Гістарычны цэнтр | Historic centre - Page 62 - SkyscraperCity

forums map | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Belarus > Праекты і будаўніцтва / Проекты и строительство / Projects & Construction > Праекты і будаўніцтва > Мiнск

Мiнск Минск | Minsk

Reply

Thread Tools
Old May 3rd, 2011, 11:56 PM   #1221
Bacian
Registered User

Bacian's Avatar

Likes (Received): 220

По мне так лучше бы текстуру перекрытий Белпромпроекта сохранили, а не зашивали дешёвым вентфасадом.

Visit my Blog
Bacian no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old May 4th, 2011, 08:04 PM   #1222
Anton Dmitriev
Let's agree to disagree!

Likes (Received): 25

Anton Dmitriev no está en línea   Reply With Quote
Old May 4th, 2011, 09:45 PM   #1223
Andrus37
Registered User

Andrus37's Avatar

Likes (Received): 905

Гэта будынак былой жаноцкай гімназіі, пабудаваны ў 90-х гадах 19 стагоддзя. Цікава, як яго будуць "рэстаўрыраваць"?

Last edited by Andrus37; May 7th, 2011 at 11:02 AM.
Andrus37 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old May 5th, 2011, 12:57 AM   #1224
artagonist
Registered User

artagonist's Avatar

Likes (Received): 677

Quote:
Originally Posted by Andrus37 View Post
Гэта будынак былой жаноцкай гімназіі, пабудаваны ў 90-х гадах 19 стагоддзя. Цікава, як яго будуць "рэстаўрыраваць"?
калі сыходзіць з таго рэпернага, што адразу кідаецца ў вочы, дык працы вядуцца даволі прыстойна: дрўляная сталярка, што вельмі блізкая да арыіґналу, керамічная цэгла М50... галоўнае, каб на гэтым прыстойнасьці ня скончыліся. пытаньне з дэкаратыўнай каванкай і зь інтэр'ерамі пакуль што адкрытае )
artagonist no está en línea   Reply With Quote
Old May 5th, 2011, 09:12 AM   #1225
Tomasz M. Bladyniec
Civil engineer

Tomasz M. Bladyniec's Avatar

Likes (Received): 1812

Vau! Ja nie viedau, shto u Minsku josć takija budynki.
Old May 5th, 2011, 06:05 PM   #1226
Anton Dmitriev
Let's agree to disagree!

Падабаюцца вокны, якія зараз усталёўваюць
Old May 6th, 2011, 11:24 PM   #1227
Anton Dmitriev
Let's agree to disagree!

Пару дзён таму пачалі фарбаваць будынак на Нямізе

Гэты даўгабуд у хуткім часе мусіць быць дабудаваны

Old May 7th, 2011, 10:59 AM   #1228
zolak
Registered User

Likes (Received): 204

Quote:
Originally Posted by Anton Dmitriev View Post
Пару дзён таму пачалі фарбаваць будынак на Нямізе
Выглядае як танная кардонная дэкарацыя.
zolak no está en línea   Reply With Quote
Old May 7th, 2011, 12:19 PM   #1229
A1eks
Агонь!

A1eks's Avatar

Likes (Received): 591

Мне гэтыя "дэкарацыі" куды больш да спадобы, чым так і не дабудаваны паркінг аля гістарычная забудова) На мой погляд выглядаюць даволі годна.
A1eks no está en línea   Reply With Quote
Old May 7th, 2011, 02:10 PM   #1230
KiberDen_!!!
Ціхі Мірон

KiberDen_!!!'s Avatar

Likes (Received): 294

мне таксама здаецца, што гэты навабуд - найменьшае зло, у параўнаньні з ранейшымі навабудамі на Нямізе, па вул. Няміга можна нават прасачыць, як з цягам часу зьмянялася стаўленьне чынавенства да архітэктурнай спадчыны Менска ад цалкам негатыўнага да нейтральнага з элементамі станоўчага - проста параўнайце архітэктуру ЖК "На Нямізе" 80-х, ГЦ "Славянскі" сярэдзіны 2000-х і вышэйзгаданы будынак канца 2000-х... на жаль, калі гэтае стаўленьне зьменіцца да поўнасьцю станоўчага, з усьведамленьнем неабходнасьці не будаваць навабуды пад даўніну, а аднаўляць менавіта страчаную гістарычную архітэктуру, у гістарычным цэнтры горада не застанецца месцаў для аднаўленьня гэтай архітэктурнай спадчыны...

таму, як бы там ні было, хоць вышэйзгаданы будынак і зьяўляецца найменьшым злом, я ўсё роўна супраць яго будаўніцтва
Old May 7th, 2011, 02:38 PM   #1231
IKS_BY
Registered User

IKS_BY's Avatar

Likes (Received): 414

Я думаю пры любой уладзе ТУЮ Нямігу, якая ішла крыху зігзагам, вузкая, ніхто б аднаўляць не стаў. Максімум аднавілі б нешта на пустых месцах, дзе былі крамкі пачатку 90-х. Ніхто б не руйнаваў вялізарны жылы дом і ГЦ, гэта не сур'ёзна.
IKS_BY no está en línea   Reply With Quote
Old May 7th, 2011, 03:16 PM   #1232
Anton Dmitriev
Let's agree to disagree!

Quote:
Originally Posted by zolak View Post
Выглядае як танная кардонная дэкарацыя.
Мабыць, гэта на здымке гэтак здаецца, хаця...
Old May 7th, 2011, 05:45 PM   #1233
vanjaz
Registered User

Likes (Received): 584

Не зразумела чаму самы першы будынак у гэтым стылі да гэтых пор не працуе? Што з ім не так?
У другім пабудаваным шмат пазней ужо працуюць так званыя буцікі.
vanjaz no está en línea   Reply With Quote
Old May 7th, 2011, 06:26 PM   #1234
Anton Dmitriev
Let's agree to disagree!

Quote:
Originally Posted by vanjaz View Post
Не зразумела чаму самы першы будынак у гэтым стылі да гэтых пор не працуе? Што з ім не так?
У другім пабудаваным шмат пазней ужо працуюць так званыя буцікі.
Там з забудоўшчыкам не ўсё чыста...
Але зараз там працы вядуцца

А зараз мае пытанне: калі ўжо пачнуць будаваць працяг гэтага комплексу, што мусіць быць на скрыжаванні Нямігі і Гарадскога Валу? Там працы ідуць кожны дзень напрацягу года, калі не больш, і увесь час вядуцца нейкія зямляныя працы
Old May 7th, 2011, 09:06 PM   #1235
ryslanka
Registered User

ryslanka's Avatar

Likes (Received): 82

Эти новобуды, равно как и ТД "НА НЕМИГЕ" рано или поздно таки будут разрушены! И сделают это не историки-фанатики, а градостроители. Просто эти здания - серьзеная градостроительная ошибка, от которых больше минусов, чем плюсов. Наверняка прежняя Немига на этом месте восстановлена не будет, но нечно концептуальное, низкое, открывающее вид на старый город, с мотивами старой улицы через энное количество лет здесь будет, и я в этом убежден.
ryslanka no está en línea   Reply With Quote
Old May 7th, 2011, 11:21 PM   #1236
Anton Dmitriev
Let's agree to disagree!

Усё роўна ЖК на Нямізе будзе ўсё псаваць, нават калі знішчуць ГЦ альбо навабуды. Лічу, што менавіта ЖК - гэта самая вялікая памылка. Калі б яго не вырашылі будаваць, вы ведаеце, што зараз была б яшчэ адна вельмі добрая турыстычная кропка, я маю на ўвазе Ракаўскае прадмесце. Я вельмі спадзяюся, што з Ракаўскім прадмесцем пачнуць штосьці рабіць, я вельмі хачу гэтага, бо гэта працяг гістарычнага цэнтру Мінска
Old May 7th, 2011, 11:35 PM   #1237
artagonist
Registered User

artagonist's Avatar

Quote:
Originally Posted by Anton Dmitriev View Post
Усё роўна ЖК на Нямізе будзе ўсё псаваць, нават калі знішчуць ГЦ альбо навабуды. Лічу, што менавіта ЖК - гэта самая вялікая памылка. Калі б яго не вырашылі будаваць, вы ведаеце, што зараз была б яшчэ адна вельмі добрая турыстычная кропка, я маю на ўвазе Ракаўскае прадмесце. Я вельмі спадзяюся, што з Ракаўскім прадмесцем пачнуць штосьці рабіць, я вельмі хачу гэтага, бо гэта працяг гістарычнага цэнтру Мінска
разумею. але па шчырасьці: я не хачу, каб 'мінскпраект' сапсаваў яшчэ й ракаўскае! паглядзіце, што яны хочуць зрабіць на камсамольскай! а замчышча? а зыбіцкая?! у нас зараз няма комплекснага падыходу да такіх аб’ектаў! у нас ёсьць толькі ліхаманкавае засваеньне незабудаване тэрыторыі!
а ў ракаўскім можна шыкоўны комплекс зрабіць на базе хлебзавода: гэткі старасьвецка-савецкі індастрыял! ух) а брэндам самаго прадмесьцьця можа стаць габрэйская спадчына... зараз гэта ўсё можа толькі пад бульдозэр пайсьці
Old May 8th, 2011, 12:20 AM   #1238
Anton Dmitriev
Let's agree to disagree!

Quote:
Originally Posted by artagonist View Post
разумею. але па шчырасьці: я не хачу, каб 'мінскпраект' сапсаваў яшчэ й ракаўскае! паглядзіце, што яны хочуць зрабіць на камсамольскай! а замчышча? а зыбіцкая?! у нас зараз няма комплекснага падыходу да такіх аб’ектаў! у нас ёсьць толькі ліхаманкавае засваеньне незабудаване тэрыторыі!
а ў ракаўскім можна шыкоўны комплекс зрабіць на базе хлебзавода: гэткі старасьвецка-савецкі індастрыял! ух) а брэндам самаго прадмесьцьця можа стаць габрэйская спадчына... зараз гэта ўсё можа толькі пад бульдозэр пайсьці
Я не пра "Мінскпраект", бо не заўжды ён будзе існаваць альбо не заўжды ён будзе існаваць менавіта гэтак, як зараз. Я, як і Вы хачу, каб гэтымі мясцінамі займаліся нейкія іншыя праектныя арганізацыі ці нейкія зусім іншыя людзі, якія будуць разумець, што такое культурная спадчына насамрэч, якія будуць разумець, што гэтай культурнай спадчыны, дзякуючы вайне, савецкай уладзе, некаторым сучасным прадпрыемствам, засталося зусім няшмат і будуць ставіцца да гэтага са ўсёй адказнасцью. Думаю, такое калі-небудзь будзе, але ў асноўным, гэта пакуль толькі мары, жаданні і г. д. Трэба сказаць, што, негледзячы на ўсё гэта, ў Мінску ёсць прыклады вельмі добрай сучаснай рэканструкцыі
Old May 8th, 2011, 03:44 AM   #1239
black.
Registered User

Likes (Received): 2

Quote:
Originally Posted by Andrus37 View Post
очень просто: поставят синие стеклопакеты и поштукатурят.
black. no está en línea   Reply With Quote
Old May 8th, 2011, 02:30 PM   #1240
artagonist
Registered User

artagonist's Avatar

Quote:
Originally Posted by black. View Post
очень просто: поставят синие стеклопакеты и поштукатурят.
не. хопіць іроніі й сарказму - непрафэсійна) так, трэ’ да ўсяго ставіцца крытычна, але не прадузята))
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
Минск, Мінск, спадчына, belarus, białoruś, mińsk, minsk

Thread Tools

Posting Rules