SkyscraperCity Forum banner
1 - 18 of 18 Posts

· Registered
Joined
·
26,253 Posts
yeah
know we have pics of the towers with the new spire :D
 

· Registered
Joined
·
26,253 Posts
herhalde tekstilkente ulasim daha iyi diye burada yapildi
 

· Registered
Joined
·
26,253 Posts
acaba 10 bin kislik court bir nasil?
 

· Registered
Joined
·
26,253 Posts
bu ama Court 2 degil galiba
kücüklere benziyor
 

· Registered
Joined
·
26,253 Posts
ama resimlede hic portatif tribünlere benzemiyordu
 

· Registered
Joined
·
26,253 Posts
wair wait wait :D
the area around Olympis stadium and here will look different in some years ;)

its like 1940s and Ali Sami Yen Stadium in Mecidiyeköy
 

· Registered
Joined
·
26,253 Posts
so the court in page 1 will be build next year?
 

· Registered
Joined
·
26,253 Posts
any pics of the big arena?
 

· Registered
Joined
·
26,253 Posts
thanks to Nuri
İstanbul’a 35 milyon dolara Wimbledon gibi tenis köyü


Ceyhun KUBURLU

Garanti Koza bünyesinde kurulan İstanbul Cup, dünyanın en önemli tenis etkinliği olan Wimbledon’u örnek alarak İstanbul Yeşilköy’e 35 milyon dolarlık bir tenis köyü kuruyor.

33 kortun yer alacağı ve 2009’da tamamlanması planlanan tenis köyünde sporculara özel bir de otel bulunacak.

İNGİLTERE’deki dünyaca ünlü tenis arenası Wimbledon’ın bir benzeri İstanbul Cup şirketi tarafından Türkiye’de yapılacak. Toplam 35 milyon dolara mal olacak projede 33 adet tenis kortu ve sporcu oteli bulunuyor. Bunun yanında proje kapsamında, 10 bin izleyici kapasiteli üstü açılıp kapanabilen ve yaz, kış tenis sporu için kullanılabilecek büyük bir tenis kortu da inşa edilecek.

2009’DA TAMAMLANACAK: İstanbul Atatürk Havalimanı karşısındaki arazi üzerine kurulması planlanan tenis köyünde dünyanın en önemli tenis arenası olarak bilinen Wimbledon örnek alınıyor. İki yıldır uluslararası WTA İstanbul Cup Tenis Turnuvası’nı düzenleyen şirketin Genel Müdürü Coşkun Erginer, "Hedefimiz Wimbledon gibi bir tesisi Türkiye’ye kazandırmak. Buraya 10 bin kişilik bir arena, sporcu oteli ve 33 adet tenis kortu yapılacak" dedi. 2009’a kadar tamamlanması planlanan tenis köyünün ilk etabını 2008’de bitirmeyi hedeflediklerini söyleyen Erginer, şöyle konuştu: "WTA İstanbul Cup Türkiye’nin önemli uluslararası spor etkinliklerinden birisi oldu. 2005’te başlayan ve bu yıl üçüncüsü gerçekleşecek olan turnuva, şimdiye kadar verimsiz kortlarda yapılıyordu. Olimpiyatlar için Türkiye’ye avantaj sağlayacak büyük bir yatırım için atağa geçiyoruz."

PARALI TURİST GELECEK: Coşkun Erginer, Garanti Koza bünyesinde kurulan İstanbul Cup şirketinin Türkiye’ye önemli spor aktiviteleri kazandıracağını vurgulayarak, "Bu proje Türkiye’nin tanıtımı için büyük önem taşıyor. Hem İstanbul’un bilinirliği artacak hem de para harcayan turist gelecek" dedi. Deniz ve kum turizminin Türkiye’ye para kazandırmadığını ifade eden Erginer, şöyle konuştu: "Dünyanın her yerinde festivaller, kültür turizmi ve spor aktiviteleri için büyük paralar harcanıyor. ABD’de düzenlenen tenis turnuvası için yılda ortalama 20 bin turist ülkeye geliyor ve 219 milyon dolar para harcıyor. Türkiye için böyle bir turnuva örnek olamaz. Ancak böylesine büyük bir projede yılda ortalama 10 bin turist çekebilir ve kişi başı 10 bin dolar döviz bırakabilir."

Tenisin farkı eğitim

COŞKUN Erginer, tenisi diğer sporlardan ayıran en büyük özelliğin eğitim olduğuna dikkat çekerek, bugün dünyanın birçok yerinde ünlü raketlerin yıllar süren eğitimlerden geçtiğini ve bu eğitimlerde milyonlarca dolar harcandığını kaydetti. Türkiye’nin dünyadaki önemli turnuvalarda artık yer alması gerektiğini ifade eden Erginer şöyle konuştu: "Günün birinde Wimbledon gibi bir turnuvada yer alabilmek için gelişmiş ülkelerin yolundan gidiyoruz. 4 tane öğrencimize burs veriyoruz. Hedefimiz tenis dünyasının önemli raketlerinden birisini yaratmak."

Tenisi, Hülya Avşar tanıttı

TENİSİN son yıllarda yapılan yatırımlar ile birlikte belli gelir grubuna değil, her kesimden insana hitap etmeye başladığını belirten Coşkun Erginer, ünlü isimlerin sporun bilinirliğini artırmada çok büyük önem taşıdığını kaydetti. Özellikle Hülya Avşar ile tenisin son dönemlerde gündeme gelmeye başladığını belirten Erginer şöyle konuştu: "Ancak son yıllarda önemli organizasyonların televizyonda canlı yayınlanması ve ünlülerin tenisi özendirmesi insanlara tenisi sevdirmeye başladı."

Türkiye’de 2500 tenis kortu var

TÜRKİYE’de tenisin son yıllarda büyük gelişme kaydettiğini vurgulayan Coşkun Erginer, toplam 400 bin lisanslı sporcunun yüzde 10’nun tenis oyuncusu olduğunu açıkladı. Coşkun Erginer tenisle ilgili olarak şu bilgileri verdi: "Bugün ülkemizde toplam 200 tenis kulübü bulunuyor. Yeni konut projelerindeki kortları saymazsak yaklaşık 2 bin 500 kortta Türk sporcular tenis oynuyor. Ancak günün birinde uluslararası platformlarda olmak istiyorsak daha fazla yatırım yapmamız gerekiyor. Özellikle tenis sporunun gelişiminde yerel belediyelere büyük iş düşüyor. Turizm Bakanlığımızdan büyük destek görüyoruz."


the new big arena will have a retraceable roof
 

· Registered
Joined
·
26,253 Posts
o wimbeldnda bir resimdi
wowda var
 

· Registered
Joined
·
26,253 Posts
lol
ne oldu yav :)
wowdaki baslikta birisi yüklemis o resmi :D
 

· Registered
Joined
·
26,253 Posts
insaat basladimi?
 

· Registered
Joined
·
26,253 Posts
5.000 kislik court var
gecen sene orada oynamislardi

zaten bu 10.000 kislik arenanin üstü kapanabilcekmis
 

· Registered
Joined
·
26,253 Posts
yakisirda
ama taraftar gelirmi?
istanbul bile dolduramiyor :eek:hno:
 

· Registered
Joined
·
26,253 Posts
Türkiyede spor kültürü yok
Sürreya Ayhan 2. oldu diye yerden yere vurduk
 

· Registered
Joined
·
26,253 Posts
WTA Sony Ericsson İstanbul Cup'ın meyvası sonunda alındı. İstanbul 2011 yılında dünyanın gözünün üstünde olacağı turnuvanın ev sahibi olacak...

Dünyada tüm yıl süresince gerçekleşen turnuvaların sonunda; Dünya şampiyonunu belirleyen SE WTA Championships (Sezon Sonu Şampiyonası) 2011-2013 yılları arasında İstanbul’da düzenlenecek.

Dünyanın en büyük bayan tenis organizasyonu Sony Ericsson WTA Championships Tenis Turnuvası’nın, 2008-2011 yılları arasında düzenleneceği aday kentler arasında yer alan ISTANBUL, çekişmeli geçen karar sürecinden başarıyla çıkarak turnuvanın 2011-2013 yılların ev sahipliğini yapmaya hak kazandı. 2005’den beri Garanti Koza kuruculuğunda düzenlenerek dünya tenis platformunun ilgisini İstanbul’a çeken İstanbul Cup’ın başarısı, Sony Ericsson WTA Championships Tenis Turnuvası’nın ev sahibi şehirlerinden birinin İstanbul olmasını sağladı.

Böylece Türkiye’nin tanıtımında hem sportif hem de ekonomik açıdan büyük rol oynayan ve Formula 1’den sonra İstanbul’un ön plana çıkmasını sağlayan en önemli uluslar arası spor organizasyonlarından bir yenisinin daha İstanbul’da yapılması kesinleşti…

Bugün Londra, Wimbledon’da Sony Ericsson WTA yönetimi tarafından tüm dünya basınına yapılan açıklamada; 2008-2013 yılları için turnuva programları ve rekor para ödülleri açıklanırken, 2008-2010 yılları arasında Katar-Doha’da düzenlenecek olan SE WTA Tour Sezon Sonu Şampiyonası’nın, 2011-2013 yılları arasında Istanbul’da yapılacağı duyuruldu. Eşit miktarda para ödülü dağıtılacak olan turnuva, Yeşilköy’de İstanbul Cup yönetimi tarafından yeni yapılacak teknoloji harikası 10.000 kişilik tenis stadyumunda düzenlenecek.

Sony Ericsson WTA Tour CEO’su Larry Scott yaptığı açıklamada; toplantıya katılan İstanbul Cup Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Coşkun Erginer ve İstanbul Cup Medya Direktörü Cahit Yavuz’u tebrik ederken, “Yeni ev sahibi şehirlerimizden İstanbul’un benzeri uluslar arası organizasyonlarda gösterdiği organizasyon başarısı ile SE WTA Championships turnuvasının da altından başarıyla kalkacağına inanıyoruz.” dedi.

İstanbul Cup Genel Müdürü Coşkun Erginer ise basına yaptığı açıklamada “2011-2013 arasında yapılacak bayanlar tenisi için dünyanın en prestijli turnuvası olan Sony Ericsson Şampiyonası’na ev sahipliği onurunu taşımaktan büyük gurur ve heyecan duymaktayız“diyerek, dünyada ilk kez iki kıtalı bir şehirde düzenlenecek olan turnuvaya tüm tenisseverleri davet etti. Erginer, “Tenis sporu Türkiye’de hızla gelişirken, bizler de geleneksel Sony Ericsson Şampiyonasının gelişimine katkıda bulunmaktan onur duyacağız.” diye ekledi.

Sony Ericsson WTA Turnuvası, 35 ülkede yapılan 63 etkinlikte 62 milyon dolar için rekabet eden 75 ülkeden 1.400 oyuncunun katıldığı, kadınlar için dünyada başı çeken en büyük profesyonel spor olayı olarak kabul ediliyor. Sony Ericsson WTA Turnuva sezonu bu yıl, 6-11 Kasım 2007 tarihlerinde İspanya- Madrid Arena’daki etkinlik ile sona erecek.

WTA CHAMPIONSHIP NEDİR?

1972 yılında ABD'de düzenlenmeye başlayan turnuva uzun yıllar New York City'de yapıldıktan sonra 2001 yılında Almanya'ya, 2002 yılında Los Angeles'a, 2006 yılında ise Madrid'e taşındı. 2007'de Madrid'de yapılacak turnuva 2011-2013 yılları arasında İstanbul'da düzenlenecek.

Sezona Avustralya Açık ile başlayan dünyanın bayan tenisindeki en büyük turnuva organizasyonu Sony Ericsson WTa Tour daha sonra sırasıyla Asya, Pan Pasifik Turnuvaları, Avrupa'da Fransa Açık Turnuvası, ardından çim kortla Wimbledon ve Amerika Kıtasındaki Amerika Açık ile yılı tamamlıyor.

Yıl sonunda ise o yılın bayan tenisçisinin belirlendiği Championships turnuvası düzenliyor. İşte bu turnuva için İstanbul Cup yetkilileri çabaladı ve İstanbul kazandı

KAYNAK : www.sporx.com


simdi Tekstilkentdeki sahalar galiba gene yikilcak
zaten onun icin portatifti hepsi

10bin kisilik yeni stadyum ise idare eder
acaba catili nasil olacak
 

· Registered
Joined
·
26,253 Posts
ne oldu bu projeye?
 

· Registered
Joined
·
26,253 Posts
acaip kaba duruyor yav.

Keske Wimbledon gibi olsaydi
 
1 - 18 of 18 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top