Київ-Сіті - обговорення | Kyiv-City - general discussion - SkyscraperCity
 

forums map | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Urban Ukraine > Будівництво та проекти / Construction Updates & Projects > Київ та Київська область | Kyiv and Kyiv region > Висотне будівництво

Висотне будівництво High-rise construction (above 100 meters or 30 floors)


Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.


Reply

 
Thread Tools
Old November 20th, 2005, 05:13 AM   #1
VelesHomais
Registered User
 
VelesHomais's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 18,948
Likes (Received): 5047

Київ-Сіті - обговорення | Kyiv-City - general discussion

Many of you remember, or not, that I posted a cities solution to growing need of office space in Kyiv, which was a business centre or a "skyscraper cluster" as we would say. There were proposals for it ever since late 90's. The location is the same, it's Rybalski island - but this project is for real. It has been said on national television that it has earned Presidents support.

Are you ready?

office space • Офісно-діловий комплекс – 2 000 000 м2
parking lots • Паркінг – 40 000 місць
hotel - 4 stars - • Готельний комплекс (4 зірки ) – 700 номерів
hotel - 3 stars - • Готельний комплекс (3 зірки ) – 1500 номерів
administrative space - • Адміністративний комплекс – 80 000 м2
trade space - • Торгівельний комплекс – 100 000 м2
sport-health space - • Спортивно-оздоровчий комплекс – 25 000 м2
movie theaters - • Кіноконцертний комплекс – 10 000 місць
museums - • Музей корпоративних колекцій – 12 000 м2

Which is just the beginning. The island will have it's own fully developed infrastructure, with underground metro, highways and even parks.

Kyiv was not the first one in this respect, but it will be the best one


What's important is that the project is not looking for investors, - it was investors who were looking for the project.

Additional and more thorough information. I'm not going to bother translating it.
Концепція розбудови Київського „Сіті-центру”
на території острова Рибальський
Необхідність побудови у Києві сучасного „Сіті-центру”

1. Наявність у практично всіх сучасних мегаполісах, світових та регіональних столиць відокремленого (локалізованого ) центру ділової активності („Сіті-центру” ) є не даниноюархітектурній моді, а суто прагматичним рішенням, яке дозволяє
* оптимізувати інфраструктуру і трафіки;
* створити привабливе середовище не тільки для ведення бізнесу, але й для постійного мешкання;
* зберегти історичні пам’ятки у їх природному оточенні, зелені зони, тощо
* і, головне, через все це створити справді довгострокову стратегію розвитку міста
2. Проблемою розбудови та розвитку „ділової” складової Києва є „точкова”, безсистемна офісна забудова, що призводить до:
* „перемішання” історично-значущої, житлової та офісної забудови, що погіршує естетику та ергономіку міста, а також умови як проживання, так і ведення бізнесу
* створення штучного інфраструктурного „голоду” та навіть колапсів при будівництві багатоповерхових офісних будівель в центральних районах міста
* створення проблем в комунікаційних зв’язках при будівництві офісних будівель в периферійних, а особливо – у віддалених від головних автомагістралей, аеропорту и т. п. периферійних районах міста
* створення додаткових трафіків між просторово відокремленими офісними центрами
* відсутність прозорих перспектив розвитку ділової частини міста в цілому

Оптимальність території Рибальського острова для побудови на ній сучасного „Сіті-центру”

1. Передумови та збереження історичної спадкоємності
* історично Київ формувався та розвивався як своєрідний „союз” трьох окремих, функціонально спеціалізованих частин: Старого Києва (Гори ) – як адміністративного центру, Печерську – як центру релігійно-духовного та Подолу („Місто Поділ” – саме герб (печатку магістрату ) цього міста – „Самостріл” з незрозумілої причини відображено на „Лядських воротах” на майдані Незалежності ) – як центру „ділової активності”, головним транспортним та торгівельним вузлом якого було гирло річки Почайної, яка з півдня межувала з територією сучасного Рибальського острова. Таким чином, з самих первісних часів виникнення Києва територію Рибальського острову було „відведено” під те, що сучасною мовою зветься „Сіті-центром”
2. Інфраструктурні передумови, переваги та вигоди саме території Рибальського острову
* компактність та достатність площі, причому також з огляду перспектив подальшого розвитку „Сіті-центру”
* розвинута транспортна інфраструктура та можливості її подальшого розвитку:
- залізничний міст на північній частині території острову з подальшою прибудовою станції та перспективою створення кільцевої міської залізниці (через Південний та Північний залізничні мости )
- комплексний автомобільно-метро-міст на південній частині території острову із „своєю” станцією метро та потужною автотранспортною розв’язкою
- Московський міст (1 км. на північ від території острову ) з прилеглою автотранспортною розв’язкою
- побудова транзитної автомагістралі через острів вздовж Дніпра та мосту, який з’єднуватиме цю магістраль з Набережним шосе на півдні, замкне єдину міську транспортну вісь „північ-південь”
- пряме з’єднання острову через новий міст метро з Дарницьким залізничним вокзалом та – через виїзд на Бориспільську трасу – з аеропортом
- можливість розбудови річкового порту

Опис концепції побудови „Сіті-центру” В підмурівок пропонованої концепції покладено ряд принципових положень:

1. Цілісність території як єдиного містобудівного комплексу
2. Функціональне та просторове зонування території
3. Єдиний багатоповерховий стилобат-подіум
4. Єдиний концентрований мультитранспортний вузол
5. Транзитна територія міського значення

Багаторівневий стилобат об’єднує споруди у цілісний містобудівний комплекс.

Перший, нижчий рівень стилобату є загальним для всього „Сіті-центру” рівнем інженерних комунікацій. На другому та третьому рівнях локалізовано автопаркінги з відповідними під’їздами та розв’язками (з одностороннім рухом ). Для офісних споруд також можливо використання під автопаркінг четвертого рівня, для інших цей рівень відведено під торгівельні, сервісні та інші об’єкти.

В торгівельно-рекреаційній зоні (ділянки В1 – В9 ) передбачено 2 рівні подіуму. Три рівні під ділянками D4, D6 та D8 (житловий комплекс ) забезпечує їх функціональне забезпечення і дає змогу „поступового спуску” до Дніпра. Загальною функцією стилобату є також забезпечення транзитної транспортної функції, системи зручних під’їздів до окремих будівель та можливість виїзду спеціального транспорту (пожежного, санітарного, тощо ) на поверхню подіуму. Поверхня подіуму – пішохідна (в перспективі можливе використання „внутрішнього” екологічно-чистого транспорту ) і являє собою частково озеленену (парк, бульвар, алеї, точкове озеленення ) спільну для всього „Сіті-центру” просторову одиницю.

Концепція „Сіті-центру” передбачає функціональне зонування території. Головну формоутворюючу функцію несе офісний та офісно-торгівельний комплекс – конгломерат офісних будівель (С1, С5, С7, С2, С4, С6, С8, D1, D3, D5, D7, D9, D11, B10, B11, D13, D12, D14 ). Загалом це близько 2 млн. м2 площі. Згідно з розрахунками окупність будівництва офісних приміщень 3 – 4 роки. Територіальна, конструктивна та комунікаційна складові дозволяють будувати високі та надвисокі офісні споруди від 45 до 120 поверхів, чим забезпечується висока щільність забудови і високоефективне використання інфраструктури. Забудову планується здійснювати на протязі багатьох років „за необхідності”. При цьому єдиним обмеженням творчої фантазії архітекторів буде Кодекс забудови, фіксуючий єдиний цілісний образ „Сіті-центру”, відповідно до якого кожний сегмент відведено під певну поверховість та об’єм майбутньої будівлі.

Вздовж внутрішньої гавані планується побудувати 3 – 4-х поверхові ділянки з торгівельною функцією (А1 та А3 ) та спортивно-оздоровчій комплекс – басейни, спортивні та тренажерні зали, криті корти, тощо (А5 та А7 ). На гавань орієнтований також розміщений вздовж всієї її берегової смуги парк з кіноконцертним комплексом (В9 ). Ділянки А2, А4, та А6 відведено під торгівельно-офісні будівлі та адміністративний центр (мерію). Ділянку А8 зарезервовано під будівництво „Музею корпоративних колекцій” (див. Додаток 1 ).

Біля перешийку південно-західного мису (на початку паркової зони ) зарезервоване зручне місце під можливе будівництво храму (див. Додаток 2).

Вздовж транспортної магістралі, яка пролягатиме в тунелі в стилобатній частині, буде організований пішохідний бульвар, доповнений „внутрішнім” ландшафтним парком, який планується розбити на території ділянок В1, В3, В5 та В7. Ділянки В2, В4, В6 та В7 відведено під будівництво торгівельно-розважальних закладів (ресторани, кав’ярні, паби, клуби, спеціалізовані крамниці, тощо ) – забудови переважно не більше 4 поверхів з відкритими терасами – з відтворенням образності з елементами „ретро” задля створення затишно-домашньої атмосфери.

Готелі: на ділянках С3 та D2 пропонується збудувати два 3-х зіркових готелі на 4 570 номерів, а на ділянці D10 – 4-х зірковий готель на 2 240 номерів. В кожному з готелів додатково передбачено приміщення під ресторани, бари, центри сервісного обслуговування, тощо.

Вздовж Дніпра планується побудувати житлові комплекси типу „апартамент” (ділянки D4, D6 та D8 ) – як наймане доходне житло з розвинутою системою обслуговування.

Поблизу залізничної станції можливо будівництво окремого підземно-надземного автопаркінгу.

Переваги та вигоди пропонованої концепції побудови „Сіті-центру”

1. Комплексне вирішення проблеми розбудови та розвитку „ділової” складової міста на багато років вперед, концентрація та локалізація офісної забудови
2. Цілеспрямована капіталізація території, з багаторічною перспективою поступового розвитку
3. Комплексне вирішення наявних проблем підтримання та подальшого розвитку транспортної інфраструктури Києва та таких проблем, які мають виникнути найближчим часом за існуючої моделі офісної розбудови. Створення насиченого транспортного перехрестя саме „там, де потрібно”, тобто у діловій частині міста, „розвантаження” історичних та житлових територій.
4. Багаторівневе рішення, підйом відмітки на рівень 10 – 15 метрів
Переваги та вигоди:

* організація системи підземних колекторів
* організація локальних «цільових» місць паркування
* організація підземних адресних та транзитних автомагістралей, поїздів та виїздів
* організація одностороннього руху транспорту
* організація єдиного підземного пішохідного простору на верхньому підземному рівні з торговельними рядами й вхідними групами
* організація єдиного пішохідного простору на поверхні, яка перемежатиметься системою бульварів з «екологічним» внутрішнім транспортом
* організація системи парків та зелених зон
5. Подальше „розвантаження” Хрещатику шляхом переносу частини адміністративних закладів з нього та прилеглих кварталів на територію „Сіті-центру”, що дозволить передивитись (точніше, створити ) завершену концепцію „мейн-стріт” Києва як справді культурно-рекреаційного та розважального центру (театри, кінотеатри, готелі, кафе, ресторани, парки, сквери, пішохідні зони, тощо )

Додаток 1


„МУЗЕЙ КОРПОРАТИВНИХ КОЛЕКЦІЙ”
Київського „Сіті-Центру”

1. Ідея:
* створення для міста „Супер-третьяковської галереї” за принципом об’єднання зусиль багатьох „Третьякових”;
* створення музею як „живої істоти” – такої, що постійно розвивається та росте за рахунок як поповнення колекцій, так і поповнення рядів самих колекціонерів-учасників;
* створення музею як „істоти із свободою волею” – ніхто заздалегідь не може передбачити, що саме колекціонує наступний колекціонер-учасник.

2. Передумови:
на сьогодні стало звичним, тобто модним явищем, коли респектабельні корпорації, банки та (або ) їх топ-менеджери та власники збирають тематичні колекції, які з багатьох міркувань (корпоративні та власні амбіції, просування бренду, суто духовні потреби „поділитися” враженнями та втіхою з ближніми ) час від часу експонуються для широкого показу. Київський „Сіті-центр” з часом неодмінно стане місцем великої концентрації таких приватних та корпоративних колекцій, кожну з яких треба буде окремо зберігати (створюючи відповідні умови збереження ), охороняти та – час від часу – шукати шляхи та способи публічного експонування. Створення єдиного „музею корпоративних колекцій” не зніме всі ці проблеми, але й створить цілу низку додаткових виграшів та переваг.
3. Виграші та переваги:
* переваги для міста та його мешканців – дивись пункт 1 („Ідея” ).
* переваги для інвесторів „Сіті-центру” – додаткова „капіталізація” вкладень через підвищення рівня елітарності місця – перш за все, за рахунок тих виграшів та переваг, які отримають їх майбутні клієнти (покупці ).
* переваги для бізнесу:
- дивись пункт 2 („Передумови” );
- всі колекції, які експонуватимуться в музеї, залишаються приватною власністю їх володарів;
- створення музею як „елітного клубу” керманичів великого бізнесу, який:
* об’єднує їх за принципом „хобі”;
* стимулює їх амбіції;
* сприяє приєднанню нових членів через одне тільки бажання стати учасниками такого клубу;
* є ні чим іншим, як витонченим маркетинговим ходом, засобом створення нових „інформаційних приводів”, тощо.
4. Додаткові можливості:
Крім особистої колекції (і навіть за її відсутності ), той чи інший власник (банк, корпорація, тощо ) може також:
а) спонсорувати та організовувати показ тематичних експозицій з колекцій різних музеїв світу;
б) спонсорувати та організовувати обмін чи просто показ колекцій, зібраних у „хед-офісах” чи філіях своєї організації;
в) спонсорувати та організовувати обмін чи просто показ колекцій організації-партнерів, тощо.

Додаток 2

Концепція Православної церкви
на території Київського „Сіті-Центру”
2 варіанти

1-ий варіант

Церква Пресвятої Богородиці („Десятинна” )

1. Ідея
„Зняти” проблему „відбудови” Десятинної церкви, зберегти історичний фундамент та історичне місце, яке на сьогодні не є оптимальним для будівництва. Проекти побудови цієї церкви вже розроблено.
Крім того, сама історична назва церкви є свого роду алюзією на ділові стосунки, що виглядає доречним з огляду на призначення самого місця.
Можна також певною мірою зберегти відображені в назві принципи побудови, наприклад: 1/10 коштів на будівництво – з бюджету країни, 1/10 – з бюджету Києва, 1/10 – Церкви и т. д. Нарешті, 1/10 – від народних пожертв.

2-ий варіант

Церква Віри, Надії та Любові („Нова Софія” ) – пере-відтворення у первісному вигляді храму св. Софії Константинопольській

1. Ідея
Однією з геополітичних проблем Православ’я починаючи з 1453 р. є втрата її святині й матеріального символу – храму св. Софії Константинопольській, яка стала мусульманською мечеттю. У середньовіччі це могло б спричинити „хрестовий похід” за її визволення. В 21-у сторіччі пропонується новий «modus operandi» – не відвоювання земель заради звільнення святині, а її пере-відтворення з залишанням «невірним» тільки „фізичної оболонки”. Таке пере-відтворення є свого роду символом перемоги Віри над мирською суєтою та духовного відродження України як нового центру Православ’я.
2. Місто
Єдиною безперервною, тобто істиною історією Києва є його історія як одного з головних центрів Православ’я. Ми робимо заявку на перетворення його у головний центр Східного Християнства.
3. Місце
Ще княгиня Ольга порівнювала гавань у гирлі Почайній (а саме це місце відведено як потенційне для будівництво храму ) з бухтою „Золотий Ріг”, на берегу якої й стоїть „Айа-Софія”.
__________________
Операція И - 19.3.15

ovnours, petersgriff liked this post

Last edited by VelesHomais; November 20th, 2005 at 05:41 AM.
VelesHomais no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement
 
Old November 20th, 2005, 05:27 AM   #2
MIMICA
Registered User
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 3,003
Likes (Received): 4

It looks awesome!

If Kyiv builds this business center, it might have the best skyline in Eastern Europe.
MIMICA no está en línea   Reply With Quote
Old November 20th, 2005, 05:29 AM   #3
ahsm
Registered User
 
ahsm's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 676
Likes (Received): 16I can't believe this! IT IS AMAZING!!! OH MY GOD! BEAUTIFUL!ahsm no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement
 
Old November 20th, 2005, 05:34 AM   #4
Pavlo
Старий Мейсон
 
Pavlo's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Location: Lviv
Posts: 5,305

OMFG GTFO GIVE ME SOME AIR

Pavlo no está en línea   Reply With Quote
Old November 20th, 2005, 05:36 AM   #5
MIMICA
Registered User
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 3,003
Likes (Received): 4

It reminds me of Sydney.
MIMICA no está en línea   Reply With Quote
Old November 20th, 2005, 05:39 AM   #6
ahsm
Registered User
 
ahsm's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 676
Likes (Received): 16

No, it reminds of you AMAZING!
ahsm no está en línea   Reply With Quote
Old November 20th, 2005, 05:40 AM   #7
Pavlo
Старий Мейсон
 
Pavlo's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Location: Lviv
Posts: 5,305

Wait I am not done

Pavlo no está en línea   Reply With Quote
Old November 20th, 2005, 10:01 AM   #8
Bolik
Registered User
 
Bolik's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Moscow
Posts: 3,233
Likes (Received): 584

remind me chicago! AON centre in to left! Its crazy project!!!!!!!!!!
Bolik no está en línea   Reply With Quote
Old November 20th, 2005, 11:28 AM   #9
Singidunum
Grad Oblakodera
 
Singidunum's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Beograd
Posts: 35,932
Likes (Received): 17214

Wow if this is the real rendering and if it gets built Kyiv will have one of the best skylines in Europe. It reminds me of Chicago as well in several buildings.
__________________
Like Skyscrapercity Serbian Forum on Facebook

Potpišite peticiju protiv rušenja Generalštaba!
Singidunum no está en línea   Reply With Quote
Old November 20th, 2005, 02:04 PM   #10
DocentX
Registered User
 
DocentX's Avatar
 
Join Date: Apr 2003
Location: Warsaw
Posts: 7,088
Likes (Received): 3096

Amazing !!!!I wish You good luck with the project !!!
__________________
'Dream as if you'll live forever - live as you'll die today'
DocentX no está en línea   Reply With Quote
Old November 20th, 2005, 04:00 PM   #11
DeNi$
Registered User
 
DeNi$'s Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,184
Likes (Received): 17848

И когда это чудо построят?В 22 веке?
DeNi$ no está en línea   Reply With Quote
Old November 20th, 2005, 04:02 PM   #12
VelesHomais
Registered User
 
VelesHomais's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 18,948
Likes (Received): 5047

Начнут скорей всего в 2006. Точнее можно сказать что подготовительные работы уже давно идут. Расчищают местность от старых складов, фабрик. Это касается не только острова а и прилегающей местности на верхнем Подоле - "Теличка".
__________________
Операція И - 19.3.15
VelesHomais no está en línea   Reply With Quote
Old November 20th, 2005, 04:11 PM   #13
DeNi$
Registered User
 
DeNi$'s Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,184
Likes (Received): 17848

Quote:
Originally Posted by Pan_Stanislav
Начнут скорей всего в 2006. Точнее можно сказать что подготовительные работы уже давно идут. Расчищают местность от старых складов, фабрик. Это касается не только острова а и прилегающей местности на верхнем Подоле - "Теличка".

Мне кажеться там строят вот это http://novostrojka.com/articles/278/0/93/. планируют начать в конце 2005 - начале 2006 г., а завершить - в 2008г.А эту красоту мы ещё нескоро увидим.
DeNi$ no está en línea   Reply With Quote
Old November 20th, 2005, 04:15 PM   #14
Koniaczeq
Registered User
 
Koniaczeq's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Katowice, Muchowiec
Posts: 4,196
Likes (Received): 526

There is smth in this project that i dont like, those skyscrapers are strange. But idea and place (island) are very good !
__________________
"apple pie"
Koniaczeq no está en línea   Reply With Quote
Old November 20th, 2005, 04:15 PM   #15
Tomesh
insatiable
 
Tomesh's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: London|Warsaw
Posts: 309
Likes (Received): 0

wow that is absolutely amazing - nothing else

would the proposed 400 m tower be part of this ?
Tomesh no está en línea   Reply With Quote
Old November 20th, 2005, 04:19 PM   #16
VelesHomais
Registered User
 
VelesHomais's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 18,948
Likes (Received): 5047

Quote:
Originally Posted by DeNi$
Мне кажеться там строят вот это http://novostrojka.com/articles/278/0/93/. планируют начать в конце 2005 - начале 2006 г., а завершить - в 2008г.А эту красоту мы ещё нескоро увидим.
Правильно, так это одно и тожее. Просто "Киевские ворота" является первым этапом. А далее так и сказано "Киев-Сити будет построен в районе Рыбальского полуострова. " а рыбальский полуостров это то что мы видим наверху

Тоесть естественно всё вместе оно не будет строится уже в 2006. Это будет поэтапное строительство. Начиная с Киевских ворот.
__________________
Операція И - 19.3.15
VelesHomais no está en línea   Reply With Quote
Old November 20th, 2005, 04:20 PM   #17
VelesHomais
Registered User
 
VelesHomais's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 18,948
Likes (Received): 5047

Quote:
Originally Posted by Tomesh
wow that is absolutely amazing - nothing else

would the proposed 400 m tower be part of this ?
No, but it will be seen on the skyline together with it. The 400m tower will have it's own little area, as it will be sort of symbolic. Like a landmark.

__________________
Операція И - 19.3.15
VelesHomais no está en línea   Reply With Quote
Old November 20th, 2005, 04:53 PM   #18
3tmk
Rusty Robot
 
3tmk's Avatar
 
Join Date: Nov 2002
Location: Floor 7½
Posts: 10,774

Hooooly shit!

goddamn! putain le truc de fou!
I can't believe this thing, it's friggin amazing! The rendering looks incredible.
Are all of those buildings finalized and all, or is it just an aspect of what it could look like, and we don't know yet the small details?
In any case, I'm still in awe. After going through the Dubai forums with my eyes all opened saying 'wow' on every thread, now this made me fall off my chair!
Good Job Kyiv!
__________________
3tmk no está en línea   Reply With Quote
Old November 20th, 2005, 05:12 PM   #19
Football Rules
BANNED
 
Join Date: Jan 2005
Location: Ηa rλnsie ka?
Posts: 1,203
Likes (Received): 2

Wow
Spectacular!
This has to be like the first time in World History where you could acctually plan a skyline before hand.
Absolutely beautiful. It'll take a few years for it to complete and i'm sure it'll look incredible.
Football Rules no está en línea   Reply With Quote
Old November 20th, 2005, 05:46 PM   #20
VelesHomais
Registered User
 
VelesHomais's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 18,948
Likes (Received): 5047

This is apparently the project that has won. I'm not going to go as far as stating that there won't be any changes made, but every building is already designed, it's not just a concept. I watched a tv program with the coordinating architect.
__________________
Операція И - 19.3.15
VelesHomais no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement
 


Reply

Tags
city

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
НСК Олімпійський | Olympic National Sports Complex | 70050 мicць | 2011 VelesHomais Інфраструктура та транспорт 12780 March 15th, 2019 02:01 PM


All times are GMT +2. The time now is 04:24 AM.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11 Beta 4
Copyright ©2000 - 2019, vBulletin Solutions Inc.
vBulletin Security provided by vBSecurity v2.2.2 (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2019 DragonByte Technologies Ltd.
Feedback Buttons provided by Advanced Post Thanks / Like (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2019 DragonByte Technologies Ltd.

SkyscraperCity ☆ In Urbanity We trust ☆ about us