ARAD | Projects & Construction - Page 143 - SkyscraperCity

forums map | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Romania & Moldova > Development Forums > West Region

West Region » Timișoara Metro Area | Arad | Deva | Reșița

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old February 20th, 2019, 07:17 PM   #2841
mash510void725
mash510void725

mash510void725's Avatar

Likes (Received): 364

După ce m-am documentat mai bine, se pare ca Leier va avea o locație de 8,8 ha la intersecția DN 79 cu drumul Curtici-Santana. Am mai aflat ceva, dar avānd in vedere ca informația nu e confirmată oficial nu īmi permit sa arunc vorbe goale. Spun doar atāt: dacă se confirma ne-a binecuvantat Dumnezeu!

radutucra liked this post
mash510void725 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old February 22nd, 2019, 10:36 AM   #2842
adi_tudoroiu
Registered User

Likes (Received): 8

https://toscana-arad.ro/

Se misca ceva la acest proiect? Aveti detalii? Pe site nu apar poze sa se vada stadiul din teren.
adi_tudoroiu no está en línea   Reply With Quote
Old March 14th, 2019, 08:37 AM   #2843
status
Registered User

status's Avatar

Likes (Received): 11423

https://www.bricoretail.ro/brico-ret...-magazine.html

S-a inchis Praktiker la Arad, acesta nu a fost rebranduit alături de inca alte 2 magazine (Pitești și Brasov). Posibil pe viitor sa fie īnlocuit cu un magazin Homelux...
Old March 14th, 2019, 10:57 PM   #2844
mash510void725
mash510void725

mash510void725's Avatar

Așa se pare ca și Praktiker Arad va rămāne sub umbrela lui Omer Susli și va opera sub brandul acestuia. In alta ordine de idei fratii Paval prin Dedeman vor semna zilele următoare contractul se achiziție pentru terenul Las Vegas din fata de la Selgros. S-au īnțeles la preț pana la urma și s-a rezolvat și problema juridică a CF ului care punea probleme.
Old March 15th, 2019, 01:24 PM   #2845
danicsu
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by mash510void725 View Post
Așa se pare ca și Praktiker Arad va rămāne sub umbrela lui Omer Susli și va opera sub brandul acestuia. In alta ordine de idei fratii Paval prin Dedeman vor semna zilele următoare contractul se achiziție pentru terenul Las Vegas din fata de la Selgros. S-au īnțeles la preț pana la urma și s-a rezolvat și problema juridică a CF ului care punea probleme.
Unde mai exact se face Dedeman in Micalaca ? Poti sa ne spui?
danicsu no está en línea   Reply With Quote
Old March 15th, 2019, 02:16 PM   #2846
mash510void725
mash510void725

mash510void725's Avatar

In actuala locație a schrotului Las Vegas al fraților Muresan cu intrare directa din sensul giratoriu de la Selgros. Intenția lor declarată pentru locatia respectiva era depozit logistic + magazin. Īntre timp de la momentul la care și-au manifestat interesul pentru teren și pana astăzi au deschis depozitul de la Oradea. Nu știu dacă centrul logistic rămāne in picioare și pentru viitor.
Old March 15th, 2019, 02:57 PM   #2847
Kidu
Arădean

Kidu's Avatar

Likes (Received): 1464

Ce situatie absurda! Cei de la "Las Vegas" nu au vrut sa cedeze o bucata de pamant pentru a se putea racorda centura direct in giratoriu insa acum se "implanta" un Dedeman acolo care va da si mai mult traficul peste cap.

Inca mai sper ca cei de la Dedeman sa fie rezonabili si poate se gaseste o solutie de compromis care sa fluidizeze traficul din giratoriul ala:

MNU, Randaal liked this post
Kidu no está en línea   Reply With Quote
Old March 20th, 2019, 08:47 PM   #2848
bogdymol
bogdymod

bogdymol's Avatar

In cartierul Alfa s-a inceput deja de ceva vreme demolarea garajelor dintre blocuri si reamenajarea zonei ca parcare + spatiu verde. In partea de nord a cartierului, se lucreaza momentan in zonele galbene:

Si cateva poze cu stadiul actual:

De vreo saptamana au disparut muncitorii si utilajele de pe santier, dar speram sa revina in curand.

Problema e alta: primaria a inceput sa trimita platforma de ridicat masini parcare neregulamentar prin cartier.

Sa nu ma intelegeti gresit, sunt cu totul pentru ridicatul autoturismelor parcare neregulamentar, si ma bucur ca in Arad a inceput o actiune in acest sens. Problema in cartierul Alfa este ca, de cand s-au apucat de reamenajarea spatiilor dintre blocuri (din nou, o initiativa buna), chiar nu mai ai unde sa parchezi, cu toata bunavointa de a te deplasa pe jos o distanta mai mare. Locuitorii acestei zone inteleg motivul disparitiei garajelor, cat si disparitia temporara a locurilor de parcare din zona lor. Cand lucrarile se vor finaliza zona va arata cu siguranta mai bine.

Problema este ca nu poti sa faci sa dispara majoritatea locurile de parcare din zona, iar imediat dupa sa vi sa ridici masinile parcate neregulamentar. Da, este legal, dar este complet imoral.

Consider ca o administratie locala buna ar astepta pana cand lucrarile de realizare a parcarilor dintre blocuri ar fi finalizate, iar imediat dupa acea ar incepe sa ridice autovehiculele parcate neregulamentar.

Randaal liked this post
bogdymol no está en línea   Reply With Quote
Old March 21st, 2019, 12:48 PM   #2849
Kidu
Arădean

Kidu's Avatar

Likes (Received): 1464

Ce carpaci! Uitati-va si voi cum au mutilat radacinile la copacii aia, dupa aia daca nu se vor usca se v-or mira ca la un vant v-or cadea pe masinile parcate.
Advertisement

Reply

Tags
romania, ro_crisana

Thread Tools

Posting Rules