[S1] Mysłowice - Bielsko-Biała - Page 72 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone | Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old February 23rd, 2013, 11:36 PM   #1421
sylwo222
Registered User

Likes (Received): 77

Quote:
Originally Posted by maciejos123 View Post
Czytając takie posty krew mnie zalewa jak tacy "mysliciele" jak sylwo222 są ignoranccy w temacie i jak bardzo urobieni przez prymitywną propagandę "są protesty" maskujące nieudacznictwo rządzących.
Odszkodowania? Dostaną co najwyżej Ci co im zabiorą grunt pod drogę a reszta cieszcie się tym, że sylwo222 może wozić d... po nowej drodze. Nikt wreszcie nie chce zauważyć, że protesty mieszkańców są ostatnią rzeczą którą się ktoś przejmuje. ... Tak że sylwo222, pamiętaj że urzędnicy są od tego by wszystko to przeanalizować, wybrać najlepiej i narzucić wolę reszcie. Mają ku temu wszystkie środki. .
dziekuje ze wyraziles swoje zdanie. dzieki takim jak Ty wlasnie z Bielska-Bialej nie ma drogi do Krakowa, choc byla na nia spora szansa, ale tacy jak ty tylko tylko z Wadowic skutecznie ta budowe "uwalili".
tacy sami jak ty podobniez chcieli storpedowac plany budowy wschodniej obwodnicy Bielska-Bialej, na szczescie udalo sie i droga ta powstala, bez wzgledu na szczekanie. dobrze ze choc ta droga

i tutaj w tych wariantach mam nadzieje ze tez uda sie znalezc jakis kompromis a wiadomo ze wszsytkim nie dogodzi. ktos bedzie musial poniesc ofiare, niestety taki jest koszt rozwoju infrastruktury.

i na koniec jeszcze dodam Tobie ze czekam na ta droge jak pies na miske bo chce sobie komfortowo pojechac z Bielska do Oswiecimia, w miare szybko i bezpiecznie a nie przez miliard wiosek po drodze zatruwajac w nich powietrze swoim blachosmrodem.

protestujcie sobie dalej a my bedziemy dalej lobbowac za.
nikt nie chce obok siebie taka prawda, ale wszyscy narzekaja.

i jeszcze do ciebie: nie jestem urobiony przez propagande. ja osobiscie potrzebuje tej drogi. tak jak potrzebuje jej 170tys innych bielszczan i dodatkowe 100tys potencjalnych ludzi dojezdzajacych z Podbeskidzia na Slask i ludzie jezdzacy ze Slaska do nas na narty. a wy mozecie sie tylko wsciekac i utrudniac inwestycje swoim szczekaniem.

Jaroslaw liked this post
sylwo222 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old February 24th, 2013, 08:32 PM   #1422
Wojtek86
Registered User

Likes (Received): 40

sylwo222, każdy ma prawo do swojego zdania, czy Ci się to podoba czy nie. Forum służy do wymiany informacji, poglądów i opinii, a nie osobistych wjazdów. Nikt Ci nie zabrania pisania tutaj, ale jeśli kolejne posty będą miały podobną formę jak Twoje poprzednie, to jedynie potwierdzisz fakt, iż jesteś osobą, z którą nie warto wdawać się w dyskusję.

Także zachęcam do pohamowania swojego temperamentu i pisania na temat, bez używania epitetów skierowanych w stronę innych osób czy grup.

maciejos123, Ciebie również prosiłbym o bardziej wyrafinowane dobieranie słów.

sylwo222 liked this post

Last edited by Wojtek86; February 24th, 2013 at 08:40 PM.
Wojtek86 no está en línea   Reply With Quote
Old February 24th, 2013, 11:08 PM   #1423
WormBoy
Registered User

WormBoy's Avatar

Likes (Received): 2269

Quote:
Originally Posted by sylwo222 View Post
i tutaj w tych wariantach mam nadzieje ze tez uda sie znalezc jakis kompromis a wiadomo ze wszsytkim nie dogodzi. ktos bedzie musial poniesc ofiare, niestety taki jest koszt rozwoju infrastruktury.
Słusznie piszesz i idąc tym tokiem to nie powinieneś odbierać ludziom prawa do walki o swoje racje. Do samego końca procesu wyboru wariantu.
Oczywiście ktoś na końcu zawsze będzie poszkodowany.
Od tego jest "góra" aby wybrać wariant optymalny.
Problem jest w sprawności "góry", w powolnym działaniu instytucji i sądów.
Prawo powinno dopuszczać protesty ale również skutecznie zadziałać w momencie wyboru wariantu.
Imho to tu właśnie jest największy problem.

