[Bratislava] Petržalská radiála, II. etapa | Petržalka Radial Tramway, II phase - Page 20 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > Urbanism, Architecture and Infrastructure > Infrastructure

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 24 votes, 4.92 average.
Old April 19th, 2013, 07:13 PM   #381
marish
Registered User

marish's Avatar

Likes (Received): 2205

nezatravnit novu radialu je fakt smiesne, vsak kolko to uz moze stat v porovnani s celkovou cenou vystavby? ale naco sa nad tym vobec pozastavovat, to je uz ozaj asi najmensia vada celeho projektu...
marish no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old April 19th, 2013, 10:59 PM   #382
Schipol
Registered User

Schipol's Avatar

Likes (Received): 187

Thumbs up

Quote:
Originally Posted by Phill View Post
ja osobne dufam, ze bude zatravnatena. Som aj za 2+2, idealne by bolo aby tam vznikol aj bus pruh...

btw. ten momentalny stav sa ti asi paci, mas pravdu, ved je to uplna idylka.. vsetci sa tam pekne mozu hrat medzi valcami, da sa tam vyborne oddychnut na tom smetisku aj mamicky s detmi sa tam mozu poprechadzat... btw. v ramci projektu maju vzniknut 2 PLNOHODNOTNE PARKY, no to je tebe asi tazko vysvetlit, kedze mas problem s porozumenim pisaneho textu

naozaj chces aby bola Petrzalka nadalej takou dierou?
Phill, plne zdielam tvoj nazor!!!
Schipol no está en línea   Reply With Quote
Old April 20th, 2013, 01:08 AM   #383
kaxno
railfan

kaxno's Avatar

Likes (Received): 444

Phill, v ramci akeho projektu ? Teraz nerypem, len sa pytam. To v akom stave je to uzemie, je taky Slovensky marazmus - to uzemie je presnym obrazom toho, v akom stave je nasa krajina a vztah obyvatelov k nej (len pic...t, ale stale cakat, ze to za mna spravi niekto druhy). Ale ocakavat zase od elektricky, ktoru projektuje Reming, pod taktovkou magoriatu mesta Bratislavy, ze bude nejakou spasou pre Petrzalku, sa cakat neda. Btw, bus pruh paralelny s elektrickou by bol dobry na co ? Mozno v pripade vypadku nepoviem, ale inak je zbytocny.
kaxno no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old April 20th, 2013, 09:41 AM   #384
aquila
dialnice.info ::..

aquila's Avatar

Likes (Received): 5673

Quote:
ja osobne dufam, ze bude zatravnatena. Som aj za 2+2, idealne by bolo aby tam vznikol aj bus pruh...
a naco tam preboha bude BUS pruh, ked je tam elektricka a aj teraz zvadaju ist po obsluznej komunikacii jantarova nosne linky bez problemov a bez zapch ?

ta 4-6 prudovka sa premeni len na velke parkovisko po vzore dalsie nevyuzitych 4 pruhovych ciest v petrzalke ..

Quote:
btw. ten momentalny stav sa ti asi paci, mas pravdu, ved je to uplna idylka.. vsetci sa tam pekne mozu hrat medzi valcami, da sa tam vyborne oddychnut na tom smetisku aj mamicky s detmi sa tam mozu poprechadzat... btw. v ramci projektu maju vzniknut 2 PLNOHODNOTNE PARKY, no to je tebe asi tazko vysvetlit, kedze mas problem s porozumenim pisaneho textu
asi myslis parky ako skoncili krasovskeho, belopotockeho co ? popriade tam bude hej dalsi river park, teda betonove monstrum alebo take vtipne potemkinove parciky ako ta parodia na schnuce IKEA vianocne stromceky pri prison parku co ?

kazdopadne v ramci projektu elektricky a ani naslednych projektov MESTA nebude zrealizovany ani jeden jediny park. tak neviem preco zavadzas
mozno ta ospravedlnuje len tvoja nevedomost, ale ja mam u seba kompletnu DURku pre II etapu s niekolko desiatkami vykresov a hodnotiacich sprav a o ZIADNOM parku tam nie je ani len zmienka .. alebo mas na mysli zatravnenu plochu v obratisku a pri depe ? )

cize nebude nielenze ziaden park, ale ani zatravnena trat. a co viac, ani ten akoze novy park nebude mat ani tych cca 4 tisic stromov, ktore vyrubu

Quote:
naozaj chces aby bola Petrzalka nadalej takou dierou?
4-6 prudova cesta napriec petrzalkou, ktora zabetonuje 10tky tisic m2 zelene a ploch urobi z petrzalky akoze pulzujucu tepnu ?

a preco potom nie je pulzujuca tepna s podnikmi a zariadenimi co i len miestneho charakteru ruzinovska, dubravska radiala, vajnorska radiala ? a prave naopak okolo tych akoze bulvarov skapal pes ..

alebo preco skapal pes aj v prisonparku, kde mas 4 prudovku, elektricku (nezatravnenu, aj ked slubili opak) a dokonca aj promendau popri dunaja ? cim to bude, ze to tam nezije nie je tam nic ? podla teba a nielen teba, by to tam malo zit byt dynamicke, a nic z toho..

obhajcovia toho, ze 4-6 prudovka prinesie zivot nech sa prebudia z toho sna zdvihnu zadok a idu sa poprechadzat popri uz existujucich radialach, ze ako to tam bohovo zije, ked tam je 4 prudovka ..

Koro, kaxno, Janci1982 liked this post

Last edited by aquila; April 20th, 2013 at 09:55 AM.
aquila no está en línea   Reply With Quote
Old April 20th, 2013, 01:03 PM   #385
mekas
Registered User

Likes (Received): 2

Caute, obcas si citam Vase diskusie tu na fore, tak som sa rozhodol ze sem napisem aj svoj nazor, kedze som petrzalcan. Mam rad prostredie Chorvatskeho ramena, naozaj je oddychovou zonou pre vsetkych petrzalcanov, je to taka zaujimava prirodna oaza v centre betonoveho sidliska, kde zije mnozstvo ryb, vtactva rastlinstva. milujem tu cast od kutlikovej ku drazdiaku ktora byva v lete posiata leknami, je na nej pekny pontonovy most. Je pri nom vyuzivana cyklotrasa, osvetleny chodik, petrzalcania mozu zobrat udicu a par krokov od panelakov chytat ryby. V zime ked zamrzne pozdlz celej Petrzalky korculuju deti a hraju hokej. Druha vec su ale akoze zelene plochy okolo Chorvatskeho ramena, ktore pofotil Phil a ktore su aj v tom dokumente mhd 2013 na stranke bratislavy. Viacere su obrovske praznde plochy, v sucasnosti zahadzane odpadkami. Ked som si prestudoval plan kadial ma ist ta cesta, tak si myslim ze tuto oddychovu a prirodne zaujimavu zonu chorvatskeho ramena ( najma jej najkrajsi usek) nepostihne. Useky okolo kostola a za kutlikovou su tak stavane, ze aj laikovi napadne ze tadial bola asi planovana cesta alebo nejaka vystavba. A Chorvatskeho ramena sa takmer nedotykaju. Dalsia vec, pre pezalcanov je Jantarova cesta zjednodusenim zivota, co sa tyka jednoduchsieho napojenia na viacere hlavne tahy v Petrzalke. To uzemie ma velky potencial z hladiska vystavby, ktora by, ale mala skvalitnit zivot v Petrzalke, aby nevyzerala ako kvazi zelene smetisko, aby mala pekne centrum zakomponovane do prirodneho prostredia Chorvatskeho ramena, aby sluzilo na byvanie, oddych, sucasne s dobrymi dopravnymi moznostami. Myslim ze ten tlak na mgagistrat by sa mal uberat skor tymto smerom. Aj moja dovera k takymto dobrym rieseniam v Bratislave, po postaveni Riverparku a inych projektov ktore na obyvatela vobec nemysleli je slaba. Napriek tomu.

Phill, fowner liked this post
mekas no está en línea   Reply With Quote
Old April 20th, 2013, 03:58 PM   #386
Favorit
Registered User

Favorit's Avatar

Likes (Received): 6043

Prečo je tento nový plynovod (alebo čo to je) vedený nad zemou a len ho obsypali hlinou?
Fakt super mať zrazu na sídlisku taký dlhý zákop...
Favorit no está en línea   Reply With Quote
Old April 20th, 2013, 04:34 PM   #387
KLEPETO
Registered User

KLEPETO's Avatar

Likes (Received): 4881

Čo tam po plynovode, počkaj, keď pôjde cez Petržalku ropovod.
Horšie od toho je snáď už len tá električka.
KLEPETO no está en línea   Reply With Quote
Old April 20th, 2013, 09:02 PM   #388
aquila

aquila's Avatar

tam nejde len o plynovod, ale aj o tie droty elektrickeho napatia, ale najma z toho dovodu, ze vsetko su tam provizoria uz vyse 30 rokov .. takze preto
Old April 20th, 2013, 11:00 PM   #389
E499.3056
Moderator

E499.3056's Avatar

Likes (Received): 6346

Quote:
Originally Posted by aquila View Post
kazdopadne v ramci projektu elektricky a ani naslednych projektov MESTA nebude zrealizovany ani jeden jediny park. tak neviem preco zavadzas

cize nebude nielenze ziaden park, ale ani zatravnena trat. a co viac, ani ten akoze novy park nebude mat ani tych cca 4 tisic stromov, ktore vyrubu
Tak ked hovoris, ze nebude zrealizovany ani jeden park, tak o co tu vlastne ide? O zachovanie status quo?

Ak by mala byt trat zatravnena takym sposobom, ako na Zahradnickej, tak potom je to nezmysel. Len udrzba a prevadzka tych zariadeni na tej dvojkilometrovej trati by urobila pekne tucnu sumicku, co by bolo neprimerane tomu, aky efekt to bude mat.

Dnes sa uz upusta od instalovaneho zavlazovania a kropenie koberca prebieha bud prirodzene dazdom alebo polievacim autom (nutnost subeznej cesty).

Tych styritisic stromov si naratal aj s konarmi? Tolko ich tam nie je. Nejde ani o ziadne spolocensky vzacne dreviny. Nedavno som sa rozpraval s niekdajsim riaditelom byvaleho Sadovnickeho a zahradnickeho podniku, ktory mi len potvrdil, ze tato problematika sa dnes znacne amaterizuje. Hocijaky debil sa retazou priviaze k topolu, hoci 3/4 sidliska ma kvoli tomu kazdu jar problemy, absolutne nezvladnuty "boj" proti invaznym drevinam, nekoncepcna vysadba a starostlivost o dreviny.

Tie stromy, ktore sa tam dnes nachadzaju su zvacsa naletove dreviny, cize ich odstranenie je zo zakona povinne, a zopar povodnych stromov, ktore vsak do 'parku' nepatria. Ked si pozeram tie fotky, drviva vacsina stromov rozstiepene a krive kmene. Nehovorim ani o neorganizovanom zoskupeni, ktore skor pripomina les ako park.

Quote:
a preco potom nie je pulzujuca tepna s podnikmi a zariadenimi co i len miestneho charakteru ruzinovska, dubravska radiala, vajnorska radiala ? a prave naopak okolo tych akoze bulvarov skapal pes ..

obhajcovia toho, ze 4-6 prudovka prinesie zivot nech sa prebudia z toho sna zdvihnu zadok a idu sa poprechadzat popri uz existujucich radialach, ze ako to tam bohovo zije, ked tam je 4 prudovka ..
Pokial ide o dubravsku a ruzinovsku radialu, tie neboli postavene ani uvazovane ako pulzujuce obchodne tepny. Ak si si nestihol vsimnut koncepciu sidliska, obchod bol orientovany do nakupnych stredisk a pesich zon kolmo na hlavnu os sidliska. Priklad: Herlianska, Saratov. Na Vajnorskej je zopar obchodov ci kaviarni a tie sa zaplnaju hlavne miestnymi obyvatelmi, ako inak to tam ma pulzovat, maju tancovat na ulici? Na vacsine ulice su len vchody do bytov, tam rovnako zamer nieco pulzujuceho nebol na mieste.

A ked mame porovnavat porovnatelne, vo Vrakuni 2+2 Kazanska barierou? Schneidera-Trnavskeho 2+2 barierou? Majernikova povodne 2+2 barierou?

Amrafel liked this post
E499.3056 no está en línea   Reply With Quote
Old April 21st, 2013, 12:22 PM   #390
NeMiroff
Registered User

NeMiroff's Avatar

Likes (Received): 270

Quote:
Originally Posted by E499.3056 View Post
A co to ma znacit akoze? Preco by to niekto rozdeloval?! Ved dokonca vacsina ludi ani nevidi rozdiel medzi autobusom a trolejbusom.
Myslím si, že väčšina bratislavskej verejnosti považuje podvedome autobus za rýchlejší, spolahlivejší a pohodlnejší než električku. Skús si predstaviť, že si na Zochovej a máš sa rozhodnúť, ako pôjdeš do Dúbravky: pôjdeš električkou z Kapucínskej alebo autobusom? (V prípade ak by bol tunel otvorený) Myslím, že väčšina by išla autobusom. A niet sa čo čudovať. Toto mesto investuje veľkoryso do autobusov už celé desaťročia a zároven sa pokrytecky ohána s električkami ako budúcnosťou dopravy v BA.

Ja ale stále nerozumiem čo sa rieši? Petržalka je konečne zrejme najbližšie k tomu, aby sa tam začala budovať koľajová doprava. A len 50 percent Petržalčanov sa vyjadrí "za"? Humusácke, neupravené akože "eko" prostredie okolo Chorvátskeho ramena má byť argument? Asi by sa mali obyvatelia sídliska zobudiť a uvedomiť si, že už pár rokov žijú v hlavnom meste a nie v Hornej Dolnej, ktorá je obklopená polom a burinami. Ja som rád, ked je v meste zelen, ale určite nie takého typu ako je tam, ved je to len neupravené miesto. Sám sa pýtam, je problém v "magoriáte" alebo celkovo v ľudoch? Očividne ani niekoľko desaťročí života v meste nespraví z niekoho mestského človeka. A pred pár dnami som čítal koment na SME: Petržalka nepotrebuje električku, autobusy stačia. takže..? Sa ani nečudujem predstaviteľom mesta, že neinvestujú moc do MHD, ved je to väčšine jedno.

Last edited by NeMiroff; April 21st, 2013 at 12:27 PM.
NeMiroff no está en línea   Reply With Quote
Old April 21st, 2013, 12:25 PM   #391
aquila

aquila's Avatar

Quote:
Tak ked hovoris, ze nebude zrealizovany ani jeden park, tak o co tu vlastne ide? O zachovanie status quo?
nie nehovorim o statuse quo, len tu vyvraciam tie zavadzania ci uz od diskuterov, alebo od mesta, ze vraj tam bude nejaky park. ked sa tam so ziadnym parkom nepocita.. ktore ma kritikom akoze zapchat usta ..

ja si stale stojim za tym, ze staci ked mesto bude nasledovat plan z roku 2004, kde bola jantarova idealne len po rusovsku, ale kedze uz darovali pozemky jebkovi a trtkovi pre petrzalka city, tak nech je to po romanovovu, ale dalej je t 4 prudovka zbytocna, a obluzna komunikacia na 1+1 od pajstnuskej/kutlikovej dalej ako reko terajsej docasnej cesty bohate staci .. nic viac ako na tomto nakrese netreba ..

http://www.dialnice.info/gallery/ima...image_id=13974

Quote:
Ak by mala byt trat zatravnena takym sposobom, ako na Zahradnickej, tak potom je to nezmysel. Len udrzba a prevadzka tych zariadeni na tej dvojkilometrovej trati by urobila pekne tucnu sumicku, co by bolo neprimerane tomu, aky efekt to bude mat.
bingo, aj ked bude zatravnena trat, vzhladom k tomu, ze mesto nema ani len na udrzbu beztravnatej trate, tak vlastne to vyschne a bude to des ..

Quote:
Tych styritisic stromov si naratal aj s konarmi? Tolko ich tam nie je. Nejde ani o ziadne spolocensky vzacne dreviny. Nedavno som sa rozpraval s niekdajsim riaditelom byvaleho Sadovnickeho a zahradnickeho podniku, ktory mi len potvrdil, ze tato problematika sa dnes znacne amaterizuje. Hocijaky debil sa retazou priviaze k topolu, hoci 3/4 sidliska ma kvoli tomu kazdu jar problemy, absolutne nezvladnuty "boj" proti invaznym drevinam, nekoncepcna vysadba a starostlivost o dreviny.
tu nehovorim o topoloch, ale o drevinach a je to podla oficialnej ziadosti na vyrub, cize realne tam toho bude este viac.

a ludi co su zahradnici, ktory chcu mat stromceky do matrice nech sa strcia. chod sa pozriet co i len do viedne, do pratru, alebo inde, alebo staci aj pri malom drazdiaku, kde po jednej strane su stare casti lesoparku a na pravu su ako vojacikovia neprirozdene nasadene stromy. prirodzene vyrasteny park/lesopark ma podstatne vacsiu cenu. vsak aj v central parku je to take divoke a vyzera to prirodzene.

cize nevytinat, len zahustit ..

Quote:
Pokial ide o dubravsku a ruzinovsku radialu, tie neboli postavene ani uvazovane ako pulzujuce obchodne tepny. Ak si si nestihol vsimnut koncepciu sidliska, obchod bol orientovany do nakupnych stredisk a pesich zon kolmo na hlavnu os sidliska. Priklad: Herlianska, Saratov. Na Vajnorskej je zopar obchodov ci kaviarni a tie sa zaplnaju hlavne miestnymi obyvatelmi, ako inak to tam ma pulzovat, maju tancovat na ulici? Na vacsine ulice su len vchody do bytov, tam rovnako zamer nieco pulzujuceho nebol na mieste.
bingo a to iste sa stane aj s petrzalkou radialou, cize zase len vyvraciam tie bludy a kecy, ze 4-6 prudovka s elektrickou v strede privedie nejaky zivot! pricom ani na jednej jedinej radiale to nei je pravda .. takze o tom to je .. ze tu ludia klamu a zavadzaju, pricom tu mame realne priklady aj priamo v bratislave .. .

Quote:
A ked mame porovnavat porovnatelne, vo Vrakuni 2+2 Kazanska barierou? Schneidera-Trnavskeho 2+2 barierou? Majernikova povodne 2+2 barierou?
ak ti tieto cesty nepripadaju ako bariera, tak potom neviem .. ale tak tebe nepripada bariara ani ten demente rieseny uzol pri centrali .. takze sa ani nedivim .. ale normalnym ludom to bariera pripada. ty zjavne nemas ani deti ani si neriesil problem ako jazdit s kocikom .. potom casom pochopis..
Old April 21st, 2013, 04:03 PM   #392
Amrafel
YIM.BA

Amrafel's Avatar

Likes (Received): 6927

Na bratislavskom webe sa objavila prezentácia hlavnej architektky k NS MHD...odporúčam preštudovať, podnetné informácie. Výsledok, ktorý sa bude realizovať, musí bezpodmienečne vyplývať z urbanisticko-architektonickej súťaže.

YIM.BA.

Janci1982 liked this post
Amrafel no está en línea   Reply With Quote
Old April 21st, 2013, 06:12 PM   #393
E499.3056
Moderator

E499.3056's Avatar

Quote:
bingo, aj ked bude zatravnena trat, vzhladom k tomu, ze mesto nema ani len na udrzbu beztravnatej trate, tak vlastne to vyschne a bude to des ..
To si vyzaduje zmenu pristupu k vsetkym tratiam. Je totiz nezmysel, aby na kratkom useku bol zavlazovany anglicky travnik a inde v meste niet financii na prebrusenie kolaji.

Quote:
a ludi co su zahradnici, ktory chcu mat stromceky do matrice nech sa strcia. chod sa pozriet co i len do viedne, do pratru, alebo inde, alebo staci aj pri malom drazdiaku, kde po jednej strane su stare casti lesoparku a na pravu su ako vojacikovia neprirozdene nasadene stromy. prirodzene vyrasteny park/lesopark ma podstatne vacsiu cenu. vsak aj v central parku je to take divoke a vyzera to prirodzene.
cize nevytinat, len zahustit ..
Ja by som skor povedal, ze "strcit" sa maju ludia, ktori nevedia rozoznat ani zakladne druhy stromov. Tuto problematiku treba plne prenechat na odbornikov na sadove a parkove upravy, ktori vedia, ako ma park v husto obyvanom uzemi a na danej ploche vyzerat.

Ak si tu nadalej bude kazdy mysliet, ze moze robit a rozhodovat o comkolvek, tak potom to bude nadalej amaterska robota.

Quote:
Originally Posted by NeMiroff View Post
Myslím si, že väčšina bratislavskej verejnosti považuje podvedome autobus za rýchlejší, spolahlivejší a pohodlnejší než električku. A niet sa čo čudovať. Toto mesto investuje veľkoryso do autobusov už celé desaťročia a zároven sa pokrytecky ohána s električkami ako budúcnosťou dopravy v BA.
A to je podstatne, ze co ludia upredostnuju? Ved to je uplne jedno. V oboch druhoch ludia platia rovnake cestovne. Obnovovat bolo treba autobusy, posledna velka obnova bola koncom 90-tych rokov a nakupom Soriek a Mercedesov sa podarilo vytlacit z premavky autobusy zo zaciatku 90-tych rokov, co znamena, ze obnova autobusov bude musiet pokracovat.

Minimalne rychlejsie a pohodlnejsie su, ale cim to asi bude, ked porovnavas vozidla stare 25 rokov na zlej infrastrukture a vozidla stare 2 roky?
Old April 21st, 2013, 08:11 PM   #394
The810
Registered User

Likes (Received): 772

Povedal som to uz pred niekolkymi rokmi: V Petrzalke bolo treba spravit referendum s moznostami elektricka, alebo nic. Ak Petrzalcania skutocne tu elektricku nechcu, mohla sa pozornost (a financie) investovat do oblasti kde zlepsenie dopravy obcania privitaju. Skoda, ze sa to vtedy nespravilo, namiesto natahovania sa s ekoteroristami sme mohli planovat (a mozno uz aj stavat) ine trate.
The810 no está en línea   Reply With Quote
Old April 21st, 2013, 09:12 PM   #395
aquila

aquila's Avatar

Quote:
To si vyzaduje zmenu pristupu k vsetkym tratiam. Je totiz nezmysel, aby na kratkom useku bol zavlazovany anglicky travnik a inde v meste niet financii na prebrusenie kolaji.
ten usek nebude kratky, bude to pretinat sidlisko pre 130 tisic ludi... takze, preco nezacat kulturne prostredie tu ? takymto pristupom sa k tomu nikdy nedostaneme ..

Quote:
Ja by som skor povedal, ze "strcit" sa maju ludia, ktori nevedia rozoznat ani zakladne druhy stromov. Tuto problematiku treba plne prenechat na odbornikov na sadove a parkove upravy, ktori vedia, ako ma park v husto obyvanom uzemi a na danej ploche vyzerat.
obycajne sice vedia, ale ich realizacia je zufala.. ako som povedal, krasny priklad je lesopark pri malom drazdiaku .. jedna cast je prirodzeny vyvoj a vyzera pekne a druha je umelo vysadena a vyzera to nie zrovna prijemne ..

kazdopadne, daj mi priklad co i len jedneho jedineho parku co sa v BA realizoval a je co k comu. nehovoriac o tom uz zmienenom priklade pratru, resp donauinselu .. to iste ma tendenciu sa stat casom aj priestor okolo chorvatskeho ramena ... a nie betonova (s)pust

Quote:
Ak si tu nadalej bude kazdy mysliet, ze moze robit a rozhodovat o comkolvek, tak potom to bude nadalej amaterska robota.
no neviem, ci zrovna ty tu mozes davat rozumy, ked schvalujes take amaterske pociny ako krizovatka pri centrale ..

Quote:
A to je podstatne, ze co ludia upredostnuju? Ved to je uplne jedno. V oboch druhoch ludia platia rovnake cestovne. Obnovovat bolo treba autobusy, posledna velka obnova bola koncom 90-tych rokov a nakupom Soriek a Mercedesov sa podarilo vytlacit z premavky autobusy zo zaciatku 90-tych rokov, co znamena, ze obnova autobusov bude musiet pokracovat.

Minimalne rychlejsie a pohodlnejsie su, ale cim to asi bude, ked porovnavas vozidla stare 25 rokov na zlej infrastrukture a vozidla stare 2 roky?
to nie je len o vozidlach, ale najma o tej pomalej a zufalej infrastrukture. vo viedni este nedavno jazdili aj starsie vozidla, ale mali uplne inu udrzbu aj siete aj vozidiel ...
Old April 21st, 2013, 09:12 PM   #396
aquila

aquila's Avatar

Quote:
Originally Posted by The810 View Post
Povedal som to uz pred niekolkymi rokmi: V Petrzalke bolo treba spravit referendum s moznostami elektricka, alebo nic. Ak Petrzalcania skutocne tu elektricku nechcu, mohla sa pozornost (a financie) investovat do oblasti kde zlepsenie dopravy obcania privitaju. Skoda, ze sa to vtedy nespravilo, namiesto natahovania sa s ekoteroristami sme mohli planovat (a mozno uz aj stavat) ine trate.
a preco do extremu ? to ludia nemozu chciet nieco normalne ? aby im nezastavali betonovym monstrom okolie ? ktore je neopodstatne a zbytocne a navyse sa tam zbytocne vleju peniaze ?

Quote:
Originally Posted by Amrafel View Post
Na bratislavskom webe sa objavila prezentácia hlavnej architektky k NS MHD...odporúčam preštudovať, podnetné informácie. Výsledok, ktorý sa bude realizovať, musí bezpodmienečne vyplývať z urbanisticko-architektonickej súťaže.
tu je priamo od hlavnej architektky rukolapny argument, ze ZIADNU paralelnu 4 prudovku nie je treba vybudovat ..

http://www.dialnice.info/gallery/ima...image_id=14106

Koro, Janci1982 liked this post

Last edited by aquila; April 21st, 2013 at 09:18 PM.
Old April 21st, 2013, 11:52 PM   #397
E499.3056
Moderator

E499.3056's Avatar

Quote:
ten usek nebude kratky, bude to pretinat sidlisko pre 130 tisic ludi... takze, preco nezacat kulturne prostredie tu ? takymto pristupom sa k tomu nikdy nedostaneme ..
Tym kratkym usekom som mal na mysli Zahradnicku a to je presne to, co hovorim. Tu hrame formu, ale na 95% trati su vlnky a nie su peniaze na prebrusenie a podbitie trati.

Quote:
kazdopadne, daj mi priklad co i len jedneho jedineho parku co sa v BA realizoval a je co k comu. nehovoriac o tom uz zmienenom priklade pratru, resp donauinselu .. to iste ma tendenciu sa stat casom aj priestor okolo chorvatskeho ramena ... a nie betonova (s)pust
Napriklad Park Andreja Hlinku. Alebo volakedy davno Sad Janka Krala, tiez zlikvidovany luzny les a upraveny parkovymi upravami.

Quote:
to nie je len o vozidlach, ale najma o tej pomalej a zufalej infrastrukture. vo viedni este nedavno jazdili aj starsie vozidla, ale mali uplne inu udrzbu aj siete aj vozidiel ...
Hlavne vo Viedni nie su take uchylnosti ako prikaz 15 km/h cez vyhybky...
Old April 22nd, 2013, 02:29 AM   #398
aquila

aquila's Avatar

Quote:
Tym kratkym usekom som mal na mysli Zahradnicku a to je presne to, co hovorim. Tu hrame formu, ale na 95% trati su vlnky a nie su peniaze na prebrusenie a podbitie trati.
peniaze by aj boli, len by sa nemohli pozemky predavat tak zufalo pod cenu ako napriklad 70 mio euro pre JT minuly rok a kopu mensich pofidernych predajov na kazdom jednom zasadnuti.. vid aj 148 euro m2 pre SMER, ktoremu sa to zda este vela ..

Quote:
Napriklad Park Andreja Hlinku. Alebo volakedy davno Sad Janka Krala, tiez zlikvidovany luzny les a upraveny parkovymi upravami.
bingo, jedno aj druhe su upravy uz existujucich porastov .. a to ta napadli az 2 ks za poslednych vyse 150 rokov super

Quote:
Hlavne vo Viedni nie su take uchylnosti ako prikaz 15 km/h cez vyhybky...
vo viedni to tiez nie je vo vsetko idealne, ale maju tam napriklad aj taku srandovnu vec, ze ked mesto predava pozemky hociakemu podnikatelovi, tak je tam klausala o dodatocnych vynosoch a t.j. ked sa nejako zhodnoti pozemok co mesto predalo, tak z toho zhodnotenia dostane mesto 50% dodatocne platby ..

u nas sa to deje presne naopak .. vid 150 eur za m2 pre sokujuco zase jebka a trtka pri panorama city ..

ale k teme ..

Old April 22nd, 2013, 06:48 AM   #399
The810
Registered User

Likes (Received): 772

Quote:
a preco do extremu ? to ludia nemozu chciet nieco normalne ? aby im nezastavali betonovym monstrom okolie ? ktore je neopodstatne a zbytocne a navyse sa tam zbytocne vleju peniaze ?
Pretoze vela ludi nechce ani to normalne. Ja som za elektricku bez cesty, ale pokial Petrzalcania nechcu ani tu, tak sa to naozaj nema stavat a radsej sa mali prostriedky presmerovat niekde kde ludia maju zaujem na zlepseni dopravy.
The810 no está en línea   Reply With Quote
Old April 22nd, 2013, 09:54 AM   #400
Favorit
Registered User

Favorit's Avatar

Likes (Received): 6043

Jedna vizualizácia zo stránky občianskej iniciatívy Lepšia doprava

To vpravo je zrejme len cyklochodník, ale podľa mňa by úplne stačila jedna obojsmerná dvojprúdovka s rozšírením pre cyklistov a chodník.

aquila, Janci1982, kaxno, tomdevito liked this post
Favorit no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
bratislava, tram

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules