[Krosno] Inwestycje - Page 547 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Lubelskie, Małopolska, Podkarpacie i Świętokrzyskie

Lubelskie, Małopolska, Podkarpacie i Świętokrzyskie » Kraków » Lublin

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 238 votes, 4.87 average.
Old March 17th, 2017, 07:27 PM   #10921
buczo85
Registered User

buczo85's Avatar

Likes (Received): 935

Kościółek jak najbardziej udany jeśli chodzi o bryłę i wykończenie wnętrza, ale kolorystyka i materiały na zewnątrz moim zdaniem bardzo kiepsko dobrane....
Podobnie jak wykończenie skarpy przy schodach. Zupełnie jak przy inwestycjach drogowych. Tu potrzebny był ktoś łebski od zielonej architektury, który stworzyłby przyjemny skalny ogród. Gdyby nie te elementy to wraz z otoczeniem po wyburzeniu kaplicy, teren byłby wizytówką dzielnicy. Liczę, ze jak już kolor żółty zblednie, a pseudo cegła się odbarwi ktoś to przeprojektuje i nada kościołowi ładnej stonowanej i spójnej kolorystyki.

kubuspsk liked this post
buczo85 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old March 17th, 2017, 08:22 PM   #10922
dino.pl
Registered User

Likes (Received): 3

Quote:
Originally Posted by djpi View Post
Jest jeszcze Laminex.
O to tego nie wiedziałem Dzięki
dino.pl no está en línea   Reply With Quote
Old March 17th, 2017, 10:18 PM   #10923
obserwatorMiasta
Registered User

Likes (Received): 458

Krosno nocą (Lotnisko)

https://www.facebook.com/krosno112/v...7982484234086/

KROSNO112

A&G, djpi liked this post
obserwatorMiasta no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old March 19th, 2017, 12:57 AM   #10924
Damian15
Registered User

Damian15's Avatar

Likes (Received): 341

Krosno24.pl trochę przespało z newsem o VIVO ale w artykule są świetne fotki

Miejscowi też pohandlują w VIVO!

http://www.krosno24.pl/informacje.php3?id=10522
Old March 19th, 2017, 02:04 PM   #10925
obserwatorMiasta
Registered User

Slowiczeq, djpi, Johen81, BARIZEH liked this post
Old March 19th, 2017, 03:00 PM   #10926
m8usz
Registered User

m8usz's Avatar

Likes (Received): 23

Tak sobie patrze na to nasze "lotnisko" od dluzszego czasu i zastanawiam sie czym wy wszyscy sie tak jaracie? Kocham nasze miasto, ale prawda jest taka, ze nazywanie tego czegos lotniskiem to lekkie naduzycie, kawalek drogi startowej od ktorej odbiega drozka do malej plyty postojowej, prowizoryczna wieza kontroli lotow i to na tyle, ja jestem zawiedziony tym co widze, a portale internetowe czy wy tutaj rozpisujecie sie o tym "lotnisku", jakby to bylo niewiadomo co.
m8usz no está en línea   Reply With Quote
Old March 19th, 2017, 03:06 PM   #10927
hubert2707
Registered User

Likes (Received): 24

Dla ciebie może to kawałek pasa,a dla nas to duża szansa na rozwój miasta,na nowe drogi transportu kto wie może pojawią się inwestorzy którzy będą chcieli powiązać nasze lotnisko ze swoimi inwestycjami,a więc widzisz dalej sobie myśl że to kawałek drogi startowej z płytą postojową. Pozdrawiam.

bl0ndas, mfk, A&G liked this post
hubert2707 no está en línea   Reply With Quote
Old March 19th, 2017, 07:30 PM   #10928
djpi
Registered User

djpi's Avatar

Likes (Received): 202

Quote:
Originally Posted by obserwatorMiasta View Post
FOTO
Na tym zdjęciu oprócz lotniska fajnie widać łącznik ŻiW z Guzikówką i wezeł obwodnica-Guzikówka. Fajnie
djpi no está en línea   Reply With Quote
Old March 20th, 2017, 01:01 PM   #10929
Singaya
Registered User

Singaya's Avatar

Likes (Received): 2122

Otwarto oferty na rozbudowę ul. Wisze. Najniższa cena to lokalne firmy. Ok. 6,5 mln. Warto wspomnieć że kiedyś podano kosztorys na ok. 12 mln! Teraz miasto zamierzało przeznaczyć na to zadanie ok. 8 mln. Lokalsi przegrali kilka poprzednich przetargów. Widać że bardzo zależało im na tym kontrakcie. Miasto jest po raz kolejny wielkim wygranym. Dobrze, bo w budowlance niestety nie idzie tak dobrze. Po raz drugi anulowano np. przetarg na budowę żłobka :/. Oferty przewyższały kosztorys.

Eduardo33 liked this post

Last edited by Singaya; March 20th, 2017 at 01:12 PM.
Singaya está en línea ahora   Reply With Quote
Old March 20th, 2017, 02:05 PM   #10930
krosnoEPKR
Registered User

Likes (Received): 522

Kawałek pasa i mała płyta postojowa? Nie od razu Rzym zbudowano... Pieniędzy wystarczyło na część przewidzianych prac. Prowizoryczna wieża kontroli lotów? To powiedz mi czego w niej brakuje, była prowizoryczna 4 lata temu. To i tak jest wszystko duże, może wydaje się małe na zdjęciach. Do szkoleń lotniczych i lotów biznesowych w zupełności wystarczy to co jest. Lotnisko, jeśli chodzi o samą nazwe, było lotniskiem od dawna. Widniało jako lotnisko niekontrolowane. To ja nie wiem jak chciałbyś je nazwać... lądowiskiem? To by właśnie było nieporozumienie... Nawet ten kawałek szutru w Targowiskach ma status lotniska. Dla przykładu lądowisk - Jasło, Stara Wieś.
A ten kawałek drogi startowej jest ważny, nawet bardzo, bo w taką pogodę jak teraz lądowanie na trawie czymś cięższym niż 4 osobowa Cessna jest niemożliwe ze względu na mokrą i miękką ziemię, a asfalt daje możliwość użytkowania nawet w zimie. Dodatkowo oświetlenie daje możliwość korzystania 365 dni w roku dzień i noc. Samo lotnisko będzie wyposażone w najnowocześniejszą technologię procedury podejścia opartego na GPS (GNSS). Daje to możliwość lądowania przy podstawie chmur około 100m i widzialności wzdłuż pasa między 600 a 1500m (nie podam dokładnych liczb, póki nie wyjdą mapki dla naszego lotniska), więc można lądować przy dużym zamgleniu. Ten kawałek asfaltu naprawdę ma mega potencjał, większy niż może się wydawać.
Old March 20th, 2017, 02:05 PM   #10931
slawoslaw
Registered User

Likes (Received): 64

Quote:
Originally Posted by m8usz View Post
Tak sobie patrze na to nasze "lotnisko" od dluzszego czasu i zastanawiam sie czym wy wszyscy sie tak jaracie? Kocham nasze miasto, ale prawda jest taka, ze nazywanie tego czegos lotniskiem to lekkie naduzycie, kawalek drogi startowej od ktorej odbiega drozka do malej plyty postojowej, prowizoryczna wieza kontroli lotow i to na tyle, ja jestem zawiedziony tym co widze, a portale internetowe czy wy tutaj rozpisujecie sie o tym "lotnisku", jakby to bylo niewiadomo co.
To wg. Ciebie lepiej by było aby tam się pasły owieczki. W sumie nic nadzwyczajnego faktycznie, każde miast w Polsce ma lotnisko, i każde jest zlokalizowane w takim terenie, faktycznie nic nadzwyczajnego. Jak ktoś jest zorientowany w temacie to wie i zdaje sobie sprawę z Tego że takie lotnisko to jest potężny kop dla miasta w wielu kwestiach.

BARIZEH liked this post
slawoslaw no está en línea   Reply With Quote
Old March 20th, 2017, 04:53 PM   #10932
m8usz
Registered User

m8usz's Avatar

Likes (Received): 23

Hola, Hola bracia.. nigdzie nie napisałem, że uważam, że lotnisko jest niepotrzebne, że nie jest to milowy krok do przodu, że nie otwiera to dla nas nowych możliwości i, że wreszcie uważam, że powinny się tam paść owieczki. Bardzo się ciesze z tego, że lotnisko udało się zrealizować miałem na myśli tylko jego 'wizualną potęgę'. Także wybaczcie jeśli którykolwiek poczuł się oburzony tym co napisałem, może trochę nie do końca sprecyzowałem co mam na myśli i stąd nieporozumienie. Jeszcze raz powtarzam projekt pod tytułem 'Krosno Lotnisko' bardzo mnie cieszy. Pozdrawiam
m8usz no está en línea   Reply With Quote
Old March 20th, 2017, 06:49 PM   #10933
Damian95
Registered User

Likes (Received): 58

Czyli już wiemy czego można się spodziewać:19 autobusów klasy MAXI i 2 MINIbusy.

http://infobus.pl/krosno-kupi-21-aut...ore_92866.html
Damian95 no está en línea   Reply With Quote
Old March 20th, 2017, 06:53 PM   #10934
hubert2707
Registered User

Likes (Received): 24

No to poszaleją 😂
hubert2707 no está en línea   Reply With Quote
Old March 20th, 2017, 07:47 PM   #10935
bl0ndas
Registered User

bl0ndas's Avatar

Likes (Received): 677

Quote:
Originally Posted by m8usz View Post
Efekt końcowy z bardzo wysoka może aż tak nie powala...

Ale... No właśnie ale żeby to lotnisko powstało zostały wykonane ogromne kroki, ogromna praca miasta. Żadne miasto wielkości Krosna w Polsce nie może się takim lotniskiem pochwalić i to w takim jeszcze terenie!

To zdjęcie oddaje wszystko

Więcej oczywiście na wątku poświęconym Lotnisku.
https://www.skyscrapercity.com/showth...=436868&page=6

[/URL]

Krosno Inwestycje
https://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=475737
Krosno Panoramy
https://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=565256
Krosno Lotnisko
https://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=436868
bl0ndas no está en línea   Reply With Quote
Old March 21st, 2017, 01:10 PM   #10936
krosnoEPKR
Registered User

Likes (Received): 522

Strefa od strony Suchodołu, działka prawdopodobnie 1ha.

Singaya liked this post
krosnoEPKR no está en línea   Reply With Quote
Old March 21st, 2017, 04:48 PM   #10937
Singaya
Registered User

Singaya's Avatar

Likes (Received): 2122

Jest ponowny przetarg na baseny otwarte. Nie chce mi się przeglądać dokumentów i porównywać różnic pomiędzy poprzednim przetargiem. Otwarcie ofert 13.04.2017.

Zakończenie prac to czerwiec 2018. Czyli tuż przed następnym sezonem letnim.

Trzymajmy kciuki żeby wpłynęły rozsądne oferty cenowe.
Singaya está en línea ahora   Reply With Quote
Old March 22nd, 2017, 02:38 PM   #10938
Danek
Registered User

Danek's Avatar

Likes (Received): 850

Oferty cenowe na Baseny i Żłobek były rozsądne, tylko pytanie jak zachowa się ponownie miasto tzn. jakie środki przeznaczy na tą inwestycję. Oby wszystko zagrało i budowa w końcu ruszyła.

a tymczasem przy rozbudowie Galerii Krosno pojawiła się palownica

a tutaj postęp robót na budowie Sali gimnastycznej na Guzikówce

Last edited by Danek; March 22nd, 2017 at 03:06 PM.
Danek no está en línea   Reply With Quote
Old March 22nd, 2017, 04:30 PM   #10939
obserwatorMiasta
Registered User

http://www.rp.pl/Obyczaje/303209960-...ncie.html#ap-1

ciekawy artykuł o lotnisku i planowanych inwestycjach

rozpoczęto przygotowanie terenu pod budowę nowej hali Panmar

A&G, mfk, Singaya, Johen81 liked this post
Old March 22nd, 2017, 08:08 PM   #10940
pankrosnizm
Registered User

Likes (Received): 36

Pojawiły się drogowskazy na węźle na Guzikowce. Jadąc od strony ronda na Witosa mamy duza tablicę z rozrysowanym schematem skrzyżowania (jako Y), w prawo na Sanok, prosto na Jasło, później jeszcze przed namalowanym rondem drogowskaz strzała w prawo na Jasło. Od strony Jagiellońskiej oznakowania brak.

Przepraszam ze nie nazwalem znakow schematami (nie znam ich) ani nie dodalem zdjec, ale piszę na szybko z autobusu i nie było jak tego zrobić.

Johen81 liked this post
pankrosnizm no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
krosno, podkarpackie

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules