[Budapest] Budai Várnegyed | Buda Castle District Developments - Page 201 - SkyscraperCity

forums map | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Hungary > Projects and Development > Tervek és építkezések > Budapest

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 512 votes, 4.99 average.
Old February 12th, 2015, 01:05 PM   #4001
realbizkit
Registered User

realbizkit's Avatar

Likes (Received): 1854

Köszönjük a képeket! Nekem csak annyi hozzáfűznivalóm van, hogy: wow. Minden egyes szegletben van valami igényes, aprólékos megoldás. Nem csoda, hogy meg se próbálkoztak a rekonstrukcióval, ez nagyon kemény meló lenne, irdatlan pénz és szakértelem kell hozzá.
realbizkit no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old February 12th, 2015, 01:16 PM   #4002
Tímea89
Registered User

Tímea89's Avatar

Likes (Received): 7571

Köszönet a fantasztikus képekért, BDzsH!

Ez egy remekmű volt, mint részletében abszolút tökéletes. Vannak országok (a legtöbb ország), ahol a királyi paloták nem néznek így ki...

Ezzel összehasonlítva a mostani állapot egy rossz tréfa.
Tímea89 no está en línea   Reply With Quote
Old February 12th, 2015, 02:00 PM   #4003
dottore75
Registered User

Likes (Received): 9721

Hát az eredeti állapotra sajnos esély sincs...
Valószínűleg amúgy is a lista végén kullog.
De ha a majd egyszer a prioritásban elől levő épületek mind elkészülnek
én nem bánnám ha legalább a front homlokzatot helyreállítanák.
dottore75 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old February 12th, 2015, 02:09 PM   #4004
Kronosz
Registered User

Likes (Received): 2471

Ez a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár egy valóságos kincsesbánya. A Királyi Palotának az eredeti tervei nincsenek ott meg? Azt ugye tudjuk, hogy a KÖZTI-nél lehetnek tervek..
Kronosz no está en línea   Reply With Quote
Old February 12th, 2015, 02:25 PM   #4005
redemption
Registered User

Likes (Received): 157

A termek eredeti kiképzéséből maradt meg valami? Én csak az előtérben, meg a lépcsőházban voltam pár éve. Lehet, hogy le van butítva kicsit , de az szerintem nagyjából hasonlít a fényképen látható állapothoz. Ezen kívül viszont kibelezték?
redemption no está en línea   Reply With Quote
Old February 12th, 2015, 02:40 PM   #4006
Channelservice
Registered User

Likes (Received): 956

Ha teljesen allami tulajdonba kerul akkor van ra esely hogy helyreallitjak.

Jelen allas szerint az allam eroteljesen vasarolgat a negyedben, aminek az egyetlen pozitivuma hogy koltenek is rendesen a felujitasokra. Es nagyjabol itt ki is merultek az elonyok...
Channelservice no está en línea   Reply With Quote
Old February 12th, 2015, 02:56 PM   #4007
Bazsi91
Registered User

Bazsi91's Avatar

Likes (Received): 6445

Köszönjük a képeket!

Csodálatos részletek,számomra újdonság a látványuk!
Nem semmi munka volt benne,szerencsére a főlépcső megmaradt azt már láttam élőben. Vajon hány terem maradt meg legalább kis részben?

Asszem máshol a parlament nincs ilyen, sőőőt...
Bazsi91 no está en línea   Reply With Quote
Old February 12th, 2015, 02:57 PM   #4008
BDzsH_88
Registered User

BDzsH_88's Avatar

Likes (Received): 3755

A belső terek nagyjából megvannak, leegyszerűsítve néhol, de nem brutálisan átalakítva. A tárgyaló és a miniszteri fogadószoba nincs meg, azok közül az egyik pont ott volt, ahol leomlott a homlokzat sarka. De alapvetően az épületbelső nincs átalakítva, persze ilyen sufnimegoldások, beépített folyosók, meg hasonló dolgok vannak.

Bazsi91, Channelservice liked this post
BDzsH_88 no está en línea   Reply With Quote
Old February 12th, 2015, 03:02 PM   #4009
Windblower
Oslo sympathisant

Windblower's Avatar

Likes (Received): 7369

Quote:
Originally Posted by BDzsH_88 View Post
Elsőre komolynak tűnik a hasonlóság az épület sarokrésze és a Rákóczi úti Luther-ház sarokrésze között... volt a hasonló stíluson kívül más kapcsolat a két épület között (tervező, építési vállakozó, megrendelő, stb)?

Somehow i got the feeling no one is able to imagine those large, restored royal rooms and halls with full of valuable paintings, statues and... museum visitors.

Luchador liked this post
Windblower no está en línea   Reply With Quote
Old February 12th, 2015, 03:07 PM   #4010
dottore75
Registered User

Quote:
Originally Posted by Kronosz View Post
Ez a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár egy valóságos kincsesbánya. A Királyi Palotának az eredeti tervei nincsenek ott meg? Azt ugye tudjuk, hogy a KÖZTI-nél lehetnek tervek..
Én pár éve találtam ezt azt.De sajnos De sajnos meghalt a vinyó amin volt.
Valahol itt találtam talán

https://www.eleveltar.hu/kereses

http://mapire.eu/hu/map/HU_BFL_XV_16...84&lon=19.0419

http://mol.arcanum.hu/terkep/opt/a12...?v=pdf&a=start
Old February 12th, 2015, 03:56 PM   #4011
dottore75
Registered User

A második linken jófajta kataszteri térpépek vannak,
a harmadikban pedig megtaláltam a nagyszüleim házasságkötési
dokumentumait is.A nagyapám gépész mesterlevele bejegyzését is.
Ajánlom mindenkinek!
Old February 12th, 2015, 06:10 PM   #4012
Keremart
Registered User

Keremart's Avatar

Likes (Received): 1080

Hirtelen jobb képet nem találtam. Az épület tudomásom szerint egészen jó állapotba van ami a belső tereket illeti. A külső meg olyan amilyen.
Keremart no está en línea   Reply With Quote
Old February 12th, 2015, 09:31 PM   #4013
venom6
Registered User

venom6's Avatar

Likes (Received): 1596

Egy szónak is száz a vége én szívesebben látnám a régi homlokzattal.
A Hilton foncsorozott ablakait kellene cserélni valami normálisra, ami nem ilyen feltűnő!
venom6 no está en línea   Reply With Quote
Old February 12th, 2015, 10:57 PM   #4014
Channelservice
Registered User

„Foglaljuk vissza a várat a turistáktól!” – kezdi Csonka Laura történész a Budapesti Aszfaltprojekt (Bupap) Zsidók és törökök a budai Várban című túráját, amire hétköznap délelőtthöz képest meglepően sokan gyűltek össze. Sokszor járok városi túrára, de ennyi embert egy sétán talán még nem is láttam. A felvetés kétségkívül érdekes, hiszen a budai vár nem az a része a fővárosnak, ahová a helyiek gyakran mennének, vagy ha igen, akkor sem tudnak mit kezdeni vele. Minden a turistákra van kitalálva, és bár minden városnak vannak alapvetően turistás negyedei, emellett ki tud alakulni egy olyan rész is, amit a helyiek használnak. Hát a várat senki nem használja, esetleg felmegy megnézni a gyerekkel az őrségváltást, mert a gyerekeknek ez valamiért bejön, eszik egy sütit a Ruszwurmban, aztán siet vissza.
Csonka Laura szerint a legfőbb baj az, hogy a várban ma minden a palota körül forog. Pedig aki a Bupap túráját végigjárja, annak hamar világos lesz: a Budavári Palota egy viszonylag új épület. Ennél sokkal régebbi történelmi emlékek és helyek vannak, amiknek a létezéséről nem is tudunk, és mint a túra címe is utal rá, a várban soha sem csak magyarok laktak.
Emlékeznek például arra az ásatásra, ami ott áll évek óta, és soha nem tudják mi legyen vele?
Na az ott például egy középkori zsidónegyed, ami az UNESCO világörökségi listáján is szerepel.
Csak éppen senki nem tud róla, mert nem látogatható.
A félbehagyott ásatás mellett van egy feltárt, fedett rész, amiben a történelmi vonatkozásokat teljesen figyelmen kívül hagyva volt már Királyi Borpince, később Kémmúzeum, ma pedig nincs semmi. A 11. századi romok kizárólag a Bupap túrájának keretében látogathatók. És érdemes is meglátogatni, egészen különleges úgy bolyongani a föld alatt – hiszen az utcaszint akkor 5 méterrel lejjebb volt –, hogy az ember tudja, 7-800 évvel ezelőtti utcákon sétál. Megtekinthető itt például egy 13 századi mikve, azaz rituális fürdő is, amit eredeti formájában sikerült feltárni.

a cikk tovabbi resze itt kepekkel :

http://http://index.hu/kultur/eletmo...a_budai_varat/

kivalo cikk arrol hogy mekkora potencial van meg a varnegyedben, abban a varnegyedben ami sajnos igenytelen modon a mainstreamre lett pozicionalva/felujitva es a felszint karcolva mutogatja azt a 4-5 konnyen emesztheto attrakciojat.
A fold alatt felig betemetve, eldugva vilagon egyedulallo dolgok vannak arra varva hogy valaki vegre kibontsa oket
Igaz BDzsH?

Last edited by Channelservice; February 12th, 2015 at 11:12 PM.
Old February 13th, 2015, 04:57 PM   #4015
redemption
Registered User

Vajon ezt a szentháromság téri házat (Szentháromság u. 7.?) miért bontották el később? Bár elég rossz állapotban van, számomra nem tűnik menthetetlennek.

Szentháromság tér
Old February 13th, 2015, 05:48 PM   #4016
Channelservice
Registered User

Sulyosan serult epulet volt mig a sarki 4-5-os szamu haz gyakorlatilag teljesen elpusztult. Kar ertuk.
A Burg hotel egyebkent meg a jobban sikerult beepitesek koze tartozik szerintem.
Old February 13th, 2015, 09:10 PM   #4017
redemption
Registered User

Quote:
Originally Posted by Channelservice View Post

Sulyosan serult epulet volt mig a sarki 4-5-os szamu haz gyakorlatilag teljesen elpusztult. Kar ertuk.
A Burg hotel egyebkent meg a jobban sikerult beepitesek koze tartozik szerintem.
A kis saroktornyos épületért szerintem nagy kár. Kellemes színfoltja lenne a térnek. A Burg Hotelt sajnos én nem találom egy különösebben jól sikerült épületnek.
Old February 14th, 2015, 11:01 AM   #4018
Kronosz
Registered User

Likes (Received): 2471

http://valasz.hu/kultura/itt-az-elso...keszult-109568
Kronosz no está en línea   Reply With Quote
Old February 14th, 2015, 04:19 PM   #4019
tesseract
blackhat architect

tesseract's Avatar

Likes (Received): 1698

Quote:
Originally Posted by Windblower View Post
Elsőre komolynak tűnik a hasonlóság az épület sarokrésze és a Rákóczi úti Luther-ház sarokrésze között... volt a hasonló stíluson kívül más kapcsolat a két épület között (tervező, építési vállakozó, megrendelő, stb)?

Egyeltalán nem kötözködésképpen, de én nem látok sok hasonlóságot a két saroktömb között. Max. annyit hogy mindkettő bőven merít a gótikából. De ez akkoriban több mint általános volt, szintúgy az 1-2-1 homlokzati traktus. Ezt leszámítva viszont minden más. Az egyiken ikerablakok vannak, a másik összetett kőablakokkal operál, az egyik rizalitos, a másik nem, az egyiknél van piano nobile, a másiknál nincsen, az egyik vakolt, a másik nem.
tesseract no está en línea   Reply With Quote
Old February 14th, 2015, 08:15 PM   #4020
Windblower
Oslo sympathisant

Windblower's Avatar

Likes (Received): 7369

A két kép között eltelt vagy 80 év, lehet hogy korábban a Luther-ház is másképp nézett ki.

Somehow i got the feeling no one is able to imagine those large, restored royal rooms and halls with full of valuable paintings, statues and... museum visitors.
Windblower no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
budapest

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules