[Warszawa] Obwodnice - SkyscraperCity
 

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone | Petycje i akcje


Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.


Closed Thread

 
Thread Tools
Old September 12th, 2003, 06:24 PM   #1
Arek
Registered User
 
Arek's Avatar
 
Join Date: Jun 2003
Location: Warszawa
Posts: 1,232
Likes (Received): 112

[Warszawa] Obwodnice

Tyle się ostatnio pisze na forum o zbudowanych i planowanych obwodnicach, więc krótkie przypomnienie jak będzie wyglądać warszawska obwodnica.


"Przebieg autostrady A2 w rejonie Warszawy - wstępne ustalenia (22.05.2003)

W dniu 21.05.2003 r. doszło do spotkania przedstawicieli Miasta Stołecznego Warszawy oraz GDDKiA. Miało ono na celu dokonanie wstępnych ustaleń przebiegu projektowanej autostrady A2 w okolicach aglomeracji Warszawskiej. Mimo, że nie są to jeszcze ustalenia wiążące, to i tak jest to znaczny postęp w tej niezwykle istotnej dla Warszawy kwestii.
W wyniku analizy stanowisk przedstawiciele GDDKiA oraz Miasta Stołecznego Warszawy przyjęli wspólne stanowisko które zostanie następnie przedstawione Prezydentowi Miasta Stołecznego Warszawy oraz Generalnemu Dyrektorowi Dróg Krajowych i Autostrad:

1. Przebieg dróg ekspresowych:
a) droga ekspresowa S-7
Ustala się przebieg S-7 po śladzie istniejącej drogi do Sękocina, następnie nowoprojektowaną trasą do Janek Małych (węzeł z drogą ekspresową S-8), dalej wspólnym przebiegiem z drogą S-8 nowoprojektowaną trasą do Opaczy (węzeł z POW i S-8) oraz wspólnym przebiegiem z POW i drogą S-8 do Konotopy (węzeł z A-2, POW i S-8). Od Konotopy do węzła z planowaną Trasą N-S -nowoprojektowanym odcinkiem Trasy Armii Krajowej, stanowiącym wspólny przebieg z drogą S-8.
Na dalszym odcinku, aż do węzła Kiełpin, proponuje się do rozpatrzenia dwa warianty przebiegu:
wariant 1 - Trasą AK do węzła z Wisłostradą, następnie Wisłostradą aż do węzła Kiełpin tj. istniejącym odcinkiem drogi krajowej nr 7, wymagającym dostosowania do parametrów drogi ekspresowej,
wariant 2 -od węzła z planowaną Trasą N-S do węzła Kiełpin, wykorzystując rezerwy dla tej trasy przyjęte w MPZP.
Wybór wariantu optymalnego pod względem technicznym, ekonomicznym i środowiskowym dokonany zostanie w oparciu o studium porównawcze, opracowane staraniem GDDKiA o. Warszawa i Urzędu M. St. Warszawy na mocy odrębnego porozumienia
b) droga ekspresowa S-8
Przyjmuje się przebieg S-8 po śladzie istniejącej drogi do Janek Małych (węzeł z drogą ekspresową S-7), następnie wspólnym przebiegiem z drogą S-7 nowoprojektowaną trasą do Opaczy (węzeł z POW i S-7), dalej wspólnym przebiegiem z drogą S-7 i POW do Konotopy (węzeł z A-2, S-7, POW). Od Konotopy do Marek (węzeł z drogą ekspresową S-17) nowoprojektowanym odcinkiem Trasy Armii Krajowej, a następnie istniejącym odcinkiem Trasy AK, wymagającym dostosowania do parametrów drogi ekspresowej,
Powiązanie dróg ekspresowych S-7, S-8 i POW z miejskim układem komunikacyjnym realizowane będzie drogą łącznikową klasy S od węzła Opacz poprzez węzeł Salomea do projektowanego w ciągu Al. Jerozolimskich węzła ?Łopuszańska",

Koncepcja przebiegu drogi łącznikowej wraz z propozycją korekty węzła ?Łopuszańska" opracowana zostanie staraniem Oddziału w Warszawie GDDKiA w uzgodnieniu z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy,
Dla zapewnienia powiązań z miejskim układem komunikacyjnym przyjmuje się w ciągu S-8 wykonanie węzła z ul. Żołnierską. Możliwość realizacji tego węzła potwierdzają dotychczasowe opracowania studialne dla tej trasy wykonane przez Oddział GDDKiA w Warszawie.
c) droga ekspresowa S-17
Ustala się przebieg 5-17 w ciągu projektowanej Wschodniej Obwodnicy Warszawy (WOW) wg tzw. wariantu IIIa - od węzła Marki z drogą ekspresową S-8 do węzła z POW.
Dla zapewnienia powiązań z miejskim układem komunikacyjnym przyjmuje się w ciągu 5-17 wykonanie węzła z ul. Żołnierską. Możliwość realizacji tego węzła potwierdzają dotychczasowe opracowania studialne dla tej trasy wykonane przez Oddział GDDKiA w Warszawie.

2. Południowa Obwodnica Warszawy
Na odcinku od węzła Konotopa do węzła Opacz droga klasy S; na odcinku od węzła Opacz -do węzła Okęcie - droga klasy GP, w korytarzu rezerwowanym dla POW.
Od węzła Okęcie do węzła z drogą ekspresową S-17 w korytarzu rezerwowanym dla POW - droga klasy nie wyższej niż GP.
Powiązanie autostrady A-2, dróg ekspresowych S-7 i S-8 z lotniskiem Okęcie, od strony południowej, realizowane będzie poprzez węzeł Okęcie i drogę łącznikową klasy GP."

PS.Będzie jeszcze wschodnia obwodnica, ale na tej mapie niestety nie jest zaznaczona.
Arek no está en línea  
Sponsored Links
Advertisement
 
Old September 12th, 2003, 06:47 PM   #2
Van der Rohe
mies fan
 
Van der Rohe's Avatar
 
Join Date: Dec 2002
Location: Warsaw, Mokotów
Posts: 5,161
Likes (Received): 400

No i Ursynowiacy wywalczyli, pies im mordę lizał, trasę szybkiego ruchu przez środek Ursynowa i Wilanowa. A mogła być autostrada w tunelu...
Van der Rohe no está en línea  
Old September 12th, 2003, 07:09 PM   #3
Białostoczanin
Guest
 
Posts: n/a
Likes (Received):

Widać niektórzy sami nie wiedzą czego chcą...

I tak żle, i tak niedobrze.


Co do trasy szybkiego ruchu przez Ursynów - czyli teraz będzie ona biegła normalnie na powierzchni?
 
Sponsored Links
Advertisement
 
Old September 12th, 2003, 07:22 PM   #4
AGC
digitisebanking.com
 
AGC's Avatar
 
Join Date: Sep 2002
Location: London
Posts: 1,918
Likes (Received): 236

heh ostatnio jak zobaczylem fotoplan wawy z przed wojny, gdzie miasto bylo nierozlegle, ale bardzo scisniete, na pln-zach siegalo mniej wiecej do Cmentarzy Powazkowskich (mowie o scislej zabudowie, bo oczywiscie Zoliborz i inne dzielnice byly, ale oddzielone) to pomyslalem, ze gdyby nic sie Wawie nie stalo i po wojnie trafilibysmy do lepszego bloku, alb onie byloby wojny wogole, to spokojnie mozna by zrobic autostrade mniej wiecej o przebiegu dzisiejszej Trasy Torunskiej, ale w pelni autostradowa, czyli szeroko zadko zjazdy itd. I to moglobu powstac nawet w latach 50-70. Mysle, ze byloby wieksze parcie na to, bo przed wojna wawa miala bardzo waskie i nieregularne uliczkim takie jak dzis chmielna czy gora Nowy Swiat, ktorymi nic by sie nie rpzecisnelo. Byloby wiec zapotrzebowanie na jakas obwodnice i nawet pewnie zakazali by wjazdu do miasta a zostawili tylko tramwaje i busy, i pewwnie zbudowali szybciej metro.

A tak, po odbudowie wawy zrobiono szerokie ulice, wszedzie w miescie sa teraz 2-jezdniowe, z 2-3 pasami. I pomysleli ze te ulice wystarcza i teraz caly ruch jest przez miasto. Gdyby zas miastobylo geste jak przed wojna, musieliby zrobnic inne rozwiazania komunikacyjne,
__________________

CornBlumenBlau liked this post
AGC no está en línea  
Old September 12th, 2003, 07:43 PM   #5
Arek
Registered User
 
Arek's Avatar
 
Join Date: Jun 2003
Location: Warszawa
Posts: 1,232
Likes (Received): 112

Quote:
Originally posted by Białostoczanin

Widać niektórzy sami nie wiedzą czego chcą...

I tak żle, i tak niedobrze.


Co do trasy szybkiego ruchu przez Ursynów - czyli teraz będzie ona biegła normalnie na powierzchni?
A to już zależy od władz miasta. Bo w przeciwieństwie do obwodnicy północnej przez Bemowo finansowanej przez GDDKiA, tą przez Ursynów zbuduje "Warszawa"
Arek no está en línea  
Old September 12th, 2003, 08:47 PM   #6
PB
Projekt Inwestor
 
Join Date: Dec 2002
Location: Poznan
Posts: 8,740
Likes (Received): 3313

1. Autostrada w W-wie miała być poprowadzona tunelem? Jak długim?
2. Czy warszawianie z terenów, przez które ma przebiegać autostrada nadal protestują?
PB no está en línea  
Old September 12th, 2003, 08:58 PM   #7
Arek
Registered User
 
Arek's Avatar
 
Join Date: Jun 2003
Location: Warszawa
Posts: 1,232
Likes (Received): 112

Quote:
Originally posted by PB

1. Autostrada w W-wie miała być poprowadzona tunelem? Jak długim?
2. Czy warszawianie z terenów, przez które ma przebiegać autostrada nadal protestują?
Ad 2
Z tego co wiem protesty sa na Bemowie.
Arek no está en línea  
Old September 12th, 2003, 10:43 PM   #8
AGC
digitisebanking.com
 
AGC's Avatar
 
Join Date: Sep 2002
Location: London
Posts: 1,918
Likes (Received): 236

Chyba poprowadzenie tej Trasy Ex. przez Bemowo nie bedzie takie trudne.

1. Trasa Torunska jest swietnym przedluzeniem planowanej drogi ex. Mieszkam przy T. Torunskiej, podobnie jak ponad 100 tys. Warszawiakow i nie narzekam na jej bliskosc.

2. skrzyzowanie nowej ex. z Trasa Torunska bedzie w lasku na kole. Dalej na zachod nowa ex. bedzie szla przez nieuzytki - las na kole, dzialki, dalej powinna isc rownolegle do WMH (Warszawskiej Magistrali Hutniczej), na polnoc od osiedla Gorce Nowe. Tam Powstancow Slaskich jest na wiadukcie pod ktorym biegnie WMH. Jesli sie tam zmiesci jeszcze ta ex., to obejdzie sie bez dodatkowych kosztow. A dalej na zachod wyjazd z miasta jest przez nieuzytki (zaplecze Tesco). Ta ex. bedzie szla dalej od blokow niz T. Torunska obecnie (moze poza Gorcami), wiec nie ma potrzeby chowania jej dozadnych tuneli. Ten przebieg jest naprawde idealny.

Bedzie tylko problem z korkami, bo na T. Torunskiej popoludniami tworza sie mega korki w strone praska, mimo ze sa wtedy w uzytku 4 pasy: 3 zwykle + awaryjny.
AGC no está en línea  
Old September 12th, 2003, 10:58 PM   #9
AGC
digitisebanking.com
 
AGC's Avatar
 
Join Date: Sep 2002
Location: London
Posts: 1,918
Likes (Received): 236

A wlasnie, ma ktos moze schemat/mapke (albo zna link) warszawskich obwodnic (obecnych)? Chodzi mi glownie o jakas mapke ukazujaca T. Torunska i Siekierkowska wraz z Dolinka Sluzewiecka, ew. Wislostrade i Lazienkowska i inne. Slowem drogi szybkiego ruchu w Wawie...
AGC no está en línea  
Old September 13th, 2003, 12:41 AM   #10
glicek
BANNED
 
glicek's Avatar
 
Join Date: May 2003
Location: Warszawa Wałbrzych
Posts: 1,796
Likes (Received): 1080Mam tylko taka mapke. Co prawda sa na niej zaznaczone glownie linie tramwajowe ale przerywanymi kreskami - przyszle arterie.
glicek no está en línea  
Old September 13th, 2003, 12:53 AM   #11
glicek
BANNED
 
glicek's Avatar
 
Join Date: May 2003
Location: Warszawa Wałbrzych
Posts: 1,796
Likes (Received): 1080I znalazlem jeszcze cos takiego, ale nie ma na nim Ursynowa
glicek no está en línea  
Old September 13th, 2003, 01:16 AM   #12
AGC
digitisebanking.com
 
AGC's Avatar
 
Join Date: Sep 2002
Location: London
Posts: 1,918
Likes (Received): 236

O dzieki. Ta jest mala ale dobrze widac (chodzi mi o ta mniejsza w prawym dolnym rogu). A tym ze co jatu widze - chca zrobic jakas rownolagla do Prymasa tysiaclecia obwodnice na Zachodzie? Myslalem ze obecna PT/T. Torunska to ostateczny wariant na zachodzie?

Fajnie tez jest zaznaczona ta najscislejsza, obwodnica srodmiejska - Gdanski na polnocy - Lazienkowska na poludniu.

AGC no está en línea  
Old September 13th, 2003, 04:02 AM   #13
N~k
Guest
 
Posts: n/a
Likes (Received):

a nie mogli by zrobic autostrady calkime na poludnie i na dodatek zrobic odlamek autostrady i isc z tymi planami obwodnic?
 
Old September 13th, 2003, 09:28 AM   #14
Białostoczanin
Guest
 
Posts: n/a
Likes (Received):Popatrzcie jak dużo dróg jest projektowanych. Gdyby one wszystkie istniały już teraz korki nie miały by prawa bytu.
 
Old September 13th, 2003, 09:58 AM   #15
YaroS
Registered User
 
Join Date: Oct 2002
Location: Warsaw
Posts: 746
Likes (Received): 25

AGC: A tym ze co jatu widze - chca zrobic jakas rownolagla do Prymasa tysiaclecia obwodnice na Zachodzie? Myslalem ze obecna PT/T. Torunska to ostateczny wariant na zachodzie?


Generalnie w Warszawie jest są planowane dwa pierścienie obwodnicowe mniejszy i większy z tym, że nie wiem czy ten mniejszy ba być ostatecznie bezkolizyjny. W Każdym razie duży piecień ma tworzyć:
T. Toruńska - T. Prymasa - Fragment Jerozolimskich - Marynarska - Rzymowskiego - Dolina Służewiecka - T. Siekierkowska - Marsa -Żołnierska (to chyba znany przebieg)
Natomiast mały pieścień obwodnicowy (z tym, że nie wiem czy ma to być zupełnie bezkolizyjna trasa) mają tworzyć ulice:
T. Łaziekowska - Towarowa - Okopowa - Most Gdański - Szwedzka - T. Tysiąclecia.
Wydaje mi się, że te dwa pierścienie są bardzo istotne dla dobrej komunikacji wewnątrz miasta i to powinno być priorytetem drogowym miasta.
Jeśli chodzi o przebieg T. Tysiąclecia to nadal nie wiadomo czy powstanie ale spotkałem sięz alternatywną zaprezentowaną przez ekologów (wydawało mi się, że tylko potrafią protestować )wersją przebiegu trasy: a mianowicie:
T. Łazienkowska - Al. Stanów zjednoczonych (rondo wiatraczna) i doprowadzenie trasy do lini kolejowej i wzdłuż niej (tereny i tak już są głośne i nie za gęsto zabudowane) przez ul. Solidarności do Szwedzkiej i dalej jak wcześniej wydaje mi się że ten przbieg jest b. dobry i mniej uciążliwy dla miasta (nie wyobrażam sobie np. przecięcia trasą parku Skaryszewskiego itp).
PZDR

Last edited by YaroS; September 13th, 2003 at 10:10 AM.
YaroS no está en línea  
Old September 13th, 2003, 11:42 AM   #16
Arek
Registered User
 
Arek's Avatar
 
Join Date: Jun 2003
Location: Warszawa
Posts: 1,232
Likes (Received): 112

Quote:
Originally posted by AGC
A tym ze co jatu widze - chca zrobic jakas rownolagla do Prymasa tysiaclecia obwodnice na Zachodzie? Myslalem ze obecna PT/T. Torunska to ostateczny wariant na zachodzie?
To jest ( a właściwie miała być) trasa N-S. Miała by połączyć Trasę AK z Okęciem. Zaczynała by się węzłem z trasą AK na wysokości Lasku na Kole, dalej miała biec wzdłuż tzw "obwodnicy kolejowej", dalej tyłami Wola Parku, pod wiaduktem na Górczewskiej, i dalej wzdłuż torów...(dalej dokładnie nie znam ) do Okęcia. Trasa N-S była także jednym z wariantów branych pod uwagę jako łącznik A-2 z trasą A-K. W tym wariancie A-2 miała od Konotopy biec jako tzw "Połczyńska bis"( wzdłuż starej Poł.) a na wysokości Fortu Wola miał być węzeł zautostradyz trasą N-S, na północ by sie jeździło do A-K (Gdańsk- Białystok) na południe na Okęcie i daej do Płd Obw, ale ostatecznie ten pomysł pożrzucono, choć popierali go np. samorządowcy Bemowa.

Ostatecznie nic nie wyszło z "Połczyńskiej bis", ale N-S też raczej nie ma szans na realizację. Na stronie ZDM można przeczytać że: " (...)GDDKiA nie sfinansuje budowy trasy N-S (Północ-Południe), czyli drogi ekspresowej, która mogłaby połączyć lotnisko z centrum miasta. W związku z tym funkcję tę powinna przejąć kolej. Połączenia drogowe należy natomiast traktować jako drugorzędne.
Niestety konieczności połączenia Okęcia z centrum linią kolejową nie akcentują władze Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze.(...)
Trasy nie będzie, ale może będzie jakaś szybka kolej???

Last edited by Arek; September 13th, 2003 at 11:47 AM.
Arek no está en línea  
Old September 13th, 2003, 12:42 PM   #17
Arek
Registered User
 
Arek's Avatar
 
Join Date: Jun 2003
Location: Warszawa
Posts: 1,232
Likes (Received): 112

Z tej strony:http://www.zdm.waw.pl/informacje/uklad_drogowy.htm można ściągnąć prezentacje Warszawskiego Układu Drogowego (pr.PowerPoint)

Głównie propaganda: przedstawienie stanowiska miasta w sprawie A-2 w stolicy, ale jest jedna mapka i fragmenty z ustawy mówiące jakie warunki musi spełniać autostrada, droga ekspresowa i droga Główna Ruch przyspieszonego.

Warto zobaczyć
Arek no está en línea  
Old September 13th, 2003, 01:03 PM   #18
martin
Registered User
 
martin's Avatar
 
Join Date: Sep 2002
Posts: 7,279
Likes (Received): 1029

to sa projekty ktore sa realizowane lub beda w najblizszym czasie realizowane, natomiast pozniej ma byc z tego co wiem A2 pd czescia aglomeracji warszawskiej i tworzyc taka obwodnice autostradowa ktora ma byc poprowadzony glowny ruch Tirow
martin no está en línea  
Old September 13th, 2003, 03:58 PM   #19
Arek
Registered User
 
Arek's Avatar
 
Join Date: Jun 2003
Location: Warszawa
Posts: 1,232
Likes (Received): 112

Ile pasów?

Ciekawe po ile pasów ruchu będą miały warszawskie "ekspresowe" obwodnice? W innych miastach, drogi, które będą pełnić funkcję obwodnic będą miały po trzy pasy ruchu w każdą stronę. Tak jest na przykład w Krakowie i będzie w aglomeracji Śląskiej, gdzie autostrada wchodząc do miasta ma po trzy pasy ruchu . Wracając do Warszawy, narazie pewne są chyba tylko parametry obwodnicy biegnącej przez Bemowo - ma mieć po dwa pasy, a z tego co wiem tamtędy będą biegły dwie trasy: S-7 i S-8(via baltica) , więc ruch będzie duży, może nawet porównywalny z tym na obwodnicy Krakowa, ale będzie przebiegał tylko po dwóch - a nie po trzech pasach ruchu...
Arek no está en línea  
Old September 13th, 2003, 08:13 PM   #20
stefansk
Registered User
 
stefansk's Avatar
 
Join Date: Feb 2003
Location: Warszawa-Edinburgh-St Andrews-Durban
Posts: 668
Likes (Received): 4

NIe wiem jaki tuman zdecydowal budowac obwodnice przez sodek Warszawy - przeciez obwodnica to znaczy DO OKOLA
__________________
"Can you imagine if you were the first person to discover pineapples?"
stefansk no está en línea  
Sponsored Links
Advertisement
 


Closed Thread

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
[S14] Zachodnia Obwodnica Łodzi [drogi dojazdowe, city vs city = brig!] KRNĄBRNY Infrastruktura drogowa 6851 September 16th, 2019 09:55 AM
Obwodnice arQ Infrastruktura drogowa 25 June 9th, 2019 09:57 PM
[S3/DW315] Obwodnice Nowej Soli ZielonaGora Infrastruktura drogowa 803 November 3rd, 2018 03:03 PM
[DK74] Obwodnica Kraśnika Hajno Inwestycje ukończone 557 March 29th, 2016 07:39 AM
[DK8] Brakujące obwodnice bewu1 Infrastruktura drogowa 19 August 21st, 2008 06:26 PM


All times are GMT +2. The time now is 08:10 AM.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11 Beta 4
Copyright ©2000 - 2019, vBulletin Solutions Inc.
vBulletin Security provided by vBSecurity v2.2.2 (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2019 DragonByte Technologies Ltd.
Feedback Buttons provided by Advanced Post Thanks / Like (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2019 DragonByte Technologies Ltd.

SkyscraperCity ☆ In Urbanity We trust ☆ about us