SZEGED | Tervek és építkezések / Projects and Construction Updates - Page 96 - SkyscraperCity

forums map | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Hungary > Projects and Development > Tervek és építkezések

Tervek és építkezések Projects and Construction |» Budapest

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 42 votes, 5.00 average.
Old February 2nd, 2018, 07:00 PM   #1901
zsbuum
C'est la vie

zsbuum's Avatar

Likes (Received): 753

ezek szerint megmarad a homlokzat

Ez volt az a terv amiről korábban írtam, hogy példaértékű lehet, erről anno még lehetett szavazni is és reménykedtem benne, hogy meghagyják:

http://www.delmagyar.hu/szeged_hirek...tszik/2512850/

az eredeti terv így nézett ki, még mindig ezzel hirdetik:

https://www.ingatlantajolo.hu/ingatl...lvaros/5182737
zsbuum no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old February 2nd, 2018, 08:14 PM   #1902
epson007
Registered User

Likes (Received): 37

Quote:
Originally Posted by zsbuum View Post
ezek szerint megmarad a homlokzat

Ez volt az a terv amiről korábban írtam, hogy példaértékű lehet, erről anno még lehetett szavazni is és reménykedtem benne, hogy meghagyják:

http://www.delmagyar.hu/szeged_hirek...tszik/2512850/

az eredeti terv így nézett ki, még mindig ezzel hirdetik:

https://www.ingatlantajolo.hu/ingatl...lvaros/5182737
Még ne reménykedj mert ez a beruházó nem volt megelégedve hogy meg kell hagyni az eredeti homlokzatot,neki ez a fekete fehér sokkal jobb,sőt ha tehetné a régi épületekről leverné a díszeket és minden házat így átalakítana a belvárosban.
epson007 no está en línea   Reply With Quote
Old February 2nd, 2018, 08:25 PM   #1903
Duchon
Registered User

Duchon's Avatar

Likes (Received): 322

8 féle ablak van a terven. 8. Vizuális katyvasz az egész.
Duchon no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old February 2nd, 2018, 08:54 PM   #1904
blntptr
Registered User

Likes (Received): 32

Quote:
Originally Posted by epson007 View Post
Még ne reménykedj mert ez a beruházó nem volt megelégedve hogy meg kell hagyni az eredeti homlokzatot,neki ez a fekete fehér sokkal jobb,sőt ha tehetné a régi épületekről leverné a díszeket és minden házat így átalakítana a belvárosban.
Pedig lehetne ezt harmonikusan is csinalni, regi diszek megtartasaval, pl. Pest V. ker Szabadsag ter DNY-i csucsok:
blntptr no está en línea   Reply With Quote
Old February 2nd, 2018, 09:55 PM   #1905
zsbuum
C'est la vie

zsbuum's Avatar

valami ilyesmiben reménykedek én is, bár itt inkább csak az utcakép miatt lenne jó megtartani a homlokzatot.

kicsit talán túlzó példa szintén pestről:

Bécs:

Old February 3rd, 2018, 10:56 AM   #1906
blinkcsoki
Registered User

Likes (Received): 39

Az a durva, hogy itt nem rég még láttam lakót az első emeleten. Két ablak valamiért még nincs kicserélve. Talán nem sikerült megegyezni a tulajdonossal??

Én amúgy már az apró figyelmességeknek is tudok örülni. Végre valami, amit nem a földdel tesznek egyenlővé, hanem modern felfogásban, ép ésszel építik újjá..

zsbuum liked this post
blinkcsoki no está en línea   Reply With Quote
Old February 3rd, 2018, 07:32 PM   #1907
zsbuum
C'est la vie

zsbuum's Avatar

Hogy gyakoroljam a fotóboltot, úgy döntöttem megint alkotok, ezúttal egy relevánsabb dolog kapcsán, bocsi, ha kicsit off
Tisza - Szeged főutcája projekt, amit elvileg a MVP is tartalmaz

eredeti (partfal felújítás előtti) állapot:

általam elképzelt állapot:

"textúra" minta a Kopaszi gát és a Somogyi utca Dugonics tér felőli része volt

A parkolást részben/egészben meghagynám, az autós forgalommal együtt, viszont benne lenne a drágábbik parkolási zónában, illetve lakó-pihenő övezeti sebességkorlátozás (20 km/h). A lépcsős szakasz után (Belvárosi híd után a Klinikák felé) megmaradna az 50 km/h.

Azért hagynám meg az gépjármű forgalmat, mert a rakparton kialakult egy intenzív éjszakai élet, nem csak ücsörgő emberek százai vannak kint, hanem a (nem csak) helyi motorosok és autótuningosok is rendszeresen szokták járatni a gépet, mint Cannes-ban az arabok, illetve ide parkolnak, hogy kiüljenek. Ezt a pezsgést kár lenne elveszíteni.

Ott vannak a mentősök is, akiknek gyakran erre rövidebb a klinikák fele, mint a Tisza-Lajos krt.-on.
Nem mellesleg van egy egérút dugó/útlezárások esetén, így mindenkinek kedveztünk (autósok/járókelők/bringások).

Aladar, Gyurma13, MatteoFTC liked this post
Old February 3rd, 2018, 09:59 PM   #1908
Gyurma13
Registered User

Gyurma13's Avatar

Likes (Received): 11493

Én is csináltam ilyeneket régebben, de egy ideje inkább azzal szórakozom, hogy ebből

https://www.google.hu/maps/@47.51125...7i13312!8i6656

ilyet csinálok
http://kepkezelo.com/viewer.php?file...cs2myrf6pq.jpg

zsbuum liked this post
Gyurma13 no está en línea   Reply With Quote
Old February 3rd, 2018, 11:48 PM   #1909
Duchon
Registered User

Duchon's Avatar

Likes (Received): 322

Quote:
Hogy gyakoroljam a fotóboltot, úgy döntöttem megint alkotok, ezúttal egy relevánsabb dolog kapcsán, bocsi, ha kicsit off

A parkolást részben/egészben meghagynám, az autós forgalommal együtt, viszont benne lenne a drágábbik parkolási zónában, illetve lakó-pihenő övezeti sebességkorlátozás (20 km/h). A lépcsős szakasz után (Belvárosi híd után a Klinikák felé) megmaradna az 50 km/h.

Azért hagynám meg az gépjármű forgalmat, mert a rakparton kialakult egy intenzív éjszakai élet, nem csak ücsörgő emberek százai vannak kint, hanem a (nem csak) helyi motorosok és autótuningosok is rendszeresen szokták járatni a gépet, mint Cannes-ban az arabok, illetve ide parkolnak, hogy kiüljenek. Ezt a pezsgést kár lenne elveszíteni.

Ott vannak a mentősök is, akiknek gyakran erre rövidebb a klinikák fele, mint a Tisza-Lajos krt.-on.
Nem mellesleg van egy egérút dugó/útlezárások esetén, így mindenkinek kedveztünk (autósok/járókelők/bringások).
Tetszetős, a Vizibástya környékére is kíváncsi lennék. Több lehetőség van benne, mint a mostani állapota.
Duchon no está en línea   Reply With Quote
Old February 4th, 2018, 09:12 AM   #1910
blinkcsoki
Registered User

Quote:

Addig szerintem szó sem lehet forgalomkorlátozásról, míg nincs déli híd. Ahogy írtad, fontos forgalmi zónája ez a városnak, ami legfeljebb a déli híd elkészültével változhatna meg. Lehet, könnyebb lesz körbe menni, mint kikecmeregni a Tisza Lajoson a rakpartra, pl...
Old February 4th, 2018, 08:47 PM   #1911
zsbuum
C'est la vie

zsbuum's Avatar

Quote:
Originally Posted by Gyurma13 View Post
Én is csináltam ilyeneket régebben, de egy ideje inkább azzal szórakozom, hogy ebből

https://www.google.hu/maps/@47.51125...7i13312!8i6656

ilyet csinálok
http://kepkezelo.com/viewer.php?file...cs2myrf6pq.jpg
wow Ilyesmin én is gondolkodtam mostanában, hogy kipróbálom, csak sokszor belóg egy fa a képbe vagy egyéb tárgy és nehezebb összeállítani az egészet, úgyhogy egyelőre maradok az egyszerűbb dolgoknál.

Quote:
Originally Posted by blinkcsoki View Post
Addig szerintem szó sem lehet forgalomkorlátozásról, míg nincs déli híd. Ahogy írtad, fontos forgalmi zónája ez a városnak, ami legfeljebb a déli híd elkészültével változhatna meg. Lehet, könnyebb lesz körbe menni, mint kikecmeregni a Tisza Lajoson a rakpartra, pl...
Ez igaz, pont ezért érdekes, mert a projektek jó része tulajdonképpen a déli hídra vár... (Mars-tér rehabilitáció, buszpályaudvar elköltöztetése és intermodális csomópont kialakítása, Makó elővárosi vasút fejlesztése, Rakpart és a belváros forgalomcsillapítása, stb.)

Quote:
Originally Posted by Duchon View Post
Tetszetős, a Vizibástya környékére is kíváncsi lennék. Több lehetőség van benne, mint a mostani állapota.
Köszi, ahhoz egyelőre nem mertem még én sem nyúlni, meg ha jól tudom nem lehet sok mindent kezdeni vele, az árvizek miatt. De azt is fel lehetne újítani és kiülős hely lehetne zenészeknek, vagy csak baráti társaságoknak. Kíváncsi vagyok, mit fognak vele kezdeni a valóságban.
Old February 5th, 2018, 08:59 PM   #1912
Gyurma13
Registered User

Gyurma13's Avatar

Quote:
wow Ilyesmin én is gondolkodtam mostanában, hogy kipróbálom, csak sokszor belóg egy fa a képbe vagy egyéb tárgy és nehezebb összeállítani az egészet, úgyhogy egyelőre maradok az egyszerűbb dolgoknál.
Jó hát én sem a szűk utcás, takarásban álló házakkal kezdtem.

Elsőre olyan házat kell keresni, ami téren vagy széles út mellett áll és semmi nem takarja. Rengeteg ilyen van a városban.

https://www.google.hu/maps/@46.25203...7i13312!8i6656

Ezt aztán szépen körbe lehet vágni, némi képjavítás, fényerősségállítás és máris mehet mondjuk egy 3D-s modellre textúrának vagy ahova szeretnénk.

zsbuum liked this post
Old February 6th, 2018, 04:09 PM   #1913
zsbuum
C'est la vie

zsbuum's Avatar

Igazából a Liliom utcai házról akartam egyet, hogy nézne ki emeletráépítéssel, a homlokzat meghagyásával

Itt egy fotó, február 4.-i állapot a bontásról:

forrás: https://www.facebook.com/PapdiBalazs...type=3&theater

A szóban forgó projekt: http://szeged.hu/hirek/35473-liliom-...sugaruton.html

Last edited by zsbuum; February 6th, 2018 at 04:18 PM.
Old February 6th, 2018, 06:15 PM   #1914
Gyurma13
Registered User

Gyurma13's Avatar

Így gondoltad?

zsbuum, Entrone liked this post
Old February 6th, 2018, 06:30 PM   #1915
zsbuum
C'est la vie

zsbuum's Avatar

wow, igen, valami ilyesmire gondoltam, köszi Ez mennyivel jobban mutat, mint a fekete-fehér csupaszság, egy kis modern átalakítás és már teljesen megfelel a modern követelményeknek is.

Gyurma13, Entrone liked this post
Old February 6th, 2018, 07:53 PM   #1916
zsbuum
C'est la vie

zsbuum's Avatar

"modern" verzió

blinkcsoki, bali13 liked this post
Old February 6th, 2018, 08:01 PM   #1917
blinkcsoki
Registered User

Quote:
"modern" verzió

Lenne keresnivalód a városi építészirodán...

zsbuum, Silivrian liked this post
Old February 6th, 2018, 09:28 PM   #1918
Entrone
Registered User

Entrone's Avatar

Likes (Received): 42

Wow, micsoda ps-skillek Nekem speciel akármelyik változat sokkal jobban tetszene, bár az üveges rész a tetejéről annyira nem hiányzik.

Sajnos képet nem sikerült beillesztenem telóról, de ha ma jól láttam a régi Royal Hotel tetejét szétkapták, javítsatok ki ha tévedek, de szerintem eddig az "épen" volt hagyva. Remélem végre beindul vele valami, már lassan éve fel van állványozva.

zsbuum liked this post
Entrone no está en línea   Reply With Quote
Old February 7th, 2018, 04:36 PM   #1919
zsbuum
C'est la vie

zsbuum's Avatar

Ha továbbra is fel van állványozva és a tetőt is szétkapták, szerintem nagyon kevés az esélye, hogy nem folytatják, az épület védett, nem hiszem, hogy a város engedné szétszedetni és úgy hagyni.
Valószínűleg csak a jó időre vártak, esetleg más dolgok merülhettek fel időközben.
Old February 8th, 2018, 09:16 PM   #1920
zsbuum
C'est la vie

zsbuum's Avatar

A legjelentősebb szegedi cégek képviselőinek mutatta be az idei évre tervezett önkormányzati beruházásokat és fejlesztéseket a polgármester.

Quote:
Elmúltak a szűk esztendők

[...] Sok oka van, annak, hogy miért torlódtak össze a pályázatok. Átszervezték például az uniós forrásokat koordináló hazai irányító hatóságot. Szeged beruházásokban szűk esztendőket hagy maga mögött.

A déli Tisza-hídról kérdeztek

Németh József a déli Tisza-hídról érdeklődött. A polgármester elmondta, akár a városnak érkező 34 milliárd forint címzett uniós támogatást oda adták volna, ha engedik az előírások egy közúti híd építésére. Mivel viszont csak 30 milliárdba kerülő közös vasúti és közúti hidat lehet építeni, ez állami feladat lesz. A legfrissebb információk szerint az infrastruktúra-fejlesztő kiírta a közbeszerzést a tervezésre.
edit:
Quote:
Halad a fedett uszoda építése. Február 21-én zárul a kivitelezőknek kiírt közbeszerzési pályázat. Bár kormányzati ígéret van a támogatására, egyelőre a város elkülönített alapjából állják a költségeket.
forrás: http://szeged.hu/hirek/35856-botka-l...n-jol-van.html

Ezek szerint mégiscsak halad a déli híd ügye?
(a cikk nagy része már az unalomig ismételt fejlesztések)

Last edited by zsbuum; February 8th, 2018 at 09:24 PM.
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
constructions, projects, projektek, szeged

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules