[Sosnowiec] Inwestycje - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Śląsk

Śląsk » Katowice | Wrocław

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old December 14th, 2006, 11:41 PM   #1
esce
.

esce's Avatar

Likes (Received): 3398

[Sosnowiec] Inwestycje

Witam, zakładam ten wątek ponieważ jest kilka inwestycji w Sosnowcu które są za małe na własny wątek a za duże na pominięcie. Sądze że warto je wyodrębnić z jeszcze ogólniejszego wątku śląskich inwestycji.

Tak więc zaczynamy Jak wiadomo rozpoczęła się pewien czas temu modernizacja elewacji naszego najwyższego sosnowieckiego budynku - Wydziału Nauk o Ziemi UŚ - popularnie zwanego "Żyletą". Przechodziłem dziś z aparatem, kilka zdjęć cyknąłem:

Zbliżenie obrazujące postęp prac. Budynek jest dodatkowo ocieplany:

A tu widok nowszej od reszty auli:

Czy ktoś wie, ma informacje jak będzie wykończony teraz budynek? Czy będzie nawiązywać do pokazanej wyżej auli czy też będzie to coś jeszcze innego? Sądzę że jeśli modernizacja będzie przemyślana to "Żyleta" może dużo zyskać i stać się ozdobą Sosnowca. Niezależnie jednak od tego wreszcie znikneły tabliczki "uwaga! spadający tynk"

W drodze post z budowy Całorocznego Centrum Sportowego "Środula".

Pozdrawiam
esce no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old December 15th, 2006, 12:54 PM   #2
BN
Registered User

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by esce View Post
Czy ktoś wie, ma informacje jak będzie wykończony teraz budynek? Czy będzie nawiązywać do pokazanej wyżej auli czy też będzie to coś jeszcze innego? Sądzę że jeśli modernizacja będzie przemyślana to "Żyleta" może dużo zyskać i stać się ozdobą Sosnowca.
Elewacja Żylety bedzie taka sama jak tej nowej auli. Czyli sciany boczne beda z tych jasnych plyt, natomiast wszystkie okna beda niebieskie. Czyli po wykonczeniu zrobi sie naprawde ciekawy budynek (oczywiscie jesli sie postraja i go ladnie wykończa, oswietlą etc)
BN no está en línea   Reply With Quote
Old December 15th, 2006, 03:31 PM   #3
hermit
hręddur köttur

hermit's Avatar

tego się własnie obawiałem. Warszawa ma swojego Toy-Toia, to Sosnowiec będzie miał lusterkowatą Żyletę.
Advertisement

Old December 15th, 2006, 11:45 PM   #4
esce
.

esce's Avatar

@hermit: zdaje mi się że najchętniej nie pozwoliłbyś niczego ruszać w Sosnowcu, nie dopuścił do żadnych zmian. No ale to Twoje zdanie i Twoja sprawa. Sądze że to i tak dobrze że znalazły się na to pieniądze, mogliby czekać aż tynk zupełnie się rozsypie i położyć na mury jakąś prowizorkę gorszą od tego co tak krytykujesz. Co powinno zostać zrobione by zyskać Twoją aprobatę?
Old December 16th, 2006, 12:41 AM   #5
hermit
hręddur köttur

hermit's Avatar

zdaje Ci się. Przede wszystkim ta dobudówka powinna była być zrobiona w innej konwencji - zobacz po drugiej stronie ulicy, co można było zrobić z nudnym budynkiem wydziału techniki. Teraz nie ma wyjścia - żyleta musi być obłożona podobnymi panelami, jak ta nowa część - nie krytykuję samego faktu, bardzo dobrze, że coś się dzieje, nie podoba mi się tylko ta tania i pseudonowoczesna stylistyka.
Old December 16th, 2006, 12:16 PM   #6
esce
.

esce's Avatar

Tak jak mówiłem zdjęcia ze Środuli, prace są na ukończeniu... Stok jest chyba głównie dla tych którzy dopiero będą się uczyć jazdy, trasa nie wygląda na szczególnie urozmaiconą, ale też nie można się spodziewać niczego lepszego na tej z trudem usypanej górce

Pierwszy wyciąg:

Drugi wyciąg, a w tle bar i budynek administracyjny:

Bramki:

Czy koledzy z Bytomia mogą coś powiedzieć o frekwencji jaka jest u nich w DSD? Jak przypuszczam raczej jest dużo chętnych. Można w ogóle pojeździć normalnie?

Pozdrawiam.
Old December 16th, 2006, 01:40 PM   #7
hermit
hręddur köttur

hermit's Avatar

Świetne! Nie masz więcej zdjęć? Może udało Ci się na samą górę wdrapać - stamtąd najlepsze panoramy można porobić, zwłaszcza teraz, jak liści nie ma na drzewach. Trasa może i monotonna, ale w zeszłym roku jak były jakieś zawody, to znajomy mi opowiadał, że sporą prędkośc można osiągnąc i że są pewne problemy z wyhamowaniem (to pewnie dlatego na dole przy drodze dali ograniczniki ). Na samej górze miała być wieża widokowa - chyba zostało to odłożone na bliżej nieokreśloną przyszłość, a szkoda.
Old December 16th, 2006, 02:11 PM   #8
Bodrum
Ale głupi ci Rzymianie

Bodrum's Avatar

Likes (Received): 147

Muszę wesprzeć Hermita w sprawie elewacji Żylety -> nowa aula na zapostowanym zdjęciu wygląda jeszcze całkiem nieźle jak na siebie, ale miałem okazję się jej przyjrzeć w wakacje, niestety wygląda to dość tandetnie.

I szkoda, bo aulę się widziało przejeżdżając tuż obok, a Żyletę widać z daleka... Wydział Techniki to ten obłożony na jakoś ciemnozielono/ciemnoszaro niespecjalnie duży budynek po drugiej strony tej ulicy z tramwajami? Jeśli tak, to nie jest może jakiś szałowy, ale na pewno ma więcej elegancji niż nowa aula WNoZ...

Gdańsk Wrzeszcz // Kraków Salwator // Berlin Friedrichshain // Warszawa Powiśle // Praha Dejvice
Bodrum no está en línea   Reply With Quote
Old December 16th, 2006, 02:17 PM   #9
ziMer
Registered User

Likes (Received): 557

Quote:
Originally Posted by esce View Post

a nad zjezdzajacymi przewody energetyczne ;D
ziMer no está en línea   Reply With Quote
Old December 16th, 2006, 05:30 PM   #10
esce
.

esce's Avatar

@hemit: ze zdjęć przyzwoitych mam jeszcze jedno:

]

Plany były naprawdę ambitne. Mam gdzieś plany sprzed kilku lat, dostałem na wiecu SLD, jak znajdę to wkleję. Jest tam skatepart, halfpipe, ścieżka rowerowa, tor gokartowy, wieża widokowa, bodajże minigolf, wielkie parkingi i kilka innych cudów. Co z tego zostało, sami widzimy. Byłem na górze nie raz, ale wtedy gdy robiłem zdjęcia to nie miałem odpowiednich butów do chodzenia po błocie, może jutro się tam udam by pofocić.

Pozdrawiam
Old December 16th, 2006, 05:42 PM   #11
hermit
hręddur köttur

hermit's Avatar

nie widzę zdjęcia.
@Bodrum
na dole:
A tak w ogóle to często miewasz tournee po południowej Polsce?
Old December 16th, 2006, 10:53 PM   #12
luk7
Registered User

Likes (Received): 25

oo a w tym zielonym na dole koncze wlasnie studia :P
luk7 no está en línea   Reply With Quote
Old December 17th, 2006, 12:03 AM   #13
Bodrum
Ale głupi ci Rzymianie

Bodrum's Avatar

Quote:
Originally Posted by hermit View Post
@Bodrum
na dole
Tak, to ten budynek, który pamiętałem. Nigdy nie byłem tam poza wakacjami, zastanawiam się jak jest ze studenckim życiem w trakcie roku akademickiego? Mam dalekiego kuzyna na WNoZ, byliśmy się przejść z psem po okolicy, ale to był sierpień, więc martwo... Dwa wydziały, akademiki, do tego blisko do centrum, mogłoby być tam całkiem nieźle. W ogóle Pogoń sprawia całkiem dobre wrażenie.
Quote:
Originally Posted by hermit View Post
A tak w ogóle to często miewasz tournee po południowej Polsce?
Zwykle w wakacje, jeśli akurat moi "samochodowi" mają urlop... Bo jak jadę sam, to pociąg i stacjonarność wrocławska tudzież krakowska raczej.

Gdańsk Wrzeszcz // Kraków Salwator // Berlin Friedrichshain // Warszawa Powiśle // Praha Dejvice
Old December 17th, 2006, 01:59 PM   #14
bastard
User

bastard's Avatar

Likes (Received): 0

Rozmaitych ciąg dalszy:

Zaczęła się budowa kolejnego budynku mieszkalnego na ul Kilinskiego. Powstaje na pozostalym terenie przed WSZiM, na przeciwko cerkwi, gdy powstanie domknie całą ulice. Pare dni temu ogrodzono teren i to w cudowny sposób - jeden narożnik ogrodzony siatką dzieki czemu bedzie wszystko widac.
bastard no está en línea   Reply With Quote
Old December 17th, 2006, 02:03 PM   #15
esce
.

esce's Avatar

Powracając do budowy centrum narciarskiego na Środuli, znalazłem wizualizację w internecie, wprawdzie bardziej okrojoną od tego folderu który mam w domu a którego nie znalazłem, ale i tak różniąca się od tego co powstaje:

[www.um.sosnowiec.pl]
Old December 17th, 2006, 03:04 PM   #16
esce
.

esce's Avatar

Wrzucam zdjęcia nowodobudowanych wież w kościele św. Tomasza na Pogoni. Przypomnę że kościół wybudowano na początku XX wieku lecz wtedy nie starczyło funduszy na wybudowanie wież. W ostatnich latach postanowiono dokończyć budowę, lecz wg innego projektu. Docelowo w pokazanych wieżach mają być 4 dzwony i w każdej szklane kolumny wypełnione światłem, tak więc jeszcze nie wszystko jest zrobione. Deklarowane ukończenie w przyszłym roku.

A jak wam się podoba dosyć odważny pomysł nadbudowy "otwartych" wież? Ja sądze że to nie jest zły pomysł, napewno ciekawszy niż dobudowanie zwykłych konwencjonalnych neogotyckich wież. W ten sposób Pogoń zyska ciekawy charakterystyczny i widoczny z daleka symbol, oczywiście po wykończeniu (zamonotwaniu tych szklanych kolum wewnątrz).

Pozdrawiam
Old December 18th, 2006, 06:41 PM   #17
hermit
hręddur köttur

hermit's Avatar

pieniążków wystarczy: http://www.sosnowiec.info.pl/modules...ew.php?id=7184

Co do estetyki nie będe się wypowiadał, żeby znów nie wyszło na to, że tylko marudzę i nic mi się nie podoba.
Old December 18th, 2006, 09:01 PM   #18
Bodrum
Ale głupi ci Rzymianie

Bodrum's Avatar

Widziałem te "czubki" wież jak jeszcze stały obok Kościoła... Plus za pewną odwagę, a czy to mnie przekonuje? No może póki co niekoniecznie, ale ocenię po zakończeniu prac.

Old December 18th, 2006, 11:14 PM   #19
esce
.

esce's Avatar

hermit, spokojnie możesz wyrazić swoje szczere zdanie, sam mam mieszane uczucia co do wież, wykazuję dużą nadzieje i dużo zaufania wydając moje opinie Tak więc w tym wypadku jak napiszesz kilka gorzkich słów bynajmniej nie oskarżę Cię o krytykanctwo

Ale tymczasem jedziemy dalej:

Budowa nowego dworca autobusowego przy Mościckiego. Nie jest żadnym cudem, ot, mała rzecz a cieszy. Na te blaszane wiaty w stylu starych warszawskich nie mogłem patrzeć, dobrze że coś zrobili. Ważne że dach będzie szczelny i wiatr nie będzie hulał. Mają niedługo kończyć. Żadnych wizualek nie mam ale za to jest kilka starych zdjęć z początku robót:

Przed miesiącem:

Kilka dni temu budka fast food była już rozebrana i były przygotowane szyby do montażu. Mam nadzieje że całośc będzie monitorowana, bo inaczej szyby mogą szybko źle skończyć...

Może dodam że projekt realizowany w ramach większej całości obejmującej wymiane 300 wiat przystankowych na terenie Zagłebia i dofinansowaniu zakupu 70 autobusów dla PKM Sosnowiec (ok. 30 Solarisów Urbino 15 i 40 Jelczy M121 Mastero). Oczywiście pomoc finansowa z UE (ZPORR).

Pozdrawiam
Old January 5th, 2007, 09:31 PM   #20
esce
.

esce's Avatar

"W poniedziałek otwarcie dworca autobusowego | 05.01.2007

W poniedziałek, 8 stycznia o godz. 10:00 nastąpi uroczyste oddanie do użytku zmodernizowanego dworca autobusowego przy ul. Mościckiego w Sosnowcu. Przebudowa dworca jest częścią dużego projektu pod nazwą „Modernizacja infrastruktury autobusowej transportu publicznego na terenie gmin Będzin, Dąbrowa Górnicza i Sosnowiec”.

Projekt jest dofinansowany przez Unię ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego. W uroczystości udział wezmą władze miasta, radni oraz przedstawiciele gmin Będzin, Dąbrowa Górnicza oraz KZK GOP, PKM Sp. z.o.o. w Sosnowcu."

[sosnowiec.info.pl]

Za niedługo wybiorę się tam i zrobie kilka fotek Pozdrawiam
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
inwestycje, sosnowiec

Thread Tools

Posting Rules