[Budapest] Budai Várnegyed | Buda Castle District Developments - Page 202 - SkyscraperCity

forums map | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Hungary > Projects and Development > Tervek és építkezések > Budapest

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 512 votes, 4.99 average.
Old February 14th, 2015, 09:01 PM   #4021
DGerg
Registered User

Likes (Received): 155

Quote:
Originally Posted by Windblower View Post
A két kép között eltelt vagy 80 év, lehet hogy korábban a Luther-ház is másképp nézett ki.
Csak a tetőszerkezete egyszerűsödött.

Last edited by DGerg; February 14th, 2015 at 09:09 PM.
DGerg no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old February 14th, 2015, 10:36 PM   #4022
Windblower
Oslo sympathisant

Windblower's Avatar

Likes (Received): 7369

Ma este

Kézből készült, nem elég éles...

Somehow i got the feeling no one is able to imagine those large, restored royal rooms and halls with full of valuable paintings, statues and... museum visitors.
Windblower no está en línea   Reply With Quote
Old February 15th, 2015, 11:03 AM   #4023
BDzsH_88
Registered User

BDzsH_88's Avatar

Likes (Received): 3755

Csak a pontosítás kedvéért.

A Luther-ház erőteljesen (neo)romanizáló stílusú, de számos korai gótikus elemmel egészül mindez ki.

A volt Pénzügy elsősorban az érett és a késő gótikából merít, meglehetős földrajzi szabadsággal (angol, német, francia stíluskapcsolatok is felfedezhetők rajta).
BDzsH_88 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old February 16th, 2015, 12:50 AM   #4024
Windblower
Oslo sympathisant

Windblower's Avatar

Likes (Received): 7369

köszi.

Még pár kép tegnapról

Kőcsipke

Átjáró

Itt járt Mátyás király

Emlékhelyem (tegnap volt 70 éve, hogy nagybátyám 19 éves korában meghalt a rájuk omló templomban)

Fényárban

Hercegnő

Somehow i got the feeling no one is able to imagine those large, restored royal rooms and halls with full of valuable paintings, statues and... museum visitors.
Windblower no está en línea   Reply With Quote
Old February 16th, 2015, 03:48 PM   #4025
dottore75
Registered User

Likes (Received): 9721

Quote:
Originally Posted by redemption View Post
A kis saroktornyos épületért szerintem nagy kár. Kellemes színfoltja lenne a térnek. A Burg Hotelt sajnos én nem találom egy különösebben jól sikerült épületnek.

redemption liked this post
dottore75 no está en línea   Reply With Quote
Old February 16th, 2015, 06:00 PM   #4026
redemption
Registered User

Likes (Received): 157

Hát igen... :-(
redemption no está en línea   Reply With Quote
Old February 16th, 2015, 08:27 PM   #4027
Kronosz
Registered User

Likes (Received): 2471

Napi gúnyos ökörség: http://index.hu/mindekozben/poszt/20...in_keszulodes/
Kronosz no está en línea   Reply With Quote
Old February 16th, 2015, 09:30 PM   #4028
dottore75
Registered User

Quote:
Originally Posted by Kronosz View Post
Jézusom.Tényleg komolyan lehet venni a szerzőt mint újságírót?

Fényes jövőt jósolok neki az RTL klub híradójában.
Old February 16th, 2015, 09:36 PM   #4029
dottore75
Registered User

Azért van ami nem változott.Még a tetők sziluettjei is stimmelnek.

Old February 16th, 2015, 09:38 PM   #4030
kemtam
BANNED

Likes (Received): 36

A baj csak az, hogy van annyira abszurd a feltételezés, hogy akár igaz is legyen. Bár én ha egy országosan ismert online újság szerzője volnék, nem állnék meg feltételezéseknél. Minimum utánamennék. És ha mindenki pattint, nota bene hazudik - ami megint csak nem lehetetlenség, sőt! - akkor azt is megírnám. És ha még az RTL is lehozná, az volna ám a fullsiker.
kemtam no está en línea   Reply With Quote
Old February 16th, 2015, 11:36 PM   #4031
szaasz
Registered User

Likes (Received): 783

Szégyellje magát inkább az OSA!

http://valasz.hu/kultura/szegyellje-...-az-osa-109633

szaasz no está en línea   Reply With Quote
Old February 17th, 2015, 12:04 AM   #4032
Tímea89
Registered User

Tímea89's Avatar

Likes (Received): 7571

Quote:
Originally Posted by szaasz View Post

Akartam valamit írni, de közben rájöttem, hogy a Válasz újságírója nagyon találóan összefoglalta mindazt, amit én ezekről a idiótákról gondolok.

Bemásolom, legyen meg itt is:

"Így lesz kerek a kép: mindörökké 1945. Amit a háborúban Magyarország elvesztett, újjáépíteni nem szabad, hiszen a bűnös nemzet nem akarhatja veszteségeit kiheverni, a magyar történelemből nem számít más, csak Horthy és Szálasi, minden, ami korábban történt, lényegtelen és/vagy maga is hazugság. Ezt az önvádló, nyöszörgő, megalázott történelemképet akarnák ránk tukmálni, ezért nem lehet méltósága a magyar államiságot megtestesítő épületeknek. Úgy néznek a palotára 2015-ben, mint Kádár és Rákosi: félnek tőle és utálják. Ezt a vitát egyszer már átélhettük a Kossuth Lajos tér rekonstrukciója kapcsán, ahol szintén ugyanez volt az ideológiai konfliktus szimbolikus tétje ahelyett, hogy egy fontos térfelújítás módszereiről, döntéseiről szólhatott volna a diskurzus. Mindez nem gonoszság, csupán fóbia és hisztéria, elvégzetlen gyászmunka, beakadt lemez. Sajnos, minden jel arra mutat, hogy a beteg állapota nem fog javulni. Egyet azonban nem lehet tűrni – hogy az életet és a jövőt ilyen fóbiák határozzák meg."
Old February 17th, 2015, 02:55 AM   #4033
HQ
SkyscraperToBudapest

HQ's Avatar

Likes (Received): 14071

Quote:

OSA = Ostoba Suletlen Alakok
Persze demokraciaban a hulyéknek is van joguk barmirol véleményt nyilvanitaniuk, ezzel egyutt kell élni.
HQ está en línea ahora   Reply With Quote
Old February 17th, 2015, 07:04 AM   #4034
Channelservice
Registered User

Likes (Received): 956

A budai várgarázs befejezéséhez újabb 1,3 milliárd forintot ad a kormány.

Összesen 1,3 milliárd forintnyi forrást biztosít a kormány a budavári Várgarázs befejezéséhez - olvasható a Magyar Közlöny legfrissebb, hétfőn este megjelent számában. A kormány határozata szerint a nemzetgazdasági miniszternek kell gondoskodnia a forrás biztosításáról az idei központi költségvetés terhére.

Az Orbán-kormány 2013-ban már 1,7 milliárdot különített el a várbeli mélygarázs építésére. A kormány 2013 novemberi határozata szerint az az évi költségvetés előirányzatából összesen 1778,3 millió forintot csoportosítottak át "a budavári Várgarázs fejlesztésével összefüggő, a Budai Vár egyes építményeinek állékonyságát helyreállító munkálatok elvégzésének és a beruházás I. munkafázisa megvalósításának finanszírozása érdekében".
http://http://www.napi.hu/ingatlan/ujabb_budavari_fejlesztest_tamogat_a_kormany.593634.html

Qtya, martonnetwork liked this post
Channelservice no está en línea   Reply With Quote
Old February 17th, 2015, 09:53 AM   #4035
dottore75
Registered User

Quote:

Talán nem véletlen hogy a CEU szervezi,ami ugye köztudottan Soros György
érdekeltség.
Az a szomorú hogy az értelmiség egy része igazából örülne is neki,
ha nem a jelenlegi kormány csinálná. Így persze irredenta fasiszta horthysta
terv.Van egy réteg akit szerintem nem az érdekli hogy mi a jó a városnak
hanem hogy kinek a kormányzása alatt épül.És az alapján tetszik nekik vagy sem.

HQ liked this post

Last edited by dottore75; February 17th, 2015 at 10:51 AM.
Old February 17th, 2015, 11:40 AM   #4036
Kronosz
Registered User

Quote:
Originally Posted by Tímea89 View Post
Akartam valamit írni, de közben rájöttem, hogy a Válasz újságírója nagyon találóan összefoglalta mindazt, amit én ezekről a idiótákról gondolok.

Bemásolom, legyen meg itt is:

"Így lesz kerek a kép: mindörökké 1945. Amit a háborúban Magyarország elvesztett, újjáépíteni nem szabad, hiszen a bűnös nemzet nem akarhatja veszteségeit kiheverni, a magyar történelemből nem számít más, csak Horthy és Szálasi, minden, ami korábban történt, lényegtelen és/vagy maga is hazugság. Ezt az önvádló, nyöszörgő, megalázott történelemképet akarnák ránk tukmálni, ezért nem lehet méltósága a magyar államiságot megtestesítő épületeknek. Úgy néznek a palotára 2015-ben, mint Kádár és Rákosi: félnek tőle és utálják. Ezt a vitát egyszer már átélhettük a Kossuth Lajos tér rekonstrukciója kapcsán, ahol szintén ugyanez volt az ideológiai konfliktus szimbolikus tétje ahelyett, hogy egy fontos térfelújítás módszereiről, döntéseiről szólhatott volna a diskurzus. Mindez nem gonoszság, csupán fóbia és hisztéria, elvégzetlen gyászmunka, beakadt lemez. Sajnos, minden jel arra mutat, hogy a beteg állapota nem fog javulni. Egyet azonban nem lehet tűrni – hogy az életet és a jövőt ilyen fóbiák határozzák meg."
És tényleg az igazat írja le a Figyelő újságírója, én is így gondolom. Demagóg kártyát mindig is elő fogják húzni, szóval én erre csak azt tudom (cukkolásképpen) mondani, hogy oldjuk meg izomból.
Old February 17th, 2015, 02:59 PM   #4037
Channelservice
Registered User

Likes (Received): 956

Izombol fogjak ez nem ketseges. Kossuth ter tokeletes pelda. ma meg az is ott setal es fenykepezkedik aki anno teljesen ellene volt. A kulonbseg annyi hogy olyan cikk nem jelenik meg hogy" bocs elhamarkodottan iteltem elore, ez tenyleg jo lett, visszavonok mindent..."

Vissza a varba. Titkon remelem hogy OV-nak van annyi esze, hogy Vologyanal a mai targyalasok soran megemliti az elhurcolt mukincsek konyvtarak es egyeb nemzeti ereklyek ugyet.
Hatha errol is ala lehetne irni egy kis mellek megallapodast es visszakerulhetnenek legalabb azok a mukincsek amik most raktarakban peneszednek valahol melyen oroszorszagban.
A Palota felujitasahoz is majdnem biztosan talalnanak ott eredeti berendezesi tagyakat szobrokat, festmenyeket...stb.
Vagy legalabb engedjek meg magyar szakertoknek hogy kutassanak, leltarba vegyenek, fotozzanak hogy bizonyos vissza nem adhato dolgokat lemasolhassunk..

venom6, JackFrost, Keremart, HQ, HunDeX liked this post
Channelservice no está en línea   Reply With Quote
Old February 17th, 2015, 03:55 PM   #4038
kemtam
BANNED

Likes (Received): 36

Véletlenül nem a most anyázott Soros bácsi csöcsén nevelkedett annó a mi kis Vikorunk ifjúkorában?! Mikor még demokratának vallotta magát és liberálisnak. Csak úgy kérdem...
kemtam no está en línea   Reply With Quote
Old February 17th, 2015, 04:52 PM   #4039
Kronosz
Registered User

Quote:
Originally Posted by kemtam View Post
Véletlenül nem a most anyázott Soros bácsi csöcsén nevelkedett annó a mi kis Vikorunk ifjúkorában?! Mikor még demokratának vallotta magát és liberálisnak. Csak úgy kérdem...
Ez már politika keményen, de valahol olvastam egy riportot, hogy hogyan ábrándult ki a mai vett értelembe liberalizmusból. Az hogy egyetértek vele vagy sem, semmi jelentősége, de az biztos, hogy ő többet látott a liberalizmusból, mint mi...
De ez már nagyon off....

Amúgy belátni egyik oldal se fogja a hibáját, és így lesz a Várnál is. A mai tárgyalásokon szerintem a gáz kérdése sokkal fontosabb lesz, mint a műkincseink...
Old February 17th, 2015, 05:03 PM   #4040
JackFrost
Hun Solo

JackFrost's Avatar

Likes (Received): 14619

en a magam szintjen, a magam koraban kb vele együtt abrandultam ki a nyugati neoliberalis szemetböl. Nem kell mindent esz nélkül atvenni egyik szeliranybol sem. Mindenbol csak mertekkel. Hogy OV ezt milyen uthenger retorikaval talalja, az más kérdés. Bocs az offert.
JackFrost no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
budapest

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules