[Kalisz] Stadion na 8 tys. miejsc - SkyscraperCity
 

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Wielkopolska, Kujawy, Lubuskie

Wielkopolska, Kujawy, Lubuskie » Bydgoszcz | Poznań | Toruń


Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.


Reply

 
Thread Tools
Old June 30th, 2006, 12:54 PM   #1
kaliszanin177
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 2,843
Likes (Received): 2

[Kalisz] Stadion na 8 tys. miejsc

W dniu wczorajszym odbyła się na sali konferencyjnej kaliskiego OSRiR konferencja poswięcona modernizacji obiektów sportowych w Kaliszu, w tym stadionu miejskiego przy ul. Łódzkiej. Dzis zapowiadany wywiad z obecnym na tym spotkaniu prezesem KKS-u 1925 Kalisz Piotrem Koscielnym

1. Czego konkretnie dotyczyła wczorajsza konferencja?

Było to spotkanie zwołane przez Prezydenta miasta, a majace na celu zapoznanie przedstawicieli częsci klubów i zwiazków sportowych z naszego miasta z wybranym w drodze przetargu projektem na rozbudowę obiektów rekreacyjno -sportowych przy ul. Łódzkiej.

2. Czego można się spodziewać po dzisiejszej konferencji?

Najważniejsze jest, że prace nad tym projektem przez wielu uważanym za nierealnym do zrobienia w Kaliszu ida do przodu. Na konferencji obecni byli zwycięzcy przetargu - architekci ze szczecińskiej firmy Arkada, którzy na przygotowanej całosciowej prezentacji pokazywali poszczególne elementy obiektów, a następnie dyskutowano nad ewentualnymi poprawkami. Mnie osobiscie najbardziej interesowały sprawy zwiazane ze stadionem głównym i obiektami piłkarskimi.

3. Jakie zmiany przewiduje projekt modernizacji stadionu przy ul. Łódzkiej?

Oczywiste, że kaliskich kibiców najbardziej interesuje główny obiekt, jednak musimy pamiętać, że projekt dotyczy całosci terenów sportowych przy Łódzkiej od budynków poczynajac, na kortach tenisowych kończac. Mam nadziej, że możecie to zobaczyć obok -na zdjęciu projektu. Co do samego stadionu: obiekt prezentuje się znakomicie, pojemnosć ok. 8.000 miejsc siedzšcych (krzesełka), trybuna wschodnia (ta większa) trzykondygnacyjna na 6 tysięcy miejsc. Pod niš pasaż usługowy, wc itd. Na tej trybunie znajdzie się także sektor dla kibiców gosci (miejsc) z osobnym wej�ciem. Trybuna zachodnia to sektory dla 1500 osób oraz sektor Vip dla 250 osób, stanowiska dla dziennikarzy, szatnie i sporo pomieszczeń sportowo-magazynowych pod trybunš. Tam gdzie dzis stoi zniszczony znicz, będzie duża tablica magnetyczna. Płyta główna będzie miała wymiary 100x 64 metry. Oczywiscie sztuczne oswietlenie (tutaj dyskusja co do jego mocy). I to tyle pokrótce o głównym stadionie. W miejscu dzisiejszych boisk treningowych powstanie pełnowymiarowe boisko ze sztucznej trawy (105x68m) a po jego bokach po dwa boiska treningowe. Także ten obiekt będzie miał sztuczne oswietlenie oraz od strony hali OSRiR trybunę na 800 osób z krzesełkami. To główne założenia dotyczšce częsci piłkarskiej całego obiektu.

4. W ciagu jakiego czasu będzie przebiegać modernizacja?

To najtrudniejsze pytanie, ale skoro rozpoczęto procedury i wydano już niemałe pieniadze mys lę, że obecne władze miasta zrobia wszystko, aby temat dokończyć. Zreszta przykładem jest budowane w szybkim tempie duża hala widowiskowo-sportowa na Dobrzecu, a koszt obu inwestycji jest podobny � 25-30 mln. złotych. Oczywiscie duża częsć kwoty miasto planuje uzyskać z przeznaczonych na takie inwestycje funduszy unijnych. Same prace majš ruszyć w 2007r, a cały obiekt ma być gotowy za 4 lata.

kaliszanin177 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement
 


Reply

Tags
infrastruktura sportowa

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffAll times are GMT +2. The time now is 10:06 AM.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11 Beta 4
Copyright ©2000 - 2019, vBulletin Solutions Inc.
vBulletin Security provided by vBSecurity v2.2.2 (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2019 DragonByte Technologies Ltd.
Feedback Buttons provided by Advanced Post Thanks / Like (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2019 DragonByte Technologies Ltd.

SkyscraperCity ☆ In Urbanity We trust ☆ about us