SkyscraperCity Forum banner

İSTANBUL | İstanbul Tennis Complex | 1 Arena (8.000) + 91 Court

25047 Views 101 Replies 35 Participants Last post by  BJK 5106
Garanti Koza has announced its project developed for wta istanbul cup.
The complex is still under construction and the first arena which has a capacity of 5000 will be finished till may 22th and this year's final matches will be held here...second arena which will have a capacity of 10000-12000 is going to be finished in a year.the complex will also have two 2000-capacity court and 31 courts with a capacity of between 100-1000..61 - 80 of 102 Posts
neden final Tekstilkent Arena deniliyor, iyice karisti.
simdi nerde oynaniyor tennis turnuvasi.Benimde kafam karisti.Resim koyabilirmisiniz beyler,rica ediyorum,tesekürler.Rezilik, demek Istanbulun su ana kadar bir tane dogru dürüst bir tennis arenasi yok.Hersey gec gelisiyor bu ülkede :eek:hno:.Bu WTA turnuvasina yakismiyor.
5.000 kislik court var
gecen sene orada oynamislardi

zaten bu 10.000 kislik arenanin üstü kapanabilcekmis
simdi nerde oynaniyor tennis turnuvasi.Benimde kafam karisti.Resim koyabilirmisiniz beyler,rica ediyorum,tesekürler.Rezilik, demek Istanbulun su ana kadar bir tane dogru dürüst bir tennis arenasi yok.Hersey gec gelisiyor bu ülkede :eek:hno:.Bu WTA turnuvasina yakismiyor.
aslinda isterdim Ankarada yada Izmirde olsun ilk Tennis arenasi, hersey Istanbulda. Global Dünya ve Istanbul.
umarim yayilir.
Evet IZMIR ve ANTALYA´YA cok yakisir bu WTA turnuvasi.
yakisirda
ama taraftar gelirmi?
istanbul bile dolduramiyor :eek:hno:
Türkiyede maalesef tennis kültürü olusmadi.Ama Izmirde dolur bence
Türkiyede spor kültürü yok
Sürreya Ayhan 2. oldu diye yerden yere vurduk
Türkiyede halen MAHARA\KRO\CEHALET\CÜLET kültürü var :eek:hno: .
icinize Alman kacdi bu aksam sizin :), istiyince olur üniversiade izmirde negüzeldi!
süreya ayhan doping olaylarindan sonra gözden düsdü.
Tennis konusunda umutluyum ben, basin biraz daha reklam yapmali, ve sipor federasyonu nun biraz sucu var sanki.
bu sohbet istanbul cup in altina alinmali!
ben Istanbulda yasasam giderdim WTA turnuvasina seyretmeye.Maria Sharapovayi yakindan görmek isterdim :)
WTA Sony Ericsson İstanbul Cup'ın meyvası sonunda alındı. İstanbul 2011 yılında dünyanın gözünün üstünde olacağı turnuvanın ev sahibi olacak...

Dünyada tüm yıl süresince gerçekleşen turnuvaların sonunda; Dünya şampiyonunu belirleyen SE WTA Championships (Sezon Sonu Şampiyonası) 2011-2013 yılları arasında İstanbul’da düzenlenecek.

Dünyanın en büyük bayan tenis organizasyonu Sony Ericsson WTA Championships Tenis Turnuvası’nın, 2008-2011 yılları arasında düzenleneceği aday kentler arasında yer alan ISTANBUL, çekişmeli geçen karar sürecinden başarıyla çıkarak turnuvanın 2011-2013 yılların ev sahipliğini yapmaya hak kazandı. 2005’den beri Garanti Koza kuruculuğunda düzenlenerek dünya tenis platformunun ilgisini İstanbul’a çeken İstanbul Cup’ın başarısı, Sony Ericsson WTA Championships Tenis Turnuvası’nın ev sahibi şehirlerinden birinin İstanbul olmasını sağladı.

Böylece Türkiye’nin tanıtımında hem sportif hem de ekonomik açıdan büyük rol oynayan ve Formula 1’den sonra İstanbul’un ön plana çıkmasını sağlayan en önemli uluslar arası spor organizasyonlarından bir yenisinin daha İstanbul’da yapılması kesinleşti…

Bugün Londra, Wimbledon’da Sony Ericsson WTA yönetimi tarafından tüm dünya basınına yapılan açıklamada; 2008-2013 yılları için turnuva programları ve rekor para ödülleri açıklanırken, 2008-2010 yılları arasında Katar-Doha’da düzenlenecek olan SE WTA Tour Sezon Sonu Şampiyonası’nın, 2011-2013 yılları arasında Istanbul’da yapılacağı duyuruldu. Eşit miktarda para ödülü dağıtılacak olan turnuva, Yeşilköy’de İstanbul Cup yönetimi tarafından yeni yapılacak teknoloji harikası 10.000 kişilik tenis stadyumunda düzenlenecek.

Sony Ericsson WTA Tour CEO’su Larry Scott yaptığı açıklamada; toplantıya katılan İstanbul Cup Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Coşkun Erginer ve İstanbul Cup Medya Direktörü Cahit Yavuz’u tebrik ederken, “Yeni ev sahibi şehirlerimizden İstanbul’un benzeri uluslar arası organizasyonlarda gösterdiği organizasyon başarısı ile SE WTA Championships turnuvasının da altından başarıyla kalkacağına inanıyoruz.” dedi.

İstanbul Cup Genel Müdürü Coşkun Erginer ise basına yaptığı açıklamada “2011-2013 arasında yapılacak bayanlar tenisi için dünyanın en prestijli turnuvası olan Sony Ericsson Şampiyonası’na ev sahipliği onurunu taşımaktan büyük gurur ve heyecan duymaktayız“diyerek, dünyada ilk kez iki kıtalı bir şehirde düzenlenecek olan turnuvaya tüm tenisseverleri davet etti. Erginer, “Tenis sporu Türkiye’de hızla gelişirken, bizler de geleneksel Sony Ericsson Şampiyonasının gelişimine katkıda bulunmaktan onur duyacağız.” diye ekledi.

Sony Ericsson WTA Turnuvası, 35 ülkede yapılan 63 etkinlikte 62 milyon dolar için rekabet eden 75 ülkeden 1.400 oyuncunun katıldığı, kadınlar için dünyada başı çeken en büyük profesyonel spor olayı olarak kabul ediliyor. Sony Ericsson WTA Turnuva sezonu bu yıl, 6-11 Kasım 2007 tarihlerinde İspanya- Madrid Arena’daki etkinlik ile sona erecek.

WTA CHAMPIONSHIP NEDİR?

1972 yılında ABD'de düzenlenmeye başlayan turnuva uzun yıllar New York City'de yapıldıktan sonra 2001 yılında Almanya'ya, 2002 yılında Los Angeles'a, 2006 yılında ise Madrid'e taşındı. 2007'de Madrid'de yapılacak turnuva 2011-2013 yılları arasında İstanbul'da düzenlenecek.

Sezona Avustralya Açık ile başlayan dünyanın bayan tenisindeki en büyük turnuva organizasyonu Sony Ericsson WTa Tour daha sonra sırasıyla Asya, Pan Pasifik Turnuvaları, Avrupa'da Fransa Açık Turnuvası, ardından çim kortla Wimbledon ve Amerika Kıtasındaki Amerika Açık ile yılı tamamlıyor.

Yıl sonunda ise o yılın bayan tenisçisinin belirlendiği Championships turnuvası düzenliyor. İşte bu turnuva için İstanbul Cup yetkilileri çabaladı ve İstanbul kazandı

KAYNAK : www.sporx.com


simdi Tekstilkentdeki sahalar galiba gene yikilcak
zaten onun icin portatifti hepsi

10bin kisilik yeni stadyum ise idare eder
acaba catili nasil olacak
ne oldu bu projeye?
Çok güzel olmuş.İlk sayfadaki resimlere bakılırsa üzeri kapatılacak?
Maps üzerinden lokasyon paylaşabilir misiniz ?
Çok güzel görünüyor :) İspanyol futbol stadlarının tenis için olanı gibi :D
Spor bakanlığının ayıbı. Bu tesisi de neyse ki özel sektör yaptı. Bazı salaklara göre de devlet sürekli İstanbul'a spor yatırımı yapıyor.
61 - 80 of 102 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top