SkyscraperCity banner
1 - 12 of 12 Posts

·
Registered
5,919 Posts
Discussion Starter · #1 ·
İşveren (İdare) : Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı, Emlak Ve İstimlak Dairesi Başkanlığı
İşin Adı ve Yeri : Çankaya İlçesi 27463/10 Ada/Parseller Üzeri Kat Karşılığı İnşaat Yaptırılması İşi
Yapının Toplam Alanı : 50265 m²
Yapı Cinsi :
Sözleşme ve Bitiş Tarihi : 16.08.2011 - 13.11.2013

http://www.enderinsaat.com/turkce/devameden.aspx?rid=

·
Registered
59 Posts
Bence yeri ve alttaki kısımların mimarisi çok güzel,arazi uydurmuşlar. Tek kötü tarafı cephe kaplamaları,kurtulamadık şu mavi kompozit kaplamalardan..

·
However..
1,291 Posts
Spire ile beraber 100m + olur.. Tasarim fena degil, biraz boxy herzaman iyidir.. Ama kaplama isi bitirecek gibi..

·
Registered
247 Posts
^^^ inşaat tüm hızıyla sürüyor derken soldaki şantiye den bahsettin sanırım yoksa karşıdaki bina Ankara ticaret merkezinin 2. binası

·
Banned
2,405 Posts
Gördükçe gıcık oluyorum şu yurt binasına, hiç olmadı oraya o. O kadar para harcayıp yapılan şeye bak...

·
Registered
362 Posts
^^ Katılıyorum arkadaşa. Farklı bir hava kattı bence. Duru bi güzelliği var. beyaz çok hoş gitmiş oraya

·
Banned
2,405 Posts
^^ Yapmayın arkadaşlar. Çoğunluğu duvar olan bi bina bu. Görsel olarak çevresindekilerle uyumlu da değil. Kuala Lumpur'daki devlet binalarına benziyor. Hap kadar pencereler... Beton bir bina yapılacaksa böyle yüksek olmasına gerek yok ki. Görsel olarak beğenilen şehirlerin hiç birinde böyle bina yok, varsa getirin gösterin bana. Genel olarak yüksek bina mantığına ters bir şey söz konusu.

Ya bina yeni diye ya da çok daha beter örnekler gördünüz diye size iyi gibi geliyor şu an bence.

Bi de bunu yapmak için en iyi yeri harcamışlar... Parasını bilmiyorum bu binanın ama bunu yapan dışını cam da kaplayabilirdi bence.

1 - 12 of 12 Posts