[Budapest] Budai Várnegyed | Buda Castle District Developments - Page 98 - SkyscraperCity

forums map | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Hungary > Projects and Development > Tervek és építkezések > Budapest

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 512 votes, 4.99 average.
Old February 25th, 2014, 03:46 PM   #1941
cool2ra2ra
Registered User

Likes (Received): 234

Tegnapi képek a Várkert Bazárról és környékéről.

Bocs a minőségért, csak a mobil volt nálam.

Így lehet majd körbejárni a palotát. A megtisztított falon már most folyik le a rozsdás lé... Nem tudom miért kell erőltetni műemléki környezetben a corten acél megoldásokat, abszolút nem praktikus:

Az egész déli lejtőt lekerítették a Bazártól egészen a Palota út hajtű kanyarjáig. Remélhetőleg az egész kert megújul, nem csak a Bazár feletti rész!

Még nincs nagy mozgás a területen:

Az aranyszarvasnál a BKK építkezik:

Mélygarázs bejárata is készül:

Maga a Bazár gyönyörű lesz:

A mozgó lépcső fölött a tető is készülőben:

Az összes kép itt: http://indafoto.hu/cool2ra2ra/budai_var

Old February 25th, 2014, 08:37 PM   #1942
BDzsH_88
Registered User

BDzsH_88's Avatar

Likes (Received): 3758

Neviccelj, engem pont ma győzőtt meg a corten-acél, hogy iszonyat jól mutat ezekkel a falakkal. Az Erzsébet hídon átbuszozva néztem pont a mozgólépcső tetejét, és mivel már vagy másodjára látom, épp ezért volt abszolút megnyugtató érzés, hogy úgy éreztem, az mindig is ott volt. És egy kellemes hangulatiságot is árasztott, mivel a rozsdaszín alapvetően egy meleg szín.
BDzsH_88 no está en línea   Reply With Quote
Old February 25th, 2014, 09:15 PM   #1943
neverdie
whatever

neverdie's Avatar

Likes (Received): 1733

Sosem baj, ha az adott kor is hozzáad valami újat.

Btw., elég erős a gyanúm, hogy itt bizony üvegpadló lesz.
Sponsored Links
Advertisement

Old February 25th, 2014, 10:09 PM   #1944
semperist
Registered User

Likes (Received): 248

Sajnos a kivitelezés során nem annyira ELŐpatinázott acélelemek kerültek fel, mint az tervezve volt. De amint teljes felületükön bepatinásodnak, már nem eresztenek rozsdalevet; ez pedig pár nap alatt megtörténik. Csak azt a keveset kell letisztítani a kőfelületekről, ami ez alatt folyt rájuk.
A gyilokjárón fa palló járófelület lesz. Mielőtt bárki felvetné: nem, nem fog szétrohadni 3 év alatt. Brutálkemény tömör és nehéz (a mintadarab súlyából ítélve legalábbis...) trópusi fa lesz.
Old February 26th, 2014, 02:34 AM   #1945
telekinagy
Registered User

telekinagy's Avatar

Likes (Received): 128

Quote:
Originally Posted by semperist View Post
Sajnos a kivitelezés során nem annyira ELŐpatinázott acélelemek kerültek fel, mint az tervezve volt. De amint teljes felületükön bepatinásodnak, már nem eresztenek rozsdalevet; ez pedig pár nap alatt megtörténik. Csak azt a keveset kell letisztítani a kőfelületekről, ami ez alatt folyt rájuk.
A gyilokjárón fa palló járófelület lesz. Mielőtt bárki felvetné: nem, nem fog szétrohadni 3 év alatt. Brutálkemény tömör és nehéz (a mintadarab súlyából ítélve legalábbis...) trópusi fa lesz.
Tisztelt Semperist!
a soraid olvasva, úgy tűnik valamilyen szinten van rálátásod a Várkertbazár projektre..
szeretnék pár kérdést feltenni Neked, remélem sikerül választ kapni rájuk!

1.) a Várkert bazár föld alá süllyesztett, multifunkcionális rendezvényterme és egy mélygarázsa feletti, Ybl Miklós által megálmodott kerten és az Öntőház udvari kerten kívül a Déli rondella körüli egykori Királyi várkertek rekonstrukciójára is sor kerül?

2.) hogy kívánják lezárni a területet és így megvédeni a vandalizmustól és a rongálásoktól?
feltételezem, hogy sötétedés vagy este 10 után a Lánchíd utca felől a kovácsoltvas díszkapukkal lezárják a rámpákat, de a Várkert Bazár hátulról, a Várkerteken keresztül, a Szarvas tér és a Palota út felől megközelíthető marad.
A látványterveken látszik, de nem tudom, hogy a mostani rekonstrukciónak része-e, a Váralja utca vonalában futó támfal hiányzó szakaszának és a Szarvas téri szobros kapuszerű építménynek illetve a Palota úti egykori Várkerti díszkapunak a rekonstrukciója? (mindkét építmény Hauszmann tervezte illetve a palota bővítése során 1905 ig került megépítésre)

3.) A Déli vízhordó falban ma is megtalálható a "Zeughaus" épületéről lebontott és Ybl által a falba beépített kapukeret ami egykor szobros szökőkútként üzemelt; láttam, hogy a falat az eredeti kút mélységig kibontották és kitisztították, illettve a látványterveken látszik a kút kávája, ezek szerint várható a teljes szökőkút rekonstrukciója?

Keremart liked this post
telekinagy no está en línea   Reply With Quote
Old February 26th, 2014, 08:17 PM   #1946
Luchador
Registered User

Luchador's Avatar

Likes (Received): 1010

Néhány napja én is jártam erre, gondolom nem bántok pár képet:

Sajnos buszról készültek, telefonnal, de így is látszik valami
Old February 26th, 2014, 09:42 PM   #1947
semperist
Registered User

Likes (Received): 248

telekinagy:

Szerintem a korábbi hozzászólásaimból minden kérdésedre megkaphatod a válaszokat.
De röviden:
Most csak a bazár kertjét csinálják meg, hátul végig kerítés lesz, ahol az építkezés előtt is volt. A Herkules-kút fülkéjét csak a kortinafalon végzett egyéb munkálatok mellett kvázi "mellékesen" bontották ki. Most csak a várbazárhoz kapcsolódó lépcső/lift rendszer készül el, amin majd fel lehet jutni a Savoyai teraszra vezető gyilokjáróhoz. Illetve a BTM készül apróbb átalakításokra, amiről már lehet tudni. A királyi palota teljes körbejárhatóságának érdekében az új gyilokjárót dél felé folytatják, illetve új közönségforgalmi bejáratot nyitnak a keleti zárt udvarból - ami a király pincébe vezetne. A királyi kertek átfogó rekonstrukciója jelenleg sehol nincs napirenden. Erre csak tanulmányterv készült 2011-ben, az egyelőre a fiókban pihen.
semperist no está en línea   Reply With Quote
Old February 26th, 2014, 10:33 PM   #1948
HQ
SkyscraperToBudapest

HQ's Avatar

Likes (Received): 14075

Egy csomo oszlopot latok, amelyek emelkednek a nagy semmibe. Megy ra valami teto, vagy hogy lesz megoldva, mert igy elég furcsa, ahogy tartjak a "semmit".
HQ no está en línea   Reply With Quote
Old February 26th, 2014, 11:18 PM   #1949
MatteoFTC
Registered User

MatteoFTC's Avatar

Likes (Received): 3668

Quote:
Originally Posted by HQ View Post
Egy csomo oszlopot latok, amelyek emelkednek a nagy semmibe. Megy ra valami teto, vagy hogy lesz megoldva, mert igy elég furcsa, ahogy tartjak a "semmit".
A látványtervek alapján pergola lesz!
MatteoFTC no está en línea   Reply With Quote
Old February 27th, 2014, 12:02 AM   #1950
HQ
SkyscraperToBudapest

HQ's Avatar

Likes (Received): 14075

Koszi a valaszt.
HQ no está en línea   Reply With Quote
Old February 27th, 2014, 01:05 AM   #1951
telekinagy
Registered User

telekinagy's Avatar

Likes (Received): 128

Quote:
Originally Posted by semperist View Post
telekinagy:

Szerintem a korábbi hozzászólásaimból minden kérdésedre megkaphatod a válaszokat.
De röviden:
Most csak a bazár kertjét csinálják meg, hátul végig kerítés lesz, ahol az építkezés előtt is volt. A Herkules-kút fülkéjét csak a kortinafalon végzett egyéb munkálatok mellett kvázi "mellékesen" bontották ki. Most csak a várbazárhoz kapcsolódó lépcső/lift rendszer készül el, amin majd fel lehet jutni a Savoyai teraszra vezető gyilokjáróhoz. Illetve a BTM készül apróbb átalakításokra, amiről már lehet tudni. A királyi palota teljes körbejárhatóságának érdekében az új gyilokjárót dél felé folytatják, illetve új közönségforgalmi bejáratot nyitnak a keleti zárt udvarból - ami a király pincébe vezetne. A királyi kertek átfogó rekonstrukciója jelenleg sehol nincs napirenden. Erre csak tanulmányterv készült 2011-ben, az egyelőre a fiókban pihen.
Köszönöm a gyors választ!
kicsit elkeseredtem; bár sejtettem hogy így lesz, de azért reménykedtem, hátha ízlésesen és praktikusan zárják le a Várkertek felől a bazárt és nem a parkon keresztül húzott primitív kerítéssel...
telekinagy no está en línea   Reply With Quote
Old February 27th, 2014, 08:07 AM   #1952
Channelservice
Registered User

Likes (Received): 956

Vari utfelujitas legfrissebb kepei. Eleg jol haladnak, szerencsejukre az ido is segiti oket.

http://egyker.blog.hu/2014/02/26/kep...y-1393433087_1

A Fortuna utca viszont erdekes lesz ha a jarda es az utca egy szintbe kerul viszont kozepen megmaradnak a kandelaberek...

Hellboy88, Lacosz liked this post
Channelservice no está en línea   Reply With Quote
Old February 27th, 2014, 09:16 AM   #1953
MarkusDexter
Registered User

MarkusDexter's Avatar

Likes (Received): 544

Imádom a várat, majdnem minden nap kis kerülővel megyek, csakhogy átmenjek rajta (a 16-os buszzal).
...és roppant szomorú vagy ideges vagyok azért, mert itt a lehetőség a járdák szélesítésére és a indokolatlanul széles autóutak csökkentésére, de nem...
..ugyanaz marad a nyomvonal.
én mostmár az elvégzett munka láttán nem örülök, már nincs lehetőség az ésszerűsítésre, így fog maradni, sokáig.
MarkusDexter no está en línea   Reply With Quote
Old February 27th, 2014, 10:10 AM   #1954
Qtya
sensational

Qtya's Avatar

Likes (Received): 11375

Sajnos a távolság jól áll neki...

II. János Pál pápa
Qtya no está en línea   Reply With Quote
Old February 28th, 2014, 12:32 PM   #1955
Huropo
Registered User

Huropo's Avatar

Likes (Received): 1687

Nagyon jó kis összefoglaló készült az egyker blogon a várnegyedben zajló munkálatokról. Többek között a Honvéd Főparancsnokságról számomra eddig ismeretlen információkat is közölnek.

http://egyker.blog.hu/2014/02/28/szepulo_keruletunk

Old February 28th, 2014, 02:49 PM   #1956
Kronosz
Registered User

Likes (Received): 2475

Quote:
Originally Posted by Huropo View Post
Nagyon jó kis összefoglaló készült az egyker blogon a várnegyedben zajló munkálatokról. Többek között a Honvéd Főparancsnokságról számomra eddig ismeretlen információkat is közölnek.

http://egyker.blog.hu/2014/02/28/szepulo_keruletunk

"A Honvéd Főparancsnokság rekonstrukciójának koncepciója megváltozott, a korábban elkezdett részleges felújítás műszaki tartalmát több ponton kiegészítették – tudtuk meg a Budai Várnegyed Megújításáért Felelős Kormánybiztosságtól. Szeretnék ugyanis, ha az épület a lehetőségekhez mérten visszanyerné eredeti formáját. Ezt célozza például az északi kapu felőli fogadótér és a főlépcsőház most zajló helyreállítása, illetve az állagmegóvó tető helyett egy az épülethez illő tetőszerkezet kialakítása. A háborúban megsérült és később lebontott szárnyat nem építik vissza, a megmaradt épület déli irányú lezárása azonban megvalósul."

Big respect! Reméltem, hogy olvassák a fórumunkat! Persz remélem a majdani tető olyan lesz, hogy adott esetbe (teljes visszaépítés estén) könnyen szétszedhető legyen (tudom ez nem a reklám helye, de a Lindabnak nagyon jó porfestett ütésálló tetőlemezei, mi ilyenekkel is dolgozunk, persze más gyártónak is van 2/3-a áron, előnye, hogy könnyű és tartós, nagyon hamar fel lehet dobni)

HQ liked this post
Kronosz no está en línea   Reply With Quote
Old February 28th, 2014, 03:29 PM   #1957
Channelservice
Registered User

Likes (Received): 956

elotte-utana

ez szerintem nagyjabol 20-30 parkolohely megszuneset jelenti alsohangon, es barmilyen furan hangzik en ennek orulok

Channelservice no está en línea   Reply With Quote
Old February 28th, 2014, 03:53 PM   #1958
Keremart
Registered User

Keremart's Avatar

Likes (Received): 1080

Nem tudjátok, mit jelent "Huropo" által idelinkelt cikkben a következő rész?:

..."Szeretnék ugyanis, ha az épület a lehetőségekhez mérten visszanyerné eredeti formáját. Ezt célozza például az északi kapu felőli fogadótér és a főlépcsőház most zajló helyreállítása,..."

Remélem azt, hogy legalább a megmaradt épülettorzó részében teljesen helyreállítanak bizonyos termeket. Azt olvastam, hogy a HM Parancsnokságnak volt az egyik legszebb lépcsőháza.
Ha valaki tud ez ügyben konkrétabbat feltétlenül írjon.

Egyébként ha a Várban jártok a közeljövőben, mindenképpen nézzétek meg a Budapest Történeti Múzeum új kiállítását, amely a Királyi Palota történetét mutatja be. Főleg a Hauszmann-kori állapotok megidézése fantasztikus.
(Sokak szerint az ilyen kiállítás a tönkretett palotáról egy későbbi helyreállítást vetít előre.-Persze csak ha kiköltözik a Nemzeti Galéria és a OSZK.)
Keremart no está en línea   Reply With Quote
Old February 28th, 2014, 04:06 PM   #1959
Qtya
sensational

Qtya's Avatar

Likes (Received): 11375

Quote:
Originally Posted by Kronosz View Post
Big respect! Reméltem, hogy olvassák a fórumunkat! Persz remélem a majdani tető olyan lesz, hogy adott esetbe (teljes visszaépítés estén) könnyen szétszedhető legyen (tudom ez nem a reklám helye, de a Lindabnak nagyon jó porfestett ütésálló tetőlemezei, mi ilyenekkel is dolgozunk, persze más gyártónak is van 2/3-a áron, előnye, hogy könnyű és tartós, nagyon hamar fel lehet dobni).
Majd amikor az SSC nagy oregjei szivar és whisky mellett, nagyokat hummogve egyutt dontenek a BP-t illeto fejlesztési kérdésekben, és meghatározzák a városfejlesztési iranyokat...

II. János Pál pápa

Windblower, HQ, ongri23 liked this post
Qtya no está en línea   Reply With Quote
Old February 28th, 2014, 05:36 PM   #1960
Windblower
Oslo sympathisant

Windblower's Avatar

Likes (Received): 7370

Somehow i got the feeling no one is able to imagine those large, restored royal rooms and halls with full of valuable paintings, statues and... museum visitors.
Windblower no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
budapest

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules