[Warszawa] Budowa Arkadii - info i zdjecia !! - SkyscraperCity
 

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Inwestycje ukończone


Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.


Reply

 
Thread Tools
Old March 24th, 2003, 03:32 PM   #1
martin
Registered User
 
martin's Avatar
 
Join Date: Sep 2002
Posts: 7,279
Likes (Received): 1029

[Warszawa] Budowa Arkadii - info i zdjecia !!

Informacje z placu budowy
Na budowie "Arkadii" roboty fundamentowe zostały prawie zakończone. Trwają prace na poziomie -2 i -1 (parkingi). Częściowo wylano słupy stropowe i stropy na tych poziomach, drogę serwisową (logistyczną) i rampę między parkingami. W tej chwili są też wykonywane klatki schodowe, szyby windowe, kolejne zbiorniki spryskiwaczy do systemu przeciwpożarowego i zbiorniki retencyjne. W celu ukazania skali i dynamiki, z jaką realizowany jest projekt warto nadmienić, że w obecnej chwili na placu budowy "Arkadii" pracuje jednocześnie aż 11 dźwigów wieżowych, co niewątpliwie nie miało jeszcze miejsca na warszawskich placach budowy. Wszystkich, którzy chcą prześledzić kolejne etapy budowy centrum zapraszamy na naszą stronę firmową www.cefic.pl (FIRMA/ INFORMACJE DLA PRASY/ ARKADIA), gdzie można znaleźć zdjęcia z placu budowy z ostatnich kilku miesięcy.

Powierzchnia wynajęta, stawka czynszu
Do chwili obecnej zostało wynajęte 64% powierzchni handlowej "Arkadii". Zważywszy na bieżącą sytuację gospodarczą (ogólna stagnacja) i na fakt, że do otwarcia obiektu pozostało jeszcze ponad półtora roku jest to niewątpliwie bardzo dobry wynik. Do największych firm, które zdecydowały się do tej chwili na powierzchnię w "Arkadii" należą m.in.: Carrefour, Ciemna City, Media Markt, Giacomelli Sport, Galeria Centrum, Leroy Merlin, Reserved, New Yorker, Epik, Smyk, Zara, Tubus, Benetton, Sephora, Euro Rtv Agd, Carry.
Opłata czynszowa za lokal o przeciętnej powierzchni ok. 150 mkw kształtuje się na poziomie 50 euro/ 1 mkw/ 1 miesiąc. Oczywiście stawka za metr zależy głównie od lokalizacji sklepu w centrum, powierzchni, czy branży.

"Arkadia II" - uściślenie informacji
Termin "Arkadia II" określa dwie następne fazy projektu "Arkadii" - budowę budynku biurowo hotelowego (faza II) i osiedla mieszkaniowego (faza III). Ze względu na to, że zależy nam na tym, aby oba te projekty były realizowane w podobnym czasie (bez zbędnego opóźniania zakończenia wszystkich trzech faz), zawarliśmy oba te projekty pod wspólną nazwą. W związku z tym staramy się znaleźć takiego inwestora lub dwóch inwestorów na poszczególne fazy, którzy by byli zainteresowani jak najszybszym ukończeniem pozostałych dwóch etapów zabudowy wokół Arkadii.

Obydwa te projekty będą dopełnieniem koncepcji stworzenia wyjątkowego projektu, jakim jest Centrum Handlu i Rozrywki "Arkadia" w myśl hasła "ARKADIA - MIASTO W MIEŚCIE". Dopiero po ukończeniu wszystkich trzech etapów będzie można nazwać "Arkadię" obiektem IV generacji.

W obecnej sytuacji rynkowej przy bardzo silnej konkurencji i bliskim nasyceniu się rynku podobnymi obiektami (głównie II i III generacji) oprócz dobrej lokalizacji tylko taki wielofunkcyjny i oryginalny projekt może zapewnić w przyszłości sukces rynkowy i stałą przewagę konkurencyjną nad "graczami" rynkowymi.

Grupa ERE specjalizuje się i powstała w celu budowania centrów handlowych i handlowo-rozrywkowych, zdobywając na tym polu duże doświadczenie i dogłębną wiedzę. Z tego prostego powodu chce sprzedać kolejne fazy projektu inwestorowi, który się specjalizuje w takich projektach. W obecnej chwili jest kilka firm zainteresowanych pozyskaniem tych atrakcyjnych terenów pod te inwestycje. Ze względu na dobro prowadzonych negocjacji handlowych pozostaje to na razie tajemnicą.

Do sprzedania są obydwie działki (razem lub osobno) z uzyskanymi pozwoleniami na budowę i gotowymi projektami. Projekty opracowane zostały przez Biuro Projektów Architektonicznych s.c. z Warszawy, RTKL International Ltd. i Beg Ingenierie Polska.

Na działce 1ha wydane jest pozwolenie na budowę na obiekt o przeznaczeniu biurowo-hotelowym. Budynek może mieć 22 kondygnacje (w tym dwie podziemne), ok. 40 tys. mkw powierzchni biurowej i hotelowej łącznie z powierzchniami wspólnymi, 2,4 tys. mkw powierzchni handlowej i 412 miejsc parkingowych.

Na działce 3ha może powstać nowoczesne osiedle mieszkaniowe składające się z dziesięciu budynków zawierających 339 apartamentów o łącznej powierzchni 36 tys. mkw. Osiedle będzie również posiadało parkingi naziemne i podziemne na 487 miejsc.

Elektroniczny system zliczania i oceny przepływu klientów Foot Fall
Współpraca z firmą Foot Fall
Do obecnej chwili elektroniczny system mierzenia przepływu klientów Foot Fall został zainstalowany prawie we wszystkich centrach należących do Grupy ERE i zarządzanych przez Cefic. System odznacza się bardzo dużą stabilnością i elastycznością, umożliwiając szeroką analizę i robienie szczegółowej statystyki odwiedzin w danym centrum.

Instalacja systemu w "Arkadii"
W związku ze sprawdzeniem się systemu w kilku centrach i wręcz modelowymi stosunkami z firmą Foot Fall planujemy zainstalowanie tego systemu także w "Arkadii". Będzie to nie lada wyzwanie, ponieważ projekt ten jest o wiele bardziej skomplikowany niż poprzednie. "Arkadia" będzie miała 4 wjazdy i 3 wyjazdy z parkingów dla klientów i 2 podstawowe wejścia. Poza tym w samym środku obiektu w sześciu miejscach będą się znajdować schody ruchome pomiędzy poszczególnymi piętrami. Oprócz tego trzy dwupoziomowe sklepy wyposażone będą również we własne schody ruchome.ZDJECIA Z BUDOWY

http://www.cefic.pl/arkadia/galery_pl.html

brawo dla inwestora za pomysł, brakuje mi tylko zdjęcia panoramicznego by było widać cały teren choc trudno go zlapac jednym zdjeciem, te zdjecia sa w zbyt duzym powiekszeniu i pokazuja konkretne miejsca ale i tak super
martin no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement
 
Old March 24th, 2003, 03:57 PM   #2
Eustachy
Guest
 
Posts: n/a
Likes (Received):

Ja jak zwykle nie w temacie... jak Arcadia ma w koncu wygladac ? Jakies renderingi moze ?
  Reply With Quote
Old March 24th, 2003, 04:16 PM   #3
martin
Registered User
 
martin's Avatar
 
Join Date: Sep 2002
Posts: 7,279
Likes (Received): 1029to widok od ronda Babka, po lewej stronie przy ulicy i po czesci na miejscu tego zielonego skwerku powstanie 20 pietrowy budynek biurowo-hotelowy ktorego renderingu nie mam, a za centrum( za zielonym, bo na dachu sa ogrody) powstanie zabudowa mieszkaniowa
martin no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement
 
Old March 24th, 2003, 04:25 PM   #4
Eustachy
Guest
 
Posts: n/a
Likes (Received):

no... prezentuje sie całkiem ciekawie...
  Reply With Quote
Old March 24th, 2003, 04:28 PM   #5
YaroS
Registered User
 
Join Date: Oct 2002
Location: Warsaw
Posts: 745
Likes (Received): 25

Arkadia

Artykuł z dzisiejszej Rzepy:


Inwestycja przy rondzie Babka Będ± handel i rozrywka, bez mieszkań, biur i hotelu

Dwie Arkadie do wzięcia

Grupa ERE, która buduje centrum handlowo-rozrywkowe Arkadia, rezygnuje z czę¶ci planowanej inwestycji. Deweloper postanowił, że na terenie między rondem Babka a Dworcem Gdańskim wybuduje 287 tys. mkw. powierzchni "¶wiata zakupów", ale nie zainwestuje w dwie kolejne fazy przedsięwzięcia - Arkadię II i III, czyli czę¶ć biurowo-hotelow± oraz mieszkaniow±.

Obecnie na budowie Arkadii handlowo-rozrywkowej roboty fundamentowe zostały prawie zakończone. - Trwaj± prace na poziomie -2 i -1, gdzie będ± parkingi. Czę¶ciowo wykonano słupy stropowe i stropy na tych poziomach, drogę serwisow±, rampę między parkingami - informuje Michał Pielat, specjalista ds. PR w Cefic Polska, firmie organizuj±cej proces budowy i komercjalizuj±cej Arkadię. - W tej chwili s± też wykonywane m.in. klatki schodowe i szyby windowe. Na placu budowy pracuje jednocze¶nie 11 dĽwigów wieżowych.

Jak informuje inwestor, obecnie zostało wynajęte 64 proc. powierzchni handlowej Arkadii. Do największych firm, które na półtora roku przed otwarciem zdecydowały się na powierzchnie w Arkadii, należ±.: Cinema City, Media Markt, Carrefour, Giacomelli Sport, Galeria Centrum, Leroy Merlin, Reserved, Empik, Smyk, Zara, Cubus, Benetton, New Yorker, Sephora, Euro RTV AGD, Carry.

Opłata czynszowa za lokal o powierzchni 150 mkw. kształtuje się ¶rednio na poziomie 50 euro za 1 mkw. na miesi±c. Termin otwarcia centrum wyznaczono na jesień 2004 r. Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na 270 mln euro.

Rezygnacja

Oprócz Arkadii handlowo-rozrywkowej ERE miało w planach dwie następne fazy przedsięwzięcia: Arkadię II - budynek biurowo-hotelowy, położony na działce 1 ha przy samym rondzie Babka, oraz Arkadię III - osiedle mieszkaniowe usytuowane na działce 3-hektarowej, przy Dworcu Gdańskim. Jak mówił inwestor, te dwie Arkadie miały być dopełnieniem koncepcji zabudowy, w my¶l hasła "Arkadia - miasto w mie¶cie".

Teraz wiadomo jednak, że ERE chce się pozbyć terenów pod mieszkaniówkę i hotel. Nie ma więc pewno¶ci, czy ideę firmy zechce realizować kolejny wła¶ciciel gruntu. Dlaczego inwestor Arkadii zmienił palny?

- Grupa ERE specjalizuje się w budowaniu centrów handlowych i handlowo-rozrywkowych, zdobywaj±c na tym polu duże do¶wiadczenie. Z tego prostego powodu chce sprzedać kolejne fazy projektu firmom, które się specjalizuj± w budowaniu osiedli mieszkaniowych i budynków biurowo-hotelowych - wyja¶nia lakonicznie Michał Pielat. Przyznaje jednak, że nie bez znaczenia jest obecna dekoniunktura.

Oferta

Jak twierdzi inwestor Arkadii, ma już kilka firm zainteresowanych pozyskaniem tych atrakcyjnych działek obok powstaj±cego centrum. Nie chce jednak ujawnić ich nazw "ze względu na dobro prowadzonych negocjacji".

Co jest do wzięcia obok Dworca Gdańskiego? Obydwa tereny z gotowymi projektami i uzyskanymi pozwoleniami na budowę. Dla działki o powierzchni 1 ha wydane zostało pozwolenie na budowę obiektu biurowego, z możliwo¶ci± zaadaptowania go na działalno¶ć hotelarsk±. Budynek może mieć 22 kondygnacje, w tym dwie podziemne. Przewidziano w nim ok. 40 tys. mkw. powierzchni biurowej i 2400 mkw. powierzchni handlowej oraz 412 miejsc parkingowych.

Natomiast na działce 3-hektarowej miałoby powstać osiedle mieszkaniowe, składaj±ce się z dziesięciu budynków z parkingami podziemnymi i naziemnymi (w sumie 339 apartamentów o ł±cznej powierzchni 32 tys. mkw.). Zaplanowano też powierzchnię handlow± - ok. 4000 mkw. i 487 miejsc parkingowych.

Czy łatwo będzie inwestorowi sprzedać tak± nieruchomo¶ć? Jak± warto¶ć może mieć transakcja? Wła¶ciciel milczy. Analitycy twierdz± jednak, że odwleczenie w czasie sprzedaży mogłoby być korzystniejsze z punktu widzenia wła¶ciciela.

Ceny gruntów komercyjnych o dużej powierzchni, 1 - 1,5 ha, zlokalizowanych w Warszawie, poza centrum i przygotowanych pod inwestycje, kształtuj± się na poziomie ok. 200 - 300 dol. za 1 mkw. - Z tego co wiem, grunt pod Arkadię był kupiony za ok. 130 dol. za metr. Gdyby jednak wła¶ciciel chciał teraz sprzedać czę¶ć terenu wraz z pozwoleniem na budowę, to cena byłaby wyższa. Potencjalny nabywca nie ponosi bowiem m.in. ryzyka, że miasto nie zgodzi się na inwestycję - mówi Maciej Wójcikiewicz z Działu Wycen CB Richard Ellis. - Z drugiej strony, na kilka hektarów trudno będzie znaleĽć nabywcę, ze względu na słab± koniunkturę i sytuację gospodarcz±, która nie skłania do inwestycji. Moim zdaniem, sprzedaż mogłaby być korzystniejsza dla inwestora, gdyby pozbywał się terenów, gdy centrum handlowo-rozrywkowe Arkadia zacznie funkcjonować. Lokalizacja będzie wtedy już wykreowana, co spowoduje wzrost atrakcyjno¶ci, a co za tym idzie, również cen gruntów s±siaduj±cych.

Grażyna Błaszczak

Najważniejsza informacja to, że w planach jest budynek wysoki 22 kondygnacje miejmy nadzieję, że znajdzie się inwestor na budowę biurowca przy samym rondzie.
PZDR
YaroS no está en línea   Reply With Quote
Old March 24th, 2003, 04:35 PM   #6
adelmus
Guest
 
Posts: n/a
Likes (Received):

to prawda , wygląda nieźle . Mam nadzieje , że w rzeczywistości aranżacja zieleni będzie taka jak na renderze ....
  Reply With Quote
Old March 24th, 2003, 04:35 PM   #7
YaroS
Registered User
 
Join Date: Oct 2002
Location: Warsaw
Posts: 745
Likes (Received): 25

Tymon wrzuć ten post może do tego w±tku martina za póĽno się zorientowałem, że już podobny w±tek istnieje.
PZDR
YaroS no está en línea   Reply With Quote
Old March 24th, 2003, 04:52 PM   #8
martin
Registered User
 
martin's Avatar
 
Join Date: Sep 2002
Posts: 7,279
Likes (Received): 1029

jak sie wchodzi na strone www.cefic.pl to pojawia sie zdjecie wejscia glownego i widac ze to centrum a przynajmniej ta czesc gdzie glowne wejscie nie bedzie taka niska
martin no está en línea   Reply With Quote
Old March 24th, 2003, 04:58 PM   #9
martin
Registered User
 
martin's Avatar
 
Join Date: Sep 2002
Posts: 7,279
Likes (Received): 1029

to znaczy tam jest jak sie pominie intro rendering ale nie jest duzy i wyrazny bo jest przemieszany z innym, kiedys bylo troche inaczej ale widac ze ta niebieska czesc gdzie jest glowne wejscie ma ok. 10 pieter
martin no está en línea   Reply With Quote
Old March 24th, 2003, 05:01 PM   #10
behemot
przestrzeń-ludzie-miasto
 
behemot's Avatar
 
Join Date: Nov 2002
Location: Krakow
Posts: 30,081
Likes (Received): 36559

z dzisiejszej Rzeczpospolitej - Budownictwo, nieruchomosci

Grupa ERE, która buduje centrum handlowo-rozrywkowe Arkadia, rezygnuje z części planowanej inwestycji. Deweloper postanowił, że na terenie między rondem Babka a Dworcem Gdańskim wybuduje 287 tys. mkw. powierzchni "świata zakupów", ale nie zainwestuje w dwie kolejne fazy przedsięwzięcia - Arkadię II i III, czyli część biurowo-hotelową oraz mieszkaniową.

Obecnie na budowie Arkadii handlowo-rozrywkowej roboty fundamentowe zostały prawie zakończone. - Trwają prace na poziomie -2 i -1, gdzie będą parkingi. Częściowo wykonano słupy stropowe i stropy na tych poziomach, drogę serwisową, rampę między parkingami - informuje Michał Pielat, specjalista ds. PR w Cefic Polska, firmie organizującej proces budowy i komercjalizującej Arkadię. - W tej chwili są też wykonywane m.in. klatki schodowe i szyby windowe. Na placu budowy pracuje jednocześnie 11 dźwigów wieżowych.

Jak informuje inwestor, obecnie zostało wynajęte 64 proc. powierzchni handlowej Arkadii. Do największych firm, które na półtora roku przed otwarciem zdecydowały się na powierzchnie w Arkadii, należą.: Cinema City, Media Markt, Carrefour, Giacomelli Sport, Galeria Centrum, Leroy Merlin, Reserved, Empik, Smyk, Zara, Cubus, Benetton, New Yorker, Sephora, Euro RTV AGD, Carry.

Opłata czynszowa za lokal o powierzchni 150 mkw. kształtuje się średnio na poziomie 50 euro za 1 mkw. na miesiąc. Termin otwarcia centrum wyznaczono na jesień 2004 r. Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na 270 mln euro.

Rezygnacja

Oprócz Arkadii handlowo-rozrywkowej ERE miało w planach dwie następne fazy przedsięwzięcia: Arkadię II - budynek biurowo-hotelowy, położony na działce 1 ha przy samym rondzie Babka, oraz Arkadię III - osiedle mieszkaniowe usytuowane na działce 3-hektarowej, przy Dworcu Gdańskim. Jak mówił inwestor, te dwie Arkadie miały być dopełnieniem koncepcji zabudowy, w myśl hasła "Arkadia - miasto w mieście".

Teraz wiadomo jednak, że ERE chce się pozbyć terenów pod mieszkaniówkę i hotel. Nie ma więc pewności, czy ideę firmy zechce realizować kolejny właściciel gruntu. Dlaczego inwestor Arkadii zmienił palny?

- Grupa ERE specjalizuje się w budowaniu centrów handlowych i handlowo-rozrywkowych, zdobywając na tym polu duże doświadczenie. Z tego prostego powodu chce sprzedać kolejne fazy projektu firmom, które się specjalizują w budowaniu osiedli mieszkaniowych i budynków biurowo-hotelowych - wyjaśnia lakonicznie Michał Pielat. Przyznaje jednak, że nie bez znaczenia jest obecna dekoniunktura.

Oferta

Jak twierdzi inwestor Arkadii, ma już kilka firm zainteresowanych pozyskaniem tych atrakcyjnych działek obok powstającego centrum. Nie chce jednak ujawnić ich nazw "ze względu na dobro prowadzonych negocjacji".

Co jest do wzięcia obok Dworca Gdańskiego? Obydwa tereny z gotowymi projektami i uzyskanymi pozwoleniami na budowę. Dla działki o powierzchni 1 ha wydane zostało pozwolenie na budowę obiektu biurowego, z możliwością zaadaptowania go na działalność hotelarską. Budynek może mieć 22 kondygnacje, w tym dwie podziemne. Przewidziano w nim ok. 40 tys. mkw. powierzchni biurowej i 2400 mkw. powierzchni handlowej oraz 412 miejsc parkingowych.

Natomiast na działce 3-hektarowej miałoby powstać osiedle mieszkaniowe, składające się z dziesięciu budynków z parkingami podziemnymi i naziemnymi (w sumie 339 apartamentów o łącznej powierzchni 32 tys. mkw.). Zaplanowano też powierzchnię handlową - ok. 4000 mkw. i 487 miejsc parkingowych.

Czy łatwo będzie inwestorowi sprzedać taką nieruchomość? Jaką wartość może mieć transakcja? Właściciel milczy. Analitycy twierdzą jednak, że odwleczenie w czasie sprzedaży mogłoby być korzystniejsze z punktu widzenia właściciela.

Ceny gruntów komercyjnych o dużej powierzchni, 1 - 1,5 ha, zlokalizowanych w Warszawie, poza centrum i przygotowanych pod inwestycje, kształtują się na poziomie ok. 200 - 300 dol. za 1 mkw. - Z tego co wiem, grunt pod Arkadię był kupiony za ok. 130 dol. za metr. Gdyby jednak właściciel chciał teraz sprzedać część terenu wraz z pozwoleniem na budowę, to cena byłaby wyższa. Potencjalny nabywca nie ponosi bowiem m.in. ryzyka, że miasto nie zgodzi się na inwestycję - mówi Maciej Wójcikiewicz z Działu Wycen CB Richard Ellis. - Z drugiej strony, na kilka hektarów trudno będzie znaleźć nabywcę, ze względu na słabą koniunkturę i sytuację gospodarczą, która nie skłania do inwestycji. Moim zdaniem, sprzedaż mogłaby być korzystniejsza dla inwestora, gdyby pozbywał się terenów, gdy centrum handlowo-rozrywkowe Arkadia zacznie funkcjonować. Lokalizacja będzie wtedy już wykreowana, co spowoduje wzrost atrakcyjności, a co za tym idzie, również cen gruntów sąsiadujących.

Grażyna Błaszczak
behemot no está en línea   Reply With Quote
Old March 24th, 2003, 05:07 PM   #11
martin
Registered User
 
martin's Avatar
 
Join Date: Sep 2002
Posts: 7,279
Likes (Received): 1029

to juz od roku bylo wiadomo ze to nie ERE bedzie budowac tylko inwestor zewnetrzny, chyba jestesmy szybsi od prasy
martin no está en línea   Reply With Quote
Old March 24th, 2003, 06:04 PM   #12
Tymon reloaded
honorary member
 
Join Date: Aug 2002
Location: Krefeld
Posts: 368
Likes (Received): 1

<table cellpadding=4 cellspacing=0 width=98% class="quoteBox">
<td align=left valign=center> <smallfont> <b>Quote</B> <I>originally posted by YaroS </i></b> </smallfont> </td>
<tr><td align=left valign=top>Tymon wrzuć ten post może do tego w±tku martina za póĽno się zorientowałem, że już podobny w±tek istnieje.
PZDR</td></tr>
</table>

zalatwione!
__________________
Just because something is inactive doesn't mean it isn't being used. It just isn't doing anything at the moment. Free your mind.
Tymon reloaded no está en línea   Reply With Quote
Old March 24th, 2003, 07:01 PM   #13
Redhat
Guest
 
Posts: n/a
Likes (Received):

Czy ktos ma informacje na temat tego co jest grane po drugiej stronie ul.Slominskiego miedzy rondem Babka a budowa metra -stoi tam ogrodzenie?PZDR
  Reply With Quote
Old March 24th, 2003, 07:50 PM   #14
martin
Registered User
 
martin's Avatar
 
Join Date: Sep 2002
Posts: 7,279
Likes (Received): 1029mozesz to miejsce dokladniej wskazac na tej mapie ??
martin no está en línea   Reply With Quote
Old March 24th, 2003, 07:57 PM   #15
msweb
Registered User
 
Join Date: Jan 2003
Location: Warsaw
Posts: 240
Likes (Received): 0

To już będzie piąty MediaMarkt w Wawie :-)
Chyba też ma być kolejny w Miasteczku Wilanów
czyli razem będzie sześć już za jakiś czas :-)))))
msweb no está en línea   Reply With Quote
Old March 24th, 2003, 07:59 PM   #16
Redhat
Guest
 
Posts: n/a
Likes (Received):

To ogrodzenie znajduje sie mniejwiecej tam gdzie napis PRAGA.
  Reply With Quote
Old March 24th, 2003, 08:18 PM   #17
martin
Registered User
 
martin's Avatar
 
Join Date: Sep 2002
Posts: 7,279
Likes (Received): 1029

to tam maja zdaje sie budowac kilka apartamentowcow w tym dwa po pk. 17 pieter, inwestorem jest Echo, to chyba wlasnie tam, budowa powinna niedlugo ruszyc

ps. w MW nie bedzie Media Markt, wogole nie bedzie marketu, Kaczynski nie pozwoli i slusznie, choc to jedno co planowali to tylko kawalek byla market a reszte galerie i to bardzo ladne nie zaden blaszak ale i tego pewnie nie bedzie
martin no está en línea   Reply With Quote
Old March 24th, 2003, 09:46 PM   #18
msweb
Registered User
 
Join Date: Jan 2003
Location: Warsaw
Posts: 240
Likes (Received): 0

<table cellpadding=4 cellspacing=0 width=98% class="quoteBox">
<td align=left valign=center> <smallfont> <b>Quote</B> <I>originally posted by martin </i></b> </smallfont> </td>
<tr><td align=left valign=top>to tam maja zdaje sie budowac kilka apartamentowcow w tym dwa po pk. 17 pieter, inwestorem jest Echo, to chyba wlasnie tam, budowa powinna niedlugo ruszyc

ps. w MW nie bedzie Media Markt, wogole nie bedzie marketu, Kaczynski nie pozwoli i slusznie, choc to jedno co planowali to tylko kawalek byla market a reszte galerie i to bardzo ladne nie zaden blaszak ale i tego pewnie nie bedzie</td></tr>
</table>

To miał być bardzo innowacyjny i ekologiczny pasaż handlowy
polegający na tym, że sklepy będą rozrzucone na dużej
powieżchni tematycznie tworząc jakby styl sklepowy jak
w centru miasta. Z tego co mi wiadomo to w budowie tej
części handlowej nic się nie zmieniło - od początku nie miał
być to jakiś duży hipermarket, blaszak.
msweb no está en línea   Reply With Quote
Old March 25th, 2003, 12:00 AM   #19
Redhat
Guest
 
Posts: n/a
Likes (Received):

<table cellpadding=4 cellspacing=0 width=98% class="quoteBox">
<td align=left valign=center> <smallfont> <b>Quote</B> <I>originally posted by martin </i></b> </smallfont> </td>
<tr><td align=left valign=top>to tam maja zdaje sie budowac kilka apartamentowcow w tym dwa po pk. 17 pieter, inwestorem jest Echo, to chyba wlasnie tam, budowa powinna niedlugo ruszyc

ps. w MW nie bedzie Media Markt, wogole nie bedzie marketu, Kaczynski nie pozwoli i slusznie, choc to jedno co planowali to tylko kawalek byla market a reszte galerie i to bardzo ladne nie zaden blaszak ale i tego pewnie nie bedzie</td></tr>
</table>
Chyba ten projekt o ktorym myslisz bedzie realizowany troche "glebiej".W GW jest jego rendering i lokalizacja -ul Stawki/Pokorna/Inflancka wiec wydaje mi sie ze to bedzie cos innego.PZDR
  Reply With Quote
Old March 25th, 2003, 08:23 AM   #20
wirus
Guest
 
Posts: n/a
Likes (Received):

Przejeżdzam tam codziennie i tempo budowy naprawde jest niezle. Doliczylem sie chyba 10 albo 11 pracujących dźwigów. Robole sie uwijają. Mają problemy z wjazdami i wyjazdami na budowe. Kiedy wyjezdzali kolo Powązek to ich zaczely gliny lapac za przekroczenie masy pojazdów)
  Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement
 


Reply

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffAll times are GMT +2. The time now is 12:56 PM.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11 Beta 4
Copyright ©2000 - 2019, vBulletin Solutions Inc.
vBulletin Security provided by vBSecurity v2.2.2 (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2019 DragonByte Technologies Ltd.
Feedback Buttons provided by Advanced Post Thanks / Like (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2019 DragonByte Technologies Ltd.

SkyscraperCity ☆ In Urbanity We trust ☆ about us