[Budapest] Budai Várnegyed | Buda Castle District Developments - Page 208 - SkyscraperCity

forums map | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Hungary > Projects and Development > Tervek és építkezések > Budapest

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 512 votes, 4.99 average.
Old March 4th, 2015, 07:18 AM   #4141
Channelservice
Registered User

Likes (Received): 956

Quote:
Originally Posted by amaurote1 View Post
Pár hónapja a Dísz tér délkeleti sarkán, a Színház utca elején, a Karmelita kolostor északi végén lévő gyógynövény kertet szétverték és ásatásokat kezdtek. Ez jelenleg is folyik, bár tömör OSB-palánkkal védik a kíváncsi szemek elől, csak a Zsolnay kiállítás emeleti ablakaiból lehet oda belátni.

Megkérdeztem az új kerületi főépítészt és az építési iroda vezetőjét, hogy ott mi készül. Eléggé meglepődtem, hogy egyikük sem tudta, mert ez közlönyben kiemelt beruházás és velük semmit sem tudatnak. Azóta LSL elkotyogta, hogy oda egy új épületet emelnek. Állítólag Z. Gábor tervezi, aki állítólag OV katonatársa volt...

Elég gáz ha így mennek a dolgok.
Korabban mar volt itt ez tema es igen mar tobb forras is megerositette, hogy oda egy uj epuletet huznak fel.
A kerdes, ami azota mindenkit foglalkoztat, hogy vajon a korabban ott allt de a haboru utan elbontott Tabori Puspokseg modernizalt attervezett de kivulrol korhu masolata vagy egy teljesen uj terv, modern epulet kerul oda.

...es igen, dobbenet, hogy egy UNESCO altal vedett teruleten ugy lehet epitkezni, hogy abbol a kozvelemeny teljesen ki van hagyva. Legalabbis egyelore.
Szerintem egyebkent siman taktikai huzas. Amint vege az asatasoknak gyorsan bejelentik az epitkezest, a kesz tenyeket, a miniszterelnoki hivatalra valo tekintettel pedig titkositjak majd szepen megcsinaljak amit akarnak es akivel akarjak.

Kivancsi vagyok amugy, hogy a pincerendszerrel/halozattal mit csinalnak majd. A legtobb Disz teri, Tarnok utcai, Uri utcai hazbol ma kozvetlenul at lehet menni azokra a folyosokra ahonnan szabad az ut a Palota fele. A legtobb helyen csak lehegesztettek az ajtot evtisedekkel ezelott de nyilvan ha valaki nagyon akarja 20 perc flexelessel a tuloldalon van...A mai allapot szerint ott van egy 4 kilometeres pincerendszer ami ha OV jon, marpedig jon, nemzetbiztonsagi szempontbol mas megvilagitasba kerul...
Channelservice no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old March 4th, 2015, 12:25 PM   #4142
Kronosz
Registered User

Likes (Received): 2471

Quote:
Originally Posted by Channelservice View Post
Korabban mar volt itt ez tema es igen mar tobb forras is megerositette, hogy oda egy uj epuletet huznak fel.
A kerdes, ami azota mindenkit foglalkoztat, hogy vajon a korabban ott allt de a haboru utan elbontott Tabori Puspokseg modernizalt attervezett de kivulrol korhu masolata vagy egy teljesen uj terv, modern epulet kerul oda.

...es igen, dobbenet, hogy egy UNESCO altal vedett teruleten ugy lehet epitkezni, hogy abbol a kozvelemeny teljesen ki van hagyva. Legalabbis egyelore.
Szerintem egyebkent siman taktikai huzas. Amint vege az asatasoknak gyorsan bejelentik az epitkezest, a kesz tenyeket, a miniszterelnoki hivatalra valo tekintettel pedig titkositjak majd szepen megcsinaljak amit akarnak es akivel akarjak.

Kivancsi vagyok amugy, hogy a pincerendszerrel/halozattal mit csinalnak majd. A legtobb Disz teri, Tarnok utcai, Uri utcai hazbol ma kozvetlenul at lehet menni azokra a folyosokra ahonnan szabad az ut a Palota fele. A legtobb helyen csak lehegesztettek az ajtot evtisedekkel ezelott de nyilvan ha valaki nagyon akarja 20 perc flexelessel a tuloldalon van...A mai allapot szerint ott van egy 4 kilometeres pincerendszer ami ha OV jon, marpedig jon, nemzetbiztonsagi szempontbol mas megvilagitasba kerul...
Ez mind rendbe, csak az OV-t cseréljük már le Miniszterelnökre...
Kronosz no está en línea   Reply With Quote
Old March 4th, 2015, 12:50 PM   #4143
Tímea89
Registered User

Tímea89's Avatar

Likes (Received): 7571

Vérnyomásnövelő várfóbiás propagandacikk az Indextől, természetesen az OSA ocsmány hazugságaira építve. És aztán csodálkozunk, hogy nincs nagy társadalmi támogatottsága a felújítási programnak. Persze, hogy nincs, ha az emberek csak ilyen és ehhez hasonló cikkekből tájékozódhatnak...

(Jó lenne már egy átfogó tájékoztató kampányt indít a Várnegyed történelméről, sorsáról és rekonstrukciójáról, hogy az átlagpolgár is megértse: nem Orbánnak építik át a Palotát!)

http://index.hu/kultur/2015/03/04/palota_osa/

Last edited by Tímea89; March 4th, 2015 at 01:00 PM.
Tímea89 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old March 4th, 2015, 01:10 PM   #4144
martonnetwork
Registered User

martonnetwork's Avatar

Likes (Received): 2197

Megéri-e 200 milliárdért felújítani a Várat?

Amit a kedves cikkíró x+10 -es betűmérettel kiemel és az olvasóba erőltet, azok az alábbi gondolatok:

A budai palota ugyanis mindössze 68 évig volt államigazgatási központja Magyarországnak, Mátyás trónra lépésétől kezdve Mohácsig.

A hauszmanni állapotok rekonstrukcióját – ami a kormány egyértelmű célja – azonban sokan nem tartanák hitelesnek, már csak azért sem, mert nem állnak rendelkezésre megfelelő dokumentumok ehhez

Pedig itt soha nem volt király, egyetlen lakója a király nélküli királyság kormányzója, Horthy Miklós volt,

A hivatalos becslések szerint a vár felújítására 200 milliárdot költenének, ezt az összeget L. Simon László sem tartotta irreálisnak.

csendesmark liked this post
martonnetwork no está en línea   Reply With Quote
Old March 4th, 2015, 01:13 PM   #4145
martonnetwork
Registered User

martonnetwork's Avatar

Quote:
Originally Posted by Tímea89 View Post
Vérnyomásnövelő várfóbiás propagandacikk az Indextől, természetesen az OSA ocsmány hazugságaira építve. És aztán csodálkozunk, hogy nincs nagy társadalmi támogatottsága a felújítási programnak. Persze, hogy nincs, ha az emberek csak ilyen és ehhez hasonló cikkekből tájékozódhatnak...

(Jó lenne már egy átfogó tájékoztató kampányt indít a Várnegyed történelméről, sorsáról és rekonstrukciójáról, hogy az átlagpolgár is megértse: nem Orbánnak építik át a Palotát!)

Megelőztél, és teljesen egyetértek. A legszomorúbb az, hogy az intelligens barátaimnak is vért izzadva tudom a dolgokat elmagyarázni. Pontosan az ilyen félrevezető és szélsőséges véleményre alapozó cikkek miatt, amik tömegekhez jutnak el.

Tímea89 liked this post
Old March 4th, 2015, 01:15 PM   #4146
Tímea89
Registered User

Tímea89's Avatar

Likes (Received): 7571

Quote:
Originally Posted by martonnetwork View Post
Megéri-e 200 milliárdért felújítani a Várat?

Amit a kedves cikkíró x+10 -es betűmérettel kiemel és az olvasóba eröltet, azok az alábbi gondolatok:

A budai palota ugyanis mindössze 68 évig volt államigazgatási központja Magyarországnak, Mátyás trónra lépésétől kezdve Mohácsig.

A hauszmanni állapotok rekonstrukcióját – ami a kormány egyértelmű célja – azonban sokan nem tartanák hitelesnek, már csak azért sem, mert nem állnak rendelkezésre megfelelő dokumentumok ehhez

Pedig itt soha nem volt király, egyetlen lakója a király nélküli királyság kormányzója, Horthy Miklós volt,

A hivatalos becslések szerint a vár felújítására 200 milliárdot költenének, ezt az összeget L. Simon László sem tartotta irreálisnak.
Összefoglalva: Nem szabad hozzányúlni a Várhoz, mert Horthy. És ezzel el is van intézve.

Szégyen, hogy 2015-ben ennyit tudnak magukból kipréselni

HQ, csendesmark liked this post
Tímea89 no está en línea   Reply With Quote
Old March 4th, 2015, 01:16 PM   #4147
dottore75
Registered User

Likes (Received): 9721

Quote:
Originally Posted by Tímea89 View Post

Ez nem cikk,hanem kortesbeszéd valakitől aki nem építész.
Szálasival riogat, és sopánkodik a rengeteg pénz miatt.
Azt hinné az ember hogy mindenki örül hogy végre erre is jut keret.
Más országban ezt tennék.
Kár emiatt kampányt indítani,mert csak kiadás,és van egy réteg akit
úgysem lehet meggyőzni,ez náluk politikai kérdés.
Ahogy valaki már megjegyezte ,ezt izomból kell véghezvinni.
A végén úgyis mindenkinek tetszeni fog a végeredmény.
A kedves újságíró meg a történész majd úgyis talál egy új témát,
ami miatt fel lehet háborodni.

Tímea89, JackFrost, Qtya, HQ, nbcee liked this post

Last edited by dottore75; March 4th, 2015 at 01:22 PM.
dottore75 no está en línea   Reply With Quote
Old March 4th, 2015, 01:17 PM   #4148
dottore75
Registered User

Van egy ideillő mondás:

A kutya ugat, a karaván halad...
Old March 4th, 2015, 01:22 PM   #4149
Kronosz
Registered User

Csak belelapoztam:

"A kormány nem titkolt célja, hogy a felújítás után kirakja a kulturális intézményeket a Várból, és a palotát kizárólag reprezentációs célokra használják majd. A cél, hogy az 1944 előtti állapot és a jelen között folyamatosságot teremtsenek."

Megint a ferdítés, szóval egyenesítsünk kicsit a teljesség igénye nélkül:

• megmarad és kibővül a BTM
  • pár reprezentatív terem lesz csak és mellette ugyanúgy kulturális célokra használják majd
  • ***feltételezés*** szerint a KEH megy át, de ez csak elmélet
  • még az OSZK-nak sem néztek ki új helyet, habár mindenki elégedett lenne a Rádió székházzal, amin nagyon meglepődtem, de majd az index-444-origo gyönyör hármas majd háborog egy sort azon is
Kiakasztó már ez a szándékos ferdítés. Asszem elküldöm a fórum linkjét a "cikk"szerzőnek, hogy okuljon már kicsit...
Old March 4th, 2015, 01:30 PM   #4150
martonnetwork
Registered User

martonnetwork's Avatar

A szavazás jelenlegi állása a cikk mondanivalója mellett azért meglepő, ugyanis több mint a 3/4 az én értelmezésemben nem kifogásolja a felújítást..

Mit szól a Vár felújításához?

554 Végre!!!!
606 Ennyi pénzért nem kéne
291 Teljesen felesleges
77 Mindegy
Old March 4th, 2015, 01:30 PM   #4151
dottore75
Registered User

Quote:
Originally Posted by Kronosz View Post

Kiakasztó már ez a szándékos ferdítés. Asszem elküldöm a fórum linkjét a "cikk"szerzőnek, hogy okuljon már kicsit...
Teljesen felesleges, nem hiszem hogy érdekelnék a tények.
Ők nem közvetítik, hanem gyártják a híreket.

Azonkívül az index olvasóközönségének a véleménye nem feltétlenül egyezik az ország véleményével.
Old March 4th, 2015, 01:37 PM   #4152
dottore75
Registered User

Quote:
Originally Posted by martonnetwork View Post

606 Ennyi pénzért nem kéne
Talán ha a megmaradt és menthető épületállományt
nem rombolták volna le barbár módon,ideológiai okokból,
most nem kellene milliárdokért újraépíteni.
Old March 4th, 2015, 01:38 PM   #4153
Kronosz
Registered User

Quote:
Originally Posted by dottore75 View Post
Teljesen felesleges, nem hiszem hogy érdekelnék a tények.
Ők nem közvetítik, hanem gyártják a híreket.

Azonkívül az index olvasóközönségének a véleménye nem feltétlenül egyezik az ország véleményével.
Hála isten...

dottore75 liked this post
Old March 4th, 2015, 01:41 PM   #4154
Kronosz
Registered User

Quote:

"...Ahogy valaki már megjegyezte ,ezt izomból kell véghezvinni.
A végén úgyis mindenkinek tetszeni fog a végeredmény."
Én mondtam, de hogy miket kaptam érte eddig. Voltam Orbán-fun, voltam Jobbikos, voltam náci, sőt mutyista is!
Old March 4th, 2015, 01:44 PM   #4155
martonnetwork
Registered User

martonnetwork's Avatar

Quote:
Talán ha a megmaradt és menthető épületállományt
nem rombolták volna le barbár módon,ideológiai okokból,
most nem kellene milliárdokért újraépíteni.
Az az egy probléma, hogy az emberek 90%-nak fogalma sincs arról, hogy a vár eredeti formájában valaha is le lett rombolva. Pláne nem arról, hogy mi a Hauszmann-féle palota.

nbcee liked this post
Old March 4th, 2015, 01:45 PM   #4156
zautan
Registered User

Likes (Received): 157

70 éve majdhogynem romokban van a Palota és környéke, és ezek uszítanak a felújítás ellen. Gusztustalan ez a módszer, de hát tudjuk, hogy "ők" csak rombolni tudnak.
Végre egy kormány, aki bevállalja ennyi idő után és megy hangulatkeltés, mert valaki(k)nek sose tetszik semmi.
Horthyt belekeverni meg egyenesen nevetséges...
zautan no está en línea   Reply With Quote
Old March 4th, 2015, 01:46 PM   #4157
odinn
Registered User

Likes (Received): 179

Quote:
Csak belelapoztam:
  • még az OSZK-nak sem néztek ki új helyet, habár mindenki elégedett lenne a Rádió székházzal, amin nagyon meglepődtem, de majd az index-444-origo gyönyör hármas majd háborog egy sort azon is
Mindenki, kivéve a kormányzatot, amelyik nem akar két könyvtárat ilyen közelségben egymáshoz.
Egyébként bizonyos pletykák szerint pénzhiány miatt nem költözik az OSZK, az épületben öszvér-felújítás lesz.
odinn no está en línea   Reply With Quote
Old March 4th, 2015, 01:53 PM   #4158
dottore75
Registered User

Quote:
Én mondtam, de hogy miket kaptam érte eddig. Voltam Orbán-fun, voltam Jobbikos, voltam náci, sőt mutyista is!
Nyugodj meg ,leszel is még
Orbánista,Horthysta ellenségképre mindig szükség lesz...

Kronosz liked this post
Old March 4th, 2015, 01:54 PM   #4159
Kronosz
Registered User

Quote:
Originally Posted by odinn View Post
Mindenki, kivéve a kormányzatot, amelyik nem akar két könyvtárat ilyen közelségben egymáshoz.
Egyébként bizonyos pletykák szerint pénzhiány miatt nem költözik az OSZK, az épületben öszvér-felújítás lesz.
Igen, ezen megy a rágódás, csak ugye ez addig menne, amíg át nem költöznek, persze bezárás nélkül. És szerintem ez okozza a legnagyobb fejtörést, több millió dokumentumot úgy átköltöztetni, hogy közbe lehet az éppen aktuális szállítmányban van 20 dokumentum, amire éppen igény van, meg azt is feljegyezni, hogy abba a szállítmányban "van olyan dokumentum is, ami éppen ki van adva".
Arról nem is beszélve, hogy akár több száz éves könyveket mozgatni nem egyszerű dolog...
Old March 4th, 2015, 02:00 PM   #4160
dottore75
Registered User

Viccet félretéve elég lehangoló hogy ilyen jelentőségű
rehabilitációnál ne a sopánkodás menjen.
Bárhol máshol pártszimpátiától mentesen tudják kezelni
a kérdést az emberek és örülnek neki.
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
budapest

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules