SkyscraperCity Forum banner

İSTANBUL | İstanbul Tennis Complex | 1 Arena (8.000) + 91 Court

25056 Views 101 Replies 35 Participants Last post by  BJK 5106
Garanti Koza has announced its project developed for wta istanbul cup.
The complex is still under construction and the first arena which has a capacity of 5000 will be finished till may 22th and this year's final matches will be held here...second arena which will have a capacity of 10000-12000 is going to be finished in a year.the complex will also have two 2000-capacity court and 31 courts with a capacity of between 100-1000..See less See more
2
81 - 100 of 102 Posts
Hemen kapasite yarışına girmeye gerek yok. Önce tenis kültürü oluşsun, tribünler yetersiz gelmeye başlasın daha sonra daha büyük kapasiteye sahip courtlar zaten kendiliğinden gelir. Öncelikli olan bu branşta bir spor kültürü oluşturmak.
Kapasite değil bu stad aşırı dik yani sanki hapis gibi.
  • Like
Reactions: 1
acaip kaba duruyor yav.

Keske Wimbledon gibi olsaydi
Bizim millette tenise bayılır ya o dağın başına onca yolu tenis izlemek için tepecekler, çok mantıklı!!!
sanki Sükrü Saracoglu stadinin catisini getirmisler ...
Tamam ülkedeki en büyük tenis stadı olabilir ama iğrenç.. Ya hiç mi yabancı ülkelerdeki stadları incelemezler ya. Adamlar sahaya sıfır yapıyolar ve eğimi de öyle bi ayarlıyolar ki adam servis kullanırken tribünler müthiş görünüyor. Biz de adamlar sanki salonda maç yapıyo gibi..

Yazık buna harcanan para yazık.
See less See more
Merak ettiğim konu görsellikten çok işlevi; Oyun esnasında çatının gölgesi sahanın bir kısmına düşerse problem olmaz mı? Futbol müsabakası değil. Tenis. Hiç bi tenis maçında yarısı yada bir kısmı gölge saha hatırlamıyorum.
  • Like
Reactions: 2
^^ Işık veriliyordur?
Bu ne yaa çok dik sanki rakip tenisçiyi baskı altına alacak taraftar 😀
Garanti Koza Arena hazır!TEB BNP Paribas İstanbul Cup'ın sekizincisi, 20-27 Temmuz tarihlerinde Koza World of Sports tesislerinde gerçekleşecek.

Venus Williams'ın yanı sıra Elina Svitolina, Flavia Pennetta, Jelena Jankovic, Dominika Cibulkova ve son finalist Roberta Vinci, İstanbul'a gelecek isimlerden birkaçı.

Genel katılımcı listesi
See less See more
5
  • Like
Reactions: 3
^^ "Koza"ya güzel bir gönderme yapmışlar.

Membranın ışık geçirgenliği de iç mekanı kurtarmış. Çatı iskeleti içeriden biraz hantal görünüyor. İlginç bir yer, dolu resimlerini görmek isterim.
91 değil 68 yazıyor burada. Ne kadar doğru bilemem.


''Dünyanın en büyük tenis ve spor akademisi olarak inşa edilen Garanti Koza Arena; 28'i kapalı olmak üzere 63 kortu ve 8 bin kişilik arenası ile önemli spor organizasyonlarına ev sahipliği yapıyor.''

http://www.biletix.com/mekan/91/ISTANBUL/tr
See less See more
28+63=91 ;)
  • Like
Reactions: 1
dünyanın en büyük akademisine bu stad yakışmadı.
81 - 100 of 102 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top