, a korzystanie z niego jest bezpłatne.

Regulamin użytkowania
· Zasady korzystania ze Skateparku określa Regulamin, który m.in. nakazuje obowiązek używania podczas jazdy po urządzeniach – kasku ochronnego i kompletu ochraniaczy.
· Jazda na łyżworolkach, deskorolkach i BMX-ach należy do sportów niebezpiecznych i wymaga bezwzględnie przestrzegania zasad regulaminu, bezpieczeństwa i ostrożności.

www.ostrow-wielkopolski.um.gov.pl

Last edited by Jacob; February 4th, 2006 at 09:10 PM.
Jacob no está en línea   Reply With Quote
Old October 21st, 2005, 05:53 PM   #5
Jacob
Registered User
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 780
Likes (Received): 0

Nowe rondo

„Serdecznie dziękuję władzom miasta za wykonanie tak ważnego zadania, jakim jest budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego – Kompałły – Waryńskiego. Dzięki temu mieszkańcy, największego w mieście osiedla nr 4 będą mieli ułatwioną komunikacje z centrum miasta. Był to najważniejszy, nasz wniosek” – powiedział Wiesław Domański, Przewodniczący Rady Osiedla nr 4 im. Jana Pawła II podczas otwarcia, po modernizacji, ulicy Kompałły wraz z rondem na jej skrzyżowaniu z ulicą Piłsudskiego oraz Waryńskiego. >>

Już w 2003 roku rozpoczęto przygotowania do wykonania powyższej inwestycji. Wtedy to Miejski Zarząd Dróg prowadził konsultacje nt. modernizacji ciągu komunikacyjnego Chopina-Piłsudskiego–Kompałły wraz z przebudową skrzyżowania z ulicą Waryńskiego. Duże natężenie ruchu na tym ciągu nie pozwalało na bezpieczne i sprawne opuszczanie skrzyżowań z ul. Ledóchowskiego oraz Waryńskiego i Piłsudskiego. W celu poprawy bezpieczeństwa przejazdu, najpierw wykonano sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ul. Ledóchowskiego – Piłsudskiego, potem skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego – Kompałły – Waryńskiego nadano kształt ronda. „Dzisiaj oddajemy do użytku kolejne, bezpieczne rondo, które nie tylko w znaczny sposób usprawni i upłynni ruch z Ostrowa Wielkopolskiego w kierunku Kalisza, ale także ułatwi ruch w kierunku Centrum mieszkańcom Osiedla nr 4 im. Jana Pawła II” – powiedział Czesław Gruchot, dyrektor MZD.

W ramach prac przygotowawczych przebudowano gazociąg, wodociąg, linie energetyczne i oświetlenia. Prace budowlane wykonało Korsorcjum PRD S.A. Drogbud Ostrów. Obejmowały one m.in. wykonanie ronda, przebudowę jezdni na odcinku od ronda do al. Powstańców Wielkopolskich na długości 200 m, budowę nowych chodników, ścieżek rowerowych. Ponadto wyprofilowano skarpy, centralną wyspę obsadzono zielenią oraz posadzono na jej środku cis pospolity, a w powstałych przy rondzie pasach zieleni zasadzono różę fałdzistolistną.

Wartość robót w 2004 roku wynosiła 203 tys. zł, a w 2005 1.380 tys. zł.
Przypomnijmy, iż nowo oddane do użytku rondo na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego – Kompałły – Waryńskiego jest czwartym rondem wybudowanym w tym roku w naszym mieście. Zostało ono sfinansowane z budżetu miasta, natomiast trzy pozostałe (na skrzyżowaniu ul. Wrocławskiej z 3 Maja, ul. Radłowskiej z ul. Poznańską, oraz ul. Krotoszyńskiej z Topolową) zrealizowano ze środków zewnętrznych – Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

www.ostrow-wielkopolski.um.gov.pl

Last edited by Jacob; February 4th, 2006 at 09:07 PM.
Jacob no está en línea   Reply With Quote
Old October 21st, 2005, 06:43 PM   #6
Jacob
Registered User
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 780
Likes (Received): 0

Jest jeszcze parę znaczących informacji, ale nie znalazłem w serwisach...

Do najważniejszych należy targowisko na ulicy Witosa, które było dosyć dużą inwestycją...

No to narazie na tyle...
Jacob no está en línea   Reply With Quote
Old October 21st, 2005, 10:43 PM   #7
Jacob
Registered User
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 780
Likes (Received): 0

Jeszcze coś wygrzebałem...

Ul. Dembińskiego wyremontowana

Zniszczone i odstające płyty chodnikowe znikły z ul. Dembińskiego. Mieszkańcy mogą cieszyć się nowym chodnikiem.

Po artykule dotyczącym zniszczonego chodnika przy ul. Dembińskiego, który ukazał się 12 września w ,,Gazecie Ostrowskiej’’, pracownicy Miejskiego Zarządu Dróg przeprowadzili na tej ulicy roboty drogowe. Przypomnijmy, że mieszkańcy skarżyli się na chodnik, z którego wystawały płyty. Narażeni na upadki byli zwłaszcza starsi ludzie, którzy chodzili tamtędy do przychodni ortopedycznej. W Miejskim Zarządzie Dróg poinformowano nas wówczas, iż chodnik zostanie naprawiony. Cieszymy się, że dyrekcja dotrzymała słowa. Zaraz po naszej interwencji pracownicy MZD naprawili chodnik. - Ulica Dembińskiego miała uszkodzony chodnik z różnych powodów. Była taka interwencja, więc podjęliśmy decyzję, że usterki trzeba usunąć. W tym czasie oprócz chodnika na ul. Dembińskiego naprawiliśmy też chodnik przy ul. Spichrzowej. Mamy jeszcze wiele takich chodników w mieście, które czekają na swoją kolej, ale jak tylko mamy pieniądze, to realizujemy te zadania – powiedział Czesław Gruchot, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Ostrowie.

www.gazeta.ostrow-wielkopolski.pl
Jacob no está en línea   Reply With Quote
Old October 21st, 2005, 11:07 PM   #8
Jacob
Registered User
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 780
Likes (Received): 0

Ekspres nr 11

O przyspieszenie realizacji planów dotyczących przekształcenia drogi krajowej Nr 11 w drogę ekspresową przebiegająca przez Wielkopolskę i ujęcie tej inwestycji w Strategii Rozwoju Województwa Wielkopolskiego oraz Narodowym Planie Rozwoju na lata 2007-2013 wnioskują prezydenci, burmistrzowi i wójtowie oraz przewodniczący rad uczestniczący w spotkaniu w Jarocinie. - Postulat ten zostanie także zgłoszony nowo wybranym parlamentarzystom, z udziałem których planowana jest kolejna narada. Tym razem gospodarzem spotkania będzie burmistrz Pleszewa – poinformował Andrzej Jaroń, zastępca prezydenta miasta.

Uczestnicy spotkania zgodnie stwierdzili, iż przekształcenie drogi krajowej nr 11 w drogę ekspresową pozytywnie wpłynie na rozwój gospodarczy naszego województwa, zapewni lepsze możliwości w pozyskiwaniu nowych inwestorów, a także zwiększy się atrakcyjność turystyczną regionu. Ważny jest też fakt, że zostaną stworzone nowe miejsca pracy. Dodatkowym argumentem przemawiającym za przekształceniem „jedenastki” w drogę ekspresową jest wzrost z roku na rok ruchu samochodowego. Ta droga przebiega obecnie przez centra kilku miast, stwarzając poważne zagrożenie dla życia i zdrowia ich mieszkańców. Ciągłe przesuwanie w czasie wykonania tej inwestycji może stać się przyczyną wielu zagrożeń, zarówno dla ruchu samochodowego jak i pieszych. Zdaniem uczestników spotkania, zbyt późne podjęte działania w zakresie poprawy drogi krajowej nr 11 mogą mieć katastrofalny wpływ na środowisko naturalne w pasie tej drogi.

W czasie dyskusji poruszono także kwestię uzyskania dotacji z Unii Europejskiej, co mogłoby przyspieszyć realizację tej inwestycji w stosunku do terminów ujętych w wieloletnich planach inwestycyjnych.

www.gazeta.ostrow-wielkopolski.pl

P.S. Aha i jeszcze może zrobią obwodnicę...
Jacob no está en línea   Reply With Quote
Old October 25th, 2005, 02:02 PM   #9
Jacob
Registered User
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 780
Likes (Received): 0

SHORT NEWS czyli nowy gatunek literacki...

1.Według Gazety Ostrowskiej, MZK planuję monitoring w autobusach, wieść tą wyciągnołem z pewnego aktykułu, który teraz przytoczę:

"Ostrowski MZK każdego roku na likwidację skutków działania wandali wydaje kilkanaście tysięcy złotych. Prowadzenie ciągłych napraw to praktycznie jedyne, co może zrobić. Większość wandali pozostaje bowiem nieuchwytna. Być może jednak straty uda się zminimalizować dzięki monitoringowi, którego wprowadzenie rozważa MZK."

I nasz autobus...:2.Nasza chluba, nawet chyba większa niż węzeł kolejowy, Kasia Borowicz została MISS WODY (3rd miejsce) w konkursie MISS ZIEMI, ale to tak na marginesie...

PZDR
Jacob no está en línea   Reply With Quote
Old October 27th, 2005, 11:48 AM   #10
Jacob
Registered User
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 780
Likes (Received): 0

Będzie pralna
26-10 12:10 Ostrów Wlkp. | Życie społeczne

Znalazły się pieniądze na budowe pralni i szuszarni w Żłobku Miejskim w Ostrowie. O sprawie informowaliśmy w poniedziałek.

We wrześniu ddano nową siedzibę do użytku, a z praniem pracownice żłobka biegają na drugi koniec osiedla.
Naczelnik wydziału edukacji Paweł Rajski przyznał na sesji, że "urzędowi te pieniądze gdzieś umknęły".

A chodzi o niewielką kwotę około 13 tysięcy złotych. Pieniądze zarezerwował prezydent składając na sesji autopoprawkę.

www.rc.fm
Jacob no está en línea   Reply With Quote
Old October 27th, 2005, 11:53 AM   #11
Jacob
Registered User
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 780
Likes (Received): 0

Koniec przejścia "pod filarami"
26-10 14:03 Ostrów Wlkp. | Z życia samorządów

Jeszcze tylko przez kilka tygodni ostrowianie będą mogli korzystać z przejścia "pod filarami" u zbiegu ulic Wiosny Ludów i Wrocławskiej.

Zgodnie z decyzją radnych miejskich sprzed miesiąca - chodnik od strony Wiosny Ludów zostanie oddany właścicielom kamienicy. Przejście pod filarami będzie - tak jak to było w latach 60-tych zabudowane.

Najpóźniej na początku grudnia ruszą pierwsze prace, trzeba się spieszyć, bo stropy piwnic są zawilgocone i uginają się pod ciężarem przechodniów. Po remoncie w piwnicach powstanie pub, na parterze przeszklona restauracja.
Jacob no está en línea   Reply With Quote
Old October 27th, 2005, 12:00 PM   #12
Jacob
Registered User
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 780
Likes (Received): 0

3 miliony na szkoły i basen
27-10 08:42 Ostrów Wlkp. | Z życia samorządów


Remont IV LO i basenu w Ostrowie, wymiana okien w II LO - na te zadania powiat ostrowski otrzymał blisko 3 miliony złotych. To dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Stan techniczny III LO zagrażał uczniom, dlatego powiat wyłożył ponad milion trzysta tysięcy złotych na temomodenizację i nowe okna.

Pieniądze z funduszu- pozwolą na inne - również niezbędne prace - mówi starosta ostrowski Włodzimierz Jędrzejak. 1.300.000 złotych fundusz dał na oświatę, półtora miliona na termomodernizację szpitala. Pieniądze z funduszu muszą być wydane do końca roku, a to oznacza, że prace muszą się rozpocząć praktycznie od zaraz.

Ta i powyższa informacja z: www.rc.fm
Jacob no está en línea   Reply With Quote
Old October 28th, 2005, 02:17 PM   #13
Jacob
Registered User
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 780
Likes (Received): 0

Wagon odżyje
28-10 10:47 Ostrów Wlkp. | Życie społeczne

Wielkopolskie Przedsiębiorstwo Produkcji Kuziennej i Mechanicznej Wagon. Tak od grudnia ma się nazywać zlikwidowana spółka - Forge&Parts -córka Fabryki Wagon w Ostrowie.

Jeśli nie pojawią się żadne nowe okoliczności, to w grudniu majątek spółki od syndyka kupi bielska firma Plant. Wczoraj inwestor spotkał się z pracownikami i związkami zawodowymi. Zapewniał, że jeśli dojdzie do transakcji - to na początku grudnia firma zaproponuje pracę ponad 350 pracownikom zwolnionym wcześniej z Forge & Parts.

Dawna kuźnia jest postawiona w stan likwidacji, bo sąd gospodarczy uznał, że nie ma majątku by przeprowadzić proces upadłościowy i spłacić wierzycieli.

www.rc.fm

Jes, jes, jes, tak, tak, tak!!!
Ciekawe, aby co będą robić... To słowo "mechaniczne" mnie bardzo cieszy, mam nadzieję, że uśpione miasto kolejarzy znowu się obudzi...
Ale to tylko Ostrów...
Jacob no está en línea   Reply With Quote
Old November 1st, 2005, 05:12 PM   #14
Jacob
Registered User
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 780
Likes (Received): 0

Szkoły jak nowe

Ostrowskie Starostwo Powiatowe otrzymało kolejny zastrzyk gotówki. Pieniądze pozwolą na znaczne zwiększenie zakresu remontów w szkołach. Efekty będą widoczne jeszcze w tym roku.

1,3 miliona złotych otrzymało w ubiegłym tygodniu ostrowskie Starostwo Powiatowe z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Ta kwota pozwoli na dokończenie remontów w III i IV Liceum Ogólnokształcącym. W planach inwestycyjnych jest również basen i wymiana części okien w II Liceum. – Prace są na tyle zaawansowane, że nie powinno być problemu z wydaniem tych środków. Nie wiemy jeszcze, czy otrzymane środki wystarczą na wymianę wszystkich okien w II Liceum, ale już teraz można powiedzieć, że zdołamy wymienić 90 procent – zapewnia starosta Włodzimierz Jędrzejak.

Fundusz dofinansował również termomodernizację ostrowskiego szpitala. Kilka dni temu do starostwa wpłynęło 1,5 miliona złotych przeznaczone na ten cel. Według naszych informacji ta kwota zostanie przeznaczona na termomodernizację położnictwa. – W przypadku szkół i szpitala to bardzo duże kwoty, które musimy wydać do końca roku – mówi starosta. Aby było to możliwe, powiat zamierza pominąć długotrwałą procedurę przetargową i zyskać na czasie. – Zamierzamy pominąć przetarg i wskazać wykonawcę. Takie same działania chcemy podjąć w przypadku II Liceum. Myślę, że nie będzie z tym kłopotów, bo te pieniądze są bardzo ciężko zdobyte i nie możemy ich stracić – uważa starosta. Jego zdaniem gwarancję braku opóźnień daje znacznie wcześniejsze przygotowanie projektów inwestycyjnych. Zgodnie z zapowiedziami remonty powinny zakończyć się do końca tego roku.Gazeta Ostrowska

Muszę wam powiedzieć, że nutka optymizmu we mnie wstąpiła, bo ponoć nasze dochody cały czas rosną...
Jacob no está en línea   Reply With Quote
Old November 6th, 2005, 10:27 PM   #15
Jacob
Registered User
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 780
Likes (Received): 0

Urząd Miejski ogłasza Konkurs ...

Boisko, kort tenisowy, mini golf, plac zabaw, oczko wodne w okresie zimowym wykorzystywane jako lodowisko, parking, trakty spacerowe, tor dualowy dla młodzieży – takie obiekty mogą powstać w rejonie wyrobisk przy ul. Nowa Krępa – Przy Lesie. Wybudowanie etapowo tych obiektów będzie możliwe dopiero po rozstrzygnięciu Konkursu Ogólnopolskiego, jaki ogłosił Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim oraz po opracowaniu dokumentacji. >>

„Od dłuższego czasu interesujemy się tymi terenami. Jakie obiekty mogłyby tam funkcjonować, konsultowaliśmy m.in. z ostrowską grupą rowerzystów, która zwróciła się do mnie z prośbą o wydzielenie w mieście terenu na tor dualowy. Zaoferowali oni nawet pomoc przy jego budowie. Mam nadzieje, że z powodzeniem uda nam się zrealizować całe to przedsięwzięcie, tym bardziej, że w naszym mieście brakuje terenów rekreacyjno - wypoczynkowych” – powiedział prezydent Jerzy Świątek. Konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej na wykonanie dokumentacji rekultywacyjnej na zagospodarowanie wyrobisk w rejonie ulic: Nowa Krępa - Przy Lesie w Ostrowie Wielkopolskim skierowany jest do architektów, studentów wyższych szkół architektonicznych. Zamysłem jest stworzenie na tym obszarze miejsca rekreacyjno – sportowego i wypoczynkowego dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Prace konkursowe można składać do końca grudnia br. Warunki konkursu (nieodpłatne) można odbierać w Urzędzie Miejskim, Al. Powstańców Wielkopolskich 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski, pokój 218 w godzinach 9-16. Materiały informacyjne dotyczące konkursu znajdują się także stronie internetowej Urzędu http://www.bip.ostrow-wielkopolski.u.../25_/8858.html)
Podkłady mapowe również do odbioru w Urzędzie Miasta po wcześniejszym, telefonicznym uzgodnieniu.

www.ostrow-wielkopolski.um.gov.pl
Jacob no está en línea   Reply With Quote
Old November 6th, 2005, 10:29 PM   #16
Jacob
Registered User
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 780
Likes (Received): 0

Nasze MZK wprowadziło nowe linie, co wg. zwiastuje przypływ kasy i nowe inwestycję, np. do mnie do Gorzyc kursują teraz dwie linie!
Jacob no está en línea   Reply With Quote
Old November 7th, 2005, 10:39 AM   #17
Jacob
Registered User
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 780
Likes (Received): 0

"Kolejne inwestycje"() to kontynuancja remontów szkół oraz termoizolacja ostrowskiego szpitala...
Jacob no está en línea   Reply With Quote
Old November 8th, 2005, 02:39 PM   #18
Jacob
Registered User
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 780
Likes (Received): 0

Przeprowadzki bibliotek

07-11 12:37 Ostrów Wlkp. | Z życia samorządów

Przeprowadzki ostrowskich bibliotek lekiem na niż demograficzny w szkołach. Filie powstały w trzech szkołach. Korzyści są podwójne.

Starych obiektów nie trzeba remontować, a szkoły - do których biblioteki się przenoszą - mają zasiedlone wolne pomieszczenia - chwali pomysł dyrektor Biblioteki Publicznej Włodzimierz Grabowski.

Uroczyste "otwarcie" nowch bibliotek już w najbliższą środę 9 listopada. Także w środę w Bibliotece Publicznej w Ostrowie rozpocznie się akcja uwalniania książek; na czwartek zaplanowano pokaz produkcji papieru czerpanego.

Wszystkie te imprezy towarzyszą Dniom Patrona Stefana Rowińskiego.
Jacob no está en línea   Reply With Quote
Old November 8th, 2005, 02:41 PM   #19
Jacob
Registered User
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 780
Likes (Received): 0

Położniczy jak nowy

07-11 11:57 Ostrów Wlkp. | Zdrowie

Dwuosobowe sale dla matek z dziećmi, łazienki, nowoczesne stanowiska do pielęgnacji noworodka, wydzielone stanowiska do porodów rodzinnych - tak już wkrótce ma wyglądać Oddział Położniczy w ostrowskim szpitalu. Jego modernizacja pochłonie 2,5 miliona złotych.

Jest już opracowany projekt architektoniczny, a rzeczoznawcy określają wartość całej inwestycji. Kapitalny remont kompleksu "Bloku Matki i Dziecka" rozpoczął się od uruchomienia nowoczesnego oddziału patologii noworodka. Młode mamy będą miały do dyspozycji dwuosobowe sale. Każdy pokój będzie miał osobną łazienkę, znikną ogólnodostępne toalety.

W salach znajdą się nowoczesne stanowiska do pielęgnacji noworodków. W sali porodowej zaplanowano trzy stanowiska porodowe, jedno wydzielone zostanie dla porodu rodzinnego. Jak podkreśla dyrektor szpitala Tomasz Gostomczyk oddział nie był modernizowany od momentu wybudowania szpitala - czyli blisko 30 lat.

Oddział ma być kameralny, przyjazny, "domowy", utrzymany w ciepłych kolorach, a przy tym nowoczesny i funkcjonalny. W tej chwili liczmy koszty całej modernizacji. Modernizacja oddziału ma szacunkowo kosztować 2,5 mln zł. Rozpocznie się jeszcze w tym roku, razem z termomodernizacją całego szpitala.

Oddział położniczy w "nowej szacie" ma być gotowy w pierwszym półroczu 2006 roku.
Jacob no está en línea   Reply With Quote
Old November 8th, 2005, 07:06 PM   #20
kaliszanin177
Księżniczka ;*
 
kaliszanin177's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Location: Londyn (Kalisz,Wrocław)
Posts: 2,843
Likes (Received): 2

Jezu jak widze Świątka na tych fotach uradowanego zwężeniem ulicy z 4 pasmowej w dwu pasmową i postawieniem ronda wielkości studzienki kanalizacyjnej to mnie krew Zalewa! Jacob zróbcie coś tam z nim :/....

A co do lodowiska to w ostrowie lodowiska nie bedzie bo "mądrzy" radni ostrowa odrzucili plan budowy tego obiektu w Ostrowie,...

a co do monitoringu w autobusach to w Kaliszu już od jakiegos czasu sa kamery ale tylko w nowych przegubowcach i w volviakach i chyba dabach i scaniach.. mysle ze to dobry pomysł bo teraz już te autobusy jakoś w środku wyglądają!
__________________
Kalisz Wrocław <--->Wrocław Kalisz
Kliknij Tu!!!!
Szczęśliwy tatuś :)
kaliszanin177 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement
 


Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffAll times are GMT +2. The time now is 02:49 PM.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11 Beta 4
Copyright ©2000 - 2019, vBulletin Solutions Inc.
vBulletin Security provided by vBSecurity v2.2.2 (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2019 DragonByte Technologies Ltd.
Feedback Buttons provided by Advanced Post Thanks / Like (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2019 DragonByte Technologies Ltd.

SkyscraperCity ☆ In Urbanity We trust ☆ about us