Twój język jest zbyt napastliwy i prezentuje jedynie Twoje słuszne racje.
Nie szukaj problemu u ludzi walczących o swoje tylko w skutecznym działaniu prawa i instytucji.
WormBoy no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old February 25th, 2013, 12:36 AM   #1424
sylwo222
Registered User

Likes (Received): 77

zgadzam sie z tym co napisaliscie o obu moich wypowiedziach. sa napastliwe. ja natomiast dodalbym do tego ze sa prowokacyjne. bo taki tez byl cel mojej wypowiedzi, aby zwrocic uwage na ten problem.
rozumiem ze na forum nie powinno sie pisac niektorych rzeczy forum sluzy do wymiany informacji a nie do jakichs osobistych wycieczek i niech tak zostanie.
napisalem swoje zdanie, ktore popiera tak naprawde wiekszosc ludzi w regionie tylko niepoprawnie politycznie jest o tym mowic otwarcie, ale popytajcie znajomych to prawie kazdy potwierdzi. i tutaj nalezy szukac problemu.
i tutaj moja opinia przy budowie S1 na tym odcinku sie konczy. reszte pozostawiam Wam do skomentowania i przemyslenia. a szczegolnie tym, ktorzy widza tylko swoj wlasny interes i nie wygladaja poza czubek swojego wlasnego nosa. bo prawda jest taka ze w wiekszosci przypadkow chodzi tylko o pieniadze i o nic wiecej. ludzie chca ugrac jak najwiecej dla siebie przy takich budowach.
EOT.

Maciejos: zeby nie bylo. osobiscie nic do Ciebie nie mam. tak gwoli wyjasnien.

Last edited by sylwo222; February 25th, 2013 at 12:52 AM.
sylwo222 no está en línea   Reply With Quote
Old February 28th, 2013, 07:57 PM   #1425
lukasz8424
Registered User

Likes (Received): 0

Witam,ma ktoś nowe informacje na temat budowy tej drogi,wybrali już jakiś wariant?
lukasz8424 no está en línea   Reply With Quote
Old February 28th, 2013, 08:12 PM   #1426
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 29201

Gdybyś przeszukał poprzednie strony, to dowiedziałbyś się, że nie ma jeszcze wybranego żadnego z wariantów...
Old March 1st, 2013, 01:49 AM   #1427
dominobb
Registered User

Likes (Received): 12597

Wystarczyło nawet cofnąć się o jedną stronę!
dominobb no está en línea   Reply With Quote
Old March 4th, 2013, 03:29 PM   #1428
Greggy
BUDUJEMY DROGI W POLSCE!!

Greggy's Avatar

Likes (Received): 155

Quote:

OŚWIĘCIM. Zagrożona budowa obwodnicy. UNESCO mówi „NIE!”

Urząd Miasta Oświęcim właśnie poinformował, iż zagrożona jest budowa południowej obwodnicy Oświęcimia, łączącej miasto z planowaną drogą ekspresową S1. Negatywne stanowisko w tej sprawie przyjął Narodowy Instytut Dziedzictwa i Polski Komitet do spraw UNESCO.

Na ostatniej sesji oświęcimscy radni podjęli rezolucję, w której wyrazili zaniepokojenie i sprzeciw wobec decyzji obu instytucji. Obawy te podziela także włodarz miasta: - Dla nas ta opinia jest zaskakująca. Wcześniej przecież ani Narodowy Instytut Dziedzictwa, ani Polski Komitet ds. UNESCO nie mieli zastrzeżeń do tej inwestycji – podkreśla Janusz Chwierut, pełniący funkcję prezydenta Oświęcimia. - Przeszliśmy konsultacje społeczne, które nie były łatwe i budziły przecież tyle emocji wśród mieszkańców. To co wypracowaliśmy, teraz zostaje podważone – dziwi się.

Radni przypomnieli, że w kwestii ochrony Miejsca Pamięci Auschwitz powinny być przestrzegane przepisy Ustawy z 7 maja 1999 roku o ochronie terenów byłych hitlerowskich obozów zagłady, zgodnie z którą ustalono maksymalną szerokość pasa ochronnego od Pomnika Zagłady. W trybie przewidzianym ustawą został też uchwalony plan zagospodarowania przestrzennego dla tego miejsca. - Rada miasta oczekuje realizacji licznych deklaracji władz państwowych, składanych w toku prac nad wspomnianą ustawą oraz podczas konsultacji rozwiązań projektowych dla obwodnicy Oświęcimia. Radni skierują też kolejny apel do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o podjęcie zdecydowanych i skutecznych działań, aby ta inwestycja powstała – zapowiada urząd miasta.

Droga ekspresowa S1 ma mieć około 130 km i przebiegać przez województwo śląskie oraz częściowo małopolskie. Włączenie miasta do drogi ekspresowej planowane jest w rejonie Pław. Odcinek Mysłowice-Kosztowy-„Suchy Potok” węzeł w Bielsku-Białej będzie miał około 40 km. - Trasa południowej obwodnicy miasta według projektu ma przebiegać ulicą Piwniczną w Pławach, później ul. Legionów i przez most na rzece na Stare Stawy. Tu przetnie ul. Jagiełły, by następnie przejść po krawędzi Stawów Adolfińskich i włączyć się w dk 44 na wysokości świateł na Zaborzu. S1 zgodnie z planami połączy Pyrzowice (A1) – z granicą z Czechami w Cieszynie - Boguszowicach oraz czeską drogą ekspresową R48. Część trasy stanowi wschodnia obwodnica GOP i główny przebieg E-75 na tym odcinku – opisują w oświęcimskim magistracie.
Źródło: oświęcimskie 24
Fatalna informacja Tu się czepiają jeszcze dodatkowo obwodnicy... Ręce opadają...

Last edited by Greggy; March 7th, 2013 at 12:18 PM.
Greggy no está en línea   Reply With Quote
Old March 5th, 2013, 03:07 PM   #1429
Stalone
Amor Patriae Nostra Lex

Stalone's Avatar

Likes (Received): 928

Quote:
Originally Posted by Greggy View Post
UNESCO mówi „NIE!”
Powtórka z rozrywki, zapomnijcie o tej drodze.
Było w 2008r gdyby nie to, droga S1 była by już dawno wybudowana.

Przypomnę nieśmiało ze jesteśmy jeszcze państwem suwerennym.
Old March 5th, 2013, 06:41 PM   #1430
rumzais
Registered User

rumzais's Avatar

Likes (Received): 41

Sytuacja zaczyna być kuriozalna:
- Badania archeologiczne już podobno przeprowadzono i nic w okolicy obozu wartego uwagi się nie znajduje
- Jeśliby droga miała przebiegać co najmniej 100 metrów od bram obozu, to szkodzi jej jedynie hałas (bo chyba nie osuwanie się ziemi) - może wobec tego ekrany?
- Sama dyrekcja muzeum nie widzi przeciwskazań do budowy - co więc do tego UNESCO?

Niedługo każą wysiedlić wszystkich z Oświęcimia i zrobią strefę ochronną jak w Czarnobylu. Strasznie mnie to irytuje, bo ta droga naprawdę jest potrzebna!
rumzais no está en línea   Reply With Quote
Old March 5th, 2013, 08:06 PM   #1431
carbonaut
Registered User

carbonaut's Avatar

Likes (Received): 761

Jeżeli obwodnica Oświęcimia ma przebiegać 100m od bramy obozu To i ja popieram decyzję UNESCO i też wyrażam sprzeciw. Obóz to nie tylko to co za drutami ale i ta urbanistyczna pustka. Ten bezkres obszaru uniemożliwiający jakąkolwiek ucieczkę zza drutów. To ma na odbiorcę działać, a nie obstawić obóz nasypami dróg. Sory ale jakieś minimum 400m dla zdrowego rozsądku powinno zostać wolnej przestrzeni.

kozian, esce liked this post
carbonaut no está en línea   Reply With Quote
Old March 5th, 2013, 08:15 PM   #1432
kozian
Registered User

kozian's Avatar

Likes (Received): 389

Ja powiem tak (świadomie nie używając słowa UNESCO).
Gdyby nie lokalizacja obozu właśnie tam, to świat, gruba większość Polaków i część osób na forum nie wiedziałaby o istnieniu miasta Oświęcim.
Tyle, ile zawdzięcza miasto "turystyce obozowej" (i będzie zawdzięczać przez dziesiątki, może setki lat), jest niewspółmierne, do kosztów przesunięcia planowanej drogi o te przynajmniej kilkaset metrów od obozu.
Każde miasto, mające jeden jedyny, i tak wielki magnes turystyczny, powinno na to swoje "NAJ" dmuchać i chuchać.
I umówmy się, droga ekspresowa zaledwie 100 metrów od obozu, to zdecydowanie za mało.
kozian no está en línea   Reply With Quote
Old March 5th, 2013, 08:39 PM   #1433
P_r_z_e-m_o
Registered User

Likes (Received): 34

Quote:
Originally Posted by kozian View Post
Tyle, ile zawdzięcza miasto "turystyce obozowej" (i będzie zawdzięczać przez dziesiątki, może setki lat)
Nie masz pojęcia o czym mówisz. Ta "turystyka" odbywa się w ten sposób, że turyści przyjeżdżają do obozu, zwiedzają go i tyle. Zajmuje mu to 3-4 godz.
Żydzi traktują Oświęcim jako jeden wielki cmentarz, a żaden z nich nie będzie spał na cmentarzu.
Oświęcim cierpi na tym, że był tu umiejscowiony obóz koncentracyjny i tak jest od lat. Jedyne co się zmieniło to rozdzielenie nazwy Oświęcim od Auschwitz i Birkenau.
Wielokrotnie spotkałem się ze zdziwieniem, że mieszkam w Oświęcimiu.
Zwykle następnym pytaniem było "czy mieszkam w tych barakach?"
A za tego co widać na obecnych wariantach obwodnica ma przebiegać ponad 500 m od 100-metrowej strefy ochronnej ustanowionej wokół obozu.
http://www.um.oswiecim.pl/pl_pliki_p...EKSPERTYZA.pdf
http://pl.auschwitz.org/m/index.php?...=380&Itemid=12
Old March 6th, 2013, 08:08 AM   #1434
kozian
Registered User

kozian's Avatar

Likes (Received): 389

Uściślę więc
Każdy kto odwiedzi obóz i miasto, zauważy, że miasto to jedno, obóz to drugie.
Potencjał nie jest w ogóle wykorzystywany, ale to nie znaczy, że będzie tak zawsze.
I nie sądzę, aby miasto nic w tym względzie nie robiło, bo "Żydzi na cmentarzu nie będą spali"
kozian no está en línea   Reply With Quote
Old March 6th, 2013, 08:13 AM   #1435
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 29201

Znów zbaczacie z tematu wątku. Wróćmy do S1.
Old March 6th, 2013, 12:08 PM   #1436
PYJTER
Registered User

PYJTER's Avatar

Likes (Received): 637

Nieźle co prawda nie jestem z Oświęcimia ale bardzo interesuje mnie ta droga gdyż w okolicach Rajska mam domek wędkarski I śledzę od kilku lat poczynania...
I powiem jedno w Oświęcimiu nic nie można zrobić i Ci co tam żyją dostają ostro po d***e z uwagi na historię. Tam gdziekolwiek nie wbić łopaty tam jest historia i sprzeciwy. Jestem za aby chronić obóz i jego historię ale bądźmy poważni tam mieszkają też zwykli ludzie którzy żyją tam na co dzień i czekają na tą drogę jak na zbawienie by lepiej dojeżdżać do pracy czy to w Bielsku czy to w Katowicach. Jeśli zewnętrzne instytucje tak protestują proszę bardzo niech poniosą koszty wytyczenia nowego wariantu i różnice między wariantem obecnym a tym który zaproponują. Turyści tam przyjeżdżają tylko na pół dnia i do domu i jego nie obchodzi czy droga będzie biec 100m czy 600m od obozu. Jak te miasto ma się rozwijać skoro ciągle co nie zrobi czy wydzieli tereny inwestycyjne czy pod pas drogi zaraz odzywa się duch historii. Jeśli sama dyrekcja obozu się nie sprzeciwia i jest to zgodne z ustawą to ja nie rozumiem dlaczego ktoś z zewnątrz wpi***la się w nasze polskie sprawy no chyba że o czymś nie wiem i zostaliśmy sprzedani
Sorry za emocjonalny post ale jak widzę to wszystko i czytam to krew człowieka zalewa jak to wszystko się ślimaczy i z roku na rok coraz to bardziej bzdurne wymyślają rzeczy byle tylko nie budować to samo jest Zakopianką i grupką górali (tutaj bym im zrobił tak że bym tunel zrobił ich olał ), to samo jest z Beskidzką Drogą Integracyjną BDI i słynnym obejściem Wadowic... ech...
Ja myślę że Ci z GDDKiA mają łeb na karku i przeforsują ten temat i wreszcie plany staną się ciałem i zaczną być realizowane a nie tylko niekończące się konsultacje, projekty a to muche znaleźli niezwykle rzadką... etc.

Dyziol84 liked this post
PYJTER no está en línea   Reply With Quote
Old March 6th, 2013, 12:14 PM   #1437
carbonaut
Registered User

carbonaut's Avatar

Likes (Received): 761

Quote:
Originally Posted by Luki_SL View Post
Znów zbaczacie z tematu wątku. Wróćmy do S1.
To nie my, tylko Radni Oświęcimia zboczyli z tematu. A my co? Mamy morda w kubeł i im klaskać. Jeżeli ktoś pisze, że Oświęcim nic nie ma z miejsca w historii w której się kiedyś znalazł to też mamy to przemilczeć? To że miasto chciałoby się rozwijać i z tego co widzę choć nie jestem Żydem... rozwija się i staje się nowocześniejsze i wymaga dobrych połączeń takich jak lokalizacja S1 nie może się to odbywać kosztem minionej traumy jaką tu przeżywały miliony ludzi i nie tylko Żydów. Moja sąsiadka POLKA jako dziecko trafiła za druty i do końca życia nie chciała ani tam jechać ani opowiadać. Mój teść POLAK Z MAŁOPOLSKI jako niepełnoletni trafił do obozu pracy bo i taki też był w Oświęcimiu i był świadkiem tego co tam się działo.Widział jeńców przywożonych z frontu wschodniego do utylizacji. Przepraszam za określenie.
Co z tego ma miasto po latach? Powiem krótko.
Ma Pitera Gabriela i Stinga. Do Tarnowa na bank nie pojadą!
carbonaut no está en línea   Reply With Quote
Old March 6th, 2013, 10:52 PM   #1438
P_r_z_e-m_o
Registered User

Likes (Received): 34

http://www.oswiecimonline.pl/index.p...%C4%85-s1.html
Old March 6th, 2013, 11:48 PM   #1439
Road Warrior
Registered User

Likes (Received): 7

Skoro wariant A jest do przyjecia,który wydaje się najmniej konfliktowy nie tylko ze względu na obóz to jakaś szansa jest,tylko czy z tym dłuższym łącznikiem do Oświęcimia nie bedzie jakis problemów.
Road Warrior no está en línea   Reply With Quote
Old March 7th, 2013, 10:18 AM   #1440
maciejos123
Registered User

Likes (Received): 16

Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić skąd powrócił temat UNESCO? Przecież wariant 6 powstał dlatego, że oni naciskali. Obwodnica została przesunięta na środek Pław wzbudzając ogromne protesty. Czy też myśliciele z GDDKiA zapomieli o tej poprawce i wsadzili spowrotem drogę między druty a wieś?
maciejos123 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
śląskie, bielsko, bielsko-biała, droga ekspresowa, ekspresówka-s1, jaworzno, mysłowice, s-1

Thread Tools

Posting Rules