[Szczecin] Estetyka i zieleń miejska - Page 56 - SkyscraperCity

forums map | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Pomorze, Warmia i Mazury > » Szczecin

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

View Poll Results: Na jaki kolor należy malować barierki przy jezdniach i torowiskach?
ŻÓŁTY (OBECNY) 33 5.81%
BARWY FG2050 73 12.85%
CIEMNOZIELONY 53 9.33%
CZARNY 179 31.51%
SZARY 211 37.15%
INNY 19 3.35%
Voters: 568. You may not vote on this poll

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 172 votes, 5.00 average.
Old May 29th, 2009, 10:29 PM   #1101
Bobekk
.

Bobekk's Avatar

Likes (Received): 42

Oszpecona kamienica

Bobekk no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old May 29th, 2009, 11:32 PM   #1102
6182
Taki nasz eksperyment

6182's Avatar

Likes (Received): 1729

Liga Szczecińska była modna tak koło 99-2000.Chyba każdy sklep w Szczecinie miał przynajmniej jeden ich plakat,tylko nie nasz
A ja myślałem że rarytasem jest reklama referendum przeciwko Jurczykowi,którą to ze 2 lata temu widziałem na Wałach (akcja była w 2003 bodajże)-a tu taki prawie 10 letni rodzynek się uchował

Pozdrawiam
Daniel
6182 no está en línea   Reply With Quote
Old May 29th, 2009, 11:33 PM   #1103
CTC
Idealista Szczeciński

CTC's Avatar

Quote:

Raper Łona: Prezydencie, usuń te plakaty!
Jakub Ziębka

Rzeczniczka ZDiTM: - Nie możemy zrywać nielegalnych plakatów wyborczych, bo zgodnie z ordynacją podlegają ochronie prawnej. Raper Łona, z wykształcenia prawnik: - Te plakaty można, ba, nawet trzeba usunąć. Według prawa to obowiązek prezydenta Szczecina
Plakaty Sawomira Nitrasa (PO) w pasie drogowym na ul. Duńskiej
Fot. Cezary Aszkiełowicz / AG
Plakaty Sawomira Nitrasa (PO) w pasie drogowym na ul. Duńskiej
więcej zdjęć
O sprawie nielegalnie wiszących plakatów wyborczych kandydatów do europarlamentu, Sławomira Nitrasa (PO) i Mirosławy Masłowskiej (PiS), napisaliśmy we wtorek (w artykule "Plakatowa samowolka PO i PiS"). Wiszą na słupach trakcyjnych i oświetleniowych w całym Szczecinie. Obie partie wystąpiły do Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego o pozwolenie na zajęcie tzw. pasa drogowego i... nie czekając na zgodę, zaplakatowały całe miasto.

Rzeczniczka ZDiTM Marta Kwiecień-Zwierzyńska stwierdziła wówczas: - Strony złożyły niekompletne wnioski i zgody nie mają. Jeżeli nie zostaną one uzupełnione, rozpocznie się procedura zmierzająca do wymierzenia odpowiedniej kary [dziesięciokrotność zwykłej opłaty - przyp red.].

Na nasze pytanie, czy nielegalnych plakatów nie można usunąć na koszt komitetów wyborczych, Kwiecień-Zwierzyńska odpowiedziała: - Nie, gdyż zgodnie z ordynacją wyborczą materiały wyborcze podlegają ochronie prawnej.

Na to zareagował Adam Zieliński, znany bardziej jako raper Łona (z wykształcenia jest prawnikiem). Napisał do redakcji: "Rzeczniczka ZDiTM słusznie podnosi, że materiały wyborcze podlegają ochronie prawnej. Czy nie można ich zatem usunąć? Można. Ba, nawet trzeba. Przepis [tu długa lista paragrafów - przyp. red.] stanowi, że na ścianach budynków, ogrodzeniach, latarniach, urządzeniach energetycznych i telekomunikacyjnych można umieszczać plakaty i hasła wyborcze wyłącznie po uzyskaniu zgody właściciela lub zarządcy nieruchomości. W przypadku braku takiej zgody, zgodnie z art. 90 ust. 8 ordynacji wyborczej do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej w zw. z przywołanym art. 73 ust. 3 ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego, o usunięciu plakatów wyborczych lub haseł, postanawia prezydent miasta. Warto zwrócić uwagę, że nie jest to uprawnienie prezydenta, a jego obowiązek. Powinien on zatem bez zbędnej zwłoki wydać decyzje o usunięciu plakatów umieszczonych na słupach bez uzyskania uprzedniej zgody właściciela lub zarządcy, oczywiście na koszt właściwych komitetów wyborczych. Pozostaje czekać na decyzję prezydenta".

Dlaczego Łona zdecydował się zabrać głos w tej sprawie?

- Jestem oburzony ekspansją wątpliwej estetyki plakatów wyborczych w całym mieście, a przede wszystkim tym, że komitety wyborcze wieszały je bez zezwolenia ZDiTM, doskonale wiedząc, że łamią prawo - odpowiada. - To było na tyle irytujące, że zajrzałem do odpowiednich przepisów. A z nich jasno wynika, że prezydent nie tylko może, ale wręcz ma obowiązek usuwania takich materiałów na koszt łamiących prawo komitetów wyborczych.

W piątek rano zwróciliśmy się do ZDiTM i biura prasowego Urzędu Miasta, by obie instytucje ustosunkowały się do tego, co napisał Łona. Czekaliśmy na odpowiedzi cały dzień. Bezskutecznie.

- ZDiTM ustosunkuje się do przedmiotowej opinii po zasięgnięciu opinii naszego radcy prawnego - stwierdziła po kilku godzinach Marta Kwiecień-Zwierzyńska. - Stanie się to najwcześniej na początku następnego tygodnia.

Urząd Miasta również nie zdołał odpowiedzieć. Piotr Landowski z biura prasowego po południu stwierdził, że w tak krótkim czasie nie udało mu się znaleźć nikogo kompetentnego, kto wypowiedziałby się na temat obowiązków prezydenta miasta w tej sprawie.
No proszę, kto by się spodziewał
Advertisement

Old May 30th, 2009, 12:40 AM   #1104
mKrzywy
Registered User

Likes (Received): 0

Kto by się czego spodziewał?
Bo jeśli tego, że Łona nie jest tępakiem w stylu Peji (Peja nie wiem jak to odmieniać :P ), to ja o tym od dawna wiedziałem Jego teksty piosenek są zabawne ale przy tym bardzo inteligentne. Oprócz prawa to nie wiem czy czasem nie robił jakiegoś drugiego kierunku kiedyś...
Szczecin powinien być dumny z takiego rapera
mKrzywy no está en línea   Reply With Quote
Old May 30th, 2009, 01:08 AM   #1105
CTC
Idealista Szczeciński

CTC's Avatar

Nie no, zgadzam się, że to człek inteligentny (natomiast z jego wystąpień na tematy miejskie pamiętam jedynie udział w debacie organizowanej przez Czas-Przestrzeń-Tożsamość), chodziło mi o to, że kto by się spodziewał że znajdą się tacy którzy zabiorą głos ws. tego burdeliku estetycznego. Tyle lat, tyle wyborów, że niektórzy przestali zauważać co się wyprawia..
Old May 30th, 2009, 02:08 AM   #1106
pepe.eu
Registered User

pepe.eu's Avatar

Likes (Received): 5

Następny temat dla nas po Podzamczu.
Old May 30th, 2009, 02:59 AM   #1107
mKrzywy
Registered User

Hehe no można by się spiąć i uzyskać od ZDiTMu namiary na miejsca gdzie są opłacone plakaty i przez kogo.

Łączymy się z grupy patrolujące i patrząc w rozpiskę, wycinamy wszystko co wisi nielegalnie ;]
Ale jeszcze lepiej - zrobić antyreklamę naklejając coś w tym stylu "on tu wisi nielegalnie" albo "ten polityk jest ponad prawem"

A wracając do wspomnianego Łony, to może nie wszyscy znacie jego kawałki, ale to prawdziwy szczeciński patriota. W swoich piosenkach nie raz wplatał różne miejsca związane ze Szczecinem np tu http://www.youtube.com/watch?v=imech...eature=related - jak szedł na imprezę na Bezrzecze, a tutaj http://www.youtube.com/watch?v=POQgr...eature=related wspomina o alei Piastów i Sprzymierzonych (chce tylko wspomnieć że to nie są oficjalne teledyski).
Również w teledyskach miał sporo elementów związanych ze Szczecinem. Tutaj http://www.youtube.com/watch?v=8s_Ln...eature=related cały kawałek - teledysk z widokami ze Szczecina.
Old May 30th, 2009, 08:50 AM   #1108
Tomek 2008
Registered User

Tomek 2008's Avatar

Likes (Received): 2189

ZDiTM i Landowski będą się ustosunkowywać do legalności plakatów do przyszłego piątku do godz. 15:30, oczywiście nie zdążą a potem przyjdzie weekend, wybory. 8 czerwca przyznają rację że plakaty były nielegalnie rozciapane po całym mieście, oczywiście nikomu włos z głowy nie spadnie bo po co się narażać
Tomek 2008 no está en línea   Reply With Quote
Old May 30th, 2009, 11:09 AM   #1109
fable
Szymek

fable's Avatar

właśnie od paru dni chodził mi po głowie taki pomysł, czy nie można tych łbów z latrni zwyczajnie pozrywać... Brawa dla Łony! Wiadomo, że jak ktoś porządny to ze Szczecina :P

Zwiedzaj Szczecin wygodniej i taniej ze Szczecińską Kartą Turystyczną!
fable no está en línea   Reply With Quote
Old May 30th, 2009, 11:23 AM   #1110
mKrzywy
Registered User

tylko obawiam się, iż mimo tego, że wiszą nielegalnie, to gdybyśmy je pozrywali, to My byśmy mogli dostać wezwanie do sądu... a co najgorsze - przegrać
takie walnięte jest właśnie polskie prawo
Old May 30th, 2009, 11:45 AM   #1111
fif91pl
Registered User

fif91pl's Avatar

Likes (Received): 125

W Łodzi była taka akcja kilku ludzi którzy w nocy biegali po mieście i bezinteresownie poprawiali wizerunek miasta; zrywali reklamy z latarni, sieli trawke, sadzili drzewka, ogólnie fajna sprawa.
fif91pl no está en línea   Reply With Quote
Old May 30th, 2009, 11:55 AM   #1112
sanders82
( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚

sanders82's Avatar

Likes (Received): 55671

Grupa Pewnych Osób http://gpo.blox.pl/
sanders82 no está en línea   Reply With Quote
Old May 30th, 2009, 02:31 PM   #1113
pepe.eu
Registered User

pepe.eu's Avatar

Likes (Received): 5

Ja kiedyś myślałem, żeby pod blokiem wymalować miejsca parkingowe, bo bez linii ludzie stawali jak popadnie, zwłaszcza jak było sporo miejsca. Człowiek się denerwował jak widział że na kilku miejscach jedno auto zajmuje 2 miejsca
U mojego kumpla na osiedlu starszy pan wymalował pasy na drodze osiedlowej
Old May 30th, 2009, 03:19 PM   #1114
G0thm0g
Załomiak

G0thm0g's Avatar

Likes (Received): 2047

Niby wszystko fajnie, ale rzeczy, które dla jednych poprawiają estetykę miejsca lub jego użyteczność dla innych mogą być czymś wręcz przeciwnym (u mnie na osiedlu też jest taki dziad, który "dba o estetykę" na swój własny spodób: wycina drzewka, które mu przeszkadzają, wykopał ławkę, którą kilku mieszkańców zbudowało i wkopało kilka dni wcześniej, na zimę zasypywał ślizgawki, na których bawiły się dzieci, a pieszym nie przeszgadzały, bo chodnik był tam szeroki i odśnieżony...) Ja uważam, że najlepiej byłoby angażować spółdzielnię lub inne służby z porozumieniem mieszkańców i zorganizować to jakoś "oficjalnie". Oczywiście miłe są w większości takie inicjatywy, o jakich powżej napisaliście, ale jedni mogą się starać, a drudzy zaraz to niszczyć nie ponosząc żadnych konsekwencji, bo to upiększenie było nielegalne... Należy też pamiętać, że niektóre działania, mimo iż z pozoru wadają się fajne, moga okazać się dość uciążliwe dla niektórych mieszkańców (nie mówią o takich dziadowskich wyjątkach jaki zaprezentowałem wyżej), np. ktoś z własnej inicjatywy posadzi drzewko - miło, ale jeśli posadzi je w złym miejscu lub wybierze zły gatunek, to może ono mocno przeszadzać, jak nie teraz, to w przyszłości (zasłonięcie okien ludziom w poblizu niego mieszkającym, niszczenie chodnika przez płytki system korzeniowy itp.)

Ale niestety wiadomo jak u nas działąją spółdzielnie i służby, więc chcąc upiekszyć jakieś miejsce chyba jesteśmy skazani jedynie na takie prywatne inicjatywy.
G0thm0g no está en línea   Reply With Quote
Old May 30th, 2009, 05:01 PM   #1115
Wo92
Registered User

Wo92's Avatar

Likes (Received): 2259

Ekran działa i ma się dobrze:

Tylko miejsce słabe, ten budynek powinien już dawno wylecieć w powietrze, a ekran być powieszony np. na niższej części Pazima.
Wo92 no está en línea   Reply With Quote
Old May 30th, 2009, 09:50 PM   #1116
mKrzywy
Registered User

dzisiaj jadąc Przyjaciół Żołnierza w stronę Duńskiej (bliżej skrzyżowania), widziałem kilku Nitrasów co im się spadło z latarni...
Old May 30th, 2009, 09:53 PM   #1117
CTC
Idealista Szczeciński

CTC's Avatar

Z tymi plakatami najgorsze jest to, że już po wyborach nikt nie będzie się poczuwał do ich usunięcia - komitety wyborcze się rozwiążą, a partie będą wmawiać: to nie nasze,więc nie możemy płacić za usunięcie, to komitetów wyborczych
Old May 30th, 2009, 10:12 PM   #1118
Tomek 2008
Registered User

Tomek 2008's Avatar

Likes (Received): 2189

Nitrasy obsuwają się a babcie Masłowskie powykręcało że wygląda to jak chlew
Tomek 2008 no está en línea   Reply With Quote
Old May 31st, 2009, 02:35 AM   #1119
Jacksonova
Registered User

Jacksonova's Avatar

Likes (Received): 26

Masłowska faktycznie bierze wiatr w żagle, dlatego się tak fajnie wywijają te plakaty A odnośnie ekranu stojąc na światłach już po zachodzie słońca, myślałem że zbiera się na burze, a to tylko Indykpol się reklamował... Straszne strobo mają okoliczni mieszkańcy przez ten ekran. Powinien być na noc o połowę przyciemniony.
Jacksonova no está en línea   Reply With Quote
Old May 31st, 2009, 03:11 PM   #1120
shinzen
Polish Space Marines

shinzen's Avatar

Likes (Received): 2390

Ja trafiłem na jaskrawy niebieski wczoraj wieczorem i myślałem, że oślepnę... Strasznie rozprasza ta reklama i coś mi się wydaje, że zwiększy się ilość stłuczek na tym skrzyżowaniu :/
shinzen no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
estetyka, stettin, szczecin, zieleń miejska

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules