[Ustka] Inwestycje - SkyscraperCity
 

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Pomorze, Warmia i Mazury

Pomorze, Warmia i Mazury » Szczecin | Trójmiasto


Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.


Reply

 
Thread Tools
Old September 16th, 2008, 02:20 AM   #1
miko_PL
Registered User
 
miko_PL's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Słupsk / London
Posts: 190
Likes (Received): 8

[Ustka] Inwestycje

Ustka dostanie pieniądze na promenadę

Aż 1,2 miliona złotych dostanie Ustka z kasy Unii Europejskiej. Pieniądze te to dofinansowanie do wykonanego już remontu promenady nadmorskiej.

Modernizacja dolnej promenady zakończyła się w czerwcu ubiegłego roku. Inwestycja pochłonęła z budżetu miasta około 1,6 miliona złotych.

- W sierpniu tego roku otrzymaliśmy informację o możliwości pozyskania dodatkowych pieniędzy w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego - tłumaczy Jacek Cegła, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Ustce. - Już dwa dni później, na polecenie burmistrza, pracownicy wydziału przygotowali odpowiedni wniosek.

- Otrzymaliśmy potwierdzenie, że inwestycja w 75 procentach zostanie zrefundowana z pieniędzy Unii Europejskiej - wyjaśnia Jarosław Teodorowicz, naczelnik wydziału rozwoju lokalnego i integracji europejskiej usteckiego ratusza.

- Sukces ten był możliwy dzięki temu, że wzięliśmy udział w, tak zwanej, dogrywkowej rundzie, podczas której Urząd Marszałkowski rozdzielał pieniądze unijne niewykorzystane przez inne samorządy.

(żródło: Głos Pomorza)
miko_PL no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement
 
Old September 17th, 2008, 08:14 AM   #2
iceman76
Registered User
 
Join Date: May 2008
Location: rumia/gdynia/sopot/gdansk
Posts: 80
Likes (Received): 0

no to tylko czekac na konkrety
iceman76 no está en línea   Reply With Quote
Old September 17th, 2008, 10:39 AM   #3
alchemik
Registered User
 
Join Date: Aug 2007
Location: Słupsk Wrocław
Posts: 1,831
Likes (Received): 1578

Co do dolnej promenady, kilka zdjęć jest w wątku Ustka rewitalizacja w dziale zabytki.

Dwie inwestycje z Ustki
- przy ul.Wczasowej
trzy budynki na róznym etapie budowy
- zabudowa nabrzeża w porcie rybackim
alchemik no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement
 
Old September 18th, 2008, 04:03 AM   #4
miko_PL
Registered User
 
miko_PL's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Słupsk / London
Posts: 190
Likes (Received): 8
(Foto:www.gp24.pl (fot. Kamil Nagórek))

Hotel Royal Baltic dostał **** (gwiazdki) . Hotel wyglada ciekawie , podobnie jak położenie hotelu (w lesie , z 200m od morza ) Dla mnie bomba

Film--> http://www.youtube.com/watch?v=fuuMAVPiEkQ&eurl=

Last edited by miko_PL; September 18th, 2008 at 04:15 AM.
miko_PL no está en línea   Reply With Quote
Old September 18th, 2008, 08:16 AM   #5
majkelas
Registered User
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 17
Likes (Received): 0

Jeszcze możesz stać się jego właścicielem
http://www.otodom.pl/index.php?mod=show&insId=1208381
Tylko wygrasz kilka kumulacji w LOTTO
majkelas no está en línea   Reply With Quote
Old September 24th, 2008, 07:35 PM   #6
miko_PL
Registered User
 
miko_PL's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Słupsk / London
Posts: 190
Likes (Received): 8

Nowy park w Ustce za ponad siedem milionów złotych

Ścieżki rowerowe, ścieżki zdrowia, plac zabaw, fontanna i wiele innych atrakcji powstanie w parku uzdrowiskowym w lasku na styku Ustki i gminy Ustka.

Nowy park zwany parkiem uzdrowiskowym będzie się zaczynał w lasku za pensjonatem Dajana znajdującym się na usteckiej promenadzie i kończył przy sanatorium Perła.

Na powierzchni ponad 4,5 hektara, gdzie dziś znajduje się nie zagospodarowany lasek, pojawią się ścieżki rowerowe, ścieżki zdrowia, miejsca do ćwiczeń, ławeczki, oświetlenie i mała architektura tj. altana i rzeźby.

(żródło: Głos Pomorza)

Bardzo fajny pomysł , tylko czy nie za drogo ? :/
miko_PL no está en línea   Reply With Quote
Old November 12th, 2008, 03:00 PM   #7
miko_PL
Registered User
 
miko_PL's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Słupsk / London
Posts: 190
Likes (Received): 8

Powstają mieszkania w centrum Ustki

18 nowych mieszkań powstaje w centrum Ustki przy ulicy Słowiańskiej. Za metr kwadratowy trzeba będzie zapłacić około 7 tys. złotych.Kamienica w miejscu starej piekarni przy ul. Słowiańskiej będzie miała parter i dwa piętra. Powstanie w nich 18 mieszkań. Każde z nich otrzyma miejsce na zbiorczym parkingu w podziemiach budynku.

Mieszkania jednopokojowe będą miały powierzchnię od 30 do 35 metrów kwadratowych, dwupokojowe - około 50 lub 55 metrów kwadratowych. W kompleksie znajdzie się także jedno mieszkanie trzypokojowe o powierzchni 70 metrów kwadratowych.

- Mieszkania nie są jeszcze sprzedane, ale 12 z nich jest zarezerowanych - mówi Aleksander Puławski, inwestor budynku. - Wolne zostały 3 mieszkania dwupokojowe i 3 jednopokojowe. Lokatorzy będą mogli wprowadzać się w czerwcu lub w lipcu przyszłego roku.

Ponieważ kamienica powstanie w centrum miasta i sąsiadować będzie z budynkami powstałymi przed wojną, ma nawiązywać do nich swoim wyglądem.

Budynek mógłby powstać kilka miesięcy szybciej, ale inwestor miał problemy z rozpoczęciem budowy. Robotnicy mieli wejść na plac budowy już 20 maja, ale okazało się, że w ostatniej chwili miasto zażądało wybudowania komórki dla sąsiadów. Ten obiekt kolidował z planami budowy i trzeba było je zmieniać. Ostatecznie budowa bloku rozpoczęła się dopiero w sierpniu.

Metr kwadratowy mieszkań ma kosztować około 7 tys. zł. To dużo, ale i tak mniej, niż kosztują mieszkania w kończących się budować dwóch usteckich apartamentowcach. W budynkach na wydmie przy placu Dąbrowskiego za metr kwadratowy mieszkania trzeba było zapłacić od 7 do 8 tys. zł. Natomiast w budowanym w porcie kompleksie Marina Port metr kwadratowy kosztuje ok. 12 tys. zł.

(Zródło: Głos Pomorza)
miko_PL no está en línea   Reply With Quote
Old December 13th, 2008, 10:22 AM   #8
miko_PL
Registered User
 
miko_PL's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Słupsk / London
Posts: 190
Likes (Received): 8


(Tak będzie wyglądało nowe osiedle przy ul. Darłowskiej.)

W Ustce powstaną nowe mieszkania oraz domki jednorodzinne. Bloki będzie budowała Spółdzielnia Mieszkaniowa Korab, a domki w szeregowcach biznesmen Jerzy Malek. Obie inwestycje powstaną przy ulicy Darłowskiej.

Największa w Ustce Spółdzielnia Mieszkaniowa Korab skończyła 50 lat. Pierwsze zebranie członków zostało zorganizowane 8 grudnia 1958 roku. Pierwsze mieszkania spółdzielnia wybudowała w latach 1961-63. Powstało wówczas 16 mieszkań w czterorodzinnych budynkach. Obecnie spółdzielnia ma 60 budynków (razem z usługowymi). Mieszka w nich około 2260 ludzi. Najwięcej bloków Korab budował w latach 70. i 80. Z tych inwestycji najbardziej zaawansowane są plany SM Korab. Spółdzielnia zamierza wybudować cztery nowe bloki naprzeciwko hotelu Trojanowski, między ulicą Darłowską a Polną. Jest tam wolna działka o powierzchni 1,5 hektara.

- Wybudujemy 148 mieszkań o powierzchni od 30 do 80 metrów kwadratowych - mówi Wiesław Jakubowski, prezes SM Korab.

- Najmniejsze mieszkania to kawalerki, a największe będą miały cztery pokoje.
W jednym z czterech bloków na parterze będzie miejsce na sklepy i punkty usługowe. Wszystkie bloki będą miały parter i trzy piętra.

Co ciekawe, pod wszystkimi blokami powstanie pierwszy w Ustce parking podziemny. Znajdą się w nim miejsca do parkowania dla 40 procent mieszkańców osiedla. Pozostali będą musieli zostawiać auta przed blokami. Miejsca na parkingu trzeba będzie wykupić.

Projekt budynków powstanie w maju przyszłego roku. Budowa ma zacząć się jesienią 2009 roku. Chętni na mieszkania mogą zacząć zgłaszać się do spółdzielni późną wiosną.

Na razie nie jest jeszcze znana cena metra kwadratowego mieszkania. - Chcemy budować jak najtaniej, czyli z pieniędzy przyszłych mieszkańców, aby spółdzielnia nie musiała zaciągać kredytów - zaznacza Jakubowski.

Natomiast obok nowego osiedla SM Korab, w miejscu dawnej firmy Stokor, domy szeregowe chce budować także właściciel firmy Morpol Jerzy Malek.

- Chcę wybudować domy dla 60 moich pracowników - zaznacza Malek. - Problem w tym, że miasto musi zmienić miejscowy plan zagospodarowania tych terenów. Na razie jest tam przypisana tylko funkcja przemysłowa. Miasto musi zezwolić na budowę tam domów.

Usteccy radni zapewniają, że nad zmianą planu zagospodarowania terenu byłego Stokoru, gdzie mogą stanąć domy będą dyskutowali w już przyszłym tygodniu.

(Zródło:Głos Pomorza)
miko_PL no está en línea   Reply With Quote
Old May 21st, 2009, 01:43 AM   #9
miko_PL
Registered User
 
miko_PL's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Słupsk / London
Posts: 190
Likes (Received): 8

Prywatny inwestor chce wybudować marinę.Już ponad dwa lata ustczanie czekają na jakiekolwiek decyzje w sprawie budowy mariny żeglarskiej w porcie. Wygląda na to, że są wreszcie pierwsze konkrety w tej sprawie. Wczoraj pojawiła się wreszcie firma, która chce wybudować marinę, i twierdzi, że znajdzie na to pieniądze.

Wstępny projekt wybudowania mariny jachtowej zaprezentowała wczoraj firma JJW Hoberg z Warszawy, która realizuje różnego rodzaju inwestycje przy współpracy z inwestorami z Polski i z zagranicy.

Do budowy usteckiej mariny zaproszono międzynarodowy koncern IMG, który buduje na świecie m.in. obiekty sportowe. - To, co zaprezentowaliśmy, to dopiero nasza pierwsza wizja i propozycja, którą chcemy przedstawić do dyskusji - mówi Jerzy Walukiewicz, prezes JJW Hoberg.

Przy marinie miałby stać także hotel z 240 pokojami, obiekty sportowe i fitness (np. basen) oraz centrum konferencyjne, a także klinika rehabilitacyjna z hotelem.

- Nie chcemy, żeby ludzie przyjeżdżali do Ustki tylko na wakacje, ale przez cały rok, dlatego musimy zabezpieczyć zaplecze, które pozwoli organizować, na przykład konferencje w firmach - mówi Katarzyna Walukiewicz z firmy JJW Hoberg.

Za mariną planowane są mieszkania i parkingi dla samochodów. Wszystko ma być tak wkomponowane w otoczenie, żeby nie wyburzać przedwojennych bunkrów i nie likwidować miejsc w porcie dla kutrów rybackich.

Całość inwestycji mają sfinansować zagraniczni inwestorzy, a miasto miałoby wnieść do spółki grunty pod budowę mariny. - Wydaje się, że warto iść w tym kierunku - tłumaczy Jan Olech, burmistrz Ustki.

To już było
Po raz pierwszy wizję budowy mariny w Ustce zaprezentowała w marcu 2007 roku holenderska firma Van den Herick. Chciała wybudować przystań dla 500 jachtów wraz z całą infrastrukturą. Inwestycja miała powstać po zachodniej stronie portu. Miał być basen portowy o długości i szerokości 500 metrów. Szerokie na trzydzieści metrów wejście do mariny miało zaczynać się w dzisiejszym basenie węglowym. Uzupełnieniem przystani miał być most zwodzony nad kanałem między wschodnią a zachodnią stroną portu oraz dwukondygnacyjne budynki z hotelami i restauracjami. Pomysłodawcy zamierzali także wybudować akwapark i morskie akwarium z fokami i morświnami. Jeżeli przyjrzymy się przedstawionej wczoraj wizualizacji, zauważymy, że nowy projekt jest łudząco podobny do tego sprzed dwóch lat

Wizualizacje:http://www.slideshare.net/bodek1/mar...kt-koncepcyjny

(żródło: Głos Pomorza)
miko_PL no está en línea   Reply With Quote
Old August 10th, 2009, 11:11 PM   #10
Soviet
Registered User
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 6
Likes (Received): 0

Nieugięci

Wojna pozycyjna. Te dwa słowa najlepiej określają to, co się dzieje w nadmorskim kurorcie.

Kilkanaście miesięcy temu na fasadzie gmachu dawnej stoczni w Ustce zawisły transparenty z napisami "Ustka letnią stolicą Polski?" i "Czy to musi szpecić?". Wiszą do dziś. Znalazły się tam z inicjatywy obecnego właściciela budynków Jerzego Malka, biznesmena z Ustki uważanego za najbogatszego mieszkańca kurortu. Nie bez powodu - do Malka i podległych mu spółek należy wiele atrakcyjnych gruntów w Ustce, Słupsku i innych miastach.

(Nie)zgodnie z planem
Kiedy w czerwcu 2006 r. Jerzy Malek, prezes Marpolu i Euro-Industry, kupił na licytacji komorniczej budynki stoczni w Ustce, miał wobec nich wielkie plany inwestycyjne. Dziś zależy mu tylko na zmianie kwalifikacji nabytych wówczas gruntów.
- Dziś nie mam żadnych planów, ponieważ brakuje miejskiego planu zagospodarowania dla tych terenów, a obecne władze miasta mają plan na "nie i nie". Tak niefortunnie wybraliśmy samorządowców i miasto się po prostu zatrzymało. Realizuje się projekty wypracowane przez poprzednią ekipę. Co nam zostało, czekamy do wyborów w 2010 r. I tyle na ten temat - mówi Jerzy Malek.
Wyjątkowo lakoniczna jak na niego wypowiedź, bo prezes Marpolu, Euro-Industry i członek zarządu kilku innych spółek, słynie z ostrych i odważnych wypowiedzi. W serwisie YouTube.com wciąż można usłyszeć jego wystąpienie, w którym pod adresem burmistrza Ustki padają słowa powszechnie uznawane za obelżywe.
- Konflikt faktycznie istnieje. Budynki stoczniowe są teraz prywatną własnością i to, co się z nimi stanie, jest wyłącznie sprawą ich właściciela, oczywiście w granicach prawa. Pan prezes jest biznesmenem konfliktowym i agresywnym. W jego rękach znajduje się wiele atrakcyjnych nieruchomości naszego miasta, ale to jeszcze nie powód, aby traktować go inaczej niż resztę przedsiębiorców - mówi Maciej Karaś, sekretarz w usteckim ratuszu.
Zapewnia, że spółka Euro-Industry dobrze wiedziała, iż kupuje prawa do terenów kwalifikowanych jako przemysłowe. Tak właśnie zostały one określone w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, który jest częściowo rozpisany dla tego terenu. Jerzy Malek chce, aby rada miejska przekwalifikowała je tak, by można było budować obiekty handlowe, usługowe i mieszkalne.

Wymiany nie będzie
Rada miejska i ratusz są jednak nieugięte.
- To oczywiste, że zmiana przeznaczenia tych gruntów może podnieść ich wartość nawet kilkunastokrotnie. Pan prezes jest znany z tego, że skupuje nieruchomości w atrakcyjnych lokalizacjach, po czym stara się je sprzedać z zyskiem. Nie chodzi nam jednak o to, by krzyżować mu plany i przeszkadzać w interesach. Po prostu proponowany sposób zagospodarowania terenów postyczniowych, leżących w granicach portu, nie w pełni jest zgodny ze "Strategią rozwoju portu" przyjętą przez Radę Miasta. Wprowadzenie na tereny portowe zabudowy mieszkalnej wyklucza możliwość rozwoju portu morskiego, a dla nas utrzymanie funkcji portowych jest jednym z priorytetów. Natomiast, jeśli chodzi o tereny po zachodniej stronie kanału, to akceptujemy jego koncepcję zagospodarowania - przekonuje Maciej Karaś.
Przyznaje on jednak, że prezes spółek MKT i Euro-Industry próbował też osiągnąć swój cel metodami pokojowymi i wykazywał dobrą wolę, proponując miastu wsparcie finansowe przy remontach drogowych w zamian za pozytywne rozpatrzenie swojej sprawy. Rada miejska nie przystała jednak na jego propozycję.
- Takie układy pachną korupcją i mogłyby być naprawdę źle odczytane. Niemniej jednak bardzo doceniamy dobrą wolę pana prezesa - przekonuje Maciej Karaś.
W taki sposób Jerzy Malek próbował rozwiązać problemy z planem zagospodarowania przestrzennego w Słupsku. W grudniu 2006 r. na konto miasta wpłacił wtedy 100 tys. zł darowizny, za które miasto miało przeprowadzić studium zabudowy dla terenu, którego właścicielem jest Malek i gdzie chce zbudować aquapark.

Pejzaż z prokuratorem
Małek kupował ustecką stocznię w trzech etapach. W dwóch pierwszych należąca do niego spółka Euro-Industry kupiła grunty należące do stoczni, a dzierżawione przez firmę Alu-Stocznia. W ostatnim jako jedyna stanęła do przetargu i weszła w posiadanie trzech hektarów gruntu w sercu miasta oraz warsztatów, biurowca pamiętającego czasy Gierka, piaskarni, malarni, magazynów i nabrzeża z basenem stoczniowym. Majątek sprzedany w tym ostatnim etapie szacowano na 7,3 mln zł, Malek zapłacił 3/4 ceny czyli 5,5 mln zł.
Nie ukrywał, że na stocznie ostrzył zęby od kilku lat. Mniej niż on cieszyli się stoczniowcy i mieszkańcy Ustki, którzy dopatrywali się nieścisłości w wycenie i samej transakcji oraz straszyli inwestora prokuratorem.
Na spełnienie tych gróźb nie trzeba było długo czekać. PiS-owska posłanka Jolanta Szczypińska zwróciła się do ówczesnego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry z prośbą o zbadanie, czy transakcja została przeprowadzona prawidłowo i czy wartości stoczni nie zaniżono. Do akcji wkroczyła więc słupska prokuratura, a kilka miesięcy później prezes Stowarzyszenia Rzeczoznawców Majątkowych w Słupsku, zwany teraz Kazimierzem N., usłyszał trzy zarzuty poświadczenia nieprawdy w operatach szacunkowych. Dzięki jego wycenie cała stocznia została ostatecznie sprzedana za nieco ponad 10 mln zł. Oznacza to, że metr kwadratowy gruntu w centrum kurortu kosztował nieco ponad 62 zł. Jerzy Malek tłumaczył się wówczas, że na wycenę nie miał żadnego wpływu, bo została przeprowadzona na długo przed transakcją. I ma rację.
Jednak proces sądowy z miastem Ustką go nie ominie.
- Pan prezes jest właścicielem innego atrakcyjnego gruntu w centrum miasta. Ten akurat jest przeznaczony pod zabudowę uzdrowiskową z usługami zdrowia, usługami hotelarskimi, handlowo-gastronomicznymi, obsługą ruchu turystycznego, itp. Pan Malek kupując go podpisał umowę notarialną, że w określonym czasie rozpocznie na nim inwestycję. Warunków nie dotrzymał, więc powinien zapłacić karne 25 proc. ceny nieruchomości - mówi Maciej Karaś.
Jerzy Malek zgodnie ze swoją zapowiedzią z kwietnia nie zapłacił. Miasto lada dzień złoży przeciwko niemu pozew sądowy.
Wojna o to, co stanie w usteckim porcie, toczy się nieprzerwanie od trzech lat. To dość czasu, aby zbudować tam np. nowoczesny hotel, centrum rozrywkowe lub cokolwiek, co zastąpiłoby postyczniowe rudery, odmieniło krajobraz tej części miasta i zachęciło turystów do odwiedzania go. A turyści, oprócz Ustki, mają do wyboru jeszcze kilka innych miejscowości na polskim wybrzeżu...
Soviet no está en línea   Reply With Quote
Old March 23rd, 2010, 06:55 PM   #11
Korybut
Registered User
 
Korybut's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Location: Szczecin/Słupsk
Posts: 359
Likes (Received): 157

REMONT USTECKIEGO PORTU

Quote:
Port w Ustce, jeden z najbardziej zaniedbanych polskich portów, wreszcie będzie remontowany. Właśnie kończone jest opracowanie dokumentacji. Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Remont ma przede wszystkim objąć kilkaset metrów wschodniego nabrzeża portu. Prace wykonać trzeba, bo nabrzeża są w fatalnym stanie.

- Będzie to skomplikowana operacja – twierdzi Adam Borodziuk, zastępca dyrektora Urzędu Morskiego w Słupsku. - Prace potrwają dwa lata. Właśnie kończymy dokumentację i wysyłamy projekt w sprawie dotacji.

Robotnicy, którzy mają wkroczyć do portu w tym roku, rozbiorą tak zwane nabrzeża lęborskie, słupskie i kołobrzeskie do poziomu wody. Zakonserwują drewniane pale wbite w dno, a całość pokryją nową warstwą betonu. Na nabrzeżach nie będzie charakterystycznych opon. Koszt prac oszacowano na 24 miliony złotych. Pieniądze mają pochodzić z dotacji z Ministerstwa Infrastruktury oraz z funduszy unijnych przeznaczonych na pomoc rybołówstwu. Głównym inwestorem jest Urząd Morski, który rozpoczął już procedurę przekazania portu władzom Ustki. Jednak w związku z remontem proces komunalizacji został podzielony na dwa etapy. W pierwszym etapie miasto przejmie na razie zachodnią cześć portu. Cześć wschodnia pozostanie w gestii Urzędu Morskiego, dzięki czemu będzie mógł się starać o dotacje na przeprowadzenie remontu. Miasto o taka dotację nie mogłoby się starać, ponieważ zbyt krótko byłoby właścicielem.

- Pragnę zapewnić, że proces komunalizacji portu nie jest wstrzymany, a taki jego przebieg podyktowany jest potrzebą jak najszybszego remontu nabrzeży wschodnich, z korzyścią dla miasta i turystyki – mówi Jan Olech, burmistrz Ustki. - Myślę, że w ten sposób dyrektor Urzędu Morskiego nadrobi zaległości z poprzednich lat i wspólnymi siłami rozpoczniemy, a także doprowadzimy do zmiany wyglądu naszego portu. Prace w porcie nie będą zakłócać sezonu letniego.

Źródło: http://www.kurierustecki.pl/wydarzen...ul.php?id=1469
Korybut no está en línea   Reply With Quote
Old April 4th, 2010, 06:32 PM   #12
Smerf Ustka
Registered User
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 6
Likes (Received): 0

Remont ul. Kosynierów w Ustce
Last edited by Smerf Ustka; April 4th, 2010 at 06:45 PM.
Smerf Ustka no está en línea   Reply With Quote
Old April 4th, 2010, 09:52 PM   #13
Milczar
Registered User
 
Milczar's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Location: Słupsk/Szczecin
Posts: 3,559
Likes (Received): 1625

bedzie wybrukowana czy tyko nowy asfalt? to gdzies przy tych wybrukowanych uliczkach niedaleko promenady?
__________________
--------------------------
fb/Kadroaktywnie
Fotografia aktywności

--------------------------
Milczar no está en línea   Reply With Quote
Old April 4th, 2010, 10:32 PM   #14
Smerf Ustka
Registered User
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 6
Likes (Received): 0

Coś w stylu ul. Chopina.

Smerf Ustka no está en línea   Reply With Quote
Old April 4th, 2010, 11:25 PM   #15
Smerf Ustka
Registered User
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 6
Likes (Received): 0

Po podkopaniu fundamentów budynek zaczął się walić.
Ostatni lokatorzy w pospiechu w piątek przed świętami opuszczali zagrożony budynek.

WieczórZ soboty na niedziele nawet tabliczki pokradli :shock:

Smerf Ustka no está en línea   Reply With Quote
Old April 5th, 2010, 05:11 PM   #16
soulja
Registered User
 
Join Date: May 2009
Location: Słupsk/Gdańsk
Posts: 1,378
Likes (Received): 1604

Budynek rozumiem będzie wyburzany ? Czy istnieje jakaś szansa na jego ratunek ? Nie wiem w jakim stanie technicznym był przed remontem ulicy, ale gdyby był wyburzany to szkoda, zawsze to jakaś przedwojenna? zabudowa starej Ustki.
Jakie ulice będą jeszcze modernizowane?
soulja no está en línea   Reply With Quote
Old April 5th, 2010, 05:19 PM   #17
Smerf Ustka
Registered User
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 6
Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by soulja View Post
Budynek rozumiem będzie wyburzany ? Czy istnieje jakaś szansa na jego ratunek ? Nie wiem w jakim stanie technicznym był przed remontem ulicy, ale gdyby był wyburzany to szkoda, zawsze to jakaś przedwojenna? zabudowa starej Ustki.
Jakie ulice będą jeszcze modernizowane?
Był przeznaczony do rewitalizacji,
czyli wyburzenia , ostatni lokator nie chciał się wyprowadzić do nowego bloku,
teraz już musi,
rewitalizacja w Ustce polega na wyburzaniu starych budynków i stawianiu na ich miejscu domów
z suporeksu obitego deskami z tzw. "muru pruskiego".

Te sąsiedzkie budynki na zdjęciach po tej samej stronie ulicy,
zostały wybudowane od podstaw.
Smerf Ustka no está en línea   Reply With Quote
Old February 15th, 2011, 01:36 PM   #18
ABWera
Registered User
 
ABWera's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Location: Chrząszczyżewoszyce
Posts: 9,573
Likes (Received): 7595

Quote:
Jeszcze w tym roku rozpocznie się odbudowa mocno zniszczonych nabrzeży po wschodniej stronie. Tym samym po ponad stu latach port w Ustce będzie odnowiony.

Teraz podczas spaceru w usteckim porcie trzeba uważać na dziury. Przekonują się o tym turyści.

- Niedaleko kapitanatu portu jest w nabrzeżu dziura, tak duża, że może w nią wpaść dziecko - mówi pani Alicja, która zauważyła niebezpieczne miejsce w czasie niedzielnego spaceru. - Miejsce nie było w żaden sposób zabezpieczone więc poszłam do kapitanatu portu zgłosić to. Nikt nie chciał mnie tam słuchać. Poszłam więc do straży granicznej. Siedzący tam funkcjonariusz powiedział mi, że zgłosi tę sprawę odpowiednim służbom. Godzinę później wracałam tą samą drogą i dziura nadal nie była zabezpieczona.

Takie problemy mają przejść do historii. Administrujący nabrzeżem portowym Urząd Morski ma dostać pieniądze na remont tego miejsca. Z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa urzędnicy morscy dostali 15 mln 184 tys. zł (11 mln 338 tys. zł z tej sumy pochodzi z kasy Unii Europejskiej).

- Umowę na przekazanie tych pieniędzy podpiszemy w najbliższy piątek - mówi Tomasz Bobin, dyrektor Urzędu Morskiego w Słupsku. - Wyremontujemy 633 metry nabrzeży. To odcinek od kapitanatu portu aż do stoczni.

Ekipy remontowe rozbiorą nabrzeża do poziomu wody. Zakonserwują gnijące w wielu miejscach drewniane pale, które podtrzymują całą konstrukcję. Potem na nich ułożą nową, betonową nawierzchnię. Z nabrzeża mają zniknąć wiszące teraz opony, które cumujące jednostki wykorzystują jako odbojniki chroniące statki przed uszkodzeniem o betonowy brzeg. Zamiast nich na całej długości nabrzeża pojawią się nowe odbojnice. Pojawi się także nowe oświetlenie.

Nie wszystko będzie w porcie nowe. Na wysokości nabrzeża kołobrzeskiego pozostaną granitowe pachoły cumownicze z początku XX wieku.

Jak zapewnia słupski Urząd Morski plany remontu są już wykonane. Przetarg na prace remontowe ma być rozstrzygnięty w połowie kwietnia. Remont ma zacząć się jeszcze przed tegorocznymi wakacjami i zakończyć się w przyszłym roku.
http://www.portalmorski.pl/artykul/i...-remontu/17812
ABWera no está en línea   Reply With Quote
Old March 31st, 2011, 11:15 AM   #19
ABWera
Registered User
 
ABWera's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Location: Chrząszczyżewoszyce
Posts: 9,573
Likes (Received): 7595

Quote:
Ustka. Jerzy Malek wyburza gierkowską stocznię
Dodano 31.3.2011
Znika z powierzchni ziemi jedna z największych inwestycji lat 70. w dawnym województwie słupskim. Właściciel terenów postoczniowych w Ustce rozpoczął wyburzanie stalowych hal. Zmaleją podatki dla miasta.

Wielkie hale budowano w okresie propagandy sukcesu za rządów Edwarda Gierka. Rozpoczęta wówczas rozbudowa stoczni miała doprowadzić do tego, że na początku XXI wieku zakład miał zatrudniać 11 tysięcy pracowników. W międzyczasie Stocznia Ustka jednak upadła, a jej obiekty i grunty wykupił kilka lat temu Jerzy Malek, największy ustecki przedsiębiorca. Teraz przystąpił do porządkowania terenu, co sprowadza się do wyburzania od lat niewykorzystywanych obiektów. Pod kilofy robotników i łyżki koparek poszła właśnie jedna z wielkich stalowych hal. Wczoraj został z niej już tylko stalowy szkielet, który też wkrótce zostanie zdemontowany. Obok zalegają góry gruzu.

- Będzie z tego jakieś 300 ton złomu, który sprzedamy. A gruz zutylizujemy wykorzystując go przy poszerzaniu drogi dojazdowej do Morpolu, bo ta obecna jest za wąska - powiedział nam wczoraj Jerzy Malek, właściciel gruntu. Dodał, że na całym terenie "B" dawnej stoczni, zabudowanym w latach 70. minionego wieku, najprawdopodobniej pozostanie tylko jedna hala o konstrukcji betonowej, dawne W-1.

- Ma powierzchnię sześciu tysięcy metrów kwadratowych. Zastanawiamy się wciąż, jak ją wykorzystać. Jedna z koncepcji przewiduje przebudowę na obiekt dwupoziomowy, o dwa razy większej powierzchni i stworzenie w ten sposób dużego ośrodka rekreacji z kompleksem kortów tenisowych - zdradza Jerzy Malek i dodaje, że nie wie jeszcze, co zrobi z terenem odzyskanym po rozbiórkach reliktów pogierkowskich. - Wszystko zależy od tego, jak będzie wyglądać otoczenie, a zwłaszcza czy zostanie zburzony wiadukt i dworzec, by dojazd z miasta mógł stać się płaski. Jeśli to nie nastąpi, palcem nie ruszymy - zapowiada.

- Serce krwawi, jak na to patrzę, bo przepracowałem w stoczni 37 lat i byłem świadkiem, jak powstawały te hale. Poszło na nie wtedy tyle pieniędzy. No, ale cóż. Malek ma pieniądze, więc niech działa. Może wreszcie coś tutaj stworzy - komentuje Ryszard Błaszczyk, wieloletni ustecki stoczniowiec.

Inni ustczanie wyrażają opinię, że poprzez wyburzenia Malek zmniejsza swoje obciążenia podatkowe. Gdy znikną hale, nie będzie już musiał płacić miastu podatków od tych budynków.

- Jest faktem, że podatki zmniejszą się o jakieś 500 tysięcy złotych rocznie, ale to nie jest zasadniczy powód. Gdyby mi na tym zależało, wyburzyłbym je wcześniej. Zaszły zmiany w radzie miejskiej i w przepisach, i są widoki, że są to zmiany na lepsze. Może uda się coś wybudować na podstawie decyzji, nie czekając na plan - odpowiada biznesmen.
http://www.portalmorski.pl/artykul/i...stocznie/18180
ABWera no está en línea   Reply With Quote
Old April 28th, 2011, 09:56 PM   #20
ABWera
Registered User
 
ABWera's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Location: Chrząszczyżewoszyce
Posts: 9,573
Likes (Received): 7595

Quote:
Ustka planuje rozbudowę portu

Ustka zamierza wybudować dodatkowy basen portowy. Ma się mieścić w nim 50 kutrów albo jachtów, a koszt jego budowy szacowany jest na około 25 milionów złotych.

W ubiegłym roku Ustka przejęła port na własne utrzymanie i dlatego plany na jego rozbudowę ma ambitne. Nowy basen portowy miałby powstać naprzeciwko istniejącego już basenu węglowego po zachodniej stronie portu. Według wstępnych założeń miałby on mieścić 50 jednostek pływających – kutrów rybackich albo jachtów.

– Postanowiliśmy wybudować nowy basen portowy, aby pomóc rybakom, którzy teraz mają bardzo mało miejsca do cumowania łodzi – tłumaczy Jan Olech, burmistrz Ustki. – Wystarczy zobaczyć, jak cumują w porcie po trzy lub cztery jednostki burta w burtę. Dzięki tej inwestycji znajdzie się też więcej miejsca dla jachtów przypływających do nas żeglarzy. Na budowę mariny nas, niestety, nie stać, więc sytuację poprawi choć trochę właśnie nowy basen.

Problem jest jeden: pieniądze. Ustka od ubiegłego roku ma duże problemy z uzyskiwaniem dochodów (sprzedaje się niewiele nieruchomości) i dlatego miasto nie ma funduszy na jakiekolwiek inwestycje hydrotechniczne. Ratunkiem ma być uzyskanie pieniędzy z programu rybackiego z kasy Unii Europejskiej.

– Z tego programu chcemy uzyskać dofinansowanie w wysokości 100 procent wartości projektu, bo w tym programie są takie możliwości – mówi Jan Olech. – Zdecydujemy się na budowę nowego basenu tylko wtedy, gdy pieniądze te dostaniemy w całości. O tym, czy uda nam się zdobyć dofinansowanie unijne, dowiemy się w czerwcu.

Władze Ustki rozpoczęły już wstępne procedury zmierzające do budowy basenu portowego. Na wniosek usteckiego magistratu wszczęto postępowanie w sprawie wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji budowy basenu oraz potrzebnej do niej infrastruktury. Urzędnicy miejscy jednak sceptycznie podchodzą do szans otrzymania wymarzonej sumy na powiększenie portu.

– W tym roku już dwa razy dostaliśmy pieniądze z funduszy unijnych, więc obawiam się, że ci, którzy decydują o przyznawaniu funduszy, stwierdzą, że nam już starczy – mówi burmistrz Jan Olech.
http://www.portalmorski.pl/artykul/i...we-portu/18361
ABWera no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement
 


Reply

Tags
pomorskie

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffAll times are GMT +2. The time now is 04:02 AM.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11 Beta 4
Copyright ©2000 - 2020, vBulletin Solutions Inc.
vBulletin Security provided by vBSecurity v2.2.2 (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2020 DragonByte Technologies Ltd.
Feedback Buttons provided by Advanced Post Thanks / Like (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2020 DragonByte Technologies Ltd.

SkyscraperCity ☆ In Urbanity We trust ☆ about